Strzyżenie z UNIĄ - praktyki zawodowe branży fryzjerskiej w Gorlicach

12-02-2011 

NOWE ZDJĘCIA W GALERII

12-02-2011 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkolenia branży fryzjerskiej, które odbyło się w Centrum Treningowym firmy MATRIX w Gorlicach w czasie ferii zimowych.

 

BEZPŁATNY KURS Z MATEMATYKI

10-02-2011 

W ramach projektu realizowane są bezpłatne kursy z matematyki. Wykorzystane techniki e-learningowe oparte są o międzynarodowe systemy i zawierają najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.

 

Trzecia edycja kursu zostanie przeprowadzona tak, jak obecnie, na dwóch poziomach do wyboru i potrwa maksymalnie 48 tygodni, od marca do grudnia 2011. Czas realizacji będzie uzależniony od indywidualnych predyspozycji ucznia oraz wyznaczony koniecznością ukończenia 40 kapsuł modułowych w celu ukończenia całego kursu.

 

Rekrutacja do III tury kursów trwa do 25 lutego 2011 r. W bezpłatnych kursach weźmie udział 200 uczniów z trzech województw.

 

Kursy prowadzone są w trybie on-line na specjalnie zaprojektowanej do tego celu platformie e-learningowej HERMIN. Kurs został zaprojektowany tak, aby umożliwić uczniom indywidualny dobór tempa pracy. Kształcenie odbywa się pod opieką moderatorów dydaktyków posiadających doświadczenie w pracy na platformach e-learningowych oraz tradycyjnym nauczaniu matematyki. Podczas trwania kursu uczniowie mają bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz wsparcie na forum w postaci pracy grupowej.

 

Obszerniejsze informacje na temat projektu dostępne na stronie www.hermin.edu.pl lub pod numerem  tel/fax (12) 633 33 67.

PONAD 300 NOWYCH MIEJSC PRACY

08-02-2011 

Firma Hamilton Sundstrand Poland na terenie rzeszowskiej wytwórni rozpoczęła budowę nowego zakładu.  

Jest /podobnie jak WSK-PZL Rzeszów/ częścią potężnej korporacji United Technologies Corporation ze Satnów Zjednoczonych.

W nowej fabryce uruchomiona zostanie produkcja silników pomocniczych dla rodziny samolotów Airbus A320, a także Embraerów i najnowszej wersji samolotów Boeing B787. Świadczy to o wielkim zaufaniu szefów amerykańskiego koncernu do możliwości i kwalifikacji rzeszowskich pracowników. Zakład zostanie zbudowany w ciągu 18 miesięcy. Będzie kosztował 100 milionów złotych. Pracę w nim znajdzie ponad 300 osób, w tym 70 inżynierów.

 

CZYTAJ WIĘCEJ W ARTYKULE NOWINY.24...>>>

UWAGA MATURZYŚCI !!!

07-02-2011 

Przypominamy, że bibliografię załącznikową do prezentacji z języka polskiego należy sporządzać według ściśle określonych zasad. Wszystkie informacje na ten temat (także przykładowe opisy bibliograficzne) znajdziecie na stronie internetowej szkoły w zakładce „Biblioteka” (najpierw klikamy w zakładkę „Szkoła”, znajdującą się po lewej stronie ekranu).
Informacji udzielają również nauczyciele poloniści i panie bibliotekarki.
Życzymy efektywnej pracy !!!

STUDNIÓWKA 2011

07-02-2011 

W dniu 29 stycznia maturzyści naszej szkoły wraz z osobami towarzyszącymi, a także dyrekcja, wychowawcy i przedstawiciele grona pedagogicznego zebrali się w klubie Odeon w Boguchwale, aby uczestniczyć w balu studniówkowym. Zanim rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana przedstawiciele uczniów w imieniu całych zespołów klasowych złożyli podziękowania dyrekcji i swoim wychowawcom – pani Elżbiecie Piterze - klasa 4 ft, pani Agnieszce Buć - klasa 4 gt, pani Marii Darowskiej klasa - 4 at, panu Piotrowi Pustelnemu - klasa 4 et i  panu Adamowi Dytce - klasa 4 lt. Ciepłe słowa i piękne bukiety kwiatów otrzymali także wszyscy nauczyciele obecni na tegorocznym balu. Pan dyrektor, Mariusz Kapica uroczyście rozpoczął studniówkę krótkim przemówieniem, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Pozostało już tylko uczynić zadość staropolskiemu obyczajowi, więc padły słowa „Poloneza czas zacząć”. Zabawa trwała do białego rana, a  dobrą muzykę zapewnili wszystkim: zespół Rewers oraz DJ Mały. Teraz przed naszymi maturzystami czas wytężonej pracy i przygotowań do matury. Życzymy wytrwałości i sukcesów w maju !!!

