I miejsce w eliminacjach okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

21-05-2018 

 

Szanowny Pan Dyrektor

mgr Mariusz Kapica

Zespół Szkół Mechanicznych

im. gen. Władysława Andersa

w Rzeszowie

 

dototyczy wyników okręgowych eliminacji

Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok „B” - 2018

 

Uprzejmie informujemy, że w wyniku eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbytych w dniu 25.04. br. w Rzeszowie reprezentanci Waszego Zespołu Szkół, a to: Mateusz Buda, Kamil Kud i Michał Pitera zajęli zespołowo pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji indywidualnej wszyscy, ex equo  okazali się najlepszymi !!!  Będą oni reprezentować będą nasz Okręg w eliminacjach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 25 do 27 maja br. w naszym województwie tj. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

 

Należy podkreślić bardzo dobre przygotowanie merytoryczne  wykazywane od wielu lat przez Waszych uczniów w bardzo specyficznej dziedzinie łączącej zagadnienia prawne z technicznymi pozostającymi poza programami nauczania. Każdorazowo wśród tradycyjnie już mocnej konkurencji w naszym okręgu wykazują się wyróżniającymi się wynikami.

 

Najważniejszym źródłem wieloletnich osiągnięć podopiecznych Państwa w trudnej i złożonej dziedzinie jest niezwykle zaangażowana          
i skuteczna praca nauczyciela Pana mgra inż. Adama Dytko.

 

W związku z powyższym prosimy o wydelegowanie laureatów oraz Pana A.Dytko na eliminacje Ogólnopolskie do Niska w terminie 25-27.05.br.
Prosimy o przyjęcie serdecznych podziękowań za wieloletnie i skuteczne działania kształtujące niezwykle pożyteczne zainteresowania Waszych podopiecznych poza programowymi przedsięwzięciami.

 

Podsumowanie wyników eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości połączone z wręczeniem dyplomów i upominków przewidywane jest początkiem czerwca br. po ukończeniu eliminacji ogólnopolskich.

 

Łączę wyrazy uszanowania

W imieniu organizatorów

 

Dyrektor PWKTiR - Jerzy Kulpiński

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018

20-05-2018 

15 marca 2018 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

W Rzeszowie zgłoszono 13157 uczniów. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 10 uczniów:

 • kategoria "Junior" - 3 uczniów,
 • kategoria "Student" - 7 uczniów.

Wyróżnienie w katgorii "Student" otrzymał: RAFAŁ PLIZGA.

 

Gratulujemy!

 


KONKURS CZYTANIA LITERATURY NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

20-05-2018 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie czytania literatury niemieckojęzycznej, który odbędzie się 6 czerwca 2018 r. o godz. 11:35.

 

Celem konkursu jest promowanie tej bogatej literatury i kształcenie umiejętności czytania w języku niemieckim. Zadanie każdego z uczestników będzie polegało na przeczytaniu 15 - 20 wersów dowolnego tekstu w języku niemieckim.

 

Komisja konkursowa będzie oceniać uczniów według następujących kryteriów:

 • poprawna wymowa i intonacja
 • płynność i tempo czytania
 • ogólne wrażenie artystyczne

Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w konkursie u nauczycieli języka niemieckiego.

 

Zapraszamy. Nagrody czekają.

Rozpoczynamy kurs terminologii mechanicznej w języku angielskim

20-05-2018 

Rozpoczynamy kurs terminologii mechanicznej w języku angielskim w ramach projektu pn. "Rzeszowskie szkoły otwarte na rynek pracy" finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Już w najbliższą środę 23 maja 2018r. o godz. 16:00 w  sali szkoleniowej przy Al. Powstańców Warszawy 26  w Rzeszowie uczniowie zdobywać będą dodatkowe kwalifikacje. Wykonawcą kursu jest firma EDU-IT z Rzeszowa. Życzymy owocnej nauki !

