8. edycja przeglądu filmowego "Echa Katynia"

10-05-2017 

27 kwietnia udaliśmy się do Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Szopena 23, gdzie z okazji obchodów 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbywał się festiwal pt. "Echa Katynia". Udział w nim wzięły: klasy 3dt pod opieką pani Ewy Wojakowskiej oraz klasa 3 bt pod opieką pana Sławomira Łobody. Festiwal rozpoczął się od prelekcji Katarzyny Kyc o Zbrodni Katyńskiej, następnie obejrzeliśmy filmy: "The Officer'sWife" Piotra Uzarowicza i „Polska szuka bohaterów” Arkadiusza Gołębiewskiego. Obejrzane filmy ukazały rozmiar tragedii tamtych czasów. Cały seans filmowy to dla nas wszystkich ważna lekcja historii, która na długo zapadnie w pamięć, ponieważ tego, co się wtedy wydarzyło nie można zapomnieć. Dzięki temu spotkaniu nasza wiedza o tej tragicznej karcie polskiej historii wzbogaciła się o wiele nowych informacji.

 

Jakub Szczepański 3 dt

 

 

 

 

Więcej: 8. edycja przeglądu filmowego "Echa Katynia"

Konkurs "Jeden świat, wiele kultur"

09-05-2017 

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą kultury wybranego kraju.

Tematem prezentacji może być dowolny kraj, który waszym zdaniem jest wyjątkowo ciekawy. Praca powinna przedstawiać elementy historii, tradycji, świąt i ważnych wydarzeń oraz postaci związanych z daną kulturą.

Należy również ująć najważniejsze aspekty związane ze sztuką tego kraju.

 

Wszelkich informacji udziela organizator konkursu: Agata Pawlak

 

Serdecznie zapraszam !!!

 

Regulamin konkursu:

 • pracę należy złożyć u organizatorów w terminie nie dłuższym niż do 31.05.2017,
 • praca powinna składać się przynajmniej z 20 slajdów,
 • praca powinna koncentrować się na kulturze danego kraju, jego unikalności, czy też wyjątkowości lub na wszechstronnym przedstawieniu zjawisk kulturowych, należy również uzasadnić wybór takiego, a nie innego tematu prezentacji,
 • prezentacja jest sporządzona w programie Microsoft Power Point,
 • prace nie spełniające przedstawionych wymagań nie będą dopuszczone do konkursu.

Lekcja w Muzeum Etnograficznym

09-05-2017 

27 kwietnia 2017 r. klasa 1mt pod opieką pani Agnieszki Kapłon i pani Ewy Świder wybrała się do Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie, aby wysłuchać wykładu dotyczącego tradycji wielkanocnych naszych przodków. Podczas lekcji muzealnej p. Emilia Jakubiec- Lis przedstawiła obrzędy i tradycje poszczególnych dni Wielkiego Tygodnia na wsi w ubiegłym stuleciu. Prelekcja była wzbogacona zdjęciami, które wskazywały, że część zwyczajów naszych przodków jest w obecnych czasach kultywowana. Nie zostaliśmy oprowadzeni po całym muzeum, jednak sala, w której przebywaliśmy była wyposażona w różnego rodzaju rekwizyty, zdjęcia, przedmioty codziennego użytku tamtych czasów. Wystrój sali oddawał klimat i chociaż na chwilę pomógł przenieść się do staropolskiej wsi. Muzeum Etnograficzne jest kolejną instytucją kultury miasta Rzeszowa, którą w bieżącym roku poznaliśmy.

 

Dominik Koryś 1 mt

 


Szkolny konkurs „Mazurek Dąbrowskiego. Co wiemy o naszym hymnie narodowym”

09-05-2017 

Znalezione obrazy dla zapytania mazurek dąbrowskiego obrazyW 2017 roku obchodzimy 220. rocznicę powstania Mazurka Dąbrowskiego, naszej najważniejszej pieśni, która na początku znana była jako Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, i która od roku 1927 jest naszym hymnem państwowym. Jeszcze Polska nie zginęła... śpiewamy  w różnych okolicznościach – podczas  ważnych uroczystości i świąt państwowych, ale też by wyrazić swą radość i dumę na przykład z sukcesów sportowych, czy artystycznych. Pieśń tę śpiewamy na stojąco, z szacunkiem, bo zawsze wyrażała miłość do Ojczyzny i tęsknotę za wolnością. W związku z tym ważnym jubileuszem serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wiedzy o hymnie narodowym. Pytania będą dotyczyły genezy pieśni, treści poszczególnych strof, postaci Józefa Wybickiego, zmian zachodzących w tekście utworu oraz roli tego dzieła w historii naszego narodu. Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej i u p. Agnieszki Kapłon. Serdecznie zapraszamy!!! Sprawdź swoją wiedzę o Mazurku Dąbrowskiego!!!

