AKCJA „TŁUSTY CZWARTEK- PĄCZEK- POMOC”

01-03-2019 

28 lutego, w tłusty czwartek, odbyła się w naszej szkole akcja: "Tłusty Czwartek- Pączek- Pomoc". Akcję przeprowadziliśmy we współpracy z Cukiernią Bernard Żyradzki. Pączki rozeszły się niczym przysłowiowe świeże bułeczki! Zebrano kwotę 830, 52 zł i zostanie ona przekazana na konto taty naszego kolegi z kl. III, z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację.

Dziękujemy nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za hojność. Całość akcji zorganizowała Zuzanna Jabłecka z kl. II mst, a w jej przeprowadzenie włączyli się: Patrycja Jarosz kl. II mst, Michał Dziuba kl. I at, Miłosz Czenczek kl. II bt oraz Dominik Kotula i Kamil Leniart z kl. II lt. DZIĘKUJEMY

 

Szkolny Wolontariat

 

DZIEŃ WYŁĄCZENIA SIĘ

26-02-2019 

 

 

Dnia 1 marca 2019 r. (piątek) obchodzony jest na całym świecie "DZIEŃ WYŁĄCZENIA SIĘ" od wszelkich urządzeń multimedialnych (telefon, komputer, tv, itp.). Ideą tego dnia jest pozyskanie czasu, który można wykorzystać na spotkania z bliskimi, aktywny relaks, ulubioną książkę.

 

W naszej szkole w tym dniu organizujemy "DZIEŃ WYŁĄCZENIA SIĘ OD TELEFONU KOMÓRKOWEGO", aby zobaczyć co jeszcze dzieje się wokół nas.

 

WARUNKI AKTYWNEGO UDZIAŁU W AKCJI:

 • Zostaw telefon u pedagoga na cały dzień nauki w szkole, zobacz czy będziesz mieć więcej czasu dla swoich kolegów i nauczycieli.
 • Zyskasz coś jeszcze: dzień bez pytania (w piątek 01.03.2019 r.).

Relacja z Walencji

26-02-2019 

logo wiedza edukacja rozwoj

 

Hola!

Od 10 lutego 2019 r. przebywamy na praktykach zawodowych w Hiszpanii w ramach projektu POWERVET. Po przylocie do Walencji przywitała nas Pani Aleksandra z firmy Esmovia, która jest odpowiedzialna za organizację pobytu. Zostaliśmy podzieleni na osiem 2-osobowych grup oraz przydzieleni do 8 firm specjalizujących się w branży mechanicznej. Pracujemy na frezarkach, tokarkach, piłach taśmowych, urządzeniach spawalniczych oraz uczestniczymy w kontroli jakości wykonanych części. Poza pracą mamy czas na zapoznanie się z kulturą Hiszpanii. Zwiedzamy miasto, korzystamy z kuchni regionalnej oraz cieszymy się piękną słoneczną pogodą.

 

Damian Dworak

 


 

 

 

Więcej: Relacja z Walencji

Krystian Herba znów zdobył Rondo 1 poprawiając ubiegłoroczny wynik

25-02-2019 

Pod koniec lutego ub. r. nauczyciel Zespołu Szkół Mechanicznych Krystian Herba "rozprawił" się po mistrzowsku z budynkiem Rondo 1 (wysokość 159 metrów) przy rondzie ONZ w Warszawie. Rzeszowianin wówczas w 18 minut i dwie sekundy pokonał 37 pięter i 842 schody. W tym roku postanowił pobić swój rekord i znów się udało!

W sobotę 23 lutego 2019 r. Krystian Herba poprawił swój rekord o ponad 2 minuty. Czas: 15:58.

 

Gratulujemy naszemu nauczycielowi i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

 

Finisaż wystawy “Adventures in Wonderland”

25-02-2019 

Magie na włosach modelek stworzyły uczennice Zespołu Szkół Mechanicznych z Rzeszowa, które uczęszczają do II klasy technikum usług fryzjerskich. Były to: Angelika Grobelna, Katarzyna Ślemp, Wioletta Leniart, Martyna Jakubowska, Wiktoria Świątek.

