KONKURS - CZYTAMY LITERATURĘ ANGLOJĘZYCZNĄ

05-11-2017 

II edycja konkursu na głośne czytanie literatury anglojęzycznej odbędzie się 1 grudnia 2017 – piątek o  godz. 11:35.

 

Do wyboru fragmenty literatury klasycznej lub współczesnej o objętości ok. 150-200 słów, proza albo wiersz. Oceniana będzie wymowa, płynność, interpretacja i zrozumienie tekstu.Celem konkursu jest promowanie literatury brytyjskiej i amerykańskiej, przy jednoczesnym usprawnianiu kompetencji komunikacyjnych podczas publicznej prezentacji.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłoszenia swojego udziału w konkursie do 24 listopada u p. Marioli Berrahal (sala 17) lub L. Sulenckiej (sala 24), ewentualnie u swoich nauczycieli j. angielskiego.

PKO Bieg Niepodległości – Rzeszowska dycha

02-11-2017 

 

Już za 10 dni kolejny bieg rzeszowskimi ulicami. Tym razem jest to bieg na 10 km, który odbędzie się 11 listopada 2017 r.

 

Naszą szkołę będzie reprezentował Michał Niemczak z klasy 4at oraz nauczyciele p. Piotr Pustelny i p. Andrzej Kulasa.

 

Wszyscy, którzy są chętni wziąć udział mogą zapisać się do biegu na stronie: http://zapisy.sts-timing.pl/192/

 

Szczegóły znajdują się w Regulaminie >> regulamin

Trasa biegu >> plan trasy

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Rzeszów Biega >> organizator

 

Każdy uczestnik otrzyma:  koszulkę, numer startowy, czip.

Na mecie każdy uczestnik biegu głównego otrzyma medal okolicznościowy.

 

Więcej informacji udzieli pan Piotr Pustelny.

"Wystartuj z nami"

02-11-2017 

Szanowni Państwo, 

 

Chciałabym bardzo serdecznie, w imieniu firmy Linetech, podziękować za współpracę przy organizacji "WYSTARTUJ Z NAMI". Dla mnie osobiście jest to bardzo ważna inicjatywna, dlatego też w swoim własnym imieniu chciałam docenić zaangażowanie wszystkich Państwa w realizację eventu. Mam nadzieję, że sam pomysł przetrwa i na stałe wpisze się w harmonogram wydarzeń na terenie Rzeszowa i nie tylko.

Z pierwszej ręki (od rekruterów Linetech) mam informację, że zarówno frekwencja jak i poziom kandydatów całkowicie spełniły nasze oczekiwania. Jednocześnie, impreza okazała się być równie wartościowa dla jednego z naszych kandydatów, który złożył do nas już 4 razy CV i nie został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. W dniu 24 pażdziernika postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystał przeznaczone dla niego 20 min. Pan zrobił na rekruterach takie wrażenie, że z miłą chęcią zaimplementujemy jego osobę w szeregi naszej firmy. Patrząc na powyższy przykład jestem przekonana, że taka inicjatywa jest szansą zarówno dla firm na pozyskanie najlepszych kandydatów jak i dla potencjalnych pracowników na to, aby to nie papier (CV) a ich własna osoba zrobiła to pierwsze pozytywne wrażenie na pracodawcy.

"WYSTARTUJ Z NAMI", jest genialnym (i tu ukłony w stronę Dyrektora Mariusza Kapicy) hasłem odzwierciedlającym charakter imprezy, pozwala ona bowiem tym młodym ludziom wystartować z najlepszego "lotniska" na świecie, zbudowanego ze współpracy i doświadczenia trzech filarów: biznesu, szkoły i potencjału urzędów. Pozostając w duchu nomenklatury branżowej, mam nadzieję, że dla tych, którzy dzięki wczorajszej rekrutacji zdobędą zatrudnienie, będzie to "spokojny i długi lot".

Podziękowania kieruję również do wszystkich pracowników instytucji zaangażowanych w organizację imprezy, w tym pracowników szkoły, Powiatowego Urzędu Pracy i Urzędu Marszałkowskiego. Jak zawsze można było liczyć na wsparcie, kreatywność i pełen profesjonalizm.