 

PRACA DLA ABSOLWENTÓW ZSM

09-05-2017 

 

Firma TEKNIA prowadzi nabór na wolne stanowiska pracy
dla techników mechaników i mechatroników.

                                                        

 Zachęcamy

Absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie do złożenia CV.

 

Szczegółowe informacje:

 

pobierz >>

226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

04-05-2017 

3 maja 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Paulina Pietrucha z klasy 2 ft, Aleksandra Zapalska z klasy 2 mt i Paweł Dec z klasy 2 bt, pod opieką pani Marioli Ustrzyckiej, wziął udział w miejskich obchodach 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Farnym, której przewodniczył Ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Po wysłuchaniu Słowa Bożego i poruszającego kazania, razem z innymi pocztami sztandarowymi oraz żołnierzami z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, udaliśmy się na Rzeszowski Rynek. Przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki wysłuchaliśmy Preambuły Konstytucji 3 Maja, a następnie wystąpień Wojewody Podkarpackiego pani Ewy Leniart oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego pana Władysława Ortyla. Kolejnymi punktami uroczystości było odczytanie Apelu Pamięci, oddanie salwy honorowej i złożenie wieńców i wiązanek pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Atmosfera tego dnia była bardzo podniosła. W przemówieniach podkreślano ogromne znaczenie Konstytucji 3 Maja i radość Polaków z dokonania przez naszych przodków tak wielkiego dzieła. W tym dniu wszyscy czuliśmy się patriotami dumnymi z naszej narodowej historii.

 

Aleksandra Zapalska z klasy 2 mt

 

 

 

 

 

MATURA 2017

04-05-2017 

 

 

Drodzy Maturzyści !

 

Życzymy Wam lekkiego pióra, twórczego niepokoju, przytomności umysłu, optymizmu, siły, skupienia, prostych pytań i jasnych odpowiedzi oraz dumy z uzyskanych wyników.

 

Dyrekcja, Nauczyciele, Społeczność szkolna

 


 

 

 

Więcej: MATURA 2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych

28-04-2017 

Wyniki okręgowych eliminacji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

28-04-2017 

 

Uprzejmie informujemy, że w wyniku eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbytych w dniu 06.04.br. w Rzeszowie reprezentanci Zespołu Szkół Mechanicznych: Mateusz Buda, Kamil Kud i Michał Pitera zajęli zespołowo pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się Michał Pitera. Mateusz Buda i Kamil Kud uzyskali status laureatów eliminacji okręgowych.

 

Michał Pitera – aktualny zwycięzca, reprezentować będzie nasz Okręg w eliminacjach ogólnopolskich.

 

Należy podkreślić bardzo dobre przygotowanie merytoryczne wykazywane od wielu lat przez naszych uczniów w bardzo specyficznej dziedzinie łączącej zagadnienia prawne z technicznymi pozostającymi poza programami nauczania. Każdorazowo wśród tradycyjnie już mocnej konkurencji w naszym okręgu wykazują się wysokimi wynikami.

Najważniejszym źródłem wieloletnich osiągnięć podopiecznych w trudnej i złożonej dziedzinie jest niezwykle zaangażowana i skuteczna praca nauczyciela Pana mgr inż. Adama Dytko.

Dzień z mechatroniką

28-04-2017 

20.03.2017 r. klasa 2 bt wraz z wychowawcą panem Mariuszem Kisielem udała się do Katedry Mechatroniki i Automatyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Najpierw wysłuchaliśmy krótkiego wykładu w Głównej Auli, podczas którego dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji dotyczących rekrutacji przyszłych studentów, przybliżono nam także wydziały Mechatroniki, Automatyki i Akustyki.

Następnie mogliśmy obejrzeć sprzęt, na którym pracują studenci. Najpierw zobaczyliśmy salę wyposażoną w robota humanoidalnego YaskawaMotoman, który posiada dwa ramiona, jedno do trzymania narzędzi, drugie zaś do podtrzymania systemu wizyjnego, wyposażonego w kamerę endoskopową i ksenonowe źródło światła. Znajdowały się tam również modele mechatroniczne, takie jak: „model dźwigu”, "helikopter", zestaw mechatroniczny umożliwiający badanie algorytmów sterowania silnikami DC w pracowni mechatroniki, mechatroniczny zestaw do testowania sterowników PLC i układów mikroprocesorowych.

