Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

OGŁOSZENIE

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 19-09-2016 Administrator 19-09-2016 

 

W szkoleniu „Prawo pracy - pierwsze kroki w zatrudnieniu" wezmą udział następujące klasy:

  • 4fbt i 4dt – 20.09.2016 r. od godz. 9:40 do 13:10 w auli.
  • 4ft – 23.09.2016 r.od godz. 11:35 do 14:50 w auli.

W ramach szkolenia"Prawo pracy - pierwsze kroki w zatrudnieniu" uczniowie wchodzący na rynek pracy zostaną zapoznani z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi prawa pracy, poprzez trwanie stosunku pracy, po jego ustaniu z uwzględnieniem najnowszych zmian. Zostaną wskazane najczęściej popełniane błędy, które organy kontrolujące uważają jako rażące i za które grożą sankcje karne.

 

 

W szkoleniu "Pierwsza pomoc przedmedyczna – zobacz – usłysz – działaj” wezmą udział następujące klasy:

  • 2ft – 28.09.2016 r. od godz. 8:50 do 11:15 w auli.
  • 3et – 30.09.2016 r. od godz. 7:10 do 10:25 w auli.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Według założeń programu osoba, która ukończyła seminariumpowinna umieć prawidłowo zareagować w przypadku większości spotykanych stanów zagrożenia życia.

Zajęcia taneczne

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 18-09-2016 Administrator 18-09-2016 

Zajęcia taneczne poniedziałek 15:45 sala gimnastyczna ZSM, zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Szczegóły: J. Cichoń, A. Domagała

 

X Sejmik Szkół Karpackich w Białymstoku

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 19-09-2016 Administrator 18-09-2016 

W dniach 8-10 września 2016 r. odbył się X Sejmik Szkól Karpackich, w którym mieli przyjemność uczestniczyć członkowie pocztu sztandarowego, a jednocześnie przedstawiciele naszej szkoły: Patrycja Tracz i Paulina Woźniak z klasy 4ft oraz Paweł Dec z klasy 2b wraz z opiekunem panią Mariolą Ustrzycką.

Tegorocznym gospodarzem Sejmiku, który gościł delegacje szkół z całej Polski zrzeszone w Stowarzyszeniu Klubu Przyjaciół, Szkół i Organizacji Monte Cassino, był Zespól Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Honorowym gościem tego jubileuszowego spotkania była córka Patrona naszej szkoły, senator RP – pani Anna Maria Anders.

Po przyjeździe do Białegostoku spotkaliśmy się w sali gimnastycznej ZST z delegacjami wszystkich Szkół Karpackich, które przybyły na Sejmik. W czasie spotkania, które rozpoczął dyrektor szkoły pan Tadeusz Halicki głos zabrała m. in. pani Anna Maria Anders oraz Prezes naszego Stowarzyszenia pani Maria Szczepaniec. W czasie tego spotkania zostały tez ogłoszone wyniki konkursu, który został zorganizowany przez Zespół Szkól Technicznych z okazji X Sejmiku Szkół Karpackich. Bardzo ucieszyliśmy się, gdy dowiedzieliśmy się, ze laureatami tego konkursu zostali również uczniowie naszej szkoły: Bartosz Górecki z klasy 2b i Bartosz Piersiak z klasy 3bt.

Następnego dnia wzięliśmy udział w XVI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, który był głównym punktem naszych sejmikowych uroczystości. Rozpoczął się on pod Pomnikiem Katyńskim w Parku Zwierzynieckim a zakończył pod Grobem Nieznanego Sybiraka. W Marszu, który w tym roku szczególnie upamiętniał polskich nauczycieli – zesłańców Sybiru, obok pani Anny Marii Anders, przedstawicieli władz i mieszkańców Ziemi Podlaskiej wzięło udział ponad 170 pocztów sztandarowych. Po przemarszu ulicami Białegostoku wzięliśmy udział we Mszy Św. w intencji zesłańców Sybiru, która została odprawiona w Kościele Św. Ducha.

Po tej bardzo wzruszającej, patriotycznej uroczystości mieliśmy możliwość poznania zabytków pięknego, pełnego uroku Białegostoku oraz miejsc pokazujących wielokulturowość Ziemi Podlaskiej. Zwiedziliśmy Synagogę w Tykocinie, Cerkiew Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i Muzeum Ikon w Supraślu oraz Meczet i cmentarz tatarski w Kruszynianach.                

Jesteśmy szczęśliwi, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu, pogłębić naszą wiedzę na temat ojczystej historii, poznać piękną, gościnną Ziemię Podlaską i zawrzeć nowe znajomości z młodzieżą Szkół Karpackich z innych regionów Polski.

 

Paulina Woźniak i Patrycja Tracz z klasy 4ft

 


 

 

 

Więcej: X Sejmik Szkół Karpackich w Białymstoku

Odpust Matki Bożej Rzeszowskiej - pielgrzymka szkół średnich

PDFDrukujEmail

Administrator 18-09-2016 

12 września Iw Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00 na Mszy św. pod przewodnictwem Ks.Inf. Wiesława Szurka zgromadziła się młodzież ze szkół średnich wraz z pocztami sztandarowymi, aby przez wstawiennictwo Maryi wyprosić sobie u Boga potrzebne łaski na nowy rok szkolny i światło Ducha Św. w podejmowaniu decyzji na progu dorosłego życia. Nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły z klas II mt, II ft, III mbt. Razem z młodzieżą w uroczystościach uczestniczyła p. Kinga Lizak, a opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowała p. Mariola Ustrzycka.

 

PRACA DLA ABSOLWENTÓW ZSM

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 09-05-2017 Administrator 09-05-2017 

 

Firma TEKNIA prowadzi nabór na wolne stanowiska pracy
dla techników mechaników i mechatroników.

                                                        

 Zachęcamy

Absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie do złożenia CV.

 

Szczegółowe informacje:

 

pobierz >>

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!