OGŁOSZENIE

27-10-2016 

Konkurs Historyczny „Zachowałam się jak trzeba” o Danucie Siedzikównie „Ince” odbędzie się 7 listopada o godzinie 10.30 w auli szkolnej.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 


WYJAZD INTEGRACYJNY WOLONTARIATU W BESKID NISKI

27-10-2016 

W dniu 18 października 2016 roku udaliśmy się wraz z paniami: Kingą Lizak, Iwoną Adamiec - Zielińską oraz Joanną Cichoń na tradycyjną, coroczną wycieczkę integracyjną.

Mimo wczesnej pory wyjazdu i dość długiej podróży nie było wśród nas ani jednej zaspanej twarzy. Wszyscy byli pełni sił i energii, przygotowani na to, co przyniesie nam dzień.

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki okazała się mała wioska - Bartne, gdzie dzięki uprzejmości tamtejszego duchownego mieliśmy okazję zwiedzić dwie cerkwie. Słuchaliśmy z uwagą historii tych miejsc, ludzi oraz informacji o ich zwyczajach i wyznaniu. Urzekło nas piękno tamtych okolic, jakby czas na chwilę zatrzymał się w miejscu. Następnie udaliśmy się do Magurskiego Parku Narodowego jesiennym szlakiem na Kornuty. Na samym początku wędrówki mieliśmy okazję bliżej się poznać, aby dalej maszerować w przyjaznej i ciepłej atmosferze, a nasi nowi koledzy mogli poczuć się jak w rodzinie. Mimo zmęczenia, które dało się odczuć po dość długiej wędrówce, każdy z nas znalazł siłę, aby odnaleźć w sobie "małe dziecko" i z wielką pasją brać udział w konkursach i zabawach organizowanych przez nasze opiekunki. Pogoda niestety nam nie dopisała, ale nikt nie odczuwał zimna, bo rozpalało nas wewnętrze ciepło. Widok gór, lasów i pól zapierał dech w piersiach, a cisza i spokój pozwalały zapomnieć o zgiełku codzienności. W końcu udaliśmy się do Dębowca, gdzie rozpaliliśmy ognisko. Spotkała nas jeszcze jedna miła niespodzianka, każdy z uczestników usłyszał   słowa kierowane specjalnie do niego, które, mamy nadzieję, zmienią nasze patrzenie na świat.

Wspomnienia z tak cudownego wyjazdu zostaną w naszej pamięci na bardzo długo, a naszym Paniom opiekunkom składamy piękne podziękowania!

 

Paulina Sanecka kl. III ft
Marcin Makowski kl. I mt

 


 

 

 

Więcej: WYJAZD INTEGRACYJNY WOLONTARIATU W BESKID NISKI

KONKURS WIEDZY HUMANISTYCZNEJ

26-10-2016 

 

„Henryk Sienkiewicz – jego życie i twórczość”

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy humanistycznej dotyczącej życia i twórczości pisarza. Swój udział należy zgłosić w terminie do 2.11.2016 r. w bibliotece szkolnej lub do nauczycieli języka polskiego.

 

Cele konkursu:

 • Popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.
 • Budzenie zainteresowania osobowością pisarza, jego imponującym dorobkiem   i rolą w kulturze narodowej.
 • Wyzwalanie poznawczej aktywności młodzieży.
 • Budzenie i rozwijanie przeżyć estetycznych, intelektualnych i duchowych doznawanych dzięki obcowaniu z książką

Wymagania konkursowe:

 • Uczestnicy zobowiązani są do poznania życiorysu pisarza oraz ogólnej orientacji w jego twórczości.

Termin konkursu: 4 listopada2016 r.

 

Organizatorzy: Grażyna Rosa, Krystyna Potoczna, Agata Pawlak, Jolanta Nazarko

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Kurs Spadochronowy

26-10-2016 

W dniach od 6 do 9 października 2016 roku odbył się Kurs Spadochronowy organizowany przez Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich, całkowicie finansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

W szkoleniu wzięło udział 28 osób, w tym pięcioro uczniów naszej szkoły: Aleksandra Kuryło – 1lt, Jakub Górak, Damian Wolski – 2 mt, Rafał Smolak – 3ct oraz Mateusz Bednarz – 4 lt. W ramach kursu odbyły się zajęcia teoretyczne przygotowujące nas do wykonania skoku, a następnie praktyczne, w których symulowaliśmy skok. Po trzydniowym przeszkoleniu nadszedł czas prawdziwego skakania.