Kolejną salą zwiedzaną przez nas była sala dydaktyki mechatroniki, wyposażona w modele wykonane przez studentów oraz automatyczny mieszalnik płynów/dozownik zbudowany z komponentów przemysłowych.

Kolejny etap wycieczki to pracownia wibroakustyki, w której dane było nam doświadczyć jak bardzo można wytłumić fale dźwiękowe. W tym teście połowa grupy przebywała wewnątrz komory semi-bezdechowej, natomiast druga część nasłuchiwała w pomieszczeniu obok okrzyków kolegów, znajdujących się w środku komory. 

Wyjście uważamy za bardzo ciekawe doświadczenie i interesującą formę przedstawienia naszego zawodu w nowym świetle.

 

Klasa 2 bt

 


 

 

 

Więcej: Dzień z mechatroniką

WYNIKI KONKURSU "GENERAŁ WŁADYSŁAW ANDERS I JEGO ŻOŁNIERZE"

28-04-2017 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 • I miejsce - Erwin Nowak 1ct
 • II miejsce - Krzysztof Faber 1at
 • III miejsce - Karol Dworak 3dt

GRATULUJEMY!!!

 

Nagrody zostaną wręczone podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Mariola Ustrzycka, p. Andrzej Frydrych i p. Ewa Wojakowska.

 

Dolce vita - słodkie życie

25-04-2017 

Z takim tematem konkursu zmierzyły się uczestniczki XI Mistrzostw ZSM w upięciach awangardowych. Uczennice przygotowywały się do konkurencji już od wielu tygodni, by ostatecznie zmierzyć się w rywalizacji 21 kwietnia. Własną interpretację tematu młodzież pokazała zarówno we fryzurach, jak i w strojach oraz makijażach.

Nasi adepci fryzjerstwa, biorąc udział w konkursie, mieli szansę zmierzyć się z typowymi warunkami pracy, charakterystycznymi dla tego zawodu – praca pod presją czasu i  świadomość bycia obserwowanym - w tym przypadku przez sporą widownię naszej szkoły.

Ocenie jury podlegał m.in. efekt końcowy fryzury (estetyka, pomysłowość i kreatywność) oraz pełny wizerunek modelki (fryzura, makijaż i ubiór) w odniesieniu do tematu konkursu.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności i kreatywności uczniów klas o profilu fryzjerskim, a także współzawodnictwo i konfrontacja umiejętności zawodowych, przygotowujących do udziału w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Poprzez konkurs uczniowie nabywają również nawyki przydatne na egzaminie zawodowym i kształtują umiejętność autoprezentacji, która jest cechą szalenie ważną w tym zawodzie.

Konkurs o Tytuł Mistrza ZSM rozstrzygnięty został na podstawie punktacji i dyskusji Jury.

 

Podium w XI MISTRZOSTWACH FRYZJERSTWA ZSM zajmują:

 • Klaudia Chochrek I ft - mistrz ZSM
 • Gabriela Wierzchałek z kl. III ft - wicemistrz ZSM
 • Szmyt Magdalena kl. II ft – wyróżnienie

 

 

Na poszczególnych poziomach klasowych wyniki przedstawiają się następująco:

 

Klasy pierwsze:

 • I miejsce Klaudia Chochrek
 • II miejsce Gacek Patrycja
 • III miejsce Bobowska Andżelika i Pyć Marcelina

Klasy drugie:

 • I miejsce Szmyt Magdalena
 • II miejsce Kudła Sabina

Klasy trzecie:

 • I miejsce Wierzchałek Gabriela
 • II miejsce Wnuk Magdalena
 • III miejsce Gaweł Gabriela

 

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

 

Więcej: Dolce vita - słodkie życie

FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

25-04-2017 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale IX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, który odbył się 08.04.2017 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

Uczestnicy Turnieju swoją przygodę z psychologią rozpoczęli już wiele miesięcy wcześniej. Podczas eliminacji musieli wykazać się znajomością wskazanych artykułów publikowanych w „Charakterach” i książek „O chłopcu, który przestał się bać” oraz „Mądre i pożyteczne”.

W części pisemnej finału uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę. Pozwolił on wyłonić 10 osób, które zakwalifikowały się do części ustnej finału.