 

“Jestem niesamowicie zadowolona z fryzjerek. Dziewczęta przyjechały kilka tygodni wcześniej na próbę do Strzyżowa, zobaczyły obrazy oraz modelki. Następnie naszkicowały projekty fryzur i gdy przyjechały na miejsce w dzień pokazu spokojnie, ze swoim harmonogramem pracowały. Nie dawałam im żadnych wytycznych co do wyglądu fryzur. Miały wolną rękę i wykorzystały to na 100%".

 

“Pracę z modelkami, fryzjerkami oraz kosmetyczkami uważam za ogromny sukces. Każda z dziewczyn super dogadywała się z pozostałą grupą. Wszystkie były pomocne i mocno zaangażowane. Myślę, że gdyby nie było mnie na miejscu z nimi to na pewno poradziłyby sobie również dobrze, bo momentami wydawało mi się, że im przeszkadzam. Organizacja z ich strony była na 100%”.

 

Kaczor Urszula - organizator wystawy

 


 

 

 

 

 

 

 

Więcej: Finisaż wystawy “Adventures in Wonderland”

SUKCES

25-02-2019 

 

W dniu 8 lutego 2019 r. w Krakowie odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez Akademię Górniczo – Hutniczą w Krakowie.

Uczeń naszej szkoły z klasy 3 mt Adrian Kaczmarzyk zajął VI miejsce w grupie elektronicznej i został zakwalifikowany do etapu finałowego, który odbędzie się w Częstochowie w dniach 10 – 11 kwietnia 2019 r. Sukces jest tym większy, że w grupie elektronicznej olimpiady brało udział 113 uczniów ze szkół technicznych z całej Polski, wyłonionych na podstawie eliminacji szkolnych. Zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi na 50 pytań testowych. Pytania były bardzo trudne, na poziomie akademickim. Uczeń, który zdobył I miejsce, odpowiedział prawidłowo tylko na 27 pytań z 50. Adrian udzielił prawidłowych odpowiedzi na 21 pytań, co pozwoliło mu zająć w tej olimpiadzie VI miejsce. Jest to duży sukces ucznia naszej szkoły.

 

Życzymy powodzenia w zawodach finałowych.

Eliminacje do finału VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

25-02-2019 

 

Eliminacje do finału VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników rozpoczną się 6 marca (środa) o godzinie 12.00 w Sali nr 13 na stronie internetowej www.mobil.pl

 • Szkoła zgłasza 2 osobowe zespoły uczniowskie.
 • Każdy test trwa maksymalnie 30 min przy komputerze.
 • Najlepsze zespoły spotykają się podczas targów Poznań Motor Show 2019.

mistrzostwamechanikow.pl

 

Organizatorzy ujawnili dwa zadania z testu:

 • Mechanik nie powinien samodzielnie zmieniać klasy lepkości oleju silnikowego letniej na niższą, a zimowej na wyższą, wbrew zaleceniom producenta pojazdu (prawda/fałsz).
 • Wymień podstawową różnicę pomiędzy systemem BMW Vanos I i II generacji.

Informacji udzielają oraz zgłoszenia przyjmują: A. Uchman, A. Nazimek

 

mistrzostwamechanikow.pl

Praktyki w Lizbonie

10-02-2019 

 

Z żalem żegnamy się ze słoneczną Lizboną. Podczas pobytu tutaj zwiedziliśmy sporą część Portugalii, od Fatimy przez Cabo da Roca, aż do Boca do Inferno. Samą Lizbonę zwiedziliśmy pieszo, autobusami i sławnym tramwajem linii 28. Opuszczamy stolicę wiedząc, że nie odkryliśmy jej wszystkich sekretów, lecz mając nadzieję, że następnym razem oczaruje nas tak samo.

 

Seweryn Krauz

 

Nasze 4 tygodniowe praktyki w Lizbonie uważamy za udane, dostarczyły nam wiele ciekawych doświadczeń, poznaliśmy ludzi, którzy z chęcią wdrażali nas w branżę lotniczą. Podczas pracy w jednym z największych portugalskich aeroklubów, mieliśmy możliwość uczestniczyć w pracach serwisowych samolotu, a nawet usiąść za sterami kultowej i wszystkim nam znanej cessny 152. Bardzo dobrze będziemy wspominać ten wyjazd i mamy nadzieję, że kiedyś tu powrócimy.

