DYSKOTEKA

22-12-2010 

Kolejna odsłona Mechanik Party odbyła się 23 listopada. Młodzież dla której półmetek widocznie był za krótki licznie zgłosiła się w auli szkolnej, aby w Andrzejkowych klimatach bawić się z rówieśnikami. Dyskoteka opiewała w moc atrakcji jak wróżby pod wszelką postacią. Nad dobrą zabawą, ze strony muzycznej czuwał dobrze wszystkim znany DJ Mały.

Tych których jeszcze nie było na szkolnej dyskotece zachęcamy do stawienia się na następnej, która odbędzie się ...- hmmm... - jeszcze nie wiem kiedy :D

Jeśli ktokolwiek ma jakieś zastrzeżenia, uwagi bądź propozycje co do Naszych Dyskotek czy innych zdarzeń szkolnych proszę o kontakt z członkami Samorządu Szkolnego w trybie natychmiastowym, bądź bezpośrednio ze znaną i lubianą przez wszystkich p. Joanną Cichoń, która sprawuje piecze nad ekipą Samorządu.

 

                                                                                                       Samorząd Szkolny

PÓŁMETEK

21-12-2010 

W dniu 19 listopada br. obecni trzecioklasiści "Mechanika" obchodzili okazjonalną imprezę bliżej znaną wszystkim jako "Półmetek". Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 lecz spora grupa osób z przyczyn losowych przybywała z lekkim poślizgiem do hotelu Villa Riviera, gdzie takowa impreza odbyć się miała.

       Oprawę muzyczną zapewnił nam po raz kolejny zaprzyjaźniony zespół REWERS.

Mam nadzieję, że wszyscy obecni bawili się dobrze i miło będą wspominać ten dzień, a Ci których nie było niech żałują bo imprezę tą można zaliczyć do naprawdę udanych.

Całe to przedsięwzięcie kompleksowo zrealizowała Monika Król z kl. III HT za co dziękujemy.

                                                                                                         Samorząd Szkolny

PIĄTE MISTROSTWA FRYZJERSTWA ZSM

21-12-2010 

 

Dnia 20 grudnia 2010 roku w auli ZSM odbyły się "Piąte Mistrzostwa Fryzjerstwa ZSM w kategorii upięcia awangardowe".Konkurs ten stanowił eliminacje do konkursu wojewódzkiego "Drugich Podkarpackich Mistrzostw Upięć Adeptów Fryzjerstwa", który odbędzie się końcem marca 2011 roku. Uczestnicy mieli do wykonania fryzurę awangardową na własnych modelkach. W przeciągu 60 minut powstało 20 niepowtarzalnych, oryginalnych i wyjątkowych fryzur. Konkurs cechowała indywidualność oraz wysoki poziom uczestników. Do rywalizacji stanęło 20 uczniów:

 

Więcej: PIĄTE MISTROSTWA FRYZJERSTWA ZSM

XIII Olimpiada wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

20-12-2010 

20101217.jpeg

 

Nowy konkurs z j. angielskiego

20-12-2010 

KONKURS NA ŚWIĄTECZNEGO BLOGA
Opisane 3 dni w języku angielskim należy dostarczyć wydrukowane do nauczycieli j. angielskiego (M.Berrahal, L.Sulenckiej) do 15 stycznia 2011r.
 
L.Sulencka

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM

14-12-2010 

5 i 12 grudnia 2010 roku uczniowie naszej Szkoły działający w Kole Religijnym uczestniczyli w akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od rana do późnego wieczoru sprzedawaliśmy  świece  wigilijne  w ramach pomocy dzieciom z rodzin dotkniętych powodzią. Pomimo mrozu i śniegu do akcji zgłosiło się 13 osób, którym nie groźne były  warunki pogodowe . Po wykonaniu dobrej roboty udaliśmy się do świetlicy,  gdzie czekała na nas gorąca herbata, kanapki i coś słodkiego. Ponadto 5 grudnia z tradycyjnym „mikołajem” zapukaliśmy do drzwi sióstr Saletynek. Siostry były bardzo zaskoczone, ale jednocześnie uśmiech nie schodził z ich twarzy.