Emocji i stresu nie brakowało, jednak po wylądowaniu ze spadochronem wszyscy chcieli więcej. To była niezapomniana przygoda, dostarczyła nam wielu wrażeń, których nie zapomnimy do końca życia.

 

Ola Kuryło klasa 1 lt

 

 

Więcej: Kurs Spadochronowy

"Światełko pamięci" - zbiórka zniczy na lwowskie cmentarze

24-10-2016 

Akcja "Światełko pamięci" jest wspólnym przedsięwzięciem Konsulatu RP we Lwowie, Polskiego Radia Lwów oraz TVP Rzeszów.

Dzięki akcji Polacy ze Lwowa mogą zapalić znicze na wszystkich polskich grobach, także tych zapomnianych i bezimiennych. I w naszej szkole rozpoczęła się zbiórka zniczy, które w Dniu Wszystkich Świętych zapłoną na cmentarzach: Łyczakowskim, Orląt Lwowskich i Janowskim we Lwowie. W tym roku szkolnym włączymy się w tę akcję pilotażowo.

Znicze w kolorach białych i czerwonych można przynosić do pani Kingi Lizak sala 33 i pedagoga szkolnego pani Iwony Adamiec-Zielińskiej do 26.10.2016 r.

 

Serdecznie prosimy o wsparcie Akcji !!!

 


POSZUKIWANI CHĘTNI WOLONTARIUSZE

24-10-2016 

 

Drodzy uczniowie!

 

W ramach współpracy z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i Caritas Diecezji Rzeszowskiej WOLONTARIAT SZKOLNY poszukuje chętnych do udziału w kweście na rzecz ubogich i bezdomnych, która odbędzie się na cmentarzach w dniu 1 listopada. Potrzebni są chętni do udziału w tej akcji w następujących miejscowościach: Rzeszów Pobitno, Bratkowice, Budy Głogowskie, Budziwój, Chmielnik, Czudec, Domatków, Górno, Jasionka, Kamień, Lubenia, Lutcza, Łukawiec, Malawa, Mogielnica, Nienadówka, Nockowa, Nowa Wieś, Przewrotne, Rudna Wielka, Rzeszów Słocina, Sokołów Małopolski., Strzyżów, Świlcza, Trzeboś, Trzebuska, Tyczyn, Trzciana, Wysoka Głogowska, Wysoka Strzyżowska, Zaborów.

 

Szczegółowe informacje i zapisy chętnych u pani Kingi Lizak i pedagoga szkolnego pani Iwony Adamiec-Zielińskiej do 25.10.2016r. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Wyniki konkursu

20-10-2016 

Wyniki konkursu na najlepszy cytat dotyczący czytania

 

Waszymi głosami – 175 głosów - I miejsce zajął cytat:

 

 

II miejsce - 156 głosów:

 

 

III miejsce - 97 głosów:

 

 

Dziękujemy nauczycielom j. angielskiego za pomoc w przeprowadzeniu głosowania.

 

Lucyna Sulencka i Mariola Berrahal

KONKURS - CZYTELNIK ROKU ZSM

20-10-2016 

Biblioteka szkolna kontynuuje w bieżącym roku szkolnym konkurs „CZYTELNIK ROKU SZKOLNEGO 2016/2017". Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych czytelników w naszej szkole. Ocenie podlegać będzie ilość oraz znajomość treści przeczytanych książek.

Wszelkich informacji udzielają bibliotekarze.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Regulamin konkursu:

Organizatorem konkursu na Najlepszego Czytelnika Roku jest biblioteka szkolna ZSM w Rzeszowie.


Cele  konkursu:

 • promocja czytelnictwa,
 • utrwalanie nawyku obcowania z książką,
 • podnoszenie kultury czytelniczej uczniów.

Zasady  konkursu:

 • konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie,
 • konkurs trwa od 1.09.2016 do 20.05.2017 r.
 • ocenie konkursowej podlega aktywność  i kultura czytelnicza uczniów, której wyrazem jest:

- liczba wypożyczonych książek,

- znajomość treści przeczytanych książek.

