1. Erasmus+

ERASMUS+ job shadowing

PDFDrukujEmail

09-05-2016 

Esmovia2016.jpg
    Od 1 maja 2016 r. siedmiu nauczycieli przedmiotów zawodowych naszej szkoły przebywało w Walencji będącej jednym z najpiękniejszych i największych miast Hiszpanii. Tygodniowa wizyta była etapem realizacji projektu „Praktyki zawodowe i wymiana doświadczeń w branży lotniczej i fryzjerskiej” w ramach programu Erasmus+. Uczestnicy zapoznali się z hiszpańskim systemem edukacji, wizytowali kilka szkół na terenie Walencji i okolic. Poznali również plany nauczania, warunki lokalowe, bazę dydaktyczną a także mogli uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Odwiedzane szkoły i centra edukacyjne kształcą w zawodach mechanicznych, mechatronicznych, lotniczych i fryzjerskich.

   Walencja to miasto długiej i ciekawej historii, wspaniałej architektury, smacznej i różnorodnej kuchni regionalnej oraz piaszczystych plaż i słonecznej pogody. Pobyt zainspirował uczestników do wymiany wielu spostrzeżeń z hiszpańskimi nauczycielami i z pewnością zaowocuje wdrożeniem najciekawszych pomysłów i dobrych praktyk w naszej szkole.

   Warto podkreślić, że bieżący rok szkolny jest bogaty w wyjazdy zagraniczne. Do tej pory w ramach projektów do Lizbony, Walencji, Berlina, Speyer i Sewilli wyjechało 62 uczniów i 18 nauczycieli.

 

Więcej: ERASMUS+ job shadowing

Pozdrowienia z Berlina

PDFDrukujEmail

26-04-2016 

Witamy Polskę!

 

W przerwie między pracą a snem postanowiłyśmy napisać kilka słów i opowiedzieć, co się u nas dzieje. Jesteśmy na praktykach w Berlinie już trzeci tydzień, zdążyłyśmy się już zaaklimatyzować. W salonach przebywamy w godzinach od 9 do 17, wracamy na kolację i praktycznie na tyle starcza nam czasu. Ale na szczęście stworzono jeszcze weekendy! Wtedy właśnie wybieramy się pozwiedzać ogromny i piękny Berlin, pełen zabytkowych kamienic, ogromnych budynków i oczywiście wielkich sklepów z niskimi cenami. Do tej pory zwiedziłyśmy bramę Brandenburską,  mur Berliński, byłyśmy nawet przed siedzibą Angeli Merkel i w ogrodzie botanicznym. Nie mogło obyć się też bez obejrzenia wielkiej Katedry Berlińskiej i wieży telewizyjnej.W pracy dajemy z siebie 200%, mimo małych nieporozumień, spowodowanych barierą językową, doskonale dajemy sobie radę. Cieszymy się, że możemy doskonalić nasze umiejętności i że mamy stały kontakt z klientem w salonie. Podoba nam się tutaj, ale zaczynamy powoli tęsknić, bo w końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

 

Pozdrawiamy

Tschüß!

 


 

 

 

Więcej: Pozdrowienia z Berlina

POZDROWIENIA Z WALENCJI

PDFDrukujEmail

25-04-2016 

Hola!

10 kwietnia wyruszyliśmy na praktyki do Walencji. Po długiej, dwudziestogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Zmęczeni podróżą, a jeszcze bardziej oczekiwaniem na samoloty, nie mogliśmy długo cieszyć się odpoczynkiem.

Chwilę po zameldowaniu w apartamentach wyruszyliśmy na miasto. Pierwsze dwa dni minęły nam na sprawach organizacyjnych, zwiedzaniu i wypoczynku w domu. Od wtorku zaczęliśmy pracę w firmach. Miejsca pracy zlokalizowane są poza miastem. Jesteśmy ochoczo nastawieni do możliwości pogłębiania naszej wiedzy oraz umiejętności. Zarówno Walencja, jak i jej mieszkańcy mile nas zaskoczyli. Miejscowi są dla nas niezwykle uprzejmi, na co dzień aż emanują uśmiechem. Jedna z organizatorek projektu zorganizowała nam nawet krótki kurs hiszpańskiego! :)

Widzimy się za trzy tygodnie!

 

Adiós!

Rafał Kochanowicz, Konrad Witek, Bartosz Dubiel, Michał Kokoszka

 


 

Więcej: POZDROWIENIA Z WALENCJI

Raport z realizacji projektu

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-03-2016 Administrator 23-03-2016 

Raport z realizacji projektu
"Praktyki zawodowe i wymiana doświadczeń w branży lotniczej i fryzjerskiej"
22 lutego 2016 r. - 18 marca 2016 r.

 

pobierz >>

Relacja z pobytu w Lizbonie

PDFDrukujEmail

14-03-2016 

Serdecznie pozdrawiamy społeczność ZSM z Lizbony. Chcemy przekazać kilka informacji o naszym pobycie. Od poniedziałku do piątku pracujemy na lotnisku.
Tam szlifujemy język angielski i uczymy się języka portugalskiego, ale przede wszystkim zdobywamy nowe umiejętności. Wykonujemy takie prace jak: nitowanie, piaskowanie, szlifowanie, demontaż, montaż części eksploatacyjnych, konserwacja i remont silników oraz podzespołów, wymiana klocków hamulcowych, kołowanie samolotów, próby silników i konserwacja samolotów.

W weekendy odpoczywamy zwiedzając Lizbonę i jej okolice. W sobotę 5 marca zwiedzaliśmy Kościół Sao Domingos i wyjechaliśmy windą  na punkt widokowy . W niedzielę spacerowaliśmy wybrzeżem w Estoril, a po powrocie do Lizbony zwiedziliśmy Klasztor Hieronimitów w dzielnicy Belem. Jest to zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tu pochowany jest Vasco da Gama.

Od 7 marca jest z nami Pan Dyrektor Mariusz Kapica. Po rozmowie Pana Dyrektora z opiekunami praktyki z ramienia Grupo Seven Air wiemy, że jest z nas zadowolony. 

 

Bator Krystian, Grabek Jakub, Makuch Jakub, Pluta Jakub

 


 

 

 

Więcej: Relacja z pobytu w Lizbonie

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!