W teście finałowym największa ilość zdobytych punktów wyniosła 86. Ostatnia osoba, która zakwalifikowała się do części ustnej osiągnęła wynik 76 punktów.

 

Wyniki testu finałowego naszych uczniów:

 • Agata Korszla kl. 2mt – 62 pkt. – miejsce 37
 • Krzysztof Gliwa kl.2at – 44 pkt. – miejsce 69

 

Gratulujemy uczestnictwa w finale i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju.

 


 

Więcej: FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

Wyniki konkursu biologicznego

25-04-2017 

Ogłoszenie

 

W dniu 24 kwietnia 2017 r. odbył się szkolny konkurs biologiczny: ”Komórka, tkanka, organizm”.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce: Krzysztof Faber- kl. 1 at

II miejsce: Patryk Giepert – kl. 1 at

III miejsce: Edyta Skowron- kl. 2ft

 

Serdecznie gratuluję !

 

Organizator: E. Pitera

Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów

24-04-2017 

 

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór na III edycję płatnego programu stażowego – Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów.

 

Nowatorski program jest skierowany do absolwentów, studentów uczelni technicznych, lotniczych oraz techników lotniczych, samochodowych, logistycznych.

 

Stażyści będą mieli możliwość zdobycia doświadczenia w największej w Polsce Spółce wykonującej obsługę techniczną samolotów pasażerskich.

Staż będzie trwać rok. Najlepsi stażyści będą mili szanse na zatrudnienie.


Więcej informacji:

Dzień z historią

24-04-2017 

12 kwietnia 2017 r. klasa 2mt pod opieką pani Marioli Ustrzyckiej i pani Ewy Wojakowskiej wybrała się na ciekawą wycieczkę, której celem było poszerzenie wiedzy historycznej. Zaczęliśmy w kinie „Helios” od obejrzenia filmu „Azyl”, który przedstawia poruszającą historię państwa Jana i Antoniny Żabińskich, którzy w czasie II wojny światowej na terenie warszawskiego ZOO, narażając własne życie, ukrywali wielu Żydów. Film był ciekawy i wzruszający i wszystkim się podobał. Warto go obejrzeć. Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, gdzie pani przewodnik przedstawiła nam historię naszego miasta od jego powstania aż po okres II wojny światowej. Pokazała nam też wiele ciekawych zdjęć i eksponatów znajdujących się w zbiorach muzeum. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie Piwnice”. W czasie jej zwiedzania pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o tym jaką rolę odgrywały w przeszłości nasze podziemia i do czego były wykorzystywane. Jesteśmy zadowoleni z tej wycieczki. Dzięki niej dokładniej poznaliśmy miasto, w którym się uczymy oraz zobaczyliśmy rzadko odwiedzane przez nas miejsca związane z jego historią.

 

Agata Korszla z klasy 2 mt

 

 

 

 

Więcej: Dzień z historią

Sukces ucznia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

23-04-2017 

W dniu 31 marca 2017 roku w Bieruniu odbył się etap praktyczny XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Uczeń klasy 3mbt Grzegorz Szpara uzyskał wyróżnienie w konkursie w kategorii: Mechatronika.  

 

Gratulujemy sukcesu.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT PROMUJĄCY KSIĄŻKI I CZYTANIE

23-04-2017 

Biblioteka szkolna zorganizowała w II półroczu konkurs na najciekawszy plakat promujący książki i czytanie. Praca mogła zostać przygotowana indywidualnie lub w grupie do trzech osób. Wybór laureatów był bardzo trudny ze względu na dużą ilość ciekawych i oryginalnych prac. Nagrodami w konkursie są oceny z wiedzy o kulturze lub z języka polskiego.

 

Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce: Gabriela Urban oraz Jakub Górak z klasy 2mt
 • II miejsce: Kamila Draus, Kinga Walas oraz Aleksandra Dziedzic z klasy 2ft
 • III miejsce: Agata Korszla z klasy 2mt

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

 

Bibliotekarze

 

 

 

 

 

Więcej: WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT PROMUJĄCY KSIĄŻKI I CZYTANIE

Wyniki Konkursu Wiedzy o gen. Władysławie Andersie I etap - pisemny

23-04-2017 

Do Wielkiego Finału, który odbędzie się w auli szkolnej w dn. 12 maja - Dniu Patrona Szkoły przechodzą przedstawiciele klas:

2 bt, 3 at, 2 mt i 1 lt.

 

Do współzawodnictwa dołączy drużyna nauczycieli.

 

Zapraszamy Wszystkich do gorącego kibicowania !

 

Będą również zadania dla publiczności z nagrodami !