 • Sprawdzenie znajomości treści książki może być udokumentowana w następujący sposób:

- w formie ustnej bibliotekarzowi (w terminie do 26.05.2017 r.),

- w formie pisemnej – notatki, opisu treści (przekazanej do biblioteki w terminie do 26.05.2017 r.),

- w formie ustnej - prezentacja ciekawej książki na godzinie wychowawczej   (wychowawca najpóźniej 26.05.2017 r. przekazuje bibliotekarzom informację na temat uczniów oraz ilości omówionych przez nich książek).

 • Zwycięzcę konkursu wyłania jury, w skład którego wchodzą nauczyciele bibliotekarze.

Uczniowie Mechanika w Muzeum Lotnictwa w Krakowie

20-10-2016 

6 października grupa uczniów Mechanika wybrała się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Opiekunami byli nauczyciele: p. Bogdan Czach, p. Maksymilian Sobczak i p. Wojciech Boroń.

W muzeum wśród wielu zbiorów zobaczyliśmy mundury pilotów i stroje stewardess, stare urządzenia radio-nawigacyjne oraz modele samolotów. Ciekawym eksponatem był także strój Mirosława Hermaszewskiego, pierwszego Polaka w kosmosie. Mieliśmy możliwość polatać w symulatorze lotów i doświadczyć zjawisk aerodynamicznych. W hangarach oraz na zewnątrz budynku muzeum znajdowało się wiele interesujących samolotów, od szybowców, po samoloty pasażerskie. Następnego dnia odbył się mały konkurs dla uczestników wycieczki, do wygrania były modele samolotów oraz książki o tematyce lotniczej. Gratulujemy zwycięzcom! Za rok na pewno tam wrócimy.

 

 

 

 

Więcej: Uczniowie Mechanika w Muzeum Lotnictwa w Krakowie

LEKCJA BIBLIOTECZNA W WOJEWÓDZKIEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

20-10-2016 

12 października 2016 r. klasa IIct pod opieką wychowawczyni pani Doroty Łagowskiej oraz pani Krystyny Potocznej uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Dąbrowskiego.

Podczas wizyty dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje system elektronicznego wypożyczania i zamawiania książek, filmów, map, audiobooków i czasopism. Bibliotekarz pokazał nam jak zalogować się na stronie biblioteki i jak z niej korzystać. Następnie zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy w praktyce. Odwiedziliśmy również magazyn książek w celu poznania zbiorów biblioteki. Zapoznaliśmy się też ze sposobem uporządkowania książek. Podczas oglądania zbiorów zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Następnie wybraliśmy jedną książkę w celu zarejestrowania jej. Pan bibliotekarz opowiedział nam również o systemie zabezpieczeń chroniącym książki przed kradzieżą, który osobiście przetestowaliśmy.

Na koniec oddaliśmy książki w bardzo ciekawy sposób. Książki można obecnie oddać bez udziału bibliotekarza i bez potrzeby wchodzenia do budynku korzystając ze specjalnej wrzutni usytuowanej obok wejścia do biblioteki. Na zakończenie podziękowaliśmy za lekcję, pożegnaliśmy się i wróciliśmy do szkoły.

 

Dawid Bembenek, Mateusz Wojewódka -  klasa IIct

 


 

Więcej: LEKCJA BIBLIOTECZNA W WOJEWÓDZKIEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Regionalne Centrum Kształcenia Zawodowego w Zakresie Nowych Technologii

17-10-2016 

Uczniowie klasy 1 ct o specjalności technik mechanik odwiedzili Regionalne Centrum Kształcenia Zawodowego w Zakresie Nowych Technologii, w którym w następnych latach nauki będą odbywać praktyki zawodowe.

 

W ramach bazy służącej kształceniu praktycznemu uczniów, Centrum Kształcenia Zawodowego dysponuje 11 laboratoriami - pracowniami kształcenia praktycznego, które wyposażone są, m.in. w nowoczesny sprzęt, maszyny oraz specjalistyczne oprogramowanie. Prowadzone tu zajęcia mają na celu upowszechnianie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

 

Pracownie, które zwiedziła młodzież to:

 

Nowoczesnych technik wytwarzania – jest to ta duża hala, w której znajduje się 6 maszyn CNC.