 

 

pobierz >>

KEMON Partnerem Pracowni fryzjerskiej

17-05-2018 

 

Firma Kemon stała się Partnerem Pracowni fryzjerskiej. Dzięki tej współpracy pracownia została doposażona w produkty techniczne, do stylizacji i pielęgnacji włosów.
Przez lata firma Kemon osiągając coraz wyższe standardy pracy,  a także coraz lepszą jakość oraz wydajności produktów, przyczyniła się do zachowania równowagi w rozwoju środowiska. Dzięki pracy wielu ludzi uzyskała certyfikaty świadczące o zachowaniu odpowiednich standardów pracy oraz jakości usług fryzjerskich. Certyfikaty te są przyznawane przez niezależne instytucje i uznane zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Jest nam niezmiernie miło że przyszli adepci sztuki fryzjerskiej mogą zdobywać doświadczenie stosując profesjonalne kosmetyki wiodącej marki.
Dziękujemy również firmie Paul Ferro i Panu Prezesowi Pawłowi Żelazo za włączenie się w rozwój przyszłych talentów fryzjerstwa.

 

www.kemon.pl

 

Pozdrowienia z Lizbony

16-05-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

Pierwszy tydzień praktyk minął nam bardzo szybko na zapoznawaniu się z naszymi stanowiskami pracy oraz zwiedzaniu miasta. Pracując w firmie SevenairGroup dużo się uczymy, używając przy tym języka angielskiego i portugalskiego.Na lotnisko wyruszamy wcześnie rano, aby rozpocząć pracę o 9. Wieczorem idziemy do pobliskiej restauracji na pyszny obiad z deserem.

Weekend upłynął nam na wycieczkach - w sobotę zwiedziliśmy m.in. stary zamek Maurów w Sintrze, byliśmy na najdalej wysuniętym punkcie kontynentalnej Europy- Cabo da Roca oraz na nadmorskich klifach podziwialiśmy Boca do Inferno (Usta Piekieł). Była to piękna wycieczka choć męcząca i bardzo wietrzna.

Niedzielę rozpoczęliśmy leniwie śniadaniem o 9:30 następnie koło południa pojechaliśmy do centrum Lizbony do staregokościoła Dominikanów, który po pożarze w 1959 roku został tylko częściowo odbudowany. Następnie zwiedzaliśmy zamek św. Jerzego położony w jednej z najstarszych części Lizbony i górujący nad miastem. A niedzielę zakończyliśmy krótką lekcją j. angielskiego- bo przecież już za rok matura!

 

Agata Korszla 3mt

 

 

 

 

 

 

Więcej: Pozdrowienia z Lizbony

Ogłoszenie o rekrutacji na kursy i szkolenia dla nauczycieli

14-05-2018 

 

Ogłoszenie o rekrutacji na kursy i szkolenia dla nauczycieli

w Zespole Szkół Mechanicznych w ramach

projektu pn. „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy”.

nr: WND-RPPK.09.04.00-18-0039/16

 

 

Gmina Miasto Rzeszów ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na kursy i szkolenia dla nauczycieli do projektu „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

 

Szkolenia i kursy skierowane są do nauczycieli ponadgimnazjalnych szkół kształcenia zawodowego objętych wsparciem w ramach projektu.

 

Rekrutacja odbywa się w terminie od 14 maja 2018 r. do 27 maja 2018 r.

 

Szczegółowe wytyczne dotyczące udziału w projekcie określa Regulamin rekrutacji i udziału w kursach i szkoleniach dla nauczycieli dostępny na szkolnej stronie internetowej http://www.zsm.resman.pl i tablicy ogłoszeń, gdzie dostępne są również wszystkie dokumenty rekrutacyjne: formularz rekrutacyjny oraz oświadczenia uczestnika.

 

Pobierz dokumenty rekrutacyjne >>

 

Regulaminy i dokumentacja dostępne są również w Biurze projektu ul. Szopena 13 w Rzeszowie (budynek Gimnazjum nr 2).

 

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście w Zespole Szkół Mechanicznych, w sekretariacie szkoły.

