Wyniki Konkursu Ortograficznego z języka angielskiego

17-01-2018 

 

Z przyjemnością informujemy, że na podium uplasowały się następujące osoby:

 1. Michał Skowron - klasa 2 mt
 2. Bartosz Górecki - klasa 3 bt
 3. Kamil Micał - klasa 3 bt

Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród podczas najbliższej uroczystości szkolnej.
Wyniki pozostałych uczestników zostały przekazane nauczycielom języka angielskiego.
Prace pozostają do wglądu w sali 26.

 

Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

 

M. Bardzik, S. Łoboda

Konkurs pięknego czytania

15-01-2018 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnej edycji konkursu pięknego czytania, który odbędzie się we środę24 stycznia 2018 r. roku o godzinie 13:15 na auli szkolnej.

Zadaniem uczestników będzie wzorcowe przeczytanie fragmentu Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Komisja oceniać będzie płynność, bezbłędność, prawidłową dykcję i intonację czytanego fragmentu oraz ogólny wyraz artystyczny.Wszyscy chętni proszeni są o zapisywanie się u nauczycieli polonistów lub w bibliotece szkolnej.

PODSUMOWANIE AKCJI "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

15-01-2018 

Sukcesem zakończyliśmy drugą edycję akcji  "W Mikołajki podaruj kawałek siebie", której patronuje Fundacja Przyjaźni WeGirls.
W tym roku to szlachetne przedsięwzięcie, zorganizowane w naszej pracowni fryzjerskiej,  wsparła spora grupa osób. Jedenaście kobiet małych i dużych postanowiło zrobić szlachetny gest, oddając własne włosy, z przeznaczeniem  na peruki dla dzieci po chemioterapii.. Wszystkie Panie, oprócz tego, że pomogły potrzebującym,  zyskały także nowe fryzury, wykonane przez naszych fantastycznych uczniów i  uczennice klasy III  technikum usług fryzjerskich.

 

Do  akcji przyłączyły się Panie:

 • Julia Młynarska 
 • Anna Bomba
 • Sandra Stadnik
 • Dominika Gancarz
 • Karolina Słysz
 • Aleksandra Patrońska
 • Anonimowy darczyńca – mama ucznia ZSM
 • Julia Młynarska
 • Dagmara Mik
 • Maria Mik
 • Zuzanna Kłonicka

W imieniu dzieci oraz Fundacji WeGirls serdecznie dziękujemy!!!

 

Imienne podziękowania zostaną wręczone podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

 

 

 

 

Więcej: PODSUMOWANIE AKCJI "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

Wyniki konkursu

10-01-2018 

8 stycznia odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu teatralnego „Magia teatru”, poświęcona w tym roku spektaklowi Teatru Telewizji „Marszałek”. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 45 osób z klas: 1at, 1 mst, 2 mt, 3at i 4 ct. Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością fabuły i problematyki przedstawienia, ukazującego w ciekawy dla widza sposób ostatnie lata życia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Udział w konkursie był niewątpliwie okazją do poszerzenia wiedzy o tym wybitnym człowieku, jednym z ojców naszej niepodległości. Najlepsi w konkursowych zmaganiach okazali się uczniowie:

 • I miejsce: Dominik Koryś - klasa II mt
 • II miejsce: Krystian Zapłociński - klasa I mst
 • III miejsce: Marcin Makowski - klasa II mt

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach historycznych i literackich, które w bieżącym roku będą okazją do włączenia się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

10-01-2018 


 

W dniu 10 stycznia 2018 r. o godz. 9:00 odbędą się egzaminy praktyczne z kwalifikacji:

 • A.23 w sali 18, 21,
 • E.17 w sali 28,
 • E.18  w sali 15, 22,
 • M.31 w sali 23, 25,
 • M.10 w sali 18.

Uczniowie zgłaszają się 40 minut przed rozpoczęciem egzaminu z dokumentem tożsamości oraz materiałami i przyborami zgodnie z komunikatem dyrektora CKE.

 

W dniu 11 stycznia 2018 r. odbędą się egzaminy pisemne z kwalifikacji:

 • E.03 - godz. 10:00, aula,
 • A.23 - godz. 10:00, s.18, s.21,
 • E.17 - godz. 10:00, s.13,
 • E.18 - godz. 10:00, s.13,
 • M.19 - godz. 10:00, s.21,
 • M.31 - godz. 12:00, s.13, s.16,
 • M.44 - godz. 12:00, aula
 • E.19 - godz. 14:00, aula.