 • 2 tokarki w układzie X i Z oraz dodatkowo narzędzia napędzane. Tokarka jest programowalną obrabiarką przeznaczoną do wysokowydajnej obróbki tokarskiej przedmiotów mocowanych w kłach lub w samym uchwycie. Sterowanie FANUC Oi-TD
 • 1 tokarka w układzie X i Z oraz dodatkowo narzędzia napędzane. Tokarka jest programowalną obrabiarką przeznaczoną do wysokowydajnej obróbki tokarskiej przedmiotów mocowanych w kłach lub w samym uchwycie. Sterowanie SINUMERIK 840D SL.
 • 3 Centra obróbkowe pionowe R1000 (FREZARKI) są obrabiarkami o wysokiej klasie dokładności pracy, pracujące na sterowaniach SINUMERIK 840D SL, SINUMERIK 828D oraz HEIDENHAIN TNC 640

 

Komputerowego wspomagania pamiarów i kontroli jakości – jest to pracownia, w której uczniowie uczą się pomiarów długości i kąta. Pracownia jest wyposażona w narzędzia pomiarowe takie jak: mikrometry, przyrządy do pomiarów wewnętrznych, suwmiarki głębokościomierze, wysokościomierze, czujniki, przyrządy do kalibracji, płytki wzorcowe czyli narządzia pomiarowe firmy MITUTOYO. Pracownia jest również wyposażona w maszynę współrzędnościową pomiarową 3D oraz projektor profilowy.

 

 

Pracownia nowoczesnych obrabiarek konwencjonalnych – jest to nowo wybudowana pracownia wyposażona nowe maszyny konwencjonalne. Są to tokarki, frezarki oraz szlifierki do płaszczyzn.

 

 

Pracownia demontażu oraz montażu - w tej pracowni uczniowie uczą się sztuki demontażu i montażu maszyn i urządzeń.

 

MSZA PRYMICYJNA KS. ADAMA CYRANA MS

17-10-2016 

7 września 2016 roku w bazylice Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu diakon Adam Cyran MS złożył wieczystą profesję zakonną, a 9 października w parafii M.S. Saletyńskiej odbyła się Msza Świętą prymicyjna.

 

Życzymy Tobie Księże prymicjancie Adamie, byś przez całe swoje życie, podążał z ufnością i nadzieją za Panem, abyś słowa Pięknej Pani z La Salette głosił wszystkim, do których zostaniesz posłany. Wszystko, co robisz, czyń z młodzieńczą pasją. Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi, a Twoje serce niech przepełnia miłość, którą podzielisz się z potrzebującymi. Pielęgnuj w sobie uśmiech, nie zatrać nigdy poczucia humoru. Staraj się słuchać bardziej Boga niż ludzi, a On pokaże Tobie Prawdę i obdarzy swoim błogosławieństwem!

 

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy Zespołu Szkół Mechanicznych

 

Biegi młodzieżowe

17-10-2016 

W sobotę 8 października 2016 roku odbyły się Biegi Młodzieżowe zorganizowane przez PKO Bank Polski.

Na dystansie 800 m Piotr Chmaj z klasy 4 et zajął bardzo dobre V miejsce, a Sławomir Reguła z klasy 3 mbt miejsce XII.

Piotr Chmaj wystartował także w Biegu na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney, zajmując kolejno III miejsce w kat. M.15 i XIII miejsce w klasyfikacji OPEN  z czasem 00:16:59.

Opiekunem była pani Agnieszka Buć.

 

Gratulujemy osiągniętych wyników!!!

 


 

 

Więcej: Biegi młodzieżowe

WYNIKI KONKURSU POCZTÓWKA Z WAKACJI

17-10-2016 

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszą pocztówkę z wakacji napisaną w języku obcym. Otrzymaliśmy wiele oryginalnych i ciekawych prac. Komisja konkursowa w składzie Agata Pawlak oraz Monika Wiśniowska podczas oceny wzięła pod uwagę poprawność tekstu, oryginalność oraz estetykę prac.

 

Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce - Rafał Kasprzyk  klasa II dt
 • II miejsce - Dominik Sobota klasa I lt
 • III miejsce - Przemysław Fitoł klasa II at

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy zwycięstwa. Laureaci konkursu otrzymają oceny celujące z języka, w jakim została napisana pocztówka.