 

Szczegółowy wykaz kursów i szkoleń dla nauczycieli objętych tym ogłoszeniem przedstawia poniższe zestawienie.

 

Zapraszamy do udziału w tej formie wsparcia!

 

Lp.

Forma wsparcia

Liczba uczestników/uczestniczek

1.1.

Kurs SolidEdge CAD/CAM

 4

1.2.

Kursy języka angielskiego według metodologii Lufthansa Technical Training

4

1.3

 

Kurs w zakresie programowania i druku 3D

4

Pratt & Whitney AeroPower u mechaników i mechaników lotniczych

11-05-2018 

Konkurs fryzjerski

11-05-2018 

W dniu 27 kwietnia uczennice klasy I ft Wioletta Leniart i Angelika Grobelna wzięły udział w międzyszkolnym konkursie fryzjerskim w Tarnobrzegu. Konkursowe zmagania w tym roku przebiegały pod hasłem „Baśniowy Świat Fryzur”. Nasze uczennice zaprezentowały duże umiejętności i wykazały się kreatywnością, tak bardzo potrzebną w tym zawodzie. Wśród 20 uczestników Angelika Grobelna zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy !!! 

Obie uczennice, które tak udanie zaprezentowały się w Tarnobrzegu, wcześniej były uczestniczkami konkursu szkolnego, który odbył się 27 marca. Wioletta Lenart zdobyła wówczas trzy nagrody: I miejsce  spośród uczestniczek z klas I,  I miejsce w  całym konkursie i wyróżnienie dyrektora naszej szkoły.

 

 

 

 

Więcej: Konkurs fryzjerski

Udział w spotkaniu autorskim w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

11-05-2018 

W dniu 23 kwietnia 2018 r. grupa uczniów z klasy 1 at oraz 2 est pod opieką pani Agaty Pawlak wzięła udział w spotkaniu autorskim z panem Szymonem Hołownią, które odbyło się w Czytelni Głównej WiMBP w Rzeszowie. Na początku spotkania, które miało miejsce w dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przywitała nas pani Barbara Chmura, dyrektor WiMBP w Rzeszowie. Dalszą część spotkania poprowadził pan Adam Głaczyński, redaktor Polskiego Radia Rzeszów. Pan Szymon Hołownia to autor kilkunastu książek o tematyce społecznej i religijnej (m.in. „Tabletki z krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach”, „Bóg. Życie i twórczość”, „Święci codziennego użytku”, „Święci pierwszego kontaktu”), Gość spotkania jest niezwykłą osobowością ponieważ oprócz swojej działalności pisarskiej jest również dziennikarzem prasowym i telewizyjnym, publicystą, ale także działaczem społecznym, . Pan Szymon opowiadał o swoich organizacjach na Czarnym Lądzie, które finansują np: wiejski szpital i ośrodek leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga, Dom Dziecka w Kasisi w Zambii. Poznaliśmy również plany na przyszłość dotyczące budowy kolejnego hospicjum. Z pewnością warto było poświęcić swój wolny czas, aby poznać tak ambitnego i pozytywnego, a zarazem wrażliwego na potrzeby innych człowieka.

 

Eryk Świerad klasa 1 at

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ PT: "TO JEST MOJA MATKA, TA OJCZYZNA!”

11-05-2018 

W konkursie poetyckim wzięli udział uczniowie z klas od pierwszej do czwartej. Łącznie do organizatorów wpłynęło 16 wierszy, których poziom zaskoczył dojrzałością i stylem. Młodzież w znakomity sposób ujawniała swoje uczucia patriotyczne, dostrzegając tę wartość w różnych sytuacjach codziennych i wzniosłych. Komisja miała problem z wyłonieniem najlepszych prac, dlatego po długich obradach zdecydowano o przyznaniu następujących miejsc:

 

 • I MIEJSCE - Jarosław Bialic z klasy 4 at
 • II MIEJSCE - Krzysztof Gliwa z klasy 4at
 • III MIEJSCE - Mateusz Dziedzic z klasy 3mt

WYRÓŻNIENIA:

 • Damian Kotula z klasy 1bt
 • Kacper Wnęk z klasy 1at

Serdecznie dziękujemy za dostarczenie nam wrażeń estetycznych.

