PDFDrukujEmail

08-11-2016

W dniu 02.11.2016 r. zakończyły się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady.

Zgłoszonych zostało 17 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych miasta Rzeszowa.

Drużyny podzielono na 4 grupy eliminacyjne. W tej fazie rozgrywek nasi siatkarze pokonali 3 reprezentacje i awansowaliśmy do finału.

• Wyniki: ZSM – ZST 2:1, ZSM - LO-JPII 2:0, ZSM - ZS Nr1 2:1.

W finale wygraliśmy 1 spotkanie, 2 zakończyły się naszą porażką, co dało nam w klasyfikacji końcowej 3 miejsce w Rzeszowie.

• Wyniki: ZSM - II LO 0:2, ZSM - ZDZ 2:0, ZSM - IV LO 0:2.

Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Trojnar kl.3at, Mateusz Janowski kl.3bt, Mateusz Mazur kl.3lt, Dominik Rejment kl.2dt, Jakub Rejment kl.2dt, Dawid Mitka kl.2mt, Dominik Sobota kl.1lt, Krzysztof Grzywacz kl.3dt.

Naszej reprezentacji gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w tej bardzo popularnej dyscyplinie sportu.

Ze sportowym pozdrowieniem - Sławomir Stawarz (opiekun drużyny).

Więcej: SUKCES SIATKARZY ZSM

Biegi młodzieżowe

17-10-2016

W sobotę 8 października 2016 roku odbyły się Biegi Młodzieżowe zorganizowane przez PKO Bank Polski.

Na dystansie 800 m Piotr Chmaj z klasy 4 et zajął bardzo dobre V miejsce, a Sławomir Reguła z klasy 3 mbt miejsce XII.

Piotr Chmaj wystartował także w Biegu na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney, zajmując kolejno III miejsce w kat. M.15 i XIII miejsce w klasyfikacji OPEN  z czasem 00:16:59.

Opiekunem była pani Agnieszka Buć.

Gratulujemy osiągniętych wyników!!!

Więcej: Biegi młodzieżowe

Wielki sukces szachistów z Mechanika

Poprawiony: 29-09-2016 Administrator 29-09-2016

W zawodach szachowych, które odbyły się w ramach Licealiady wzięło udział 11 rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Nasi uczniowie zdobyli 14 punktów dużych i 25 punktów małych, co pozwoliło im zająć I miejsce w klasyfikacji końcowej.

Drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych wystąpiła w składzie: Urszula Jakubowska 1 mt,  Damian Burek 4 mt, Dawid Szewczyk 4 mt, Sebastian Miazga 4 mt.

Opiekunem dużyny była Pani Agnieszka Buć.

Poprawiony: 28-06-2016 Administrator 27-06-2016

W dniu 1 czerwca 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Rzeszowa w Plażowej Piłce Siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora VIII LO.

W zawodach wystartowało 10 dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły średnie miasta Rzeszowa.

Zespół Szkół Mechanicznych reprezentowały dwie drużyny w składzie:

• drużyna I : Mateusz Janowski klasa 2bt oraz Jakub Rejment klasa 1dt
  • drużyna II : Hubert Trojnar klasa 2at oraz Dominik Rejment klasa 1dt.

Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy do półfinałów awansowały dwa pierwsze zespoły.

Niestety nasz I zespół zajął w grupie miejsce III i nie awansował do półfinałów. Natomiast zespół drugi zajmując w swojej grupie II miejsce w półfinale spotkał się ze zwycięzcą grupy pierwszej I LO. Po zaciętym meczu Hubert Trojnar oraz Dominik Rejment pokonali rywali 21 : 18 i awansowali do finału. W meczu finałowym niestety ulegli drużynie II LO i zajęli w mistrzostwach bardzo wysokie drugie miejsce. Opiekunem drużyn był pan Tomasz Chrapek. Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej: MISTRZOSTWA RZESZOWA W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

SUKCES UCZNIA ZSM W BIEGACH MŁODZIEŻOWYCH

14-06-2016

W niedzielę 12 czerwca 2016r. odbyły się Biegi Młodzieżowe organizowane przez PKO Bank Polski. Na dystansie 600m uczeń naszej szkoły Piotr Chmaj z klasy 3 et zajął I miejsce.

Piotr wystartował również na dłuższym dystansie 5 km, zajmując kolejno I miejsce w kat. M.16 i V w kat. OPEN z czasem 00:17:46.