 

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Mechanicznych

11-10-2016 

Zostań mechanikiem wyższych lotów

11-10-2016 

 

 Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór na II edycję płatnego programu stażowego – Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów.

Nasz nowatorski program jest skierowany do absolwentów, studentów uczelni technicznych, lotniczych oraz techników lotniczych, samochodowych, logistycznych.

Stażyści będą mieli możliwość zdobycia doświadczenia w największej w Polsce Spółce wykonującej obsługę techniczną samolotów pasażerskich.

Staż będzie trwać rok. Najlepsi stażyści będą mili szanse na zatrudnienie.

 

 

Więcej: Zostań mechanikiem wyższych lotów

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Znajomości Języka Angielskiego „English is Easy!”

09-10-2016 

W dniu 04.10.2016 w naszej szkole odbył się Konkurs Znajomości Języka Angielskiego „English is Easy.” W konkursie wzięło udział 35 uczniów z 12 klas: Iat, Ibt, Imt, Ift, IImt, IIct, IIIat, IIImbt, IIIlt, IIIft, IVmt, IVbt.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa i gramatyki na poziomie średniozaawansowanym (pre-intermediate - upper-intermediate).

Test składał się z pięciu zadań: uzupełnianie luk, słowotwórstwo, słownictwo - „wisielec,” test wyboru i parafraza. Tego typu zadania wymagają znajomości kolokacji, czasowników złożonych (phrasal verbs), wyrażeń przyimkowych, idiomów oraz wielu innych kategorii leksykalnych.

 

 

 

 

Laureatami konkursu zostali:

 • Adrian Zych  III at – miejsce I
 • Adrian Trzeciak   III mbt – miejsce II
 • Sebastian Piekiełek  II ct – miejsce III

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom nagród:

 • Szkole Języków Obcych Professional English School, która ufundowała nagrodę główną – roczny, 120-godzinny kurs języka angielskiego o wartości 1920zł oraz nagrody książkowe.
 • Wydawnictwu PEARSON.

 

Gratulujemy zwycięzcom!

XIX edycja Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

05-10-2016 

 

W roku szkolnym 2016/2017 Stowarzyszenie Elektryków Polskich organizuje XIX edycję Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”

 

Zawody rozgrywane są w trzech etapach w trzech grupach tematycznych:

 1. Elektrycznej
 2. Elektronicznej
 3. Teleinformatycznej

Zawody I stopnia odbędą się 4 listopada 2016 roku (piątek) o godz. 9:00 w auli szkolnej.

Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do mgr inż. Zdzisława Kłeczka lub innego nauczyciela przedmiotów zawodowych.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

OGŁOSZENIE

04-10-2016 

Konkurs !!!

Na najlepszy cytat dotyczący czytania

 

Wybierzcie cytat, który najlepiej przemawia do Was, z którym moglibyście się identyfikować.

 

Głosowanie zostanie przeprowadzone przez nauczycieli j. angielskiego do 7 października 2016 r.

 

 

 

 

 1. “Books are a uniquely portable magic.” ― Stephen King
 2. “Think before you speak. Read before you think.” Fran Lebowitz
 3. “Today a reader, tomorrow a leader.” Margaret Fuller
 4. “Show me a family of readers, and I will show you the people who move the world.” Napoléon Bonaparte
 5. “I read for pleasure and that is the moment I learn the most.” Margaret Atwood
 6. “All I have learned, I learned from books.” Abraham Lincoln
 7. “I'm old-fashioned and think that reading books is the most glorious pastime that humankind has yet devised.” Wisława Szymborska
 8. “There is no such thing as a child who hates to read; there are only children who have not found the right book.” Frank Serafini
 9. “I really had a lot of dreams when I was a kid, and I think a great deal of that grew out of the fact that I had a chance to read a lot.” Bill Gates
 10. “Books and doors are the same thing. You open them, and you go through into another world.” JeanetteWinterson

PIĘKNA AKCJA- ZOSTAŃ ANIOŁEM DLA DZIECKA W SZPITALU

03-10-2016 

Lęk, ból i niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisania kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.

 

Co trzeba zrobić? Wszystko jest proste.

 

1. Trzeba przygotować kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić) ZACHĘCAMY DO WYKONANIA WŁASNORĘCZNIE!!!

2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki czy chłopca).

3.  Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które walczy z chorobą nowotworową.

