Podziękowanie

24-02-2020 

Podziękowanie dla naszej szkoły

21-02-2020 

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w projekt BohaterON stanowiący część IV edycji ogólnopolskiej kampanii "BohaterOn włącz historię!"’. Za uczestnictwo w akcji otrzymaliśmy podziękowanie.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczniom, którzy chętnie przyłączyli się do tego projektu i wysyłali kartki oraz listy zawierające słowa uznania do Powstańców.

Koordynatorem szkolnego projektu była Wioletta Machowska. Do akcji aktywnie włączyli się nauczyciele poloniści: Barbara Brzęk, Jolanta Nazarko, Agnieszka Kapłon oraz Sławomir Świetlik.

 

Za zaangażowanie i gorące serca serdecznie dziękujemy!

 

 

 

TARGI EDUKACYJNE ORIENTATION DAY 2020

19-02-2020 

W środę 19 lutego grupa uczniów  Zespołu Szkół Mechanicznych wraz z nauczycielami Panią Agnieszką Buć i Panem Bogdanem Czachem miała okazję zaprezentować ofertę edukacyjną szkoły na Targach Edukacyjnych Orientation Day, zorganizowanych na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Na naszym stoisku przedstawiliśmy nie tylko zaplanowane na przyszły rok szkolny profile klas i zawody, ale też realizowane w szkole projekty i  różnorodne aktywności.  Nasi uczniowie wyczerpująco i z zaangażowaniem  odpowiadali na pytania odwiedzających targi młodszych kolegów.

Uczniowie szkół podstawowych mogli nie tylko porozmawiać o kierunkach kształcenia, ale samodzielnie spróbować swoich sił na symulatorze lotu pod nadzorem uczniów klasy 3 mst Patrycji Jarosz, Angelo Caffettano i Kacpra Popka.

Nasza młodzież- jak zawsze- sprawdziła się w akcji bezbłędnie.

 

Walencja – kolejny tydzień praktyk

18-02-2020 

 

Mija nam kolejny tydzień praktyk zawodowych w Walencji. Pomimo codziennej pracy w firmach, zdobywania doświadczenia zawodowego i szlifowania umiejętności w posługiwaniu się językiem hiszpańskim, korzystamy w pełni z uroków pięknej Hiszpanii. Wakacyjna pogoda umila nam plażowanie i zwiedzanie pięknych zabytków i atrakcji Walencji. Codzienne poznawanie kultury Hiszpanii pozwala nam wiele się nauczyć oraz zawrzeć nowe międzynarodowe znajomości. Spacerując słonecznymi ulicami, zaznajamiamy się z nawykami oraz gościnnością mieszkańców Walencji. Nasi sąsiedzi mile zaskoczyli nas swoją hojnością i już pierwszego dnia pobytu podarowali nam prezent związany z naszym zawodem. Udało nam się również zobaczyć na żywo mecz piłki nożnej Valencia CF – Atletico Madryt na pięknym Estadio Mestalla, który był niezapomnianym przeżyciem. Na pewno ten wyjazd pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

uczniowie klasy 3bt

 

 

 

 

Więcej: Walencja – kolejny tydzień praktyk

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

18-02-2020 

W dniu 12.03.2020 (czwartek) w godz. 11:30-12:15 w auli szkolnej odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Pytania będą dotyczyły między innymi ustroju politycznego, geografii, historii i kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

 

Cele  konkursu:

 • Poszerzenie wiedzy związanej z krajami niemieckojęzycznymi,
 • Rozbudzanie zainteresowania kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języka niemieckiego do 9.03.2020 r.

 

Szczegółowych informacji udzielają: Agata Pawlak, Ewelina Surowiec

 

Serdecznie zapraszamy!

 


Konsultacje dla Rodziców

12-02-2020 

konsultacje 10-02-2020

 

Drodzy Rodzice

 

Zgodnie z terminarzem pracy szkoły 14 lutego 2020 (piątek) w godzinach 16.00 – 18.00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów wszystkich klas. Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących będą dyżurować w auli szkolnej, nauczyciele przedmiotów zawodowych w sali 12. Rodzice będą mieć możliwość odbycia indywidualnej rozmowy z nauczycielami, pedagogami lub wychowawcą klasy. Serdecznie zapraszamy!    