Uczniowie zgłaszają się 40 minut przed rozpoczęciem egzaminu z dokumentem tożsamości, z długopisem z czarnym atramentem oraz mogą mieć kalkulator prosty.

 

Egzaminy praktyczne z kwalifikacji M.44 odbędą się według harmonogramu dostarczonego uczniom w dniach 16-19 stycznia 2018 r. w sali 14. Uczniowie zdający egzamin są zwolnieni z zajęć lekcyjnych w tym dniu.

Ogłoszenie o rekrutacji na staże zawodowe i zajęcia specjalistyczne

10-01-2018 

 

Ogłoszenie o rekrutacji na staże zawodowe i zajęcia specjalistyczne
dla uczniów
Zespołu Szkół Mechanicznych w zawodzie
technik mechanik lotniczy w ramach projektu
pn. "Dualne kształcenie - pewne zatrudnienie"
nr: RPPK.09.04.00-18-0003/17

 

Gmina Miasto Rzeszów/Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na staże zawodowe oraz zajęcia specjalistyczne dla uczniów w ramach projektu „Dualne kształcenie – pewne zatrudnienie” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z firmą Linetech Sp. z o.o. Sp.k.

 

Rekrutacja odbędzie się w terminie od 8 stycznia 2018 r. do 15 stycznia 2018 r.

 

Wsparcie w ramach projektu skierowane do uczniówZSM kształcących sięw zawodzie technik mechanik lotniczy.Szczegółowe wytyczne dotyczące udziału w projekcie określa Regulamin rekrutacji i udziału w projekciept. „Dualne kształcenie - pewne zatrudnienie”w roku szkolnym 2017/2018, zamieszczony na szkolnej stronie internetowej http://www.zsm.resman.pl.

 

Regulamin i dokumenty rekrutacyjne dostępne są również w Biurze projektu, ul. Hetmańska 45A , pokój nr 9. Informacji o projekcie udziela mgr inż. Adam Dytko.

Kandydaciskładają w sekretariacie szkoły wypełnione i podpisane przez siebie, oraz w przypadku uczniów niepełnoletnich także przez rodziców lub opiekunów prawnych następujące dokumenty:

Formularze dokumentów rekrutacyjnych dostępne są na stronie szkoły w dziale: Projekty Unijne. Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół Mechanicznych w nieprzekraczalnym terminie do 15 stycznia 2018 r. godz.13.00.

 

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Zajęciach w nowo otwartym Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka

09-01-2018 

W dniu 04.01.2018 klasa 2est - technik lotniskowych służb operacyjnych uczestniczyła w zajęciach w nowo otwartym Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka jest najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Podkarpaciu umożliwiającą szybki wzrost przeładunków towarów w regionie Podkarpacia. Najemcami powierzchni logistycznej są Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka cargo spełnia wszystkie wymagania niezbędne do organizacji transportu lotniczego i kołowego, tworzy doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o najwyższe standardy. Uczniowie mieli okazje zobaczyć nowoczesne urządzenia terminalowe, magazyny i operacje przeładunkowe. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć - cały wykład i oprowadzenie po nowym terminalu Cargo prowadził Pan kierownik - Grzegorz Brzeski za co bardzo serdecznie dziękujemy. 

Opiekę w tym dniu pełnili: Marek Magniszewski, Grzegorz Brzeski, Danuta Rak.

 

KONKURS

08-01-2018 

 

 

Etap szkolny KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im Stefana Banacha w Jarosławiu odbędzie się 09.01.2018 r. (wtorek) w sali 18.

 

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować bezpośrednio do organizatorów konkursu: A. Uchman, A. Nazimek.

 

Serdecznia zapraszamy

Wycieczka klasy I mst na lotnisko w Jasionce

08-01-2018 

15 grudnia klasa 1 mst wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Buć wybrała się na wycieczkę do Portu Lotniczego w Jasionce.

Wszyscy uczestnicy spotkali się o godzinie 9 przed terminalem pasażerskim, gdzie czekali na nas pan Grzegorz Brzeski oraz pan Marek Magniszewski, nauczyciele z naszej szkoły.

