Ogłoszenie o rekrutacji na staż Grupy I dla uczniów ZSM w Rzeszowie kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy

16-12-2019 

 

Ogłoszenie o rekrutacji na staż Grupy I dla uczniów ZSM w Rzeszowie

kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy w ramach projektu

„Kształcenie wysokich lotów” realizowanego w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa

Podkarpackiego na lata 2014-2020,

Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie,

Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

Nr umowy: RPPK.09.04.00-18-0005/19

 

Firma LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. w Partnerstwie z Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na staż dla uczniów klas kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy. Udział w rekrutacji jest równoznaczny ze zobowiązaniem ukończenia 300h stażu (do czasu zakończenia projektu). Staże odbywać się będą w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

Planowane terminy stażu w podziale na grupy:

 

 

Kandydaci składają skan wypełnionego i podpisanego formularza rekrutacyjnego oraz wypełnionych i podpisanych załączników, na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz dostarczają oryginał formularza wraz załącznikami do sekretariatu szkolnego w terminie wskazanych poniżej. Brak dostarczenia wersji papierowej formularza (lub dostarczenie niekompletnej wersji dokumentów) skutkuje odrzuceniem zgłoszenia bez rozpatrzenia. Zarówno w postaci skanu jak i oryginału należy złożyć podpisane przez siebie (a w przypadku uczniów niepełnoletnich także przez opiekunów prawnych) następujące dokumenty:

O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń (data wpływu wersji elektronicznej + potwierdzenie wpłynięcia wersji papierowej).

 

Dokumenty rekrutacyjne należy składać do dnia 17 grudnia 2019 r. do godz. 9:00.

 

Szczegółowe wytyczne określa Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie pt. "Kształcenie wysokich lotów". Regulamin i dokumenty rekrutacyjne dostępne są na szkolnej stronie internetowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie oraz w sekretariacie szkolnym.

Informacji o projekcie udziela Kierownik szkolenia praktycznego Pan Andrzej Kulasa.

 

Zapraszamy do udziału w projekcie!

"Wybierz życie - Pierwszy krok"

16-12-2019 

W dniach 10 - 16 grudnia 2019 r. w ramach profilaktyki przeciwnowotworowej był realizowany w klasach: 2 ft, 3 ft oraz 4 ft program: "Wybierz życie - Pierwszy krok".

Celem programu było popularyzowanie edukacji prozdrowotnej oraz kształtowanie właściwych postaw odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Realizatorką programu edukacyjnego była E. Pitera.

 

PROGRAM PROMOCJI POZYTYWNYCH POSTAW I WARTOŚCI

16-12-2019 

 

"PRZYJAZNE SERCE" w roku szk. 2019/2020

 

Cele programu:

 • kreowanie i promowanie pozytywnych postaw i wartości ogólnoludzkich oraz społecznych,
 • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za innych,
 • dążenie do poszanowana wolności osobistej i godności człowieka,
 • mobilizowanie młodzieży do stawania w obronie wartości moralnych.

Kryteria postawy kandydata

 • wysoka kultura osobista,
 • umiejętność współpracy z innymi,
 • wytrwałość w pokonywaniu trudności,
 • empatia,
 • pomoc słabszym i potrzebującym,
 • odpowiedzialność za siebie i innych,
 • skuteczność działania,
 • reagowanie na nietolerancję, krzywdę drugiego człowieka.

Formy działań młodzieży zasługujące na nagrodzenie:

 • podejmowanie działań wolontarystycznych ( minimum 1 rok) na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego,
 • aktywna postawa w przeciwdziałaniu uzależnieniom dzieci i młodzieży,
 • podejmowanie działań przeciw przemocy i agresji w szkole,
 • aktywne i szlachetne postepowanie w miejscu zamieszkania, wobec sąsiadów.

Przebieg programu:

 • Wyłonienie uczniów wyróżniających się w szkole, w domu lub w innych środowiskach takimi cechami jak: życzliwość, przyjaźń, bohaterstwo, poświęcenia dla innych, odpowiedzialność.
 • Sporządzenie opinii o wybranych uczniach przez wychowawcę, samorząd klasowy, katechetę.
 • Przekazanie opinii do koordynatorek programu: E. Pitery lub I. Szeteli (termin: 29 lutego 2020).
 • Analiza opinii o przedstawionych kandydatach przez zespół wychowawczy.