 

Dyrekcja i Nauczyciele

Konkurs Learn & Fly

12-02-2020 

 

W dniu 17 lutego 2020 r. o godz. 14:00 w auli szkoły odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące konkursu Learn & Fly. Wszyscy zainteresowani konkursem proszeni są o wzięcie udziału w spotkaniu.

Rekrutacja do udziału w projekcie

12-02-2020 

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:

„Mobilność edukacyjna szansą na sukces” obejmującym:

 • tygodniowe praktyki typu job shadowing dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w Lizbonie

Termin: 04.05. – 08.05.2020 r.

 • zajęcia przygotowujące do wyjazdu.

 

Uczestnikami projektu mogą być nauczyciele przedmiotów zawodowych z branży mechanicznej, fryzjerskiej i lotniczej.

 

Liczba uczestników: Lizbona – 6 osób

 

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują staż pracy, stopień awansu, znajomość języka angielkiego, pełnione funkcje.

 

Formularze rekrutacyjne należy składać do 20.02.2020 r. w sekretariacie szkoły w godzinach: 10:00 - 13:00

 

Pliki do pobrania:

 Dodatkowych informacji udziela mgr inż. Andrzej Kulasa, mgr inż. Joanna Cichon

Rekrutacja do udziału w projekcie

12-02-2020 

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:

„Mobilność edukacyjna szansą na sukces” obejmującym:

 • tygodniowe praktyki typu job shadowing dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w Walencji

Termin: 27.04. – 01.05.2020 r.

 • zajęcia przygotowujące do wyjazdu.

Uczestnikami projektu mogą być nauczyciele przedmiotów zawodowych z branży mechanicznej, fryzjerskiej i lotniczej.

 

Liczba uczestników: Walencja – 4 osoby

 

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują staż pracy, stopień awansu, znajomość języka angielkiego, pełnione funkcje.

 

Formularze rekrutacyjne należy składać do 20.02.2020 r. w sekretariacie szkoły w godzinach: 10:00 - 13:00

 

Pliki do pobrania:

Dodatkowych informacji udziela mgr inż. Andrzej Kulasa, mgr inż. Joanna Cichon

Gratulacje dla kapitana Grzegorza Siekierdy

10-02-2020 

Przyłączamy się do gratulacji dla kapitana Grzegorza Siekierdy i jesteśmy dumni, wszak Grzegorz jest absolwentem Zespołu Szkół Mechanicznych z roku 2004.

 

Lot W61301 z Warszawy na londyńskie lotnisko Luton został 9 lutego 2020 r. przekierowany do Birmingham ze względu na panujące ekstremalne warunki atmosferyczne. Jednak tam również warunki nie były sprzyjające. Podczas lądowania na lotnisku w Birmingham, jak podaje Polsat News, kapitan Grzegorz Siekierda wykazał się dużymi umiejętnościami i bezpiecznie posadził maszynę na pasie lotniska.

 

"Ja i mój mąż byliśmy na pokładzie i wierzcie mi, to było arcydzieło lądowania. Czapki z głów dla kapitana Grzegorza Siekierdy" - napisała jedna z pasażerek. Inny napisał: "Brawo panowie piloci, tym samolotem leciał mój syn... Dziękuję...".

 

Źródło: podroze.onet.pl

 

 

 

Spotkanie uczniów klasy 4 lt z Peruwianką

10-02-2020 

Nauka języka angielskiego w XXI wieku jest bardzo spopularyzowana. Praktycznie w każdym kraju możemy spotkać ludzi, którzy w większym lub mniejszym stopniu posiadają opanowaną sztukę wyrażania się w języku angielskim. Szacuje się, że około 527 milionów ludzi na całej planecie posługuje się właśnie angielskim.

W naszej szkole podczas zajęć języka angielskiego w dniu 06.02.2020 r. odbyło się spotkanie z tak zwanym native speakerem z Peru - Panią Adrianą Marią Suarez Malnati. Pani Adriana wypowiadała się przez całą lekcję w języku angielskim. Podczas jej przemowy mogliśmy poznać część jej życia i przede wszystkim dowiedzieć się dlaczego znalazła się w Polsce, skoro mieszka tak daleko.

