Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

DORADCA ZAWODOWY

mgr Daniel Prokopik

 

doradzca zawodowy 2  

(żródło: www.kul.pl)

 

 

 Jakie korzyści dają zajęcia z doradcą zawodowym? Doradca zawodowy doskonale orientuje się w trendach i mechanizmach rynku pracy. W teakcie zajęć ze specjalistą, możesz otrzymać wsparcie w kilku obszarach:

 

 

Poznasz swoje mocne strony oraz predyspozycje zawodowe

Zrozumienie swoich mocnych stron i talentów jest kluczowe. Uświadomienie sobie ich, daje przewagę zarówno w życiu, jak i w pracy zawodowej, gdyż pozwala określić na czym budować podwaliny swojej kariery. Z doradcą przeanalizujesz swoje mocne i słabe strony, umiejętności i zainteresowania. Jeśli doradca uzna za właściwe zaproponuje Ci testy, dzięki którym określisz swoje predyspozycje zawodowe.

 

 

Poznasz swoje szanse zawodowe

Doradca zawodowy omówi z Tobą możliwą ścieżkę kariery zawodowej, przedstawi stanowiska, o które możesz się ubiegać po ukończeniu szkoły. Dodatkowo wskaże możliwości uzupełnienia kwalifikacji.

 

 

 Poprawisz swoje CV

 CV to podstawowe narzędzie potrzebne do zbudowania kariery zawodowej. Przygotuj w domu swoje dokumenty aplikacyjne na stanowisko, o które się ubiegasz lub stwórz swój pierwszy życiorys i przynieś go na spotkanie. Doradca zawodowy pomoże uporządkować dotychczasowe doświadczenie oraz osiągnięcia, ale co ważniejsze wyeliminować nieatrakcyjne informacje i podpowie jak ubrać w słowa to, co chcesz zaproponować przyszłemu pracodawcy.

 

 

Przejdziesz symulację rozmowy rekrutacyjnej

Rozmowa rekrutacyjna to najtrudniejszy element w procesie poszukiwania pracy. Kandydata często paraliżuje strach oraz silny stres. Jeśli nie chcesz martwić się o to, jak wypadniesz na takiej rozmowie – spotkaj się z doradcą zawodowym, który podpowie Ci, jakich pytań możesz się spodziewać i jakie jest ich „drugie dno”. Po symulacji takiej rozmowy rekrutacyjnej razem z doradcą omówisz swoje błędy oraz dowiesz się jak w przyszłości wypaść lepiej.

 

 

Zdobędziesz wiedzę na temat obecnej sytuacji na rynku

Doradca zawodowy powie ci, jakie są obecnie trendy, jakie kompetencje są poszukiwane oraz jakie są możliwości i potencjał w konkretnych branżach. Ponadto wskaże Ci możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego. To pozwoli Ci w podjęciu decyzji, w jakie obszary warto inwestować oraz gdzieskierować swoją uwagę, by osiągnąć sukces.

 

(żródło: www.kul.pl)

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!