 

Dominik Koryś

 

Praktyki w Lizbonie uważamy za zakończone sukcesem. Fryzjerstwo portugalskie jednak pozostawia wiele do życzenia. My nie powinnismy mieć kompleksów co do umiejetnosci i wiedzy fryzjerskiej. W salonach, w których odbywaliśmy praktyki mieliśmy klientów z Portugalii, Brazylii, Francji, Anglii i innych zakątków świata. Drodzy koledzy uczcie się języka i aplikujcie na Erasmus.

 

Kinga Sieniawska

 

Regardless how much we enjoyed our stay in Lisbon, it sadly had to end. It was something that we all will always remember and happily look back to the good time we had there. As a part of the group of students that performed the job training at ISEC I can say that we had an amazing and interesting experience there. It was fun to learn many new things in English and it definitely improved our language skills as well. Our supervisors were extremely intelligent, skilled and also very understanding and nice. They always tried to help us if we didn't understand something and explained everything clearly. The most interesting part of our training was visiting TAP Airlines, where we could talk to some well experienced employees, who happily shared their knowledge and passion with us.
To sum up, I think the whole experience at ISEC was something we'll never forget. We're so happy about the amount of things that we learned there and I'm pretty sure that if we ever had a chance to go there again, we definitely would.

 

Gabrysia Zarzycka

 


 

 

 

 

 

 

 

Więcej: Praktyki w Lizbonie

FINISAŻ wystawy "Adventures in Wonderland"

10-02-2019 

Zaproszamy na FINISAŻ wystawy "Adventures in Wonderland"

 

 

 

Zapraszam również na fb "Adventures in Wonderland" oraz na instagrama adventures_inwonderland

 

Wejście na wydarzenie jest bezpłatne dla każdego.

 

Uczennice ZSM, które będą czesały modelki to:

 

- Angelika Grobelny

- Katarzyna Ślemp

- Wioletta Leniart

- Martyna Jakubowska

- Wiktoria Świątek

Podpisanie porozumienia przez LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) a Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

03-02-2019 

  

 

W dniu 1 lutego 2019 r. podpisane zostało porozumienie przez LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) a Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie w zakresie objęcia patronatem kierunku nauczania "Technik mechanik lotniczy" i "Technik awionik". Porozumienie podpisali Prezes Zarządu LOTAMS Pani Aleksandra Juda, Członek Zarządu LOTAMS ds. Technicznych Pan Łukasz Siwiński oraz Dyrektor ZSM Pan Mariusz Kapica.

 

Podpisanie porozumienia jest usankcjonowaniem współpracy LOTAMS ze Szkołą, która trwa od wielu lat, a czego najlepszym przykładem są pracujący w LOTAMS absolwenci Zespołu Szkół Mechanicznych. Jego celem jest przygotowanie jak najlepszych kadr do technicznej obsługi statków powietrznych. Nie można należycie przygotować mechanika lotniczego czy awionika do zawodu bez praktyki w rzeczywistych warunkach pracy. Jednak cele osiąga się wtedy, kiedy praktyki te zostaną wsparte specjalistycznymi szkoleniami dla uczniów i nauczycieli, wspólnym opracowaniem programów nauczania z przedmiotów zawodowych oraz praktyk, działaniami promocyjnymi.

Rzeszów staje się centrum obsługi bazowej w Polsce. Mamy świadomość, że współpracując planowo, kreatywnie i konsekwentnie z organizacjami obsługowymi, będziemy mogli spełnić oczekiwania pracodawcy, przygotowując jak najlepiej kadry do obsługi statków powietrznych, a chętnych nam nie brakuje. W chwili obecnej w zawodzie technik mechanik lotniczy i technik awionik kształcimy 203 uczniów.