Pierwszym poruszonym tematem było jej miejsce zamieszkania. Mówczyni opowiadała zarówno o tych dobrych, jak i mniej dobrych stronach mieszkania w Peru. Zdecydowanym mocnym punktem w jej rozważaniach była temperatura - pięknie jest tam gdzie praktycznie zawsze jest ciepło.Ciekawym tematem poruszonym przez Panią Adrianę był język polski. „Język polski to nie język, język polski to system!”- dosłownie cytując słowa naszego gościa. Pismo i mowa w języku polskim dla obcokrajowca są bardzo trudne do zrozumienia i nauczenia się, podkreślała to bardzo mocno mówczyni.

Skoro to wszystko takie trudne to można by zadać pytanie skąd Peruwianka znalazła się w Polsce, w Rzeszowie, w naszej szkole? „Miłość nie wybiera”, a człowiek postrzelony strzałą Amora podąża za głosem serca nawet na drugi koniec świata, tak było również w wypadku Pani Adriany. Poprzez aplikację randkową poznała ona swoją miłość z Polski, dzięki której mogła znaleźć się w naszym kraju.

Całe spotkanie odbyło się w świetnej „luźnej” atmosferze. Język angielski wcale nie musi być trudny do zrozumienia nawet dla kogoś kto nie czuje się w nim swobodnie. Ciekawe opowieści native speakerów połączone z potocznym, a nie urzędowym językiem wręcz zmuszają do ich rozumienia. Takie spotkania to zdecydowanie świetna alternatywa dla zwykłych lekcji, co potwierdzamy my jako uczniowie oraz nasz nauczyciel Pan Sławek Łoboda, dzięki któremu mogliśmy posłuchać Pani Adriany.

 

Oskar Mokwa - klasa 4 lt

 

 

 

Pozdrowienia ze słonecznej Walencji

04-02-2020 

 

Od 26 stycznia przebywamy na praktykach zawodowych w Hiszpanii. Walencja przywitała nas promieniami słońca, których w Polsce nam brakowało. Cała 20-osobowa grupa wraz z opiekunami mieszka w apartamentach w centrum miasta. Korzystając z możliwości od samego początku każdą wolną chwilę wykorzystujemy na zwiedzanie tego pięknego miasta. Czasu wolnego nie ma niestety zbyt dużo bo ciężko pracujemy w firmach. Przydzielono nas po dwie osoby do każdej z firm. Są to firmy branży mechanicznej. Każdy ma możliwość rozwinięcia swoich umiejętności w zakresie obróbki mechanicznej i ręcznej, spawania, kontroli jakości. Pomimo kłopotów językowych pracuje nam się dobrze, gdyż Hiszpanie są życzliwi, uprzejmi i pomagają nam w pracy.

 

Kewin Sięrżęga 3 at

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej: Pozdrowienia ze słonecznej Walencji

Szkolny konkurs recytatorski poświęcony Janowi Pawłowi II

04-02-2020 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji szkolnego konkursu recytatorskiego. W tym roku hasłem konkursowych zmagań są słowa wybitnego Polaka, Jana Pawła II – "Nie bój się, nie lękaj się. Wypłyń na głębię". Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie recytacji wiersza (minimum 20 wersów) autorstwa Karola Wojtyły.

Udział w konkursie należy zgłosić do końca marca u nauczycieli organizatorów: Kingi Lizak, Agaty Pawlak i Agnieszki Kapłon. Planowany termin konkursu to druga połowa kwietnia.

Serdecznie zapraszamy naszych stałych uczestników, a także nowych recytatorów. Bardzo liczymy na udział uczniów klas pierwszych!!!

Udział w konkursie jest okazją do włączenia się w obchody 100. rocznicy urodzin Naszego Papieża.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

27-01-2020 


 

NIEBO I ZIEMIA PRZEMINĄ,

ALE MOJE SŁOWA NIE PRZEMINĄ”

(ŁK 21,33)

 

XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

 

TEMAT: Księga Liczb oraz 1 List do Koryntian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

 

Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem Edycja Świętego Pawła, 2011 (w formacie PDF dostępny u pani Kingi Lizak)

 

GŁÓWNYM CELEM KONKURSU jest zachęta młodych do czytania Pisma Świętego i poznawania historii zbawienia, inspiracja do odkrywania aktualności Bożego Słowa.

 

TERMIN ETAPU SZKOLNEGO: 12 marca 2020 r.