Na początku pan Grzegorz wręczył każdemu uczestnikowi wycieczki identyfikator, który uprawniał nas do poruszania się po lotnisku. Następnie opowiedział o pracy przy „check-in’ach”. Mogliśmy dowiedzieć się między innymi jakich chronionych gatunków nie wolno przewozić, ponieważ znajdują się one na liście Cites. Później poszliśmy na taras widokowy, gdzie mogliśmy zobaczyć jak ląduje Boeing 737. Po krótkiej wizycie w terminalu wybraliśmy się na płytę lotniska, gdzie każdy mógł zrobić sobie zdjęcia samolotu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak pracują służby naziemne, a później jak startuje samolot . Po drodze do Dyżurnego Portu Lotniczego mieliśmy krótkie spotkanie z przedstawicielem Straży Pożarnej zabezpieczającej lotnisko, jeden ze strażaków opowiedział nam o swojej pracy, a także o wozach używanych w akcjach (Barracuda, Tygrys i Felix). Później poznaliśmy pracę dyżurnego Portu Lotniczego.Okazuje się, że nie jest ona łatwa i dodatkowo może być niebezpieczna dla zdrowia. Następnie wszyscy wsiedliśmy do autobusu, którym poruszaliśmy się po drodze kołowania aż na pas startowy, na którym się zatrzymaliśmy, żeby zrobić zdjęcia i posłuchać naszych opiekunów. Oświetlenie drogi startowej zrobiło na każdym z nas ogromne wrażenie. Wracając z pasa startowego mogliśmy zaobserwować przyrządy lotnicze np. wiatromierz, deszczomierz itp.

Niestety wycieczka dobiegła końca i musieliśmy wracać. Na pamiątkę każdy otrzymał mały upominek. Na pewno ten wyjazd pozostanie w naszej pamięci ponieważ na lekcjach poznajemy zagadnienia teoretyczne, a teraz mogliśmy zobaczyć to wszystko na własne oczy.

Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki naszej wychowawczyni pani Agnieszce Buć, a panu Grzegorzowi Brzeskiemu i panu Markowi Magniszewskiemu za przekazane informację i ciekawie spędzony czas.

 

 

 

 

Więcej: Wycieczka klasy I mst na lotnisko w Jasionce

Ogłoszenie

06-01-2018 

Konkurs wiedzy o teatrze, dotyczący spektaklu Teatru Telewizji "Marszałek", odbędzie się 8 stycznia w godzinach 9.40 – 10.25 w auli szkolnej. Wszystkich, którzy zgłosili swój udział serdecznie zapraszamy.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

21-12-2017 

 

 

WYNIKI KONKURSU - CZYTAMY LITERATURĘ ANGLOJĘZYCZNĄ

21-12-2017 

 

Konkurs, który odbył się 20 grudnia, cieszył się zainteresowaniem uczniów z kl. 1 mst, 3 bt, oraz 3 mt.

Uczestnicy wykazali się szerokim wachlarzem zainteresowań literaturą anglojęzyczną, od poezji i klasyki aż do literatury współczesnej. Zaprezentowali  również wysoki poziom interpretacji tekstu.


Nalepsi okazali się:

 • I miejsce: Rafał Nadłonek z kl. 1 mst
 • II miejsce:  Agata Korszla z kl. 3 mt
 • III miejsce:  Krystian Zapłociński z kl. 1 mst

Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższej uroczystości szkolnej, serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego czytania !!!

AKCJE SZKOLNEGO WOLONTARIATU

21-12-2017 

 

