PODSUMOWANIE AKCJI „DAY OF UNPLUGGING”

08-03-2017 

Dnia 3 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy "DZIEŃ WYŁĄCZENIA SIĘ OD TELEFONU KOMÓRKOWEGO".

 

W akcję zaangażowało się łącznie 109 uczniów z klas: 1est, 1bt, 1lt, 2mt, 2ft, 2dt, 3ct, 3at, 3dt, 4fbt, 4dt.

 

Dziękujemy za udział w akcji.

 

 

 

Wyniki konkursu znajomości języka niemieckiego

07-03-2017 

Najlepszą znajomością języka niemieckiego w naszej szkole wykazali się:

 

I miejsce - Wojciech  Bryś z kl. 4bt

II miejsce - Paweł Pastuła z kl. 4 et

III miejsce - Wiktoria Szylar z kl. 1ft

 

W konkursie wzięło udział 45 uczniów. Gratulujemy zwycięzcom, którzy w nagrodę otrzymują oceny celujące z języka niemieckiego i bilety do kina.

 

Dziękujemy wszystkim za udział!

 

Organizatorzy: D. Kustra i B. Kataniak - Stefańska

Sztuka fryzjerska

07-03-2017 

24 lutego nasze uczennice Sylwia Wilk i Paulina Pietrucha z klasy II ft pokazały swoje umiejętności podczas międzyszkolnego konkursu fryzjerskiego "WENECKI BAL,WENECKA NOC" zorganizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu. Fantazja i kunsztowna praca naszych uczennic pozwoliły nam przenieść się w inną epokę. Próby odtworzenia przez nasze uczennice charakterystycznego STYLU ROKOKO i BIEDERMAIER bardzo podniosły poprzeczkę w konkursowej rywalizacji. Szczegóły typowe dla epoki dały się zauważyć nie tylko we fryzurach, ale również w ubiorze i makijażu modelek.

 

Czy naszym uczennicom udało się przenieść jury i publiczność na wenecki bal? - Zobaczcie galerię i oceńcie sami.

 

Bożena Hałucha

 

 

 

 

 

ZAPROPONUJ ZAKUP KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

07-03-2017 

Drodzy czytelnicy!

 

W 2017 roku nasza szkoła otrzymała fundusze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem tego programu jest rozbudzanie pasji czytelniczych młodego pokolenia oraz promocja i upowszechnianie czytelnictwa. Wychodząc naprzeciw waszym zainteresowaniom czytelniczym chcemy dać wam możliwość wpływu na to, jakie książki znajdą się w bibliotece szkolnej. Jeżeli jest książka, którą mógłbyś polecić innym lub taka, którą sam chciałbyś przeczytać, a do tej pory nie miałeś takiej możliwości, to zapraszamy do zgłaszania swojej oferty. W połowie marca zostanie przeprowadzonaszkolna akcja zbierania karteczek z waszymi propozycjami. Na karteczce ma się znaleźć autor i tytuł książki lub serii. Swoje sugestie można również zgłaszać bezpośrednio do biblioteki szkolnej. Będziemy starać się w miarę możliwości zrealizować wasze życzenia.

 

Stańcie się współtwórcami księgozbioru szkolnej biblioteki!

 

Bibliotekarze

Zmiana godziny rozpoczęcia konkursu recytatorskiego

03-03-2017 

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs recytatorski grafikaKonkurs rozpocznie się 8 marca o godzinie 11.35 w sali 47. Czas trwania konkursu to trzy godziny lekcyjne.

 

Serdecznie zapraszamy.

Dzień wyłączenia się od telefonu komórkowego

02-03-2017 

Zaproszenie na kongres branży lotniczej i około lotniczej FLY & MORE

02-03-2017 

Zainteresowani dokonują samodzielnie rejestracji.

 

Plakat informacyjny:

ZAPROSZENIE NA DROGĘ KRZYŻOWĄ

01-03-2017 

20 marca 2017 r. zostanie zorganizowany wyjazd na Drogę Krzyżową w Bieszczady.

 

W tym roku naszym celem będzie szczyt Wielka Rawka. W przypadku złych warunków pogodowych udamy się w Beskid Niski. Zgłoszenia i więcej informacji u pani Kingi Lizak.

 

APEL O POMOC DLA DAMIANA

27-02-2017 


 

Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc.

 

Nasz kolega Damian Wacław jest w potrzebie. Badania wykazały, że cierpi on na ciężką anemię aplastyczną. Obecnie Damian jest pod opieką Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Szansą na powrót do zdrowia jest planowany na marzec przeszczep szpiku kostnego w szpitalu we Wrocławiu. Dawcą szpiku będzie kilkuletni brat Damiana. Zabieg ten wiąże się z dłuższym pobytem we Wrocławiu i poważnymi kosztami. Rodzina naszego kolegi potrzebuje wsparcia. 

