1. Erasmus+

Zespół Szkół Mechanicznych uzyskał środki na zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów!

PDFDrukujEmail

25-05-2015 


 

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ (NA) poinformowała, że została zakończona ocena wniosków złożonych w ramach Akcji 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w roku 2015.

 

Wniosek Praktyki zawodowe i wymiana doświadczeń w branży lotniczej i fryzjerskiej został zatwierdzony do realizacji. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 141 160,00 euro.

PRAKTYKI ZAGRANICZNE

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 11-09-2015 Administrator 18-02-2015 

Jesteśmy już w Berlinie!!!

 

Po 11 godzinach jazdy busem dotarliśmy na miejsce praktyk, organizowanych w ramach projektu Erasmus +. Wyczerpani, lecz nie bez entuzjazmu rozpoczęliśmy przygodę w tej pięknej metropolii. Pracujemy w różnych przedsiębiorstwach, rozrzuconych po całym mieście. W wolnych chwilach zwiedzamy atrakcje turystyczne, poznajemy nowych ludzi i oczywiście szlifujemy język. Wraz z naszym opiekunem panią Bożeną Stefańską byliśmy w Reichstagu i na Olympia Stadion. Pogoda jak na razie sprzyja, jest ciepło  i słonecznie. Chcielibyśmy również złożyć podziękowania dla całego biura projektu Berlink, a w szczególności dla pani Izy oraz pana Armando, którzy udzielili nam niezbędnej pomocy. Pozostało nam pozdrowić całą społeczność ZSM w Rzeszowie. Tschüss!

 

Friedrich Molteni – 3 lt

 

Pozdrowienia z Walencji !

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 11-09-2015 Administrator 02-02-2015 

Jesteśmy w Walencji na praktykach zagranicznych, w ramach projektu ERASMUS +. Zanim dotarliśmy na miejsce, odbyliśmy wyczerpującą podróż samolotem z przesiadką w Paryżu. Dla wielu z nas był to pierwszy lot w życiu.
Teraz odbywamy staże w zakładach, które są oddalone od centrum miasta, ale korzystamy z metra, więc nie stanowi to większego problemu. Atmosfera  jest świetna. Hiszpanie są do nas pozytywnie nastawieni, chętnie pomagają i uczą nowych rzeczy.
Nasz opiekun pan Sławomir Łoboda zabiera nas podczas weekendu w ciekawe miejsca. Byliśmy między innymi w największym w Europie oceanarium, obejrzeliśmy mecz Valencia vs Sewilla, spędziliśmy miło czas nad morzem. Pogoda jest wspaniała, każdego dnia nie mniej niż 20 stopni.
Biuro projektu było świetnie przygotowane na nasz przyjazd i udzieliło wielu niezbędnych wskazówek. Pozdrawiamy serdecznie całą społeczność ZSM.

 

PRAKTYKI ZAGRANICZNE

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 11-09-2015 Administrator 19-01-2015 

18 stycznia 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na praktyki do Hiszpanii. Projekt pod nazwą „Praktyki zagraniczne dla mechaników” realizowany jest w ramach programu „ERASMUS +”. Uczestnicy odbędą 3-tygodniowy staż w firmach branży mechanicznej na terenie Walencji. W przyszłym miesiącu dwie kolejne 15-osobowe grupy uczennic i uczniów wyjadą na praktyki do Berlina.

 

Na zdjęciu: Grupa na lotnisku „Warszawa-Okęcie”

Rekrutacja do udziału w projekcie pt. "Praktyki zagraniczne dla mechaników"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 11-09-2015 Administrator 16-10-2014 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie
ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:
„Praktyki zagraniczne dla mechaników”

 

obejmującym:

- 3-tygodniowe praktyki zawodowe w Berlinie

- zajęcia przygotowujące do wyjazdu – 20 godz.

 

Termin: 09.02. – 27.02. 2015 r.

 

Uczestnikami projektu mogą być uczniowie klas trzecich i czwartych w zawodach: technik mechanik, technik mechatronik, technik mechanik lotniczy, którzy nie brali dotychczas udziału w projekcie.

 

Liczba uczestników: 15

 

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują wyniki w nauce oraz zachowanie.

 

Formularze rekrutacyjne należy składać do 31.10.2014 r. w sekretariacie szkoły,
codziennie w godzinach 10 – 13.

 

Uczestnicy projektu otrzymają:

- transport na miejsce praktyk

- zakwaterowanie i wyżywienie

- ubezpieczenie

 

Pliki do pobrania:

- formularz rekrutacyjny i oświadczenie kandydata

- regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

- regulamin uczestnictwa w zajęciach przygotowujących

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!