Jeszcze raz, bardzo dziękuję za zaangażowanie, w imieniu swoim jak i Zarządu firmy Linetech :)

  

Z poważaniem,

Daria Korcz

 

OGŁOSZENIE

02-11-2017 

W dniu 13 listopada br. w godz. 9:40 - 10:25 odbędzie się na auli szkolnej konkurs dla uczniów klas pierwszych pt.: "Jaka dieta, takie zdrowie?"

Chętnych serdecznie zapraszam.  

 

Organizator: E.Pitera

Zajęcia z native speakerem

02-11-2017 

W dniu 27 października klasa IV at uczestniczyła w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez native speakera, panią Brianę Krewson, pochodzącą z Philadelphi w Stanach Zjednoczonych. Lekcja została zorganizowana przez panią Dorotę Łagowską. Zajęcia poświęcone były rozmowie na temat różnych aspektów życia w USA. Dotyczyły one sportu, ważnych osobistości, znanych marek i innych ciekawych rzeczy. Pani Briana odwiedziła nas w ramach programu Fulbright czyli narodowego programu wymiany studentów. Podczas lekcji język nie okazał się barierą, porozumiewaliśmy się bardzo dobrze oraz wykazaliśmy się wiedzą na temat Stanów Zjednoczonych co mile zaskoczyło naszego gościa. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i możliwość sprawdzenia własnych umiejętności językowych. Lekcje tego typu to ciekawa inicjatywa w nauczaniu języka obcego.

 

Jarosław Bialic IVat

 

 

 

 

Więcej: Zajęcia z native speakerem

Sukces przyszłego BARBERA

27-10-2017 

23 października w Sędziszowie Małopolskim uczeń klasy III ft Damian Jakubowski zdobył drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fryzjerskim w kategorii kreowania wizerunku fryzury męskiej "BARBER".

Damian zachwycił jury swoim profesjonalizmem, różnorodnością zastosowanych technik pracy i niebywałą  precyzją wykonania  fryzury.
Uczestnicy mierzyli się z tematem "Oczy widzą, serce czuje, ręce tworzą", niewątpliwie nasz uczeń osiągnął wszystkie te cele. Damian tworzył fryzurę "plerezę" typową dla bikiniarzy - subkultury lat 50-tych. Oprócz strzyżenia ważna była charakterystyczna koloryzacja włosów modela oraz właściwe elementy ubioru, w tym przypadku typowe dla bikiniarzy. Swój kunszt pracy Damian ukazał poprzez  wykonanie tatuażu z włosów, który wycinał maszynką  bez typowego  szablonu. Niewątpliwie odwaga modela - Wojtka przyczyniła się do sukcesu ;)

ZSM reprezentowali także Gabriela Stadnik i Hubert Żelazo, którzy zebrali wysokie noty.

 

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów

 

 

Więcej: Sukces przyszłego BARBERA

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Znajomości Języka Angielskiego „English is Easy!”

27-10-2017 

 

W dniu 20.10.2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Znajomości Języka Angielskiego „English is Easy”. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z klas: Imst, IIbt, IIest, IIft, IImt, IIIbt, IIIct, IIImt, IIIft, IVft, IVct, IVat, IVlt, IVmbt.

Test składał się z pięciu zadań: uzupełnianie luk, słowotwórstwo, słownictwo - „wisielec,” test wyboru oraz odbiór tekstu czytanego. Tego typu zadania wymagają znajomości kolokacji, czasowników złożonych (phrasal verbs), wyrażeń przyimkowych, idiomów oraz wielu innych kategorii leksykalnych na poziomie średniozaawansowanym (B1/B2).

 

Laureatami konkursu zostali:

 • Michał Skowron z  klasy IImt – miejsce I
 • Adrian Zych z klasy IV at – miejsce II  
 • Karol Kilański z klasy IV lt – miejsce III

Wyróżnienie:

 • Hubert Filip z klasy IImt – miejsce IV

Pragniemy podziękować sponsorom nagród:

 • Szkole Języków Obcych Professional English School, która ufundowała nagrodę główną – roczny kurs języka angielskiego o wartości 1980zł
 • Wydawnictwu PEARSON.

oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział.

 

Dorota Łagowska i Dagmara Kotowicz - organizatorzy konkursu

"Wystartuj z nami" już 24 października 2017 r.