Lekcja biblioteczna

19-04-2017 

12 kwietnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Rzeszowie odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem  klasy 1 ft. Udałyśmy się tam pod opieką p. Marty Muchy i p. Agaty Pawlak.

Tematem lekcji były tradycje, obrzędy i zwyczaje Świąt Wielkanocnych na przykładzie naszego województwa.  Najpierw p. Justyna Mucha-Szylar oprowadziła nas po budynku, pokazując m. in.  wystawy książek  i czytelnię główną. Dowiedziałyśmy się też, jak działa czytnik mikrofilmów oraz książkowa winda. Potem rozpoczęła się  lekcja i z zainteresowaniem wysłuchałyśmy informacji o nieznanych nam tradycjach regionu, w którym przecież same mieszkamy. Zaprezentowana została także literatura dotycząca tego tematu oraz ciekawe rekwizyty. Na pamiątkę naszej wycieczki wykonałyśmy kilka zdjęć.

 

Klaudia Miazga i Anna Żądło kl 1FT

 

 

 

 

Więcej: Lekcja biblioteczna

Edukacja teatralna

19-04-2017 

11 kwietnia klasa 1 mt pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Kapłon i pani Agaty Pawlak wybrała się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, aby obejrzeć spektakl „Skapiec” w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa, który wyreżyserował Jarosław Szwec. Zgromadzona w sali widowiskowej WDK młodzież mogła obejrzeć niezwykle udaną adaptację teatralną poznanej w gimnazjum sztuki Moliera. Nie zabrakło tego wszystkiego, co zapewnia publiczności dobrą zabawę. Było dużo śmiechu, sporo humoru i dobra gra aktorska. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wojciech Michno, który wcielił się w rolę głównego bohatera Harpagona. Perfekcyjnie oddał swoją grą skąpstwo, bezwzględność i głupotę tytułowej postaci. Wspaniałym dopełnieniem spektaklu były kostiumy, które przybliżyły klimat Francji XVII wieku. To kolejny udany spektakl Teatru Ludowego dla młodej rzeszowskiej publiczności. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas wkrótce i dostarczą znowu niezapomnianych teatralnych wzruszeń.

 

MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE I W ŁAGIEWNIKACH

18-04-2017 

7 kwietnia już o godzinie 5.50 wyruszyliśmy na coroczną pielgrzymkę maturzystów. Głównym punktem naszego wyjazdu było Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Podczas Mszy Świętej odprawianej w naszej intencji mieliśmy okazję pomodlić się przed obliczem Czarnej Madonny o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości oraz polecać Matce Bożej sprawy przyniesione nie tylko na karteczkach, ale przede wszystkim w naszych sercach. Oprócz tego mogliśmy podziwiać piękną bazylikę, czy po prostu pospacerować po placu rozciągającym się dookoła tego świętego miejsca. Chociaż pogoda niezbyt nam dopisywała, czuliśmy ogromną radość oraz nadzieję, że Matka Najświętsza wysłucha przyniesione przez nas modlitwy. Kolejnym miejscem, do którego wytrwale pielgrzymowaliśmy był Kraków, a konkretnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Centrum św. Jana Pawła II. W Łagiewnikach oczekiwała na nas siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która opowiedziała nam ciekawą historię pewnej dziewczyny, która doświadczyła uzdrowienia za przyczyną modlitw do Miłosierdzia Bożego. Siostra Gracja przedstawiła symbolikę obrazu Jezusa Miłosiernego, angażując do tego wszystkich, poprzez zadawanie pytań. Tam też odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zwiedziliśmy miejsca związane z św. siostrą Faustyną, Centrum św. Jana Pawła II, gdzie m.in. znajduje się sutanna, którą Ojciec Święty miał na sobie w momencie zamachu na Jego życie. O umówionej godzinie wszyscy zebraliśmy się w autokarach i już w nieco swobodniejszej atmosferze udaliśmy się w drogę powrotną. Dziękujemy serdecznie księdzu Jakubowi Pawłowskiemu za zorganizowanie pielgrzymki, ks. Adamowi Cyranowi i paniom: Kindze Lizak, Agnieszce Kapłon, Bożenie Kataniak-Stefańskiej i  Elżbiecie Piterze za opiekę nad nami, a także wspólną modlitwę w intencji naszej matury.

 

Karolina Wojtan i Kamil Zagaja kl. IV mt

 

WIELKI SUKCES !!!