Pierwsza część szkolenia fryzjerskiego za nami...

02-02-2011 

W okresie ferii zimowych grupa 20 uczennic z klas trzecich naszej szkoły uczestniczyła w ramach projektu: "Szkoła wysokich lotów - praktyki zawodowe młodzieży Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie" w ramach Działania 9.2 Priorytet IX POKL w praktykach uczniowskich. Szkolenie branży fryzjerskiej odbyło się w Centrum Treningowym firmy MATRIX w Gorlicach. Wysoki poziom szkolenia, profesjonalna kadra edukatorów i trenerów fascynowały i motywowały beneficjentów do podnoszenia własnych umiejętności zawodowych na zaawansowanym szczeblu - ponadstandardowym. Po ukończeniu pierwszej części szkolenia można było zauważyć, iż uczennice zwiększyły zaufanie do własnych możliwości oraz zachęciały się do podejmowania kreatywnych wyzwań.

Więcej: Pierwsza część szkolenia fryzjerskiego za nami...

Konkurs j. angielskiego

02-02-2011 

 

Szkolny konkurs na Kartkę Walentynkową

 

w języku angielskim

                     (forma dowolna)

 

Termin oddania prac do 14 lutego 2011

 

 do nauczycieli języka angielskiego M. Berrahal

i L. Sulenckiej.

 

   Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody !!!

14-01-2011 

 

A. CIERPLIKOWSKI - WYNIKI KONKURSU

07-01-2011 

Konkurs „Mistrz grzebienia – Antoni Cierplikowski” odbył się 7 grudnia 2010r. Uczennice biorące w nim udział w I części pisemnej rozwiązywały test ze znajomości biografii Wielkiego mistrza. W II części praktycznej rysowały jedną wybrana fryzurę projektu Antoniego Cierplikowskiego.

 

Wyniki konkursu są następujące:

 

I miejsce:

 

Katarzyna Czerwińska kl III ft

Aneta Karwowska kl III gt  

 

  Więcej: A. CIERPLIKOWSKI - WYNIKI KONKURSU

V MISTRZOSTWA W KATEGORII UPIĘĆ AWANGARDOWYCH

06-01-2011 

WYNIKI KONKURSU J. NIEMIECKIEGO DEUTSCHFREUND

04-01-2011 

Dnia 17.11.2010 w auli szkolnej odbył się ogólnopolski konkurs języka niemieckiego  DEUTSCHFREUND organizowany przez firmę "JERSZ" - ŁOWCY TALENTÓW, w którym wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły. W konkursie uczestniczyło 7745 uczniów z całej Polski.

Udział w tym konkursie dał uczniom niepowtarzalną szansę porównania swojej 
wiedzy i umiejętności z uczniami z innych szkół oraz województw.
Najlepszymi germanistami ZSM okazali się: 
 
Wójtów Karolina z kl.1gt (165 pkt)
Fornal Paweł z kl. 2dt ( 150 pkt)
Dudek Monika z kl. 2ft ( 136 pkt)
 
Serdecznie gratulujemy!
 
Konkurs przeprowadziły: mgr Bożena Kataniak -Stefańska i mgr Dorota Kustra

WYNIKI KONKURSU Z J. NIEMIECKIEGO

04-01-2011 

Dnia 16.12.2010 w auli szkolnej odbył się szkolny konkurs "Wiedzy o państwach niemieckojęzycznych (DACH)".

Test był przeprowadzony w języku polskim i zawierał 40 pytań sprawdzających wiedzę z geografii, historii, literatury, polityki i życia codziennego Niemiec, Austrii i Szwajcarii.
 
W konkursie wzięło udział 54 uczniów naszej szkoły ( 1-4 kl. technikum)
 
I miejsce: Facon Adrian z kl. 3mt
 
II miejsce ex aequo: Gut Jacek z kl. 4lt i Salach Łukasz z kl.2mt
 
III miejsce: Pałys Mateusz z kl. 4lt
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrody zostaną wręczone w późniejszym terminie.
 
Konkurs przygotowały i przeprowadziły: mgr Bożena Kataniak -Stefańska i mgr Dorota Kustra

Uczniowie zbierali pieniądze, aby pomóc koleżance ze szkoły.

26-12-2010 


 

Świetna zabawa dla każdego!

 

Krzyki, skoki, tańce, ogromny aplauz publiczności, świetna zabawa. To wszystko wzbogaciło pierwszą edycję szkolnego karaoke, która odbyła się 17 grudnia 2010 roku w Zespole Szkół Mechanicznych przy ulicy Hetmańskiej 45a.