24-10-2017 

ZSM 1-PLAKAT

 

Już 24 października 2017 roku w Rzeszowie odbędzie się jedyna w swoim rodzaju impreza rekrutacyjna pozwalająca poznać regionalny rynek pracy, wziąć udział we wstępnych rozmowach kwalifikacyjnych oraz poszerzyć horyzonty związane z poszukiwaniem zatrudnienia.

 

wystartuj 5

 

Aby umówić się na spotkanie z pracodawcą,
należy wypełnić zgłoszenie online.

 

Wejdź na stronę: wystartujznami.nakiedy.pl

 

wystartuj 1-1

 

Więcej informacji >>

Turniej miedzyklasowy w piłce siatkowej chłopców klas I

23-10-2017 

W dniu 18.10.2017 r. odbyły sie zawody sportowe w piłce siatkowej chłopców, w których uczestniczyły 4 drużyny reprezentujące  klasy: 1at, 1bt, 1ct, 1dt.

 

 

 

 

W wyniku losowania rozegrano nastepujące mecze:

 • 1bt - 1ct  0:2  (21:25, 12:25)
 • 1dt - 1at  2:0  (25:21, 25:17)
 • 1bt - 1at  2:0  ( v.o.)
 • 1ct - 1dt  2:0  (25:14, 25:21)

Zwycięzcami zaowdów zostali:

 • I miejsce - kl. 1ct
 • II miejsce - kl. 1dt
 • III miejsce - kl. 1bt
 • IV miejsce - kl. 1at

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchar za I miejsce.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację - Tomasz Chrapek, Sławomir Stawarz (organizatorzy turnieju).

 

 

 

 

 

 

Więcej: Turniej miedzyklasowy w piłce siatkowej chłopców klas I

Rozpoczynamy Kurs Spawania dla uczniów ZSM

23-10-2017 

 

Przy współpracy z firmą InterPetro Sp. z o.o. w ramach projektu „Kwalifikacje zawodowe szansą na sukces” 45 uczniów naszej szkoły rozpoczyna kurs spawania.

 

Szkolenie obejmuje metodę TIG 1.

Zajęcia dla grup w wariancie "czwartek – sobota" rozpoczynają się 26.10.2017 r. o godzinie 16:00 w siedzibie firmy InterPetro Sp. z o.o. mieszczącej się przy ul. Przemysłowej 13 w Rzeszowie.

Zajęcia dla grup w wariancie "poniedziałek - środa" rozpoczną się końcem listopada (szczegółowe informacje w połowie listopada).

Lista osób zakwalifikowanych znajduje się w gablocie szkoły (naprzeciw tablicy zastępstw).

Dodatkowych informacji udziela kierownik szkolenia praktycznego Pan Daniel Prokopik.

 

Kolejna rekrutacja na kurs spawania odbędzie się w styczniu 2018 r.

 

Harmonogram zajęć:

 

pobierz >>

Zwycięzcy konkursu historycznego

19-10-2017 

16 października odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy historycznej o Tadeuszu Kościuszce. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas pierwszych i drugich. Zwycięzcami zostali:

 • I miejsce: Jakub Duda - kl. 1mst
 • II miejsce: Konrad Pelc - kl. 2at
 • III miejsce: Szymon Szeliga - kl. 1at

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej akademii z okazji 11 listopada.

 

POSZUKIWANI CHĘTNI WOLONTARIUSZE

18-10-2017 

 

Drodzy uczniowie!

W ramach współpracy z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i Caritas Diecezji Rzeszowskiej WOLONTARIAT SZKOLNY poszukuje chętnych do udziału w kweście na rzecz ubogich i bezdomnych, która odbędzie się na cmentarzach w dniu 1 listopada. Potrzebni są chętni do udziału w tej akcji w następujących miejscowościach: Rzeszów Pobitno, Bratkowice, Budy Głogowskie, Budziwój, Chmielnik, Czudec, Domatków, Górno, Jasionka, Kamień, Lubenia, Lutcza, Łukawiec, Malawa, Mogielnica, Nienadówka, Nockowa, Nowa Wieś, Przewrotne, Rudna Wielka, Rzeszów Słocina, Sokołów Małopolski., Strzyżów, Świlcza, Trzeboś, Trzebuska, Tyczyn, Trzciana, Wysoka Głogowska, Wysoka Strzyżowska, Zaborów.

 

Szczegółowe informacje i zapisy chętnych u pani Kingi Lizak i pedagoga szkolnego pani Iwony Adamiec-Zielińskiej do 20.10.2017 r. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

TUŻ OBOK - AKCJA PIELUCHY

18-10-2017 

Po raz kolejny pomagamy. Tym razem podopiecznym Domów Samopomocy Społecznej i hospicjów.

Prosimy każdą klasę o kupienie w aptece opakowania Pieluch Super Seni 30 szt rozmiar M-L.

Termin składania pieluch: 27 października 2017 r. u Pani Kingi Lizak - sala 33 oraz u Pani Iwony Adamiec - Zielińskiej w gabinecie pedagoga.

 

DZIEŃ PAPIESKI - NA SZLAKU JANA PAWŁA II

18-10-2017 

6 października 2017 r. wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak śladami Świętego Jana Pawła II, w ramach rzeszowskich obchodów XVII Dnia Papieskiego. Na trasie naszej wędrówki znalazło się wiele miejsc, między innymi: Krzyż Ofiar Komunizmu, Kościół św. Krzyża, Ratusz, Fara i Bazylika OO. Bernardynów. W każdym miejscu zbieraliśmy pieczątki na karcie pielgrzyma z wizerunkami świętych lub błogosławionych, związanych z naszym miastem. Przy każdej okazji mieliśmy możliwość modlitwy, między innymi w intencji ojczyzny, naszych rodzin oraz zapoznania się z wydarzeniami historycznymi naszego miasta. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmiało „Idźmy naprzód z nadzieją!”

 

Wojciech Maciąg kl. II mt

 


Rekrutacja – kurs spawania

12-10-2017 

 

Firma InterPetro Sp. z o.o. zaprasza uczniów do udziału w projekcie „Kwalifikacje zawodowe szansą na sukces”.

 

Warunki uczestnictwa w kursie spawania: osoby dorosłe, zamieszkujące na terenie województwa podkarpackiego.

 

Wolne miejsca dla uczniów klas III. Zachęcamy do składadnia formularzy.

Szkolenie obejmuje metodę TIG 1. Liczba wolnych miejsc /dni kursu:

 • 15 miejsc - od poniedziałku do środy (po zajęciach lekcyjnych tj. około 15:30, 16:00 – do uzgodnienia)

Uczniowie którzy posiadają certyfikat TIG 1 lub MAG 1 zostaną dodatkowozakwalifikowani na szkolenie TIG 2 lub MAG 2.

 

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularze zgłoszeniowe należy składać w sekretariacie szkoły w godzinach: 10:00 - 13:00.

Kolejna rekrutacja na kurs spawania odbędzie się w styczniu 2018 r.

 

Plik do pobrania:

 

1. Formularz zgłoszeniowy:

 

pobierz >>

 

 

2. Oświadczenie:

 

pobierz >>

 

 

3. Deklaracja:

 

 

pobierz >>

Modelarnia Aeroklubu Rzeszowskiego

12-10-2017 

 

W imieniu Aeroklubu Rzeszowskiego pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych realizowanym projektem Modelarni Samolotowych dla dzieci i młodzieży. Powstają dwie modelarnie lotnicze, jedna na terenie miasta, druga na terenie lotniska w Jasionce.

Stworzenie modelarni wpisuje się w szerokie projekty rozwoju Aeroklubu Rzeszowskiego. Na obecnym etapie przygotowujemy odpowiednie pomieszczenia na terenie miasta Rzeszowa, w 2018 roku w nowej siedzibie Aeroklubu Rzeszowskiego w Jasionce. Skompletowany jest zespół instruktorski, w budowie jest witryna internetowa modelarni, billboardy reklamowe poinformują społeczność miasta, zaś pierwsze zajęcia chcemy rozpocząć już w listopadzie bieżącego roku.

Młodzi adepci modelarstwa będą mieli zajęcia w grupach 10-12 osobowych, początkowo raz w tygodniu, w miarę rozwoju planowane jest zwiększenie liczby grup oraz ilości zajęć. Sekcja Modelarska co roku organizować będzie, ogólnodostępne święta: balonowe oraz „latawca dla całego miasta”, mające szansę wpisać się na trwale w kalendarz ciekawych imprez związanych z naszym lotniskiem, miastem Rzeszowem i województwem Podkarpackim.

Planowane modelarnie będą zarówno atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, jak również formą ich lotniczej edukacji. Liczymy, że wielu młodych ludzi, wzorem swych licznych poprzedników, "zaraziwszy" się w ten sposób bakcylem lotnictwa zwiąże się w przyszłości z tą branżą. Bogate tradycje naszego regionu, funkcjonowanie Aeroklubu Rzeszowskiego, Portu Lotniczego Jasionka, wydziału lotnictwa na Politechnice Rzeszowskiej czy też Doliny Lotniczej stwarzają ku temu świetny klimat. Obecnie wielu adeptów kursów kształcenia lotniczego wykonuje zawód pilota w polskich i międzynarodowych liniach lotniczych.

 

Zapraszamy na nasza witrynę internetową: www.modelarnia.rzeszow.pl

Kadra jutra to dzisiejsza młodzież

10-10-2017 


 

Na początku września ruszyła III edycjaprogramu stażowego organizowanego przez LOTAMS – „Zostań mechanikiem wyższych lotów”. Jest to druga w tym roku inicjatywa (II edycja ruszyła w styczniu bieżącego roku), mająca na celu regularny napływ nowej kadry,która po rocznym przeszkoleniu jest zatrudniana na umowę o pracę, dołączając do zespołów obsługi bazowej (hangarowej).

 

Jest to edycja szczególna, bowiem dotychczasowa oferta stażowa związana z obsługą hangarową została poszerzona o staż w warsztatach oraz w dziale logistyki. Łącznie zatrudniliśmy 31 stażystów.

W tegorocznej, trzeciej edycji rekrutacji, wzięło udział kilkaset osób. Po wstępnej selekcji na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wybraliśmy 40 osób do rozmów kwalifikacyjnych, a spośród nich wyłoniliśmy najlepszą 20, która dostała się na staż do produkcji.

Tak duża liczba chętnych, wzrastająca z każdą kolejną edycją programu stażowego „Zostań mechanikiem wyższych lotów”, świadczy o tym, że mechanik lotniczy jest prestiżowym i pożądanym zawodem z wielką przyszłością i niekończącymi się możliwościami rozwoju.

 

 

Producent samolotów, firma Boeing, prognozuje, że do 2038 roku na całym świecie wzrośnie potrzeba zatrudnienia aż 679 tysięcy inżynierów i techników lotniczych. Rozwój transportu lotniczego jest nieunikniony i dynamiczny. Pracownicy z tytułem mechanika lotniczego nie będą mieli żadnych problemów z wejściem i utrzymaniem się na rynku pracy – komentuje Prezes Zarządu – Mirosław Galus.

 

Więcej: Kadra jutra to dzisiejsza młodzież

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Mechanicznych

09-10-2017 

 

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Mechanicznych ma zaszczyt zaprosić

chętnych rodziców na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

która odbędzie się 13 października o godzinie 9:40 w auli szkolnej.


Samorząd Uczniowski

Aktywny weekend

09-10-2017 

W ubiegły weekend tj. 7-8 października 2017 r., rzeszowskie ulice były miejscem święta biegania. W sobotę odbyły się biegi młodzieżowe oraz bieg główny o puchar Pratt&Whitney na dystansie 5 km. W niedzielę bardziej wytrwali biegacze rywalizowali na trasie biegu maratońskiego "5 PKO Maraton Rzeszowski". Łącznie w biegach uczestniczyło ponad 1200 osób.

W biegach młodzieżowych szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4et - Kamil Miąsik i Karol Szalacha. W biegu o puchar Pratt&Whitney na dystansie 5 km pobiegli nasi nauczyciele Pan Piotr Pustelny i Pan Andrzej Kulasa.

Kolejny bieg w którym warto wziąć udział to PKO Bieg Niepodległości 11 listopada na dystansie 10 km.

Zachęcamy uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do czynnego udziału w tego typu imprezach.

 

 

 

Więcej: Aktywny weekend

Szkolna dyskoteka z okazji "Dnia Chłopaka"

09-10-2017 

Gwiazdy ZSM w GALAKTYCE !!!