Akcja #KOMÓRKOMANIA

16-12-2019 

W ramach akcji #KOMÓRKOMANIA w dniu 12 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Mechanicznych do bazy Fundacji DKMS zarejestrowało się 16 nowych potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.
Wszystkim zarejestrowanym dziękujemy za zainteresowanie, wolontariuszom z klas 4 at i 4 mt za sprawne przeprowadzenie akcji!

 

 

 

 

Więcej: Akcja #KOMÓRKOMANIA

Gratulacje dla Mikołaja Nyzio z klasy 1as

12-12-2019 

We wtorek 10 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs wiedzy prawnej dla uczniów szkół średnich. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie, Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku, I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Łańcucie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku oraz ZSM Rzeszów. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Lenard z klasy 1hms, Tymoteusz Legięć z klasy 1as oraz Mikołaj Nyzio z klasy 1as. Miło nam poinformować, że wysokie czwarte miejsce w konkursowych zmaganiach zajął Mikołaj Nyzio. Jako nagrodę otrzymał opaskę sportową Mi Band 3. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła "Pasieka" – Fundacja Rozwoju i Wsparcia z siedzibą w Rzeszowie. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

Gratulujemy Mikołajowi wysokiego wyniku i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 

 

 

GÓRA GROSZA 2019

12-12-2019 

Wolontariat Szkolny zaprasza do akcji GÓRA GROSZA. W dniach 16- 18 grudnia 2019 r. na przerwach wolontariusze będą przechodzić z puszkami z prośbą o wsparcie. Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego i pozwolą im spokojnie dorastać. Zbieramy nominały 1, 2 i 5 groszy.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji! Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

 

Wolontariat Szkolny

 

Festiwal Fryzjerstwa w Katowicach

10-12-2019 

23 listopada spędziliśmy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie po raz kolejny odbył się Festiwal Fryzjerstwa. Grupa 46 osób, zarówno uczniów klas fryzjerskich, jak i nauczycieli, poddała się szaleństwu zakupów, obserwacji branżowych szkoleń, konkursów, pokazów i stoisk. Tegoroczne targi to jeszcze więcej atrakcji, merytorycznych wystąpień, promocji, pokazów i szkoleń w salach konferencyjnych. Szczególną uwagę zwracały stoiska i pokazy barberskie. Udział w targach to nie tylko możliwość poszerzania wiedzy i bycia na bieżąco, ale także okazja wzięcia udziału w fryzjersko-kosmetycznym wydarzeniu na skalę ogólnopolską.

 

Iwona Krużel

 

 

 

 

 

 

Więcej: Festiwal Fryzjerstwa w Katowicach

MIKOŁAJE Z MECHANIKA

10-12-2019 

W piątek, 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły, należący do wolontariatu, wcielili się w rolę Świętego Mikołaja i jego pomocników. Odwiedzali osoby chore i samotne, niosąc ciepłe słowa oraz drobne upominki. Starsi ludzie cieszyli się z obecności Mikołaja i aniołków w ich domach. Opowiadali historie swojego życia oraz dzielili się doświadczeniem.   Wolontariusze naszej szkoły pokazywali swoją dobroć i chęć podarowania odrobiny szczęścia potrzebującym. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Kinga Lizak, Magdalena Wojtaszek- Chudzik i Iwona Adamiec- Zielińska.

W roli Mikołaja wystąpili: Dominik Kruczek z kl. 1 fss Jakub Gargaś, Rafał Jaskuła z kl. 1 fsg, Kamil Pilip z kl. 1 cg, Jakub Gryboś, Wiktor Rafa z kl. 1 hmg, Mateusz Majta z kl. 2 ct, Kacper Wnęk, Kewin Sierżęga z kl. 3 at, Michał Płotczyk z kl. 3 lt, Marcin Makowski, Wojciech Maciąg z kl. 4 mt i Sebastian Szurlej- absolwent.

Aniołki: Zuzanna Pachlita, Alicja Madeja, Kamila Drozd z kl. 1 fss, Marcelina Sączawa, Rafał Jaskuła, Monika Szczepanik, Patrycja Kozdraś, Róża Słysz, Izabela Toczek, Anna Rogala, Kinga Sitarz z kl. 1 fsg, Aleksandra Groń, Patrycja Wiercioch, Gabriela Lech, Julia Kardaś, Anna Gałas z kl. 2 ft, Anna Gientka z kl. 2 ht, Klaudia Kozubal, Oliwia Kojder z kl. 2 mst, Zuzanna Jabłecka, Zuzanna Zdeb, Patrycja Jarosz z kl. 3 mst, Angelika Grobelna, Aleksandra Skubisz, Wiktoria Świątek, Patrycja Rodzoń, Karolina Uliasz, Kinga Cygan, Gabriela Kożyniak z kl. 3 ft i Gabriela Zarzycka z kl. 4 est .