Impreza odbyła się tradycyjnie w szkolnej auli. Uczestniczyły w niej osoby, które występują na szkolnych akademiach oraz kilka debiutujących wokalistek. Również ochotnicy z publiczności, tj. uczniowie, uczennice oraz nasi pedagodzy próbowali swoich sił na scenie. W czasie ich występów do urny zbierane były głosy  widzów. Pomimo obaw organizatorów, aula była wypełniona widownią po brzegi, która świetnie bawiła się także przy piosenkach śpiewanych przez ich rówieśników.

Najlepszy występ Więcej: Uczniowie zbierali pieniądze, aby pomóc koleżance ze szkoły.

ŚWIĘTA

23-12-2010 

TRADYCJE ŚWIĄTECZNE

 

W Polsce wszystkie ważniejsze święta związane są z tradycją chrześcijańską. W naszym świętowaniu zachowały się też wcześniejsze niż chrześcijaństwo zwyczaje i obrzędy. Praktyki i elementy dawnych pogańskich świąt splotły się z elementami chrześcijańskimi, które nadały im nowy sens i wymiar.

ADWENT

Więcej: ŚWIĘTA

W MECHANIKU TEŻ SĄ GRZECZNE DZIECI !

22-12-2010 

Czy to prawda ?? Tak! I właśnie z tej okazji dnia 6 grudnia w poniedziałek, z roku na rok grubszy Mikołaj wraz z obstawą ślicznych Elfów przybył na Hetmańską 45a, żeby odwiedzić  najgrzeczniejsze klasy. I tak wędrował, przemierzał szkolne korytarze i pukał...., i to jak pukał :), a że ręka „prawie” Świętego Mikołaja jest ciężka, to jego wtargnięcia do klas bywały hałaśliwe , jednakże z uwagi na misję, którą pełnił, nauczyciele powinni mu to wybaczyć. Cukierków ubywało, na twarzach dzieci zakwitły banany, no i przede wszystkim zostało urwane trochę lekcji.

Do klas nieodwiedzonych: Nawracajcie się i bądźcie grzeczni, to Dziad z brodą przyjdzie i do Was.

Pietro

DYSKOTEKA

22-12-2010 

Kolejna odsłona Mechanik Party odbyła się 23 listopada. Młodzież dla której półmetek widocznie był za krótki licznie zgłosiła się w auli szkolnej, aby w Andrzejkowych klimatach bawić się z rówieśnikami. Dyskoteka opiewała w moc atrakcji jak wróżby pod wszelką postacią. Nad dobrą zabawą, ze strony muzycznej czuwał dobrze wszystkim znany DJ Mały.

Tych których jeszcze nie było na szkolnej dyskotece zachęcamy do stawienia się na następnej, która odbędzie się ...- hmmm... - jeszcze nie wiem kiedy :D

Jeśli ktokolwiek ma jakieś zastrzeżenia, uwagi bądź propozycje co do Naszych Dyskotek czy innych zdarzeń szkolnych proszę o kontakt z członkami Samorządu Szkolnego w trybie natychmiastowym, bądź bezpośrednio ze znaną i lubianą przez wszystkich p. Joanną Cichoń, która sprawuje piecze nad ekipą Samorządu.

 

                                                                                                       Samorząd Szkolny

PÓŁMETEK

21-12-2010 

W dniu 19 listopada br. obecni trzecioklasiści "Mechanika" obchodzili okazjonalną imprezę bliżej znaną wszystkim jako "Półmetek". Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 lecz spora grupa osób z przyczyn losowych przybywała z lekkim poślizgiem do hotelu Villa Riviera, gdzie takowa impreza odbyć się miała.

       Oprawę muzyczną zapewnił nam po raz kolejny zaprzyjaźniony zespół REWERS.

Mam nadzieję, że wszyscy obecni bawili się dobrze i miło będą wspominać ten dzień, a Ci których nie było niech żałują bo imprezę tą można zaliczyć do naprawdę udanych.

Całe to przedsięwzięcie kompleksowo zrealizowała Monika Król z kl. III HT za co dziękujemy.

                                                                                                         Samorząd Szkolny

PIĄTE MISTROSTWA FRYZJERSTWA ZSM

21-12-2010 

 

Dnia 20 grudnia 2010 roku w auli ZSM odbyły się "Piąte Mistrzostwa Fryzjerstwa ZSM w kategorii upięcia awangardowe".Konkurs ten stanowił eliminacje do konkursu wojewódzkiego "Drugich Podkarpackich Mistrzostw Upięć Adeptów Fryzjerstwa", który odbędzie się końcem marca 2011 roku. Uczestnicy mieli do wykonania fryzurę awangardową na własnych modelkach. W przeciągu 60 minut powstało 20 niepowtarzalnych, oryginalnych i wyjątkowych fryzur. Konkurs cechowała indywidualność oraz wysoki poziom uczestników. Do rywalizacji stanęło 20 uczniów:

 

Więcej: PIĄTE MISTROSTWA FRYZJERSTWA ZSM

XIII Olimpiada wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

20-12-2010 

20101217.jpeg

 

Nowy konkurs z j. angielskiego

20-12-2010 

KONKURS NA ŚWIĄTECZNEGO BLOGA
Opisane 3 dni w języku angielskim należy dostarczyć wydrukowane do nauczycieli j. angielskiego (M.Berrahal, L.Sulenckiej) do 15 stycznia 2011r.
 