Co można napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowy/zdrowa.

Kartka powinna mieć pozytywne przesłanie i dawać siłę do walki. Można napisać kilka słów o sobie i podać swój kontakt (może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować).

4. Dostarczyć kartkę do pani Kingi Lizak (sala 33) lub do pani Iwony Adamiec Zielińskiej ( gabinet pedagoga). Akcja jest bezterminowa.

 

Potrzebne jest Wasze wsparcie. Dzieci czekają ❤❤❤. ZOSTAŃCIE ANIOŁAMI DLA DZIECKA W SZPITALU!!!

 

Szkolny Wolontariat

TUŻ OBOK - AKCJA PIELUCHY

03-10-2016 

Po raz kolejny pomagamy. Tym razem podopiecznym Domów Samopomocy Społecznej. Prosimy każdą klasę o kupienie w aptece opakowania Pieluch Super Seni 30 szt. rozmiar M-L.

Termin składania pieluch: 13 października 2016 r. p Pani Kingi Lizak sala 33 i u Pani Iwony Adamiec - Zielińskiej w gabinecie pedagoga

 

PRZYPOMINAMY, ŻE TRWA AKCJA ZBIERAMY NAKRĘTKI.

 

SZKOLNY WOLONTARIAT

 


Wielki sukces szachistów z Mechanika

29-09-2016 

W zawodach szachowych, które odbyły się w ramach Licealiady wzięło udział 11 rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

Nasi uczniowie zdobyli 14 punktów dużych i 25 punktów małych, co pozwoliło im zająć I miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

Drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych wystąpiła w składzie: Urszula Jakubowska 1 mt,  Damian Burek 4 mt, Dawid Szewczyk 4 mt, Sebastian Miazga 4 mt.

 

Opiekunem dużyny była Pani Agnieszka Buć.

 

Serdecznie gratulujemy !!!

 

Wyniki końcowe - runda 7

2016-09-28
Tempo gry: P'15
Sędzia: Maciej Woźniak

 

Szkolenie spadochronowe finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej

29-09-2016 

 

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich organizuje szkolenia spadochronowe w ramach zleconego zadania publicznego pn. "Organizacja i przeprowadzenie szkolenia spadochronowego" finansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W związku z otrzymanym dofinansowaniem, szkolenie zostanie przeprowadzone w 100% bezpłatnie.

 

Adresatami niniejszego szkolenia są osoby wykazujące zainteresowanie pracą w lotnictwie wojskowym lub cywilnym w wieku od 15 do 21 roku życia, które posiadają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W ramach kursu spadochronowego zostaną przeprowadzone:

 • zajęcia teoretyczne  - dla 28 uczestników,
 • zajęcia praktyczne obejmujące: 1 skok spadochronowy metodą na linę (SL) - dla 24 uczestników.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie:

pobierz >>

 

Zgłoszenie kandydata na szkolenie lotnicze:

pobierz >>

 

Zgoda rodzica na szkolenie lotnicze:

pobierz >>

Deklaracja Maturzysty - 2017

26-09-2016 

 

INFORMACJA:

 

Instrukcja wypełniania deklaracji maturalnych w wersji elektronicznej

Matura 2017

 

W celu wypełnienia deklaracji uczniowie powinni wykonać następujące czynności:

 1. Pobrać odpowiedni plik PDF z deklaracją maturzysty z opublikowanych pod adresem: https://www.vulcan.edu.pl/strona/deklaracje-411
 2. Zapisać deklarację na dysku komputera.
 3. Otworzyć zapisany wcześniej plik do edycji za pomocą programu Adobe Reader XI (wersja 11).
 4. Wydrukować wypełnioną deklarację i podpisać ją.
 5. W gabinecie wicedyrektora złożyć deklarację w wersji papierowej - wydrukowaną i podpisaną.
 6. Na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wyślij wypełnioną deklarację w wersji elektronicznej tj. plik PDF. W temacie wiadmości wpisz imię i nazwisko oraz klasę (np. Jan Kowalski - 4 bt)

Uwaga! PDFy nie są wyposażone w mechanizmy kontroli poprawności wypełniania, dlatego prosimy o uważne wypełnianie poszczególnych pól.

 

Instrukcja wypełnienia deklaracji maturalnej w wersji elektronicznej:

 • Witryna: https://www.vulcan.edu.pl/strona/deklaracje-411
 • Wybór deklaracji: Deklaracja_1a_N - dla: (1) ucznia szkoły ponadgimnazjalnej lub artystycznej, który ukończy szkołę w roku szkolnym 2016/2017 i w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego
 • Numer w dzienniku: 4bt - b/nr w dzienniku, 4dt - d/nr w dzienniku, 4et - e/nr w dzienniku, 4fbt - fb/nr w dzienniku, 4ft - f/nr w dzienniku, 4lt - l/nr w dzienniku, 4 mt - m/nr w dzienniku (przykład - b/23).
 • Kod szkoły: 186301-3231Q
 • Dane osobowe: wpisujemy zgodnie z instrukcją w programie (opcji caps lock używamy tylko do pierwszych liter)
 • Wybór przedmiotów obowiązkowych – zgodnie z instrukcją w programie (przedmioty do wyboru pojawiają się w rozwijanym menu)
 • Wybór przedmiotów dodatkowychzgodnie z instrukcją w programie (przedmioty do wyboru pojawiają się w rozwijanym menu)
 • Formy dostosowania egzaminu: wg własnego dostosowania
 • Rodzaj deklaracji: deklaracja wstępna (Rzeszów, 30 września 2016 r. oraz podpis)
 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z egzaminem i procesem rekrutacji na studia zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Rzeszów, 30 września 2016 r. oraz podpis)

Plik PDF wydrukuj na jednej kartce obustronnie, podpisz a następnie wydruk dostarcz do wicedyrektora szkoły.

Jeśli masz problemy z uruchomieniem programu albo wydrukowaniem pliku poproś o pomoc informatyka.

Odpowiedzialność za błędnie wpisane dane osobowe ponosi uczeń!

Termin wypełnienia deklaracji wstępnej – 30 września 2016 r.

Termin wypełnienia deklaracji ostatecznej – 7 lutego 2017 r.

 

Godziny konsultacji:

 

Wtorek

 • klasa 4 fbt – 8 lekcja (14:05 – 15:50 sala 13)

Środa

 • klasa 4 dt – 7 lekcja (13:15 – 14:00 sala 13)
 • klasa 4 ft – 8 lekcja (14:05 – 14:50 sala 13)
 • klasa 4 bt, fbt – 9 lekcja (14:55 – 15:40 sala 13)

Czwartek

 • klasa 4 et i mt – 7 lekcja (13:15 – 14:00 sala 13)
 • klasa 4 lt – 8 lekcja (14:05 – 14:50 sala 13)

"PROJEKT X KWADRAT"

26-09-2016 

We wtorek 27 września 2016 r. w poczet uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych uroczyście przyjmiemy naszych drogich pierwszorocznych. Rozpoczynamy o godzinie 9.00 w auli szkolnej. Obowiązuje strój lużny, sportowy z elementami charaterystycznymi wylosowanymi przez klasę oraz dobry humor :)

 

Zapraszamy: klasa 2 lt i Samorząd Uczniowski

 


IX Turniej Wiedzy Psychologicznej

26-09-2016 

„Charaktery” po raz dziewiąty zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe oraz cenne nagrody rzeczowe.

 

Jak działa umysł? Czym jest osobowość? Jak podejmujemy decyzje? – na te i podobne pytania odpowiedzi poszukiwać będą uczestnicy Turnieju Wiedzy Psychologicznej, który organizuje magazyn „Charaktery”. Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 października, a zakończy w połowie kwietnia 2017. Jak co roku honorowy patronat nad Turniejem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Od uczestników będzie wymagana znajomość wybranych artykułów, publikowanych w „Charakterach” od października do lutego 2017, książek „O chłopcu, który przestał się bać, i inne niezwykłe eksperymenty” oraz „Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć”, a także zalecanych artykułów nawiązujących do zagadnień zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych...”.

Uczestnicy Turnieju sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji on-line, które odbędą się w marcu przyszłego roku. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału. Zwycięzcy otrzymają stypendia oraz nagrody rzeczowe. Jest zatem o co walczyć!

 

Uczniowie zainteresowani udziałem w Turnieju proszeni są o zgłaszenie się do pedagoga: Edyty Dragulskiej

 


Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!