 

Róża Słysz, Izabela Toczek kl. 1 fsg, Jakub Gryboś kl. 1 hmg

 

 

 

 

 

 

Więcej: MIKOŁAJE Z MECHANIKA

TAK! POMAGAM!

10-12-2019 

 

Grudzień 2019, pierwszy piątek oraz sobota miesiąca. Kolejny raz pomagamy! W naszej szkole wolontariuszy nie brakuje i chociaż w piątek była też akcja mikołajkowa do „Tak! Pomagam!" chętnych nie zabrakło. Bezinteresowna pomoc, coś co kochamy i nikt z nas nie oczekuje niczego w zamian. Zbieraliśmy żywność długoterminową w sklepach Biedronka i Hetman dla rodzin, które najbardziej tego potrzebują. Wystarczy trochę uśmiechu i zachęta, a ludzie garną się do pomocy. Drobne rzeczy typu kasza, mąka, ryż i oczywiście słodycze, z których najbardziej ucieszą się dzieci.

Wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji to: Karolina Kosmacz, Karolina Przywara, Bartosz Sarkowicz, Paweł Janczyszyn, Kinga Sitarz kl. 1 fsg, Oliwia Kotowicz kl. 1 as, Daniel Pięta kl.1 ls, Aleksandra Groń, Gabriela Lech kl. 2 ft, Dawid Łojek, Piotr Michałek, Hubert Płodzień kl. 3 dt, Natalia Jastrząb, Natalia Bober kl. 3 ft, Kinga Sieniawska, Izabela Rogóż kl. 4 ft i Dawid Pleśniak kl. 4 bt

Podziękowania należą się pani Kindze Lizak, pani Iwonie Adamiec-Zielińskiej i pani Monice za opiekę nad nami i udzielanie cennych wskazówek.

 

A Ty? Pomagasz? TAK POMAGAM!

 

Kinga Sitarz kl. 1 fsg i Hubert Płodzień kl 3 dt

Finał Koszykarskiej Licealiady

10-12-2019 

Koszykarska reprezentacja naszej szkoły zakończyła tegoroczne rozgrywki. Drużyna ZSM spisała się bardzo dobrze, zajmując IV miejsce w finale rzeszowskim.
Po wygraniu rundy eliminacyjnej z III LO i Zespołem Szkół Gospodarczych, w rundzie finałowej nasi koszykarze zmierzyli się z reprezentacjami:
IV LO, IX LO, Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO.
Turniej finałowy stał na wysokim poziomie. Mecze były bardzo wyrównane i zacięte. Przebiegały w duchu fair-play.

 

Oto skład naszej reprezentacji:

 • Kołodziej Dominik 2at
 • Rabczak Norbert 2at
 • Sopel Adam 2at
 • Nadłonek Rafał 3mst
 • Kowalczyk Damian 3mst
 • Ostrowski Łukasz 2ct
 • Rochacki Michał 2ct
 • Skuza Jakub 1 hmg
 • Pruchnik Paweł 1 hmg
 • Bartoń Krystian 3b
 • Sobota Dominik 4lt

Opiekę nad drużyną sprawowała pani Alicja Bartyzel.

 

Akcji #KOMÓRKOMANIA

09-12-2019 

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji #KOMÓRKOMANIA!


Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS.

Projekt jest kierowany do pełnoletnich uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych, ich rodziców oraz pracowników szkoły.

 

Sprawdź czy możesz zostać dawcą: https://www.dkms.pl/pl/faq

 

Zarejestruj się jako dawca szpiku w dniu 12.12.2019 (czwartek)

w godzinach 10-13 w holu przed aulą ZSM.

 

Zapraszamy!


Koordynacja akcji: M. Bardzik, A. Kapłon

 

Warsztaty kreatywnego pakowania prezentów

09-12-2019 

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w warsztatach i wykazali się twórczym podejściem do zadania, stwiając na ekologiczne rozwiązania zrobienia czegoś z niczego.

