Jakub Flaga z klasy 2 dt wicemistrzem Europy w Freestyle Slalomie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

11-10-2018

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że Jakub Flaga z klasy 2 dt został 29 września 2018 roku wicemistrzem Europy w Freestyle Slalomie. Zawody odbyły się w Barcelonie. Nasza Polska Kadra Narodowa, składająca się z 15 zawodników, brała udział we wszystkich konkurencjach. Warto też wspomnieć o tym, że nasz kolega  może się pochwalić innymi osiągnięciami w Free Jumpie, a to:

  • drugie  miejsce na mistrzostwach Europy,
  • czterokrotne  mistrzostwo Polski,
  • trzecie  miejsce w zawodach w Berlinie,
  • czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Holandii,
  • pierwsze  miejsce na zawodach w Czechach ,
  • pierwsze miejsce na zawodach w Kętrzynie.

Jaku Flaga jeździ na rolkach od  szóstego roku życia. Zawodowo zaczął się tym zajmować przed czterema laty. Inspiracją był y dla niego osiągnięcia Daniela Żukowskiego „Bombla”, z którym wygrał w tym roku w Kętrzynie. Nasz kolega chciałby pobić rekord świata (przeskoczenie wysokości 158 cm) i zdobyć mistrzostwo.  Trzymamy kciuki i serdecznie gratulujemy osiągnięć.

 

Hubert Płodzień

 


 

 


 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!