 

Nawiązanie współpracy z ZSM w Rzeszowie jest wynikiem naszego planu strategicznego związanego z zakładanym rozwojem Spółki na kolejne kilkanaście lat. Decyzja ta wiąże się bezpośrednio z planami inwestycyjnymi spółki w rejonie podkarpackim. Do końca 2021 roku LOTAMS wybuduje bazę techniczną na lotnisku Rzeszów-Jasionka. W tej lokalizacji Spółka będzie realizowała zarówno obsługę bazową, jak i liniową, mając do dyspozycji hangary dedykowane obsłudze szerokokadłubowych samolotów takich jak Boeing 787. W związku z perspektywicznymi planami rozwoju drugiej bazy technicznej LOTAMS w Polsce, szacujemy, że do obsługi samolotów w rzeszowskim porcie konieczne będzie zatrudnienie nawet 1000 osób. Zakładamy, ze przyszłą kadrę techniczną będą w dużej mierze stanowili absolwenci okolicznych szkół i uczelni, którzy, dzięki ukończeniu kształcenia np. ZSM w Rzeszowie w profilu technik mechanik lotniczy lub technik awionik, będą dysponowali wiedzą i umiejętnościami, których wymagamy od naszych pracowników – dodaje Marcin Kwietniak – Dyrektor Biura Sprzedaży i Rozwoju Produktu w LOTAMS.

 

Komunikat Prasowy LOTAMS >> pobierz

 

 

 

 

 

 

Więcej: Podpisanie porozumienia przez LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) a Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Pratt & Whitney w Mechaniku

03-02-2019 

W dniu 31.01.2019 r. odbyło się spotkanie z Panem Claude Picard'em - Dyrektorem Organizacji Pracy i Szkoleń Pratt & Whitney Canada. Pan Claude rozmawiał z Dyrekcją Szkoły o współpracy w obszarze edukacji w Polsce i w Kanadzie. Przeprowadził również lekcję dla uczniów klasy czwartej w zawodzie technik mechanik. Rozmawiał o kompetencjach, jakie powinni mieć uczniowie wkraczając na rynek pracy oraz prezentował uczniom silniki produkowane przez firmę.

 

 

 

 

 

 

Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej „Nasza Niepodległa”

03-02-2019 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim zorganizowanym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie recytacji dwóch wybranych przez siebie utworów o tematyce patriotycznej.

Konkurs odbędzie się 28 lutego 2019 roku w godzinach 9:40 – 11:15 w auli szkolnej.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Zgłoszenia przyjmują panie: Kinga Lizak, Agnieszka Kapłon, Agata Pawlak.

„Co każdy pracownik wiedzieć powinien”

03-02-2019 

 

PIP3

 

W dniu 1 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie społeczności szkolnej i nauczycieli z pracownikami Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie na temat bezpieczeństwa w pracy, w ramach realizowanego programu „Kultura bezpieczeństwa” - organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

Celem programu jest kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy, a także podniesienie wśród młodzieży szkolnej poziomu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy w tym bezpieczeństwa i higieny pracy.
Z tematyką umów o prace i wypadków w pracy zapoznawał nas Pan Marek Gałaś oraz Pan Tadeusz Kłos. Uczniowie którzy wykazali się aktywnością otrzymali nagrody w postaci pamięci USB i podręczników: Prawo pracy – pierwsze kroki oraz Bezpieczeństwo użytkowania maszyn.
Dziękujemy pracownikom OIP w Rzeszowie za poświęcony nam czas i przekazanie informacji tak istotnych dla naszego zdrowia i życia.

 

20190201 110215

 

Więcej: „Co każdy pracownik wiedzieć powinien”

Uroczyste, XI obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu

03-02-2019 

W poniedziałek, 28 stycznia b.r., nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystych, XI obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu. Uroczystości zapoczątkowała specjalna msza święta w Kościele Farnym w Rzeszowie, podczas której odczytano imiona i nazwiska Żydów, którzy w okresie okupacji hitlerowskiej ukrywali się w domach Polaków oraz ich dobroczyńców – Polaków, którzy ponieśli za to śmierć z rąk niemieckich zbrodniarzy. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na pozostałości po żydowskim kirkucie przy ul. Rejtana, gdzie odmówiono modlitwy w intencji ofiar holocaustu i zapalono na grobach znicze. Kulminacyjnym punktem uroczystości było nadanie tytułu doktora honoris causa profesorowi Uniwersytetu w Jerozolimie, Shimonowi Redlichowi – zasłużonemu w badaniu dziejów Żydów na południowo – wschodnich Kresach II Rzeczpospolitej historykowi, urodzonemu w Brzeżanach i cudem uratowanemu z holocaustu. W uroczystościach uczestniczyli uczniowie klasy 1ht pod opieką Pana Wojciecha Kubali.