Organizatorzy

 

Więcej: WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ PT: "TO JEST MOJA MATKA, TA OJCZYZNA!”

Technik usług fryzjerskich

10-05-2018 

Paweł Żelazo

Pozdrowienia z Lizbony

10-05-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

Jesteśmy już w Lizbonie. Po zapoznaniu się z miejscem pracy w poniedziałek dostaliśmy wolne popołudnie, które mogliśmy  spędzić na plaży. Wtorek rozpoczął się pracą na lotnisku, gdzie po podzieleniu na grupy, pracowaliśmy pod okiem specjalistów m.in.  z dziedziny awioniki. Wieczorem podziwialiśmy zachód słońca słuchając koncertu Eurowizji, który w tym roku odbywa się właśnie w Lizbonie. C.d.n

 

 

 

 

Więcej: Pozdrowienia z Lizbony

Wyniki konkursu Młodego Patrioty

10-05-2018 

25 kwietnia 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Młodego Patrioty, w którym wzięło udział 23 uczniów głównie klas pierwszych. W konkursowych zmaganiach najlepsi okazali się:

 

I miejsce - Klaudia Dańczuk kl. 1 mst

II miejsce - Krystian Zapłociński kl. 1 mst

III miejsce - Jakub Duda kl. 1 mst

 

Wyróżnienia: Zuzanna Jabłecka kl. 1 mst i Dominik Kotula kl. 1 lt.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

 

Bibliotekarze

Wyniki konkursu z języka niemieckiego "Übung macht den Meister"

10-05-2018 

Najlepszą  znajomością języka niemieckiego w konkursie "Übung macht den Meister" okazali się:

 

I miejsce - Skowron Michał kl. 2 mt
II miejsce - Materna Michał kl. 3 bt
III miejsce - Szeliga Szymon kl. 1 at

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom, którzy w nagrodę otrzymują bilety do kina "Helios" i oceny celujące :)

 

Organizatorzy: D. Kustra, B. Kataniak-Stefańska , A. Pawlak

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

09-05-2018 

dni otwarte

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbędą się 11 maja 2018 r. zaplanowaliśmy stoisko informacyjne na którym to zainteresowani będą mogli pozyskać informację na temat realizowanych przez nas projektów unijnych:

1.  „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy" -  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

2. ERASMUS + pn. "Praktyki zawodowe i wymiana doświadczeń w branży lotniczej i fryzjerskiej". Projekt nr 2015-1-PL01-KA-102-014787.

3. POWER pn. "Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego. Projekt nr 2017-1-PL01-KA102-036106.

Ponadto dostępne będą pracownie szkolne w których to zaprezentujemy doposażenie jak np. skaner i drukarka 3D, pracownia komputerowa, wyposażenie fryzjerskie i inne.

W pracowni fryzjerskiej będzie można skorzystać z zabiegów fryzjerskich z zastosowaniem doposażonego sprzętu !

Młodzież szkolna przygotowała materiały multimedialne na potrzeby realizowanych projektów unijnych (prezentacje z mobilności zagranicznych, kursów itp.).

 

Zapraszamy

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych

30-04-2018 

 

"Wystartuj u nas" - 26 kwietnia 2018 r.

26-04-2018 

plakat 2018 galeria

 

 

 

 

Sukces drużyny ZSM w zawodach "Sprawni jak żołnierze"

26-04-2018 

W dniu 23 kwietnia w Czudcu odbył się etap rejonowy zawodów sportowo - obronnych "Sprawni jak żołnierze". Nasza drużyna w składzie: Konrad Szcząchor, Mateusz Mazur, Mateusz Piwko z klasy 4 lt zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich.