 

ZGŁOSZENIA DO 2 MARCA 2020 r. PRZYJMUJĄ:

 • Ks. Jakub Pawłowski MS
 • Ks. Grzegorz Różycki MS
 • p. Kinga Lizak
 • p. Krzysztof Mazur

SZKOLNY KONKURS POETYCKI

27-01-2020 


 

SZKOLNY KONKURS POETYCKI PT: "DAR NA STULECIE" NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ NA 100 URODZINY JANA PAWŁA II

 

Regulamin:

 

Cele konkursu:

 • Upamiętnienie 100 urodzin Jana Pawła II.
 • Rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża wśród młodzieży.
 • Zachęcanie do tworzenia prac poetyckich.
 • Upowszechnianie piękna języka polskiego.
 • Rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką.

Założenia programowo- organizacyjne:

 • Do konkursu mogą przystąpić uczniowie klas I - IV ZSM.
 • Każdy uczestnik może dostarczyć dwa wiersze swojego autorstwa.
 • Każda praca powinna zawierać: imię i nazwisko, klasę, tytuł wiersza. Praca powinna być dostarczona w formie papierowej - wydrukowana.

Kryteria oceny:

 

Jury oceni:

 • bogactwo języka i środków poetyckich,
 • oryginalność wiersza i jego budowy,
 • wyjątkowość tekstu,
 • zasób emocji,
 • zgodność z tematem,
 • przekaz treści.

Nagrody:

Laureaci konkursu otrzymają, dyplomy, ocenę z języka polskiego i religii, a prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

 

Termin rozstrzygnięcia konkursu:

Uprzejmie prosimy o oddanie prac do 20 marca 2020 r. do p. Jolanty Nazarko i p. Kingi Lizak.

Zmiana planu lekcji

22-01-2020 

 

 

Informujemy, że z dniem 27 stycznia 2020 r. ulega zmianie plan lekcji.

Aktualny plan opublikowany jest w zakładce "Plan lekcji".

Ferie zimowe 2020

13-01-2020 

Podziękowanie

09-01-2020 

W imieniu czytelników naszej biblioteki serdecznie dziękujemy pani Joannie Cichoń, pani Magdalenie Bardzik, pani Agacie Korszli absolwentce ZSM i Szymonowi Piękosiowi uczniowi klasy 1 lg za przekazanie książek na rzecz biblioteki ZSM. Przypominamy, że kontynuujemy akcję zbiórki książek wśród uczniów oraz pracowników szkoły. Liczymy na wasze wsparcie i dziękujemy za dotychczasową pomoc.

 

Bibliotekarze

 Znalezione obrazy dla zapytania: książka grafika

Nowości książkowe w bibliotece szkolnej

07-01-2020 

 

W ostatnim czasie nasza biblioteka wzbogaciła się o następujące nowości:

 1. Małgorzata Rejmer: Błoto słodsze niż miód : głosy komunistycznej Albanii
 2. Wojciech Chmielarz: Cienie
 3. Hal Vaughan: Coco Chanel : sypiając z wrogiem
 4. Jakub Żulczyk: Czarne słońce
 5. Mario Escobar: Kołysanka z Auschwitz
 6. Szczepan Twardoch: Królestwo
 7. Orson Scott Card: Ksenocyd
 8. Orson Scott Card: Ojciec wrót
 9. Maria Nurowska: Nakarmić wilki
 10. Jakub Żulczyk: Radio Armageddon
 11. Wojciech Chmielarz: Żmijowisko
 12. Orson Scott Card: Złodziej wrót
 13. Robert Małecki: Skaza
 14. Robert Małecki: Wada
 15. Dominik Rutkowski: Zadry
 16. Olga Tokarczuk: Profesor Andrews w Warszawie ; Wyspa

Serdecznie zapraszamy do korzystania z księgozbioru.

 

Bibliotekarze

Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

07-01-2020 

W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs na ozdobę bożonarodzeniową z możliwością wykorzystania jej na choinkę, w oknie, na stole. Uczestnicy konkursu wykonali piękne prace różnymi technikami. Trzech uczniów przygotowało kilka ozdób. Ocenie podlegały następujące elementy:

 • oryginalność
 • pomysłowość
 • estetyka wykonania

Jury, w skład którego weszli nauczyciele: Kinga Lizak, Krystyna Potoczna, Agnieszka Kapłon dokonało oceny prac, których poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

Miło nam poinformować, ze zwycięzcami konkursu zostali:

 • I miejsce Natalia Witowska 1 fsg
 • II miejsce Adriana Vatsyak 2 ft
 • III miejsce ex aequo Kacper Szura 1 cs i Piotr Pyziak 2 act

Wyróżnienia otrzymali:

 • Izabela Toczek 1 fsg, Paweł Wróbel 1 cs, Dominik Głodek 1 lg, Alicja Madeja 1 fss, Krzysztof Długosz 3 lt, Konrad Raj 1 lg,

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac.