Zwracamy się do całej społeczności szkolnej z gorącą prośbą o włączanie się do akcji pomocy dla Damiana organizowanych przez szkolny wolontariat.

 

Informujemy również o możliwości dokonywania celowych wpłat na pomoc dla Damiana na konto Rady Rodziców.

 

Numer konta:

BGŻ BNP Paribas S.A. 24 2030 0045 1110 0000 0244 7080

 

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc.

Nie pozostańmy obojętni.

 

Z poważaniem,

Uczniowie klasy IIct wraz z wychowawcą

Młodzi fryzjerzy o wielkim sercu

27-02-2017 

 

Artykuł zaczerpnięty ze strony:

http://supernowosci24.pl/mlodzi-fryzjerzy-o-wielkim-sercu

 

Lekcja historii

27-02-2017 

21 lutego 2017 r. uczniowie klasy 2 mt wraz z wychowawczynią panią Mariolą Ustrzycką udali się do Biblioteki Publicznej przy ulicy Dąbrowskiego.
Celem wizyty było spotkanie z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej panem Maciejem Rędziniakiem (absolwentem naszej szkoły), który przygotował dla nas wykład i prezentację na temat Żołnierzy Wyklętych.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o sytuacji politycznej w Polsce w latach 1944 – 1963 oraz o represjach władzy ludowej wobec działaczy Polskiego Podziemia. Zostaliśmy też zapoznani z sylwetkami   i losami niektórych Żołnierzy Wyklętych, między innymi: gen. Augusta Emila Fieldorfa, płk. Łukasza Cieplińskiego, mjr. Zygmunta Szendzielarza, mjr. Hieronima Dekutowskiego, czy bohaterskiej sanitariuszki Danuty Siedzikówny ps. "Inka".

Z pewnością dla każdego z nas spotkanie to było bardzo ważną lekcją historii, dzięki której mogliśmy na nowo odkryć Niezłomnych Bohaterów Antykomunistycznego Podziemia, którzy poświęcili całe swoje życie dla dobra naszej Ojczyzny.

 

Chwała Bohaterom!

 

 

 

Zwycięzcy konkursu frazeologicznego

27-02-2017 

Zwycięzcami konkursu frazeologicznego pt. "Mądrej głowie dość dwie słowie" zostali:

 

I miejsce - Jakub Makuch kl. 4mt

II miejsce - Agata Siciak kl. 4ft

III miejsce - Agata Korszla kl. 2mt.

 

Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższej uroczystości szkolnej.

 

Serdecznie gratulujemy !

 

Bibliotekarze

 


 

 

Spotkanie z przedstawicielką Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt

27-02-2017 

20 lutego 2017r. klasa IIct pod opieką wychowawczyni pani Doroty Łagowskiej wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielką Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt - panią Katarzyną Pokrzywą.

Stowarzyszenie to zajmuje się między innymi prowadzeniem schroniska dla zwierząt „Kundelek” przy ul. Ciepłowniczej 3 w Rzeszowie. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje schronisko dla zwierząt oraz na czym polega praca Sekretarza i Inspektora ds. Ochrony Zwierząt. Pani Pokrzywa podawała nam przykłady ludzkiego okrucieństwa wobec zwierząt i opowiedziała o różnych akcjach, w których brała udział. Nasz gość pokazał nam również zdjęcia zwierząt traktowanych przez swych właścicieli w bestialski sposób. Widzieliśmy m.in. zdjęcie psa, który trafił do schroniska z chorobą skóry, która spowodowała, że praktycznie zupełnie wyłysiał, natomiast pod opieką pracowników „Kundelka” z czasem wrócił do zdrowia i dobrej kondycji. Poznaliśmy też wiele przepisów prawnych dotyczących zwierząt – warunków trzymania psów na łańcuchu, czy w kojcu.

Pani Inspektor bardzo serdecznie zachęciła nas do rozważenia adopcji psa lub zaangażowania się w pomoc zwierzakom, poprzez pracę w wolontariacie. Każdy z nas może pomóc schronisku i odmienić smutny los bezpańskich zwierząt . Chcielibyśmy kiedyś pojechać na wycieczkę do schroniska i poznać z bliska pracę wolontariusza.

 

Michał Mierzwa i Bartosz Bochnak IIct

 

 

 

V Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej dla gimnazjalistów

24-02-2017 

PRACA DLA ABSOLWENTÓW ZSM

23-02-2017 

Dyskoteka karnawałowa

20-02-2017 

Szkolny konkurs informatyczny "Bądź bezpieczny w sieci"

20-02-2017 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych do udziału

w szkolnym konkursie informatycznym "Bądź bezpieczny w sieci".

 

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.

 

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie swego udziału nauczycielom informatyki
do dnia 01.03.2017 r.

 

Szczegółowe informacje udzielają nauczyciele organizatorzy: Adam Nazimek, Mariusz Kisiel, Bożena Piękoś – Kwolek.

