Wydarzenia fryzjerskie

Sztuka fryzjerska

PDFDrukujEmail

07-03-2017 

24 lutego nasze uczennice Sylwia Wilk i Paulina Pietrucha z klasy II ft pokazały swoje umiejętności podczas międzyszkolnego konkursu fryzjerskiego "WENECKI BAL,WENECKA NOC" zorganizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu. Fantazja i kunsztowna praca naszych uczennic pozwoliły nam przenieść się w inną epokę. Próby odtworzenia przez nasze uczennice charakterystycznego STYLU ROKOKO i BIEDERMAIER bardzo podniosły poprzeczkę w konkursowej rywalizacji. Szczegóły typowe dla epoki dały się zauważyć nie tylko we fryzurach, ale również w ubiorze i makijażu modelek.

 

Czy naszym uczennicom udało się przenieść jury i publiczność na wenecki bal? - Zobaczcie galerię i oceńcie sami.

 

Bożena Hałucha

 

 

 

 

 

Młodzi fryzjerzy o wielkim sercu

PDFDrukujEmail

27-02-2017 

 

Artykuł zaczerpnięty ze strony:

http://supernowosci24.pl/mlodzi-fryzjerzy-o-wielkim-sercu

 

AKCJA "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

PDFDrukujEmail

16-12-2016 

W ZSM od 6 grudnia trwa akcja "W Mikołajki podaruj kawałek siebie". Już kilka uczennic naszej szkoły, między innymi Wiktoria Szylar z 1ft i Urszula Grobelna z 2ft, zdecydowało się ostrzyc swoje piękne, długie włosy, celem przeznaczenia ich na peruki dla dzieci po chemioterapii i poszkodowanych w wypadkach. Metamorfoz dokonały uczennice klas trzecich w pracowni ZSM.

 

Oto wypowiedź jednej z uczennic uczestniczących w akcji:

 

„Kiedy dowiedziałam się, że nasza szkoła została oficjalnym partnerem Fundacji "WeGirls" szybko podjęłam decyzję o oddaniu moich włosów. Od dawna przymierzałam się do zmiany fryzury, ale brakowało mi impulsu. Włosy są, moim zdaniem, ważnym atrybutem dziewczyny, ale ja chciałam pomóc, więc bez żalu zdecydowałam się oddać je małym pacjentom szpitala. Cieszę się ,że mogłam to zrobić dla jakiegoś potrzebującego dziecka ,do którego ta peruka trafi. Uważam, że dzieci walczące o życie to mali bohaterowie i zasługują na szacunek i pomoc. Ja pomogłam, tak jak umiałam i potrafiłam. Dla darczyńców takich jak ja, jest to również okazja do zmiany wizerunku. Z przyjemnością w przyszłości oddam kolejny kawałek siebie, bo przecież włosy szybko rosną :) Warto czynić dobro, nawet takim małym gestem - do czego wszystkich gorąco namawiam:)

 

Ula Grobelna 2ft

 

 

 

Więcej: AKCJA "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

"Festiwal HAIR Fair & Beauty Fair" Katowice 2016

PDFDrukujEmail

08-12-2016 

 

 

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły, a także absolwenci wraz z nauczycielami, uczestniczyli w największych targach fryzjersko- kosmetycznych "Festiwal HAIR Fair & Beauty Fair", które odbyły się 27 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

Co roku z tysiącami sympatyków Festiwalu- miłośnikami fryzjerstwa - spotykają się tam najważniejsze postacie z branży. Aktywni fryzjerzy, styliści, artyści światowego formatu, mistrzowie i uczniowie…

W tym roku uczestnicy targów mogli zobaczyć m.in. najnowsze trendy we fryzjerstwie, makijażu i stylizacji paznokci, nowoczesne i innowacyjne zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała, a także przedłużanie rzęs. Podczas targów odbywało się wiele konkursów o zasięgu międzynarodowym z dziedzin :fryzjerstwa, make-up i kunsztu zdobienia paznokci, a także wybory Miss Śląska.

 

 

Wisienką na torcie okazały się pokazy światowego fryzjerstwa m.in. Mistrzów Świata (Seul 2016) MARTY ROBAK I BŁAŻEJA ADAMUS oraz Barber Garage. Imprezę poprowadził Krzysztof Ibisz a naszym aparatom nie umknęły też znani i lubiani m.in. Rafał Maślak, Natalia Siwiec, Wróblewski oraz duet Wierzbicki i Schmidt.

Targi to świetny sposób na poznanie osób, które dzielą naszą pasję oraz możliwość przetestowania nowych kosmetyków, które chcielibyśmy stosować. Ponad 500 stoisk branżowych dało nam ogromne możliwości na poszerzanie wiedzy. Był oczywiście także czas na zakupy. Uczniowie naszej szkoły wrócili zachwyceni, każdy znalazł coś dla siebie i na pewno sporo się nauczył. Wielu z nas zadeklarowało swój udział w przyszłorocznych targach.

 

Marysia Makarska - klasa2ft

 

 

Więcej: "Festiwal HAIR Fair & Beauty Fair" Katowice 2016

TARGI HAIR FAIR W KATOWICACH

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 14-09-2016 Administrator 13-09-2016 

Jak co roku zapraszamy do udziału w Targach Fryzjersko - Kosmetycznych „FESTIWAL FRYZJERSTWA HAIR FAIR”, które odbędą się w dniach 26-27 listopada 2016 r. w Katowicach.

W programie między innymi:

  • mnóstwo pokazów;
  • nowości fryzjersko-kosmetyczne;
  • konkursy;
  • prezentacja stoisk handlowych;
  • obecność gwiazd z dziedziny fryzjerstwa i mody.

Organizujemy wspólny wyjazd na targi dnia 27 listopada 2016 r.
Wszystkich zainteresowanych informujemy że zgłoszenia przyjmują nauczyciele pracowni fryzjerskiej oraz Pani Marta Mucha - od września do października 2016 r.

 

Koszt wyjazdu obejmuje :

  • bilety wstępu na targi (niedziela) - 20zł/ulgowy;                     
  • dojazd (Rzeszów-Katowice-Rzeszów) – 80zł/os. (neobus)

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W  TARGACH!

Szczegółowe informacje: www.festiwalfryzjerski.pl

 


Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!