Musical o Świętym Franciszku z Asyżu

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: 02-01-2009 Jolanta Nazarko 18-12-2008

 

13 grudnia 2008 r. wraz z koleżankami i kolegami działającymi w Kole Religijnym wybrałam się do Miejskiego Domu Kultury do Leżajska, gdzie mogłam zobaczyć musical o św. Franciszku z Asyżu. Wyjazd zaproponowała nam p. Kinga Lizak.

Musical to pomysł Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej z Kalwarii Zebrzydowskiej przy współudziale braci kleryków z WSD oo. Bernardynów. Reżyserem spektaklu był o. Sebastian Feret OFM pochodzący z Rzeszowa.

Musical bardzo nam się podobał. W nietuzinkowy sposób zapoznałam się z życiem tego niezwykłego świętego. Dużym plusem była gra młodych aktorów - moim zdaniem na wysokim poziomie. Wyszłam ze spektaklu umocniona i pełna nadziei, bo święty Franciszek, chociaż żył parę wieków temu to ubogacił nas swoją duchowością, swoja osobowością i dał przykład nam ludziom zabieganym, zatroskanym, szukającym sensu życia.

AUTOR: KATARZYNA KANIA KL. II FT

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!