 

Opiekunem zespołu był pan Andrzej Frydrych.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

Możemy liczyć na ich pomoc

26-04-2018 

W XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK na szczeblu rejonowym, które odbyły się 20 kwietnia, nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i zajęta lokata świadczy o dużej wiedzy teoretycznej, a zwłaszcza praktycznej uczniów. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Skład drużyny ZSM:

 • Szymon Saj,
 • Damian Wielgos,
 • Jakub Rzepka,
 • Paweł Wesół,
 • Krzysztof Mazur.

Opiekunem zespołu był pan Andrzej Frydrych.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU "GENERAŁ WŁADYSŁAW ANDERS I JEGO ŻOŁNIERZE”

26-04-2018 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 • I miejsce – Wiktor Piwoński z kl. 1lt
 • II miejsce – Krystian Zapłociński z kl. 1 mst
 • III miejsce – Anna Gientka z kl. 1 mst

 

GRATULUJEMY!!!

 

Nagrody zostaną wręczone podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.
Konkurs przygotowali i przeprowadzili: p. Andrzej Frydrych , p. Mirosław Kuźniar i p. Ewa Wojakowska.

 

Światowy Dzień Ziemi z firmą Pratt & Whitney

25-04-2018 

W sobotę 21 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Ziemi, na zaproszenie firmy Pratt & Whitney Rzeszów przedstawiciele klasy patronackiej wraz z wychowawczynią panią Dorotą Łagowską, ekologami-trenerami Stowarzyszenia „EKOSKOP” oraz mieszkańcami Rzeszowa uczestniczyli w sprzątaniu rezerwatu Lisia Góra. Każdy wolontariusz, który wziął udział w wydarzeniu został odpowiednio przeszkolony i wyposażony w worki, rękawice, grabie i mapę z wyznaczonym terenem do oczyszczenia. Naszej ekipie w niespełna 2 godziny udało się zebrać 4 worki śmieci. Na zakończenie akcji wzięliśmy udział w mini warsztatach sadzenia drzew i własnoręcznie posadziliśmy dąb, któremu nadaliśmy imię Andersik. Poprzez swój udział w wydarzeniu chcieliśmy pokazać, że ważne jest dla nas dbanie o środowisko naturalne. Była to cenna lekcja – powinniśmy starać się zostawić następnemu pokoleniu świat taki, jaki zastaliśmy

 

Paweł Trznadel, Daniel Kłoda, Szymon Bieniasz - klasa IIIct

 

 

 

 

Więcej: Światowy Dzień Ziemi z firmą Pratt & Whitney

Wycieczka do Markowej

25-04-2018 

18 kwietnia 2018r. klasa 2 mt i przedstawiciele klasy 1 mst pod opieką pań: Agnieszki Kapłon i Ewy Wojakowskiej wybrali się do Markowej, aby zwiedzić Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów oraz uczestniczyć w warsztatach poświęconych Polakom z Podkarpacia, którzy otrzymali zaszczytny tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Podczas ciekawego wykładu pana Jakuba Pawłowskiego - edukatora muzeum, mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę historyczną, a prezentacja multimedialna zaprezentowana przez prowadzącego zawierała wiele unikatowych zdjęć i była dla nas bardzo interesująca. Po zakończonych zajęciach udaliśmy się na miejscowy cmentarz, gdzie znajduje się grób rodziny Ulmów. Tam oddaliśmy hołd pomordowanym bestialsko przez Niemców i zapaliliśmy znicz. Historie, które tam usłyszeliśmy były naprawdę poruszające i pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

Klaudia Dańczyk, Zuzanna Zdeb I mst

 


 

 

 

Więcej: Wycieczka do Markowej

"Wystartuj z nami" już 26 kwietnia 2018 r.

20-04-2018 

ZSM 1-PLAKAT

 

Już 26 kwietnia 2018 roku w Rzeszowie odbędzie się jedyna w swoim rodzaju impreza rekrutacyjna pozwalająca poznać regionalny rynek pracy, wziąć udział we wstępnych rozmowach kwalifikacyjnych oraz poszerzyć horyzonty związane z poszukiwaniem zatrudnienia.