 

 

 

 

 

Spotkanie ze stypendystką Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

03-02-2019 

W dniu 29.01.2019 r. uczniowie klas Ibt oraz IVat wzięli udział w lekcji języka angielskiego, którą poprowadziła pani Bhumi Dalia z Seattle w USA.

Stypendystka przeprowadziła z nami dyskusję dotyczącą Stanów Zjednoczonych, w której aktywnie uczestniczyliśmy, zadając pytania dotyczące technologii maszyn, szkolnictwa, a także życia codziennego w Stanach Zjednoczonych. Pani Dalia przedstawiła nam prezentację, w której znalazły się ciekawe fakty i miejsca, które warto odwiedzić będąc w Ameryce.

Bardzo podobało się nam to spotkanie, gdyż mogliśmy sprawdzić w praktyce naszą znajomość języka angielskiego. Wszyscy będziemy miło wspominać pobyt naszego gościa. Mamy nadzieje na więcej takich ciekawych lekcji.

 

Jakub Pyczuła – klas Ibt

 

 

 

"Świat Gustawa Herlinga – Grudzińskiego"

03-02-2019 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy humanistycznej dotyczącej życia i twórczości pisarza. Konkurs ma związek z tym iż rok 2019 ogłoszono rokiem Gustawa Herlinga – Grudzińskiego. Swój udział należy zgłosić w terminie do 26.02.2019 r. w bibliotece szkolnej lub do nauczycieli języka polskiego.

 

Cele konkursu:

 • Popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Gustawa Herlinga - Grudzińskiego
 • Budzenie zainteresowania osobowością pisarza i jego dorobkiem  pisarskim
 • Wyzwalanie poznawczej aktywności młodzieży
 • Budzenie i rozwijanie przeżyć estetycznych i intelektualnych.

Wymagania konkursowe:

 • Uczestnicy zobowiązani są do poznania życiorysu pisarza oraz ogólnej orientacji w jego twórczości.

Termin konkursu: 28luty 2019 r.Dokładne miejsce oraz godzina zostaną podane w terminie późniejszym.

 

Organizatorzy: Bibliotekarze

SUKCES JOANNY NIEMIEC W MŁODZIEŻOWYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK

03-02-2019 

W sobotę 26 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie odbył się Konkurs Kolęd I Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. I ft Joanna Niemiec i zdobyła Srebrną Bombkę czyli II miejsce w kategorii soliści. Asia zaprezentowała dwa utwory: "Mario czemu pobladłaś" i "Gdy śliczna Panna".

 

Gratulujemy sukcesu!

 


 

Saudações de Lisboa !

30-01-2019 

 

Bom dia! Serdeczne pozdrawiamy ze skąpanej słońcem Portugalii, z kraju gdzie można przejść przez ulicę na czerwonym świetle, a miejsce parkingowe można znaleźć w najbardziej nietypowym miejscu :) To już trzeci tydzień naszego popytu. Pracujemy w wielu różnych miejscach. Niektórzy z nas ćwiczą komunikację niewerbalną :) inni doskonalą angielski. Dużo zwiedzamy, byliśmy już w Sintrze, na końcu Europy czyli na Capo da Roca,  stadionie Benfica. Czeka na nas jeszcze Fatima i Belem, gdzie z pewnością skosztujemy pysznych pasteis de nata. Lizbona jest piękna!!!

 

It’s been almost two weeks since we arrived in Lisbon- a very beautiful city located in the south of Portugal. The capital welcomed us with warm and sunny weather, perfect for walks around the city. Our stay here, for sure, can be called interesting. We’re learning many great things from experienced people about the maintenance and airlines. In our free time we go sightseeing in this lovely city, try local food and go shopping.  We've already been to Cabo da Roca and Sintra Castle.. We all really enjoy our time here and hope everyone could experience something so educational yet fun!

 

Gabrysia - klasa 3 est

 

 

 

 

 

 

Więcej: Saudações de Lisboa !