W akcji wzięli udział: Dorota Zagaja i Ola Kiełb z kl. II ft; Karolina Szetela z kl. II gt; Maciej Gąsiorowski, Piotr Cyrana, Michał Ptasznik, Mateusz Szuberla, Jakub Baranowski i Mateusz Homa z kl. II lt; Bartek Gancarz z kl. II mt; Maria Cielec i Sylwia Bluj z kl. III ft oraz niezawodnie jak co roku Krzysztof Nalepa z kl. IV kt.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA POMOC I ZAPRASZAMY Z ROK!


AUTORZY:

OLA KIEŁB KL. II FT

MICHAŁ PTASZNIK KL. II LT

 

KARAOKE

13-12-2010 

 
Dnia 17 grudnia 2010r. (piątek) w godzinach 11:35 – 13:10 w auli szkolnej odbędzie się niecodzienna impreza
 Szczegółowe informacje można uzyskać u wychowawców klas i opiekuna Samorządu Szkolnego.
Na deskach naszej auli tradycyjnie same gwiazdy
Zapraszamy serdecznie.
 
Opiekun Samorządu Szkolnego: Joanna Cichoń

MIKOŁAJE Z MECHANIKA U CHORYCH I STARSZYCH

09-12-2010 

6 grudnia w dniu św.Mikołaja młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w akcji „MIKOŁAJ”. Odwiedzaliśmy ludzi chorych, samotnych oraz niepełnosprawnych mieszkających na terenie parafii M.B. Saletyńskiej.

O godzinie 14:30 Mikołaje oraz ich pomocnicy  spotkali się w świetlicy parafialnej. Po krótkim spotkaniu 30 osobowa  ekipa ruszyła do akcji: anielice, renifery i śnieżynki  Chodząc ulicami i odwiedzając ludzi starszych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych  byliśmy bardzo szczęśliwi ponieważ na ich twarzach pojawiał się uśmiech, a niekiedy i łzy szczęścia, że ktoś o nich pamięta. Każdy otrzymał paczkę od św. Mikołaja, dobre słowo oraz życzenia bożonarodzeniowe.  Ludzie którzy nas mijali na ulicach przyjaźnie się uśmiechali, a grzeczne dzieci dostawały słodki podarunek JPo odwiedzeniu wszystkich osób wróciliśmy do świetlicy, gdzie mieliśmy przygotowany mały poczęstunek:kanapki, zupę pomidorową, ciepłą herbatę i słodycze. Ksiądz proboszcz także otrzymał mały podarunek za to, że był grzeczny i odmawiał codziennie paciorki J Do akcji zaangażowała  nas wszystkich pani profesor Kinga Lizak i nikt z nas nie żałował, że dał się namówić 

Dziękujemy całej ekipie za zaangażowanie i WIELKIE SERCE 

Do zobaczenia z rok! Więcej: MIKOŁAJE Z MECHANIKA U CHORYCH I STARSZYCH

KONKURS J.NIEMIECKIEG

08-12-2010 

Dnia 16.12.2010 (czwartek)o godz.11.40 w auli odbędzie się szkolny "Konkurs wiedzy o państwach niemieckojęzycznych", który zostanie przeprowadzony w języku polskim i będzie miał formę testu wyboru.

Zgłoszenia przyjmują nauczycielki języka niemieckiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie!

OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

06-12-2010 

X ŚLĄSKI FESTIWAL

06-12-2010 

 

W dniach od 20 do 21 października 2010 r. w katowickim Spodku odbył się X Śląski Festiwal Fryzjersko-Kosmetyczny. Począwszy od sceny głównej,  na której królowały fryzury, makijaże i pokazy, można było zwiedzić znajdujące się dookoła aleje stoisk. Wystawcy zaprezentowali ogromną ofertę zarówno produktów, jak i innowacji branżowych, z którymi mogli się zapoznać przyszli adepci sztuki fryzjerskiej. W pokazach zespołów instruktorów brały udział szkoły fryzjerskie z całej Polski. Pokazom i konkursom uczniowskim przyglądali się uczniowie  naszej szkoły. Ponadto Zespół Szkół Mechanicznych w konkursach fryzjerskich reprezentowali  nasi uczniowie z klasy II FT :
1.    Katarzyna Wnęk
2.    Wioletta Kołodziej
3.    Agata Dziura
4.    Michał Niemiec

Była to najmłodsza grupa uczestników, co wyróżniało ich spośród wszystkich. Nasi uczniowie - reprezentanci tym bardziej zasługują na pochwałę i gratulacje. Mimo że nie zajęli miejsca na podium ten "szlif" na pewno zaowocuje w przyszłości.