09-10-2017 

W czwartek 05.10.2017 r. najlepsi uczniowie oraz ci, którzy nie opuścili ani jednej godziny w roku szkolnym 2016/2017 zostali nagrodzeni przez Dyrektora i Radę Rodziców naszej szkoły. Tym razem zostaliśmy zaproszenie do Galaktyki. Kręgielnia i pizza to najlepsze rzeczy, jakie dają rozrywkę i przyjemność młodym ludziom. Przy grze nie brakowało emocji, radości, a także rywalizacji między sobą. Po dwóch godzinach rozgrywek na zgłodniałych uczniów czekała gorąca pizza. Ten dzień mieliśmy wolny od szkoły, co dawało jeszcze większą radość, bo nasi koledzy musieli być na lekcjach i uczyć się, kiedy my w tym czasie byliśmy pochłonięci wspaniałą zabawą. Jak widać w naszej szkole starania i systematyczność uczniów są doceniane oraz nagradzane. Bycie dobrym uczniem ma same zalety, nie tylko zdobywamy wiedzę, ale jeszcze otrzymujemy za to nagrody.

 

Aleksandra Kuryło kl. 2 lt

 

 

 

 

Więcej: Gwiazdy ZSM w GALAKTYCE !!!

OGŁOSZENIE

09-10-2017 

W dniu 11.10.2017r. (środa) w auli szkolnej o godzinie 12:25 odbędzie się spotkanie przewodniczących klas z pedagogiem szkolnym i katechetką w sprawie organizacji akcji charytatywnych na terenie szkoły w roku szkolnym 2017/2018. 

 

WOLONTARIAT SZKOLNY

Udział w projekcie teatralno – edukacyjnym "MŁODZIEŻOWA SCENA TEATRALNA"

09-10-2017 

3 października 2017 r. klasa 1 lt wraz z panią Iwoną Adamiec – Zielińską oraz panią Agatą Pawlak wzięła udział w projekcie teatralno – edukacyjnym, który rozpoczął się w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Problematyka zawarta w spektaklu oraz omówiona na warsztatach nosiła tytuł "NASZA BOSONOGOŚĆ – NASZ BUNT?". Nasza klasa obejrzała przedstawienie „OPERETA czyli Ptasia Kaszanka” na motywach „Historii” Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru M.D.K. z Rzeszowa. Fragmenty dramatu Witolda Gombrowicza stały się dla reżysera pani Moniki Adamiec pretekstem do szukania odpowiedzi na pytanie: W jaki sposób rodzina wpływa na nasze dorosłe życie i czy jej się podporządkować, czy jednak żyć po swojemu i pisać własną historię. Na ten temat rozmawialiśmy z panią reżyser w czasie warsztatów, które odbyły się po spektaklu, ale na pytanie postawione przez autora przedstawienia każdy z nas musi sam znaleźć odpowiedź. Spektakl zmusił każdego z nas do wielu przemyśleń i udowodnił że teatr nie musi być nudny.

 

Beniamin Bytnar klasa I lt

 


 

 

Turniej międzyklasowy w piłce siatkowej chłopców klas I

06-10-2017 

TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY

w piłce siatkowej chłopców klas I

 

Termin: 18.10.2017 r. (środa), godz. 15:30

 

Zgłoszenia drużyn przyjmują nauczyciele WF do dnia 13.10.2017 r.

 

Serdecznie zapraszamy !

 

X Turniej Wiedzy Psychologicznej

05-10-2017 

„Charaktery” po raz dziesiąty zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe oraz cenne nagrody rzeczowe. Jest zatem o co walczyć!

 

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Turnieju rozpocznie się 27 października, a zakończy na początku kwietnia 2018 roku. Od uczestników będzie wymagana m.in. znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” oraz książki „Przeciw empatii” Paula Blooma. Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę w marcu 2018 roku podczas eliminacji on-line. Sto osób
z najlepszymi wynikami przejdzie do finału 

 

Uczniowie zainteresowani udziałem w Turnieju proszeni są o zgłoszenie się do pedagoga: Edyty Dragulskiej

Szkolny konkurs języka angielskiego "English isEasy"

04-10-2017 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej edycji szkolnego konkursu języka angielskiego "English isEasy".

 

Konkurs odbędzie się 20 października o godzinie 13:15 w auli szkolnej. Chęć wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić do 13 października. Nagroda główna to roczny kurs języka angielskiego w Szkole Języków Obcych "Professional English School."

Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele organizatorzy: Dorota Łagowska i Dagmara Kotowicz.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!