 

Gratuluję! Marta Mucha

 

Oto efekty Waszej pracy:

 

 

 

 

Więcej: Warsztaty kreatywnego pakowania prezentów

Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

09-12-2019 

Informujemy osoby, które zgłosiły swój udział w Szkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym, że odbędzie się on 12 grudnia (czwartek) o godz. 11:30 w auli szkolnej. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy również, że trwa konkurs na ozdobę bożonarodzeniową.

 

Do udziału w konkursowych zmaganiach serdecznie zapraszają bibliotekarze.

 

Konkurs

09-12-2019 

Przypominamy uczniom klas pierwszych, że w środę 11 grudnia 2019 r.  na platformie Kahoot odbędzie się konkurs znajomości terminologii lotniczej w języku angielskim.

Czekamy na Was w auli o 10 :40.

 

Monika Wiśniowska, Dawid Grudziński

 

Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

06-12-2019 

3 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się konkurs wiedzy prawnej dla uczniów szkół średnich miasta Rzeszowa. W konkursowych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele sześciu szkół. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali nasi uczniowie.

Jakub Lenard z klasy 1hms zajął I miejsce, a Tymoteusz Legięć z klasy 1as III miejsce.

Uczniowie Ci, wraz z Mikołajem Nyzio z klasy 1as, będą reprezentować naszą szkołę w finale powiatowym, który odbędzie się 10 grudnia. Organizatorem konkursu jest   Fundacja Rozwoju i Wsparcia „Pasieka”. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

 

 

 

Więcej: Sukces uczniów ZSM w konkursie wiedzy prawnej

Podaruj książkę bibliotece szkolnej

05-12-2019 

Biblioteka szkolna kontynuuje akcję zbiórki książek wśród uczniów oraz pracowników szkoły. Jeżeli masz w domu ciekawe książki (zwłaszcza z beletrystyki np. przygodowe, fantastykę, kryminały) , które już przeczytałeś i nie są Ci potrzebne oraz nie są bardzo zniszczone, możesz oddać je do biblioteki szkolnej ZSM i wzbogacić jej księgozbiór o ciekawe pozycje książkowe. Liczymy na wasze wsparcie i dziękujemy za dotychczasową pomoc i przekazanie wielu ciekawych książek na rzecz naszej biblioteki.

Z góry dziękujemy.

 

Bibliotekarze

 

500 rekordów Adama Micała na Reskarcie !

05-12-2019 

Adam Micał odebrał pamiątkowy puchar od właścicieli toru halowego Reskart za uzyskanie 500 rekordów dnia na rzeszowskim obiekcie. To rekord, który trudno będzie pobić.

 

Adam Micał jest uczniem klasy 2 na kierunku technik mechanik lotniczy w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Obecnie jest w trakcie zdobywania uprawnień licencji pilota PPL, ma na swoim koncie samodzielne loty i wiele godzin w powietrzu. To jego druga pasja. Bez wątpienia można go określić najszybszym kierowcą wśród pilotów i najlepszym pilotem wśród kierowców kartingowych.

 

 

 

 

Źródło: polskikarting.pl

Podkarpacki Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW

05-12-2019 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji Podkarpackiego Konkursu Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego TEEN SHOW, który odbędzie się 19 marca 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Rzeszowie.

 

1 ETAP KONKURSU:

I etap konkursu odbędzie się w naszej szkole (kwalifikacje wewnątrzszkolne) w dniu  12 grudnia o godz. 11:30. Uczestnicy mogą wystąpić w dwóch kategoriach: piosenka lub wiersz. Łączny czas trwania utworów nie powinien przekraczać 10 minut. Uczestnicy mogą brać udział tylko w jednej kategorii. W kategorii ,,piosenka” soliści i zespoły (do 4 osób w grupie) mogą występować z akompaniamentem muzycznym lub podkładem.

 

Swój udział prosimy zgłaszać do 10.12.2019 r. u nauczycieli języków obcych.

 

Koordynatorzy konkursu:
Agata Pawlak i Ewelina Surowiec

 

Mikołajki

03-12-2019 

"I Ty możesz mieć czerwoną czapkę ... "

03-12-2019 

SUKCES JOANNY NIEMIEC W ELIMINACJACH STREFOWYCH XXIX PODKARPACKIEGO KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ

02-12-2019 

W piątek, 29 listopada, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje strefowe XXIX Konkursu Poezji Religijnej. Jest to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Inspiracją do jego organizacji była wizyta Papieża Jana Pawła II w Rzeszowie, w czerwcu 1991 r. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. II ft Joanna Niemiec. Asia odniosła sukces i zdobyła nominację do finału konkursu w kategorii poezja śpiewana. W eliminacjach wzięło udział 53 uczestników. Finał odbywa się tradycyjnie w drugi piątek grudnia, w tym roku 13.12.2019r. w sali widowiskowej MGOK w Sędziszowie Małopolskim. Nasza reprezentantka zaprezentowała utwór Edyty Geppert pt. „Zamiast”. Opiekę nad uczennicą sprawowała pani Kinga Lizak.