W grudniu wolontariusze naszej szkoły włączyli się w dwie ważne akcje. Pierwsza z nich o nazwie "Tak! Pomagam!" to przedświąteczna zbiórka żywności w sklepach „Biedronka” i „Hetman”. W tym przedsięwzięciu bierzemy udział kolejny raz. Druga natomiast to zbiórka funduszy, które zostaną przeznaczone na opłacenie pobytu na koloniach i obozach wypoczynkowych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz na ich rehabilitację. W tej akcji wzięliśmy udział po raz pierwszy. Nasi wolontariusze kwestowali w sklepie „Społem” przy ul. Asnyka. Oferowali swoją pomoc przy pakowaniu zakupów- w podziękowaniu klienci wrzucali datki do puszek. Akcje spotkały się z pozytywnym odzewem. Klientów sklepów motywowaliśmy szczerymi uśmiechami, a jeszcze cieplejszymi dziękowaliśmy za okazane serce . Te dni dały nam wiele radości.Lubimy pomagać, cieszy nas pozytywna reakcja ludzi, a przy okazji przebywamy ze sobą i radośnie spędzamy czas. Nagrodą są pełne ciepła rozmowy z tymi, którzy oprócz tego, że wrzucali dary do wózka czy puszki, zatrzymywali się przy nas, aby porozmawiać. Serdecznie dziękujemy całej 24 osobowej ekipie, którą tworzyli: Aleksandra Skubisz Karolina Uliasz, Kinga Cygan, Martyna Jakubowska kl. I ft, Patrycja Jarosz, Zuzanna Jabłecka, Anna Gientka kl. I mst, Kacper Wnęk, Łukasz Marczak, Tomasz Ćwik, Kacper Bieniek kl. I at, Izabela Rogóż, Martyna Wnęk, Julia Młynarska, Patrycja Gacek, Andżelika Bobowska, Oliwia Jamuła kl. II ft, Wojciech Maciąg, Marcin Makowski kl. II mt, Paulina Pietrucha, Marysia Makarska, Magdalena Szmyt kl. III ft i Martyna Burek kl. IV mbt. Opiekę nad nami sprawowały panie: Kinga Lizak, Iwona Adamiec- Zielińska i Edyta Dragulska. Dziękujemy wszystkim za wsparcie pięknych i szczytnych dzieł.

 

Szkolny Wolontariat

 


 

Więcej: AKCJE SZKOLNEGO WOLONTARIATU

MIKOŁAJE Z MECHANIKA W AKCJI!!!

17-12-2017 

Cześć wszystkim! Jak co roku chcemy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami z akcji "Mikołaj". Podczas tej akcji udajemy się do osób starszych i samotnych z parafii Matki Bożej Saletyńskiej, aby złożyć świąteczne życzenia i obdarować skromnymi prezentami. Niektórzy wolontariusze byli w tym roku po raz pierwszy, dla niektórych natomiast był to kolejny raz.

Wspólnymi siłami udało się nam osiągnąć to, co było najważniejsze - uśmiech odwiedzanych przez nas chorych, którzy z niecierpliwością czekają co roku na nasze przyjście. Mieliśmy szanse okazać osobom starszym i cierpiącym trochę czułości, wsparcia, którego tak bardzo potrzebują, a także porozmawiać z nimi i uzyskać wiele cennych wskazówek i rad.

Każdy z wolontariuszy dał z siebie wszystko. Niektórzy skończyli po dwóch godzinach, niektórzy po pięciu. Dla każdego natomiast ta akcja skończyła się zbyt szybko. Podziękowania należą się przede wszystkim pani Kindze Lizak, która poświęca mnóstwo swojego wysiłku oraz czasu, aby wszystko było dobrze zorganizowane. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne takie akcje. Motywujcie i zachęcajcie swoich znajomych do udzielania się w wolontariacie, bo naprawdę warto. Do zobaczenia! Oto pełen skład niezwykłej ekipy świętego Mikołaja:

Aniołki: Andżelika Matuła, Angelika Grobelna, Kinga Cygan, Gabriela Kożyniak, Wioletta Leniart, Kasia Ślemp kl. 1 ft, Zuzanna Jabłecka, Patrycja Jarosz, Zuzanna Zdeb kl. 1 mst, Urszula Jakubowska kl. 2 mt, Martyna Wnęk, Patrycja Gacek, Julia Młynarska, Andżelika Bobowska, Katarzyna Jasińska, Oliwia Jamuła, Paulina Perlak kl.2 ft, Urszula Grobelna, Gabriela Stadnik kl. 3 ft, Magdalena Wnuk, Gabriela Wojtaszek, Aneta Warzybok, Marianna Uryć, Joanna Głowiś, Gabriela Żyła, Gabriela Mazur.

Mikołaje: Kacper Bieniek kl. 1 dt, Michał Płotczyk , Dominik Adach kl. 1lt, Kacper Wnęk, Łukasz Marczak, Jakub Jastrzębski kl. 1 at, Wojciech Maciąg kl. 2 mt, Dawid Kłodowski kl. 2 bt, Mateusz Buda kl. 2 ct, Hubert Trojnar, Sebastian Szurlej kl. 4 at i Michał Marciniec absolwent.

 

 

 

 

 

 

Więcej: MIKOŁAJE Z MECHANIKA W AKCJI!!!

Wyniki konkursu

17-12-2017 

15 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas: 1at, 1ct, 2mt, 2 ft, 3 at, 3 bt, 3 ct, 3 ft, 4lt, 4 dt, 4ct. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące biografii Marszałka i czasów, w których żył. Organizacją tego konkursu chcieliśmy włączyć się w obchody 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Warto wspomnieć, że decyzją Sejmu RP rok 2017 był rokiem Marszałka. Brawa należą się wszystkim uczestnikom, szczególnie przedstawicielom klasy 3 at, która była licznie reprezentowana w konkursie i dodatkowo uczniowie tej klasy osiągnęli wysokie wyniki w konkursowych zmaganiach.Dziękując za udział, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym konkursie dotyczącym postaci Józefa Piłsudskiego. Odbędzie się on na początku stycznia i będzie dotyczył spektaklu „Marszałek”, którego premiera odbyła się niedawno w Teatrze Telewizji. Serdecznie zapraszamy!!!

 

Wyniki Szkolnego Konkursu o Józefie Piłsudskim:

 •  I miejsce: ex aequo Marcelina Pyć 2ft i Kamil Kud 4 ct
 • II miejsce: Paweł Dec 3 bt
 • III miejsce: ex aequo Kacper Cieśla 3 at i Szymon Saj 4 lt

Konkurs przeprowadziły panie: Mariola Ustrzycka, Ewa Wojakowska, Agnieszka Kapłon.

 

Koszykarska Licealiada Dziewcząt

13-12-2017 

29.11.2017 r. w 2 LO  odbyły się kwalifikacje w koszykówce dziewcząt w ramach Licealiady. Szkolny zespół  pod opieką pana Cezarego Prokopa rozegrał trzy zwycięskie mecze. Pierwszy pojedynek  z Zespołem Szkół Ekonomicznych wymagał  najwięcej wysiłku, przewagę punktową udało się wypracować  dopiero w ostatniej kwarcie. Kolejne wygrane z drużynami 2 LO i 1 LO dały nam awans do finałów.

Następne spotkanie odbywało się w 4 LO 7 grudnia. Od pierwszego miejsca dzieliły nas już tylko dwie pewne wygrane. Po kwalifikacjach został niedosyt, wiedziałyśmy, że szanse dla naszej reprezentacji są duże. Pierwsza wygrana tego dnia z zespołem Liceum Sióstr Prezentek dodała nam pewności siebie. W kolejnym pojedynku wiedziałyśmy, że czeka nas  zacięta walka o pierwsze miejsce. W efekcie, dzięki cennym uwagom i dobrej taktyce trenera, zwyciężyłyśmy również koleżanki z drużyny 4 LO.

Jest to pierwsze tak wysokie osiągnięcie naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu.  Teraz przed nami dalsza walka w rozgrywkach powiatowych.

 

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Sabina Stygar, Gabriela Gaweł, Urszula Grobelna, Klaudia Miazga, Katrzyna Bury, Sylwia Marut, Aleksandra Zapalska, Paulina Płoch, Zuzanna Jabłecka oraz Wiktoria Cisek.

 

 

 

 

 

Spotkanie autorskie

13-12-2017 

W poniedziałek 11 grudnia w bibliotece szkolnej gościła paniMagda Skubisz, autorka powieści opowiadających o przemyskich licealistach: LO Story; Dżus&Dżin i Chałturnik. Pisarka ciekawie opowiadała o swojej twórczości i drodze, którą musi przejść książka od napisania do wydania. Ponadto odsłoniła przed słuchaczami arkana pracy muzyka i nauczyciela emisji głosu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1mst, 2ft, 2mt i 3mt, którzy zadawali naszemu gościowi wiele interesujących pytań.

Pani Magda Skubisz ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny). Od 2009 roku jest pedagogiem w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica w Rzeszowie. Obecnie prowadzi liczne warsztaty wokalne na terenie całej Polski oraz kształci emisyjnie aktorów rzeszowskich teatrów: „Teatru Maska” i „Teatru im. Wandy Siemaszkowej”. W roku 2010, z rekomendacji Marka Nowakowskiego, Magda Skubisz znalazła się w gronie dziesięciu polskich autorów nominowanych do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza za powieść Dżus&Dżin. W roku 2012 otrzymała statuetkę Estrady Rzeszowskiej, m.in. za „wyznaczanie wysokich standardów w tworzeniu i promowaniu sztuki oraz wkład w rozwój kultury Województwa Podkarpackiego”. W roku 2014 została laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

13-12-2017 

W dniu 30.11.2017 r. w naszej szkole odbył się KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH.

W konkursie wzięło udział 62 uczniów z klas: 1at, 1ct, 1mst, 2at, 2bt, 2lt, 3at i 3bt.

Uczniowie mieli odpowiedzieć na 100 pytań, które dotyczyły ustroju politycznego, geografii, historii i kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

 

 

 

 

Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce – Dańczuk Klaudia kl. 1mst
 • II miejsce – Wnęk Kacper kl. 1at
 • III miejsce – Szpakowski Kamil kl.3at

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Organizatorzy:

Bożena Kataniak – Stefańska

Dorota Kustra

Agata Pawlak

GÓRA GROSZA 2017

11-12-2017 

 

Wolontariat Szkolny i Samorząd Uczniowski zapraszają do akcji GÓRA GROSZA. W dniach 11- 13 grudnia 2017r. na przerwach wolontariusze będą przechodzić z puszkami, z prośbą o wsparcie. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Środki zostaną przeznaczone na tworzenie takich programów, które pozwolą maluchom wrócić do domu lub umożliwią umieszczenie w warunkach zbliżonych do domu rodzinnego. Zbieramy nominały od 1 gr do 5 gr.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji! Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

 

Wolontariat Szkolny i Samorząd Uczniowski

Rekrutacja do udziału w projekcie

11-12-2017 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:

„Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy” obejmującym:

 

 • 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Lizbonie

Termin: 07.05. – 01.06.2018 r.

 • zajęcia przygotowujące do wyjazdu w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

 

Uczestnikami projektu mogą być uczniowie klas trzecich zawodach: technik mechanik lotniczy, technik awionik.

Liczba uczestników: Lizbona – 14 osób

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują wyniki w nauce oraz zachowanie.

Formularze rekrutacyjne należy składać do 22.12.2017 r.w sekretariacie szkoły w godzinach: 10:00 - 13:00.

 

Pliki do pobrania:

Dodatkowych informacji udziela mgr inż. Andrzej Kulasa, mgr inż. Joanna Cichoń.

Mikołajkowa akcja honorowego oddawania krwi

10-12-2017 

 

W dniu 6 grudnia 2017 r. 80 uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie wzięło udział w honorowej akcji oddawania krwi, zorganizowanej już po raz czwarty w auli szkoły.

Jest to wyjątkowy dzień, który był zaplanowany kilka miesięcy wcześniej. Jedni dają prezenty materialne my postanowiliśmy dać coś dużo bardziej cenniejszego, coś co daje życie – KREW.

W akcji zbiórki krwi wzięło udział 80 dorosłych uczniów szkoły. Spośród zgłoszonych zostało zebranych 12 litrów cennej życiodajnej krwi.

Akcja została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski we współpracy z pomysłodawcą i pierwszym organizatorem takiej akcji w naszej szkole, nauczycielem Piotrem Pustelny.

Pierwsza akcja została zorganizowana w październiku 2013 roku w 35 rocznicę wyboru Karola Wojtyłę na Papieża. Tego dnia w auli szkolnej zgromadziło się 70 dorosłych uczniów ZSM, którzy w sumie oddali ok. 23 litrów krwi.

Każdy uczeń w nagrodę od RCKiK otrzymał paczkę ze słodyczami. Uczniowie w ramach przedświątecznej pomocy część słodkości przekazali dla Hospicjum.

Do akcji w tym roku dołączyły rzeszowskie kina. Kino Helios oraz Multikino, które zasponsorowały bilety oraz płyty z filmami dla honorowych dawców.

W szkole prężnie działa Klub Honorowych Dawców, którego członkowie od lat oddają krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Szczególnie cenne jest to, że kampania promuje ideę humanitaryzmu i wspiera działalność wychowawczą, która kształtuje wśród młodzieży zaangażowanie, wrażliwość na ludzkie problemy oraz odpowiedzialność za zdrowie i życie innych osób.

 

 

 


 

 

 

 

 

Więcej: Mikołajkowa akcja honorowego oddawania krwi

W Mikołajki podaruj kawałek siebie

10-12-2017 

Trwa druga edycja akcji, której celem jest zbiórka włosów dla dzieci po chemioterapii. Nasza szkoła jest oficjalnym partnerem Fundacji "WeGirls", która z zebranych włosów przekazuje gotowe peruki dla dzieci w okresie rekonwalescencji . Do tegorocznej akcji przyłączyło się już 5 osób. Wśród nich znalazła się dziesięcioletnia Ola, siostra naszej uczennicy Wiktorii Patrońskiej, która przy okazji zmiany swojego wyglądu zrobiła dobry uczynek dla chorych dzieci.Strzyżenie wykonała Ula Grobelna, która w ubiegłym roku przekazała własne włosy na ten sam cel. Apelujemy: zrób coś dobrego dla dzieciaków w potrzebie! Te dzieci nie potrzebują prezentów, potrzebują Twoich włosów!

Strzyżenie wykonujemy w naszej pracowni fryzjerskiej.Akcja trwa do Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

Więcej: W Mikołajki podaruj kawałek siebie

Konkurs teatralny

07-12-2017 

W grudniu 2017 r. obchodziliśmy 150. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. W związku z tym wydarzeniem w styczniu 2018 r. przeprowadzony zostanie szkolny konkurs zatytułowany Magia teatru, który będzie dotyczył współczesnej sztuki pt. Marszałek w reżyserii Krzysztofa Langa. Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się znajomością treści spektaklu i problematyki związanej z prezentowanymi wydarzeniami. Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do pani Agnieszki Kapłon. Szczegółowe informacje uzyskacie również w bibliotece szkolnej.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

 

Organizatorzy: Agnieszka Kapłon i Grażyna Rosa

 

Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego

06-12-2017 

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego!
Konkurs w formie dyktanda, odbędzie się 20 grudnia 2017 r. (środa)
o godz. 9:40 - 10:30 w auli szkolnej.
 
Zgłoszenia prosimy kierować  do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do organizatorów konkursu do dnia 19.12.2017 r.
 
 
Organizatorzy:
Magdalena Bardzik
Sławomir Łoboda

Wizyta w Zamku Lubomirskich w Rzeszowie

06-12-2017 

30 listopada klasa 4dt pod opieką pań Urszuli Szpugi i Ewy Wojakowskiej udała się do Izby Pamięci w Zamku Lubomirskich w Rzeszowie. Celem wyjścia było poznanie historii tego zabytku. Dowiedzieliśmy się, że znajdowało się tam najpierw więzienie niemieckie, a potem komunistyczne. Wykonywane były nawet wyroki śmierci. Szczególnie zainteresowała nas historia pułkownika Łukasza Cieplińskiego, który wraz ze swoimi żołnierzami dokonał próby odbicia z rąk komunistycznego reżimu więzionych na zamku żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Były to bardzo dobrze zorganizowane dwie godziny i ciekawa lekcja lokalnego patriotyzmu.

 

Kamil Plizga 4dt

XVII TARGI FRYZJERSTWA HAIR FAIR & BEAUTY FAIR

04-12-2017 

 Ubiegły weekend spędziliśmy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie po raz kolejny odbył się Festiwal Fryzjerstwa. Grupa 64 osób związanych z fryzjerstwem: uczniowie, absolwenci i nauczyciele, poddała się szaleństwu zakupów i obserwacji branżowych pokazów, szkoleń, konkursów i stoisk . Udział w Targach to nie tylko możliwość poszerzania wiedzy i bycia na bieżąco, ale także okazja wzięcia udziału w fryzjersko-kosmetycznym wydarzeniu na skalę ogólnopolską .

Po raz pierwszy jako reprezentacja ZSM wzięliśmy udział w Paradzie Szkół . Występ na scenie głównej MCK daje wiele korzyści, ale przede wszystkim uczy przyszłych fryzjerów otwartości i odwagi , bo przecież fryzjer jest ciągle obserwowany przy pracy, niczym aktor na scenie. Nasza grupa znalazła się wśród 13 zespołów szkolnych z całej Polski, uczestniczących w paradzie. Reprezentacja ZSM pod okiem pań Joanny Cichoń i Agnieszki Buć przygotowała pokaz ZUMBY "Dancing Hair". Targi poprowadził Conrado Moreno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej: XVII TARGI FRYZJERSTWA HAIR FAIR & BEAUTY FAIR

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!