Więcej: X ŚLĄSKI FESTIWAL

Olimpiada "Wiedzy o Państwie i Prawie"

02-12-2010 

W dniu 24 listopada 2010r. odbył się etap szkolny. Udział wzięło 10 osób, 7 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego.

Bartosz Sieradzki - 37pkt kl.4lt
Krzysztof Król      - 36pkt kl.4gt
Paulina Kotula      - 35pkt kl.4ft
Justyna Partyka   - 34pkt kl.4ft
Katarzyna Kania   - 31pkt kl.4ft
Sylwia Dubiel       - 30pkt kl.4ft
Agata Leniart     - 30pkt kl.4ft

Anna Szary           - 25pkt kl.4ft
Magdalena Bukała - 22pkt kl.4ft
Monika Półtorak    - 19pkt kl.4ft

Wszystkim biorącym udział gratulujemy wiedzy i życzymy sukcesów w II etapie. Pełną galerie zdjęć można obejrzeć na: 
http://www.olimpiada.wspia.eu/galeria-fotografii-konkursowych/34,zesp-l-szk-l-mechanicznych-w-rzeszowie.html

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

29-11-2010 

                                Wyniki:


Miejsce 1. Krystian Bułat klasa 1 lmt
Miejsce 2. Barbara Kuszaj klasa 4 gt
Miejsce 3. Adrian Nawojski klasa 3 lt

Osoby te wyłoniono na podstawie najmniejszej ilości błędów.

Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższej uroczystej akademii.

 


Pozostałych zainteresowanych własnymi wynikami prosimy o kontakt mailowy na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne konkursy, które odbędą się niebawem!

Organizatorzy:
M. Bardzik
S. Łoboda

WYNIKI EPATU SZKOLNEGO OTK

27-11-2010 

18 listopada odbył się etap szkolny XXI Olimpiady Teologii Katolickiej „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

 

Komisja w składzie:

ks. Łukasz Hołda MS

ks. Rafał Frąckowiak MS

Kinga Lizak

 

do etapu diecezjalnego zakwalifikowała następujące osoby:

 

1.      MARCINA SOŁTYSA    kl. II et

2.      ARKADIUSZA KAWĘ   kl. II lt

3.      MONIKĘ MICHNĘ       kl. II gt

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie  diecezjalnym.

"Świadectwo dojrzłości społecznej" oraz "Wakacyjna Kropla Krwi" w roku szkolnym 2009/2010

20-11-2010 

DZIEŃ PIERNICZKÓW !!!

17-11-2010 

Dnia 23 listopada 2010 r. (wtorek) będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Pierniczków!!!!

Będzie można zakupić pyszne pierniczki, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczymy na organizację Mikołajek  w naszej szkole.

Zapraszamy !!! 


     Joanna Cichoń

SUKCES KASI NA ELIMINACJACH KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ

17-11-2010 

16 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Trzcianie odbyły się eliminacje rejonowe do XX Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, którego finał odbędzie się 10 grudnia w Sędziszowie Młp. Wzięły w nim udział:

Katarzyna Jedynak z kl. III ht prezentując w kategorii poezja śpiewana utwory: „Banita” E. Stachury i „Aria na strunie G” E. Kroczyńskiej oraz Patrycja Fijałkowska z kl. I ft w kategorii recytacja utwory: „Pociecha” ks. J. Twardowskiego i „Tworzywo” K.Wojtyły. Sukces odniosła Kasia Jedynak – zakwalifikowała się do finału, pokonując 23 uczestników. Jej występ bardzo spodobał się jury, którego członkowie mówili tylko o zaletach jej występu.

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA PODCZAS WYSTĘPU W FINALE!