PODSUMOWANIE AKCJI "W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE"

30-01-2019 

Znów sukcesem zakończyliśmy trzecią  edycję akcji  "W Mikołajki podaruj kawałek siebie", której patronuje Fundacja Przyjaźni WeGirls.
W tym roku to szlachetne przedsięwzięcie, zorganizowane w naszej pracowni fryzjerskiej,  wsparła spora grupa osób. Dziewięć  kobiet małych i dużych postanowiło zrobić szlachetny gest, oddając własne włosy, z przeznaczeniem  na peruki dla dzieci po chemioterapii.. Wszystkie Panie, oprócz tego, że pomogły potrzebującym,  zyskały także nowe fryzury, wykonane przez naszych fantastycznych uczniów i  uczennice klasy III  technikum usług fryzjerskich.

 

Do  akcji przyłączyły się Panie:

 • Wiktoria Jakubiec uczennica I ft (na zdjęciu )
 • Kornelia Szuciak
 • Oliwia Lewandowska
 • Anna Dudziak
 • Aleksandra Wróbel
 • Katarzyna Lis
 • Maria Krztoń
 • Julia Siwiec
 • Zuzanna Lubas

W imieniu dzieci oraz Fundacji WeGirls serdecznie dziękujemy!!!

 

Imienne podziękowania zostaną wręczone podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 lub wysłane listownie.

 

 

 

 

 

Deklaracja Maturalna 2019/2020

24-01-2019 

 

INFORMACJA:

 

Instrukcja wypełniania deklaracji maturalnej
w wersji elektronicznej

 

Matura 2020

 

W celu wypełnienia deklaracji uczniowie powinni wykonać następujące czynności:

 1. Pobrać odpowiedni plik PDF z deklaracją maturzysty z opublikowanych pod adresem: https://www.vulcan.edu.pl/strona/deklaracje-411
 2. Zapisać deklarację na dysku komputera.
 3. Otworzyć zapisany wcześniej plik do edycji za pomocą programu Adobe Reader.
 4. Wydrukować wypełnioną deklarację i podpisać ją.
 5. W gabinecie wicedyrektora złożyć deklarację w wersji papierowej - wydrukowaną i podpisaną.
 6. Na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wyślij wypełnioną deklarację w wersji elektronicznej tj. plik PDF. W temacie wiadmości wpisz imię i nazwisko oraz klasę (np. Jan Kowalski - 4 bt)

Uwaga! PDFy nie są wyposażone w mechanizmy kontroli poprawności wypełniania, dlatego prosimy o uważne wypełnianie poszczególnych pól.

 

Instrukcja wypełnienia deklaracji maturalnej w wersji elektronicznej:

 • Witryna: https://www.vulcan.edu.pl/strona/deklaracje-411
 • Wybór deklaracji: Deklaracja_1a - dla: (1) ucznia szkoły ponadgimnazjalnej lub artystycznej, który ukończy szkołę w roku szkolnym 2018/2019 i w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego
 • Numer w dzienniku: 4at - a/nr w dzienniku, 4bt - b/nr w dzienniku, 4ct - c/nr w dzienniku, 4dt - d/nr w dzienniku, 4est - e/nr w dzienniku, 4ft - f/nr w dzienniku, 4lt - l/nr w dzienniku, 4 mt - m/nr w dzienniku, (przykład - b/23).
 • Kod szkoły: 186301-3231Q
 • Dane osobowe: wpisujemy zgodnie z instrukcją w programie (opcji caps lock używamy tylko do pierwszych liter)
 • Wybór przedmiotów obowiązkowych – zgodnie z instrukcją w programie (przedmioty do wyboru pojawiają się w rozwijanym menu)
 • Wybór przedmiotów dodatkowychzgodnie z instrukcją w programie (przedmioty do wyboru pojawiają się w rozwijanym menu)
 • Formy dostosowania egzaminu: wg własnego dostosowania
 • Rodzaj deklaracji: Składam deklarację wstępną (w terminie do 30 września 2019 r.) - wypełnić: miejsce i data sporządzenia dokumentu oraz podpis.
 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z egzaminem i procesem rekrutacji na studia zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych - wypełnić: miejsce i data sporządzenia dokumentu oraz podpis)

Plik PDF wydrukuj na jednej kartce obustronnie, podpisz a następnie wydruk dostarcz do wicedyrektora szkoły.

Jeśli masz problemy z uruchomieniem programu albo wydrukowaniem pliku poproś o pomoc informatyka.

Odpowiedzialność za błędnie wpisane dane osobowe ponosi uczeń!

 

Więcej informacji na temat egzaminu maturalnego
można uzyskać na stronach:

 

XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

23-01-2019 

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie Wiedzy Biblijnej.

 

TEMAT: Księga Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

 

Termin etapu szkolnego: 13 marca 2019 r.

 

Zakres materiału do pobrania u przyjmujących zgłoszenia:

 • p. Kinga Lizak
 • p. Krzysztof Mazur
 • ks. Jakub Pawłowski MS
 • ks. Adam Cyran MS

Ogłoszenie o wynikach rekrutacji uzupełniającej na staże zawodowe i zajęcia specjalistyczne dla uczniów ZSM w zawodzie technik mechanik lotniczy

23-01-2019 

 


Ogłoszenie o wynikach rekrutacji uzupełniającej do udziału w projekcie
pt. „Dualne kształcenie - pewne zatrudnienie”

 

Komisja Rekrutacyjna powołana przez  Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie ogłasza, że zgodnie z Regulaminem rekrutacji uzupełniającej do udziału w projekcie pt. "Dualne kształcenie – pewne zatrudnienie" w roku szkolnym 2018/2019 do realizacji staży zawodowych w firmie LINETECH zostali zakwalifikowani następujący uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w zawodzie technik mechanik lotniczy:

 1. Jarosz Patrycja - 2mst
 2. Stopa Kacper - 1ht
 3. Szpytma Dominik - 1lt

Listy zakwalifikowanych na staże i zajęcia specjalistyczne oraz listy rezerwowe zostały wywieszone w gablocie praktyk i staży ZSM na parterze obok sali nr11.

Informacji o projekcie udziela mgr inż. Adam Dytko pok. nr 9. parter.


PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

23-01-2019 

Biblioteka szkolna kontynuuje coroczną akcję zbiórki książek wśród uczniów oraz pracowników szkoły. Jeżeli masz w domu ciekawe książki (zwłaszcza z beletrystyki np. przygodowe, fantastykę, kryminały), które już przeczytałeś i nie są Ci potrzebne oraz nie są bardzo zniszczone możesz oddać je do biblioteki szkolnej ZSM i wzbogacić jej księgozbiór o ciekawe pozycje książkowe.

Liczymy na wasze wsparcie i dziękujemy za dotychczasową pomoc i przekazanie wielu ciekawych książek na rzecz naszej biblioteki.

Z góry dziękujemy

 

Bibliotekarze

Wyniki współzawodnictwa klas w czytelnictwie za I półrocze roku szkolnego 2018/2019

23-01-2019 

 

 

 

Klasy, które zajęły najlepsze miejsca pod względem ilości przeczytanych książek w przeliczeniu na jednego ucznia.

 

I miejsce - klasa 4 at

II miejsce - klas 3 mt

III miejsce - klasa 3 lt

            

 

 

 

Na szczególne wyróżnienie zasługują następujący czytelnicy:

 • Hubert Podgórski - klasa 3 lt
 • Mateusz Szuciak - klasa 1 bt
 • Mateusz Murias - klasa 4 at

 Wyróżnienie: 

 • Katarzyna Bury - klasa3 ft

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

FINAŁ MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU MIĘDZYKLASOWEGO W TENISIE STOŁOWYM

23-01-2019 

 

FINAŁ MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU MIĘDZYKLASOWEGO

W TENISIE STOŁOWYM

 

22 stycznia 2019 r. godzina 12:30 – 14:00

 • Przygoda Konrad 1 ht
 • Hoszko Damian 1 act
 • Jurek Mateusz 1 act

WYNIKI W MECZACH:

 • Hoszko Damian – Jurek Mateusz 2:3 ( 11-13; 11-3; 7-11; 11-8; 11-13 )
 • Przygoda Konrad – Jurek Mateusz 3:0 ( 11-4; 11-6; 11-5 )
 • Hoszko Damian – Przygoda Konrad 0:3 ( 4-11; 8-11; 7-11 )

WYNIKI KOŃCOWE

 • I miejsce - Jurek Mateusz 1 act
 • II miejsce - Przygoda Konrad 1 ht
 • III miejsce - Hoszko Damian 1 act

 

GRATULUJEMY !!!

Konsultacje dla Rodziców

18-01-2019 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!