18-04-2017 

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH WYGRYWA LICEALIADĘ W UNIHOKEJU

 

W marcu bieżącego roku w ramach Licealiady odbyły się zawody w unihokeju chłopców. Do rozgrywek zostało zgłoszonych 9 reprezentacji szkół średnichz Rzeszowa. W wyniku przeprowadzonego losowania ustalono 3 grupy eliminacyjne. Zespół Szkół Mechanicznych trafił do grupy B. W grupie tej znalazły się także: II LO oraz Zespół Szkół Technicznych. Gospodarzem zawodów było II LO.

 

Skład reprezentacji ZSM: Stats Marcin (1at), Grzesik Michał (2 mt), Marszał Sebastian (2mt), Kaszuba Kacper (3 bt), Piersiak Bartosz (3bt), Rzeszutek Jakub (2bt), Chyłek Mateusz (2bt), Szcząchor Bartłomiej (1est), Uran Marcin ( 1dt), Ciupak Jakub ( 1 dt ). Opiekunem drużyny był pan Tomasz Chrapek.

 

 

MECZE GRUPOWE:

 • I mecz: Zespół Szkół Mechanicznych – Zespół Szkół Technicznych 8 : 1
 • II mecz: II LO – Zespół Szkół Technicznych 5 : 2
 • III mecz: Zespół Szkół Mechanicznych – II LO 4 : 1

Po dwóch zwycięstwach zajmowaliśmy I miejsce w grupie i awansowaliśmy do najlepszej trójki zespołów. W finałach mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym".

W meczach finałowych nasi zawodnicy dzielnie walczyli . Doskonała dyspozycja zawodników pozwoliła im zająć pierwsze miejsce w Rzeszowie. Nasza reprezentacja pokazała wysoki poziom gry, zdobyła puchar, medale i cenne punkty dla szkoły.

 

MECZE FINAŁOWE:

 • III LO – ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH 2 : 1
 • ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH – ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH 3 : 2
 • III LO - ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH 1 : 1

 

TABELA KOŃCOWA:

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH
 • III LO
 • ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

GRATULACJE !!! GRATULACJE!!! GRATULACJE!!! GRATULACJE!!!

 

Więcej: WIELKI SUKCES !!!

Święta Wielkanocne 2017

11-04-2017 

AKCJA „BABECZKA” - CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

11-04-2017 

Z okazji Świąt Wielkanocnych wolontariusze z naszej szkoły znów pokazali jak bardzo można otworzyć swoje serce na innych ludzi. Podczas akcji "Babeczka" nie roznosiliśmy tylko wielkanocnych babek,ale także dobre słowo, uśmiech oraz miłość do człowieka, przede wszystkim tego chorego i starszego.Dla nas, wolontariuszy, jest to ogromne przeżycie, kiedy w zasadzie nic wielkiego nie robimy, a w zamian dostajemy niejednokrotnie łzy szczęścia tych, których odwiedzamy. Naszą "bronią" jest miłość!
Dziękujemy p.Kindze Lizak za to, że opiekuje się nami w ten czas i pomaga otwierać serce na cierpienie innych osób.W akcji tym razem wzięli udział: Małgorzata Korchowiec, Gabriela Zarzycka, Gracjan Rudzik, Jolanta Pacyna, Paulina Czarniecka kl. I est, Julia Młynarska kl. I ft, Dawid Pleśniak kl. I bt, Aleksandra Kuryło kl. I lt, Damian Wacław, Mateusz Buda kl. II ct, Paulina Pietrucha, Urszula Grobelna, Maria Makarska, Aleksandra Dziedzic, Patrycja Bosek kl. II ft, Michał Marciniec, Martyna Burek kl. III mbt, Aneta Warzybok, Paulina Sanecka, Magdalena Wnuk, Joanna Głowiś, Gabriela Mazur, Gabriela Wojtaszek, Magdalena Pelc, Gabriela Żyła kl. III ft, Weronika Teper, Ewelina Krupa, Klaudia Skrobacz, Małgorzata Domaradzka, Paulina Siudak, Małgorzata Nawój kl. IV ft, Karolina Wojtan kl. IV mt.

 

Autor: Damian Wacław kl. II ct

 

 

 

 

Więcej: AKCJA „BABECZKA” - CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

Konkurs biologiczny

11-04-2017 

Ogłoszenie

 

W dniu 24 kwietnia br. o godz.11:35 w auli szkolnej odbędziesię konkurs biologiczny: ”Komórka, tkanka, organizm”.

Chętnych serdecznie zapraszam.

 

Organizator: E. Pitera

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!