PIŁKA SIATKOWA

14-11-2010 

LICEALIADA - PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCY

We wrześniu i październiku 2010 roku odbyły się rozgrywki międzyszkolne w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady. Startowało w nich 22 reprezentacje szkół średnich z miasta Rzeszowa. w fazie grupowej nasza drużyna rozegrała mecze z Zespołem Szkół Spożywczych (ZSS) i XII Liceum Ogólnokształcącym.

Wyniki:

ZSM - ZSS 2:0 
ZSM - XII 2:0


Nasza reprezentacja uzyskała awans do następnej fazy rozgrywek , gdzie spotkały się z V Liceum Ogólnokształcącym , IV Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół Technicznych.

Wyniki: 

ZSM - ZST   2:0
ZSM - V LO  0:2
ZSM - IV LO 0:2 

Awans do ćwierćfinałów był dużym sukcesem naszej reprezentacji w piłce siatkowej chłopców.     

REPREZENTACJA ZSM:
Bartosz Pilecki, Daniel Drążek, Łukasz Kielar, Michał Wiącek, Wojciech Bury, Marcin Watrach, Paweł Kielar, Piotr Jastrzębski, Adam Marut, Tomasz Pustelak, Piotr Kozłowski.

Opiekunem drużyny był Sławomir Stawarz

Święto Niepodległości w ZSM

11-11-2010 

  10 listopada świętowaliśmy 92 rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas akademii zgromadzona w auli szkolnej młodzież obejrzała program przypominający o tamtych ważnych wydarzeniach sprzed lat. Narrator ( w tej roli Wojtek Byszyński) prezentował wybrane wydarzenia historyczne, które stanowiły wprowadzenie  do pięknych i wzruszających wierszy recytowanych przez  Karolinę Piętę, Kasię Pelczar, Daniela Zająca i Wojtka Skórę. 
Więcej: Święto Niepodległości w ZSM

WEEKEND W SEMINARIUM

11-11-2010 

W dniach 4-6 listopada pięciu uczniów naszej szkoły z ks. Łukaszem na czele, wyruszyło na podbój krakowskiego seminarium Saletynów. Po krótkiej i niezbyt męczącej podróży nasza ekspedycja dotarła do Grodu Kraka. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Mc Donalda, aby orzeźwić nasze zmęczone ciała zimnym Shake’m. Szybka rundka po rynku i jedziemy dalej. Saletyni przyjęli nas z otwartymi rękami i zastawionymi stołami. Więcej: WEEKEND W SEMINARIUM

WYPOMINKI SZKOLNE

05-11-2010 

4 listopada wraz z pocztem sztandarowym i Panią Kingą wzięliśmy udział w "Wypominkach Szkolnych". Na początku przedstawiciele szkół wyczytywali imiona i nazwiska zmarłych dyrektorów, nauczycieli,uczniów i pracowników szkół. Ja wyczytałam osoby zmarłe z naszej szkoły, a w szczególny sposób poleciliśmy w modlitwie tych, którzy odeszli od nas w tym roku: p.dr Elżbietę Szmigielską, p.Edwarda Batora i naszego kolegę Krystiana Rzepkę. Następnie w ich intencji odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. dr Jana Szczupaka, który wygłosił do nas młodych słowo związane z życiem po śmierci.

 

 

KWESTA NA CMENTARZACH 1 LISTOPADA

05-11-2010 

1 listopada grupa wolontariuszy z naszej Szkoły, zachęcona przez p.Kingę wzięła udział w XXI kweście rzeszowskiego Towarzystwa im. św. brata Alberta. Od rana do zmierzchu kwestowaliśmy na cmentarzach m.in. w: Tyczynie, Zaborowie, Budziwoju, Wysokiej Głogowskiej, Chmielniku, Czudcu,
Dobrzechowie i Nockowej. Dzięki zebranym przez nas datkom pomoc otrzymają ubodzy i najbardziej potrzebujący np. ci, którzy nie mają na leki. Odwiedzający cmentarze okazali się hojnymi ludźmi nieobojętnymi na potrzeby innych. Każdy wrzucał ofiarę do skrzynki, a w zamian dostawał nasz uśmiech i obrazek :-)