L.Sulencka

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM

14-12-2010 

5 i 12 grudnia 2010 roku uczniowie naszej Szkoły działający w Kole Religijnym uczestniczyli w akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od rana do późnego wieczoru sprzedawaliśmy  świece  wigilijne  w ramach pomocy dzieciom z rodzin dotkniętych powodzią. Pomimo mrozu i śniegu do akcji zgłosiło się 13 osób, którym nie groźne były  warunki pogodowe . Po wykonaniu dobrej roboty udaliśmy się do świetlicy,  gdzie czekała na nas gorąca herbata, kanapki i coś słodkiego. Ponadto 5 grudnia z tradycyjnym „mikołajem” zapukaliśmy do drzwi sióstr Saletynek. Siostry były bardzo zaskoczone, ale jednocześnie uśmiech nie schodził z ich twarzy.

W akcji wzięli udział: Dorota Zagaja i Ola Kiełb z kl. II ft; Karolina Szetela z kl. II gt; Maciej Gąsiorowski, Piotr Cyrana, Michał Ptasznik, Mateusz Szuberla, Jakub Baranowski i Mateusz Homa z kl. II lt; Bartek Gancarz z kl. II mt; Maria Cielec i Sylwia Bluj z kl. III ft oraz niezawodnie jak co roku Krzysztof Nalepa z kl. IV kt.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA POMOC I ZAPRASZAMY Z ROK!


AUTORZY:

OLA KIEŁB KL. II FT

MICHAŁ PTASZNIK KL. II LT

 

KARAOKE

13-12-2010 

 
Dnia 17 grudnia 2010r. (piątek) w godzinach 11:35 – 13:10 w auli szkolnej odbędzie się niecodzienna impreza
 Szczegółowe informacje można uzyskać u wychowawców klas i opiekuna Samorządu Szkolnego.
Na deskach naszej auli tradycyjnie same gwiazdy
Zapraszamy serdecznie.
 
Opiekun Samorządu Szkolnego: Joanna Cichoń

MIKOŁAJE Z MECHANIKA U CHORYCH I STARSZYCH

09-12-2010 

6 grudnia w dniu św.Mikołaja młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w akcji „MIKOŁAJ”. Odwiedzaliśmy ludzi chorych, samotnych oraz niepełnosprawnych mieszkających na terenie parafii M.B. Saletyńskiej.

O godzinie 14:30 Mikołaje oraz ich pomocnicy  spotkali się w świetlicy parafialnej. Po krótkim spotkaniu 30 osobowa  ekipa ruszyła do akcji: anielice, renifery i śnieżynki  Chodząc ulicami i odwiedzając ludzi starszych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych  byliśmy bardzo szczęśliwi ponieważ na ich twarzach pojawiał się uśmiech, a niekiedy i łzy szczęścia, że ktoś o nich pamięta. Każdy otrzymał paczkę od św. Mikołaja, dobre słowo oraz życzenia bożonarodzeniowe.  Ludzie którzy nas mijali na ulicach przyjaźnie się uśmiechali, a grzeczne dzieci dostawały słodki podarunek JPo odwiedzeniu wszystkich osób wróciliśmy do świetlicy, gdzie mieliśmy przygotowany mały poczęstunek:kanapki, zupę pomidorową, ciepłą herbatę i słodycze. Ksiądz proboszcz także otrzymał mały podarunek za to, że był grzeczny i odmawiał codziennie paciorki J Do akcji zaangażowała  nas wszystkich pani profesor Kinga Lizak i nikt z nas nie żałował, że dał się namówić 

Dziękujemy całej ekipie za zaangażowanie i WIELKIE SERCE 

Do zobaczenia z rok! Więcej: MIKOŁAJE Z MECHANIKA U CHORYCH I STARSZYCH

KONKURS J.NIEMIECKIEG

08-12-2010 

Dnia 16.12.2010 (czwartek)o godz.11.40 w auli odbędzie się szkolny "Konkurs wiedzy o państwach niemieckojęzycznych", który zostanie przeprowadzony w języku polskim i będzie miał formę testu wyboru.

Zgłoszenia przyjmują nauczycielki języka niemieckiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie!

OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

06-12-2010 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!