 

Termin konkursu frazeologicznego

19-02-2017 

Konkurs frazeologiczny "Mądrej głowie dość dwie słowie" odbędzie się 21 lutego (wtorek)
w godzinach 8:50 – 9:35
w auli szkolnej.

 

Serdecznie zapraszamy.

Konkurs recytatorski „W ojczyźnie serce me zostało”

19-02-2017 

Konkurs recytatorski poezji patriotycznej

„W ojczyźnie serce me zostało” odbędzie się 8 marca w godzinach 10:25 – 13:15.

Prosimy pamiętać o odświętnym stroju.

 

Serdecznie zapraszamy.

Edukacja teatralna

19-02-2017 

13 lutego 2017 r. klasy maturalne 4fbt, 4 mt i 4ft wybrały się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, aby obejrzeć spektakl „Tango”, przygotowany przez aktorów Teatru Ludowego w Krakowie, w reżyserii Piotra Cyrwusa. W obsadzie znaleźli się: Piotr Franasowicz (Artur), Andrzej Franczak (Stomil), Beata Schimscheinei (Eleonora), Jadwiga Lesiak (Eugenia), Jarosław Szwec (Eugeniusz), Tomasz Łomnicki (Edek) i Patrycja Durska (Ala). Spektakl ukazuje bunt głównego bohatera Artura przeciwko panującemu chaosowi, wynikającemu z braku zasad, norm i granic w życiu rodzinnym, społecznym i obyczajowym. Młody bohater pragnie stworzyć nowy ład, a właściwie chce, aby wróciły dawne czasy w relacjach międzypokoleniowych i damsko – męskich. Sztuka wydaje się być aktualna również współcześnie. Widzowie, obserwując rozkład życia rodzinnego, muszą zadać sobie pytanie „ Czy istnienie zasad, norm, granic jest balastem, obciążeniem, czy fundamentem, bez którego nic trwałego i sensownego nie może powstać?” Zaletami spektaklu, poza aktualną tematyką, są gra aktorska i wierność tekstowi dramatu Mrożka. Występowanie elementów humorystycznych uatrakcyjniło spektakl. Z przyjemnością obejrzałam sztukę. Na pewno była to dobra forma powtórki przed egzaminem maturalnym. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Agnieszka Kapłon i Agata Pawlak.

 

Maria Michalska 4 fbt

 

 

 

Konkurs Walentynkowy

15-02-2017 

Zwycięzcą WALENTYNKOWEGO KONKURSU na interpretację wiersza Adama Mickiewicza pt. Niepewność została Patrycja Gacek z klasy 1ft.

Na Patrycję czeka czekoladowe serce.

 

Gratulujemy.

 

Monika Wiśniowska, Sławomir Świetlik

Konkurs znajomości języka niemieckiego

15-02-2017 

Konkurs odbędzie się 24 lutego 2017 r. o godz. 11:35 (piątek) w auli szkolnej.

Zgłoszenia u nauczycieli języka niemieckiego.

Zapraszamy chętnych do udziału w konkursie. Nagrody czekają.

Konkurs na ulotkę informacyjną "Mój zawód"

14-02-2017 

Konkurs frazeologiczny w związku z Dniem Języka Ojczystego

13-02-2017 

W lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji organizujemy konkurs frazeologiczny zatytułowany "Mądrej głowie dość dwie słowie", który odbędzie się we wtorek 21 lutego 2017 r. w godzinach 8:50 - 9:35 (aula szkolna).

 

Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się znajomością różnorodnych związków frazeologicznych i przysłów.

Szczegółowe informacje uzyskacie w bibliotece szkolnej. Godzina i sala zostaną podane później. Zapisy u nauczycieli polonistów.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 Bibliotekarze

 


Poczta Walentynkowa

10-02-2017 

 

14 lutego w naszej szkole działać będzie "Poczta Walentynkowa".

 

Każdy, kto ma ochotę obdarować Walentynką ukochaną/ ukochanego, bądź po prostu kogoś, kto się mu podoba, od jutra ma szansę skorzystać z naszej szkolnej poczty :)

 

Na karcie należy wpisać imię i nazwisko adresata oraz klasę. Walentynkowymi listonoszami będą przedstawiciele Samorządu.

 

Od jutra znajdziecie nas w holu szkoły, przy głównym wejściu.

 

Zapraszamy !!!

 

Samorząd Uczniowski

KIERMASZ "STAREJ KSIĄŻKI”

08-02-2017 

W dniach 13.02.2017 – 24.02.2017 r. w bibliotece szkolnej odbędzie się

 

"Kiermasz Starej Książki".

 

Ciekawe pozycje książkowe można kupić w atrakcyjnej cenie już od 1 zł!

 

Wszystkich miłośników książek serdecznie zapraszamy.

 

Bibliotekarze

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!