 

Gratulujemy sukcesu i życzymy podobnego osiągnięcia w finale!

 

 

Spotkanie z autorem

02-12-2019 

Czy operator CNC może być autorem książki? Oczywiście, że tak.  Zwłaszcza, jeśli jest absolwentem naszej szkoły. 5 grudnia 2019r. w godzinach od 11.00 do 14.00 zapraszamy serdecznie do szkolnej czytelni na spotkanie z Filipem Wacławikiem, który prezentował będzie swoją książkę „Cienie”. Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego, lepszego życia. Jednak dla Jacka Warzewskiego stała się koszmarem. Niewielki dom na przedmieściach, w miejscu zburzonej starej wioski, staje się dla młodego mężczyzny swoistą pułapką. Czy przygnębienie i smutek były powodem omamów , które zaczęły go prześladować? Czy też była to tylko jego wyobraźnia?... Chcielibyście dowiedzieć się więcej, kupcie książkę i pozwólcie Filipowi spełnić marzenie, by wydać kolejną ...

 Samorząd Uczniowski

Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego

02-12-2019 

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego!
Konkurs w formie dyktanda, odbędzie się 16 grudnia 2019 r. (poniedziałek)
o godz. 11:30 w auli szkolnej.
 
Zgłoszenia prosimy kierować  do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do organizatorów konkursu do dnia 13.12.2019 r.
 
 
Organizatorzy:
Magdalena Bardzik
Sławomir Łoboda

Akcja Mikołajkowa „I ty możesz mieć czerwoną czapkę"

02-12-2019 

Ogłoszenie o wynikach rekrutacji na staże zawodowe dla uczniów ZSM w zawodzie technik mechanik lotniczy

29-11-2019 

 

Ogłoszenie o wynikach rekrutacji uzupełniającej do udziału w projekcie

pt. "Dualne kształcenie - pewne zatrudnienie"

 

Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie ogłasza, że zgodnie z Regulaminem rekrutacji i udziału w projekcie pt. „Dualne kształcenie – pewne zatrudnienie” w roku szkolnym 2019/2020 do realizacji staży zawodowych w firmie LINETECH zostali zakwalifikowani następujący uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w zawodzie technik mechanik lotniczy:

 

L.p.

Imię i Nazwisko

Klasa

1

Bochnak Jakub

2ht

2

Tęcza Krzysztof

2lt

3

Kozdrański Jakub

2lt

4

Mierzwa Kacper

2lt

5

Zając Bartłomiej

3lt

6

Tylutki Piotr

2lt

7

Długosz Krzysztof

3lt

8

Prokop Adrian

2ht

9

Kata Miłosz

2ht

10

Dzień Bartosz

2lt

11

Malak Jakub

3lt

12

Płotczyk Michał

3lt

 

Lista zakwalifikowanych oraz lista rezerwowa zostały wywieszone w gablocie praktyk i staży ZSM na parterze obok sali nr11.

Zakwalifikowani uczniowie z klasy 3lt rozpoczną realizację staży w terminie 13.01-24.01.2020 na lotnisku Warszawa Okęcie, a uczniowie z klas 2lt i 2ht w terminie 20.01-24.01.2020 na lotnisku Rzeszów Jasionka.

Informacji o projekcie udziela mgr inż. Adam Dytko, pokój nr 9, parter.

 

Uczniowie ZSM na strzelnicy w Zabajce

29-11-2019 

W dniu 22.11.2019 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe do strzelnicy „Strzelka” w Zabajce. Każdy z uczestników odbył instruktaż zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią. Do dyspozycji były cztery rodzaje broni: Phoenix, Scorpion, Shadow i Glock. Nad każdą osobą opiekę sprawował instruktor, który dbał o bezpieczeństwo oraz pomagał prawidłowo korzystać z broni. Była to dla uczniów świetna zabawa i jednocześnie ciekawa lekcja. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Joanna Cichoń, p. Agnieszka Buć i p. Andrzej Frydrych.

 


 

 

 

 

 

Więcej: Uczniowie ZSM na strzelnicy w Zabajce

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!