AUTOR: DOMINIKA MOSKWA
KLASA: III HT

FINAŁ KONKURSU W KOMAŃCZY

03-11-2010 

 27 października finaliści etapu miejskiego Konkursu Wiedzy o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim:Katarzyna Panek i Joanna Ząbek z kl.IV gt oraz Krzysztof Nalepa i Patryk Szajna z kl.IV kt z Panią Kingą Lizak wzięli udział w finale wojewódzkim w Komańczy w Bieszczadach.
W klasztorze Sióstr Nazaretanek razem z finalistami z innych miast zostaliśmy powitani przez bardzo sympatyczną siostrę Bogumiłę, która w niesamowity sposób opowiedziała nam o życiu i działalności Prymasa. Następnie odbyła się Msza św. a po niej rozpoczął się konkurs. Sam konkurs był bardzo zaciętym pojedynkiem. Naszym reprezentantom brakło niewiele, bo zaledwie po jednym punkcie by zawitać do ścisłej czołówki i stanąć na podium. Po udanym konkursie, pełnym wrażeń i emocji zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadkiem przygotowanym przez siostry zakonne. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu, rozdanie nagród i wręczenie dyplomów dla wszystkich uczestników. I tak to minął dzień pełen wrażeń, emocji i radości.Na koniec jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć z tego pięknego miejsca i wesoły powrót do domu.


AUTOR: PATRYK SZAJNA
KLASA: IV KT

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

02-11-2010 

W dniu 21. 10. 2010 roku zostały przeprowadzone Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych. Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Rzeszowie. Zawody odbyły się na Stadionie sportowym CWKS Resovia. W zawodach szkołę reprezentowało 10 chłopców oraz 10 dziewcząt . Do pokonania był odcinek 1200 m. dziewcząt oraz 1500 m chłopców.

Reprezentacja dziewcząt  : Rusin Weronika (kl. 3ft), Moskwa Dominika (kl.3ht), Gołąb Katarzyna (kl.2ft), Rożek Katarzyna (kl.2ft), Bryłka Sabina (kl.3kt), Szczęch Diana (kl.3ht),  Kiferling Monika (kl.3gt), Gunia Paulina (kl.3gt), Wójcik Katarzyna (kl.2ft), Pięta Karolina (kl.1gt), Kopacz Gabriela (kl.2fz) , Wójtów Karolina (kl.1gt)
Reprezentacja chłopców : Chruściel Kamil (kl. 2lt), Czarnik Damian (kl.3kt), Trzyna Bartłomiej (kl.2dt), Adrian Zemsta (kl.1lmt), Adrian Kicka (kl. 1lmt),Bańkowski Oskar (kl.2mt), Nowak Łukasz (kl.2mt), Szczepański Tomasz (kl.3et), Wenc Mirosław (kl.1et), Brudnicki Jakub (kl.3lt)
Opiekunami na zawodach byli mgr Agnieszka Buć i mgr Tomasz Chrapek. 
Program zawodów to sztafeta 10 x 1000 m dziewcząt oraz 10 x 1500 m chłopców.
 
 Sztafeta chłopców pod opieką mgr Tomasza Chrapka wystąpiła w następującym składzie :
            I – Chruściel Kamil ( czas 3 min 27 sek. )
            II – Czarnik Damian ( czas 3 min 34 sek. )
            III – Szczepański Tomasz ( czas 3 min 24 sek.)
            IV – Trzyna Bartłomiej ( czas 3 min 19 sek. )
            V – Adrian Zemsta ( czas 3 min 50 sek)
            VI – Adrian Kicka ( czas 3 min 23 sek. )
            VII – Bańkowski Oskar ( czas 3 min 30 sek. )
            VIII – Nowak Łukasz ( czas 3 min 32 sek. )
            IX – Wenc Mirosław ( czas 4 min 00 sek. )
            X – Brudnicki Jakub ( czas 3 min 35 sek. )

 

PRAKTYKI ZAWODOWE

29-10-2010 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:

„Szkoła wysokich lotów – praktyki zawodowe młodzieży Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie”

 obejmującym:

·    praktyki zawodowe w branży mechanicznej i fryzjerskiej

·    kurs języka angielskiego

Więcej: PRAKTYKI ZAWODOWE

Pracownia fryzjerska

29-10-2010 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!