Wydarzenia fryzjerskie

"INSPIRACJE ŚLUBNE"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 28-03-2014 Daniel Prokopik 05-03-2014 


inspiracje ślubne

    Czwartego marca br. w Sanoku na zaproszenie organizatorów uczestniczyliśmy w kreowaniu "Inspiracji ślubnych". Nasze uczennice Monika Ziaja z kl. IIIgt i Monika Wójcik z kl.IIft wraz z innymi uczestnikami z województwa podkarpackiego tworzyły koki ślubne. Monika Ziaja ponadto zaprezentowała własnoręcznie wykonaną suknię ślubną. Modelką była Agata Terebieniec z kl.IIIft. Ilu uczestników tyle rodziło się pomysłów na wykonanie kreatywnego upięcia. Powstało wiele artystycznych dokonań. Monika Ziaja wyraźnie podniosła rangę konkursu swoją pomysłowością, a prace naszych uczestniczek przykuwały uwagę widzów i fotoreporterów którzy nieustannie fotografowali fryzury. Obecni na konkursie fryzjerzy przyglądali się jak wykonać tego typu upięcie. Wspólne dokonania uczestników przyczyniły się do powstania nowych inspiracji ślubnych które będziemy mogli oglądać chociażby na targach ślubnych podczas pokazów oraz może zdarzyć się że zobaczymy je na włosach przyszłych Młodych Pań. Pełne wrażeń i emocji z kolejnym bogatym doświadczeniem oraz prezentami powróciliśmy do naszej szkoły… .

GALERIA ZDJĘĆ

"SALON MODY I URODY W MECHANIKU"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 13-12-2013 Daniel Prokopik 12-12-2013 


        Mikołajki w ZSM w Rzeszowie przebiegły pod hasłem „Salon mody i urody w Mechaniku”. Tak jak nakazuje tradycja Mikołaj z pomocnikami rozdawał młodzieży słodkie prezenty. Zagościli w progach naszej szkoły uczniowie gimnazjów wraz z opiekunami. Podziwiać można było EKO suknie z papieru, fryzury awangardowe oraz makijaże wieczorowe przygotowane i wykonane przez uczniów naszej szkoły w konkursowej rywalizacji. Uczniowie szkół gimnazjalnych przyglądali się pracom a następnie głosowali i wybierali najlepsze w poszczególnych konkursach, wyłaniając tym samym zwycięzców nagrody publiczności. Po tym jak nasi gości poobserwowali konkursy mogli sami spróbować swoich sił. Na modelce (koleżance) mogli zrealizować własne pomysły. Jak można zauważyć w materiale foto-video, mają duże predyspozycje i możliwości do kreowania wizerunku (makijaż, fryzura, ubiór). Stworzone wizerunki przez gimnazjalistów były zachwycające. Wyłonione zostały najlepsze prace i wręczone nagrody zwycięzcom. Po części artystycznej uczniowie szkół gimnazjalnych mogli zwiedzić szkołę, sale lekcyjne a także uczestniczyć w zajęciach.

 

Dzień Mikołajkowy zakończył się wręczeniem nagród zwycięzcom konkursów.
Zwycięzcą konkursu fryzjerskiego została Monika Ziaja z klasy IIIgt.

Zwycięzcą konkursu na ECO suknię została Sylwia Kot i Iwona Martoń z klasy IIIft.

Zwycięzcą konkursu na makijaż wieczorowy została Monika Mołdoch z klasy IIft.

Zwycięzcą konkursu "Tworzenie wizerunku" w którym uczestniczyły szkoły gimnazjalne zwycięzyło gimnazjum nr 5 w Rzeszowie.


 

  

 

Więcej: "SALON MODY I URODY W MECHANIKU"

SZKOLENIE FRYZJERSKIE Z UNIĄ - lipiec 2013

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-07-2013 Daniel Prokopik 15-07-2013 

 

PRAKTYKI ZAGRANICZNE DLA UCZNIÓW TECHNIKUM USŁUG FRYZJERSKICH

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 29-05-2013 Daniel Prokopik 27-05-2013 

 

eu    W związku z realizacją przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji projektu systemowego pt. „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego informujemy uczniów technikum usług fryzjerskich iż „Projekt Mobilności” złożony przez Naszą Szkołę został pozytywnie rozpatrzony. Na etapie oceniania z 711 złożonych wniosków przyjętych zostało 122 - w tym Nasz. Młodzież będzie miała możliwość zwiększać swoje kwalifikacje zawodowe poprzez zagraniczne praktyki w krajach unii europejskiej (Niemcy). Projekt będzie realizowany począwszy od roku szkolnego 2013/2014. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w projekcie. Szczegółowe informacje dotyczące projektu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

 

   fryzjer1zz1 

FRYZJERSTWO = SZTUKA, PASJA , KREACJA

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 29-05-2013 Daniel Prokopik 27-05-2013 

 

 

IMG 2881

 

Sztuka, pasja, kreacja = Fryzjerstwo, taką dewizą kierują się w swoim życiu Beata Berendowicz i Sławek Kublin, założyciel jednej z najbardziej cenionych w kraju Akademii Fryzjerskiej Berendowicz & Kublin, którzy już od 17 lat tworzą dzieła sztuki - fryzury dla Klientów. Uczniowie Naszej szkoły w ramach projektu unijnego uczestniczą w szkoleniach fryzjerskich z Akademią Berendowicz & Kublin już od trzech lat podnosząc swoje kwalifikacje i zdobywając Certyfikaty a tym samym prezentując swój profesjonalizm na rynku pracy jako styliści mody fryzjerskiej. Zapewne nie jeden zawodowy fryzjer chciałby skorzystać z takiego szkolenia, lecz ze względu na wkład finansowy potrzebny do jego odbycia staje się dla wielu niemożliwy. Uczniowie Naszej szkoły dzięki środkom z unii europejskiej odbywają takie szkolenia zupełnie bezpłatnie.

Zapraszamy do MECHANIKA !!!

 

IMG 2886IMG 2895IMG 2888

 

 

Więcej: FRYZJERSTWO = SZTUKA, PASJA , KREACJA

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!