 

wystartuj 1-2018

 

Aby umówić się na spotkanie z pracodawcą,
należy wypełnić zgłoszenie online.

 

Wejdź na stronę: wystartujznami.nakiedy.pl

 

wystartuj 2a-2018

 

Więcej informacji >>

Rozpoczynamy szkolenia fryzjerskie

20-04-2018 

Akademia F M Żelazo

 

Już 7 maja 2018 r. uczniowie technikum usług fryzjerskich rozpoczynają kurs pn. "Innowacyjne techniki w branży fryzjerskiej", w ramach projektu: " Rzeszowskie szkoły otwarte na rynek pracy".

Szkolenia prowadzone będą przez właścicielkę Akademii Fryzjerstwa - Martę Żelazo, która pracuje w branży od kilkunastu lat. Jest edukatorem firmy MATRIX, uczestniczy w ogólnopolskich projektach i pokazach fryzjerskich.

 

Program szkoleń obejmuje:

 • projektowanie fryzur – rysunki techniczne wraz z przebiegiem wykonania,
 • pielęgnację włosów,
 • upięcia / stylizację,
 • strzyżenie damskie i męskie,
 • koloryzację,
 • innowacje we fryzjerstwie.

Wszyskim uczestnikom życzymy sukcesów w zgłębianiu sztuki fryzjerskiej.

 

Innowacje we fryzjerstwie

Projektowanie fryzur – rysunki techniczne wraz z przebiegiem wykonania.

Pielęgnacja.
Upięcia/stylizacja.

Strzyżenie damskie i męskie.

Koloryzacja.
Innowacje we fryzjerstwie.

Najnowsze współczesne techniki fryzjerskie z zakresu koloryzacji, strzyżeń, stylizacji (upięć), pielęgnacji i przedłużania.

Industry 4.0 czwarta rewolucja przemysłowa

20-04-2018 

W dniu 20 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Andersa podpisane zostało porozumienie dotyczące działań w ramach klasy patronackiej Pratt & Whitney Rzeszów S.A. w zawodzie technik mechatronik. Będzie to trzecia klasa patronacka. W pierwszej i drugiej kształcą się technicy mechanicy i technicy mechanicy lotniczy.

Będzie to jednak klasa wyjątkowa, gdyż zostanie w niej realizowany autorski program nauczania bazujący na Industry 4.0, czyli czwartej rewolucji przemysłowej, określanej jako cyfrowa, która będzie wykorzystywała cyfrowe modele produktów wytwarzanych w inteligentnych fabrykach (Smart Factory). Składnikami inteligentnych fabryk będą elementy zwane systemami cyber-fizycznymi, które współpracując ze sobą będą określały i realizowały optymalną metodę wytwarzania.

Od 3 września 2018 r rozpoczynamy kształcenie pracowników dla przemysłu, który będzie przemysłem przyszłości, a takim jest przemysł lotniczy.

W ramach porozumienia uczniowie, między innymi, będą odbywali praktyki i zajęcia praktyczne w Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Specjaliści z firmy będą prowadzili zajęcia lekcyjne z wybranych tematów, z przedmiotów zawodowych. Odbędą się spotkania oraz szkolenia dotyczące sposobu funkcjonowania korporacji lotniczej – prezentacja spółki Pratt & Whitney Rzeszów S.A. oraz koncernu United Technologies Corporation. Program nauczania będzie uaktualniany do potrzeb rynku pracy. Szkoleniami objęta zostanie Rada Pedagogiczna oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych. Nastąpi ścisła integracja uczniów klasy patronackiej, rodziców, szkoły z Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Uczniowie po zakończeniu nauki otrzymają certyfikaty potwierdzające kształcenie w klasie pod patronatem Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Dokument ten będzie zawierał informacje o dodatkowych elementach edukacyjnych programu klasy patronackiej.

 

 

 

 

Więcej: Industry 4.0 czwarta rewolucja przemysłowa

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!