Wystawa prac konkursowych jest prezentowana w bibliotece szkolnej do końca stycznia.

 

 

Więcej: Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową

Wyniki Konkursu Ortograficznego z języka angielskiego

07-01-2020 

 

Z przyjemnością informujemy, że na podium w Konkursie Ortograficznym z języka angielskiego uplasowały się następujące osoby:

 1. Jakub Gryboś kl. 1 hmg
 2. Bartosz Sowa kl. 1 hmg
 3. Aleksander Sowiński kl. 1 ag

Gratulujemy!

 

Nagrody zostaną wręczone przez nauczycieli języka angielskiego. Prace pozostają do wglądu w sali 26. Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.

 

M. Bardzik, S. Łoboda

Wyniki konkursu dla klas pierwszych "Rzeszów in my eyes"

03-01-2020 

W listopadzie 2019 odbył się w naszej szkole Konkurs na prezentację multimedialną i tradycyjną "Rzeszów in my eyes". Klasy pierwsze zapoznały się z naszym pięknym miastem bliżej na programowych wycieczkach szkolnych.

 

Najlepsze prace zostały przygotowane przez uczniów:

 • Kacper Szura z kl. 1cs -1 miejsce
 • Zuzanna Pachlita z kl. 1fss - 2 miejsce
 • Karol Gąsiorowski z kl. 1fss -  wyróżnienie
 • Paweł Mikołajczyk z kl. 1ag - wyróżnienie

Uczniowie otrzymają nagrody na najbliższej uroczystości szkolnej.

Gratulujemy!

 

Organizatorzy: Mariola Berrahal, Lucyna Sulencka

 

“WYRWANI Z NIEWOLI” – KONCERT PROFILAKTYCZNY

02-01-2020 

11 grudnia 2019r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w programie profilaktycznym „Ku wolności”. To autorski program białostockiej grupy „Wyrwani z niewoli”. Piotr Zalewski - psycholog i profilaktyk oraz Jacek Zajkowski - raper i profilaktyk opowiadali o swojej przeszłości oraz trudnym okresie dorastania. Mówili o lękach współczesnej młodzieży. Wszystko po to, by ukazać nam młodym wartość życia w wolności od wszelkich form uzależnień, w oparciu o wartości. Takie historie już znaliśmy, wielu polskich raperów bardziej lub mniej znanych, miało podobne problemy. Wyszli z nich, za co należy im się szacunek i uznanie. Dzięki otwartości Piotrka i Jacka wielu słuchających mogło podjąć decyzję o zmianie swojego życia i pracy nad sobą. Do wielu z nas trafiła muzyka, bardzo dobrze i ciekawie zrobiony podkład. Na koniec kilku odważnych spośród zebranych dało świadectwo. Niektóre wystąpienia skłoniły do refleksji, poruszyły i świadczyły o tym, że ten koncert był potrzebny i wartościowy. W wydarzeniu wzięły udział klasy: II at, II ct, II act, II lt, II ft, II mst, III bt, III ft, III ct i IV ct.

 

Asia kl. II ft, Przemek, Adam i Wiktor kl. II at

 


 

 

KWESTA NA RZECZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

02-01-2020 

W przedświątecznym tygodniu przez dwa dni wolontariusze naszej szkoły włączyli się w ważną akcję - zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na opłacenie pobytu na koloniach i obozach rehabilitacyjnych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tym przedsięwzięciu wzięliśmy udział po raz trzeci. Nasi wolontariusze kwestowali w sklepie „Społem” przy ul. Asnyka. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Darczyńców motywowaliśmy szczerymi uśmiechami, a jeszcze cieplejszymi dziękowaliśmy za okazane serce. Te dni dały nam wiele radości. Lubimy pomagać, cieszy nas pozytywna reakcja ludzi, a przy okazji przebywamy ze sobą i radośnie spędzamy czas. Nagrodą są pełne ciepła rozmowy z tymi, którzy oprócz tego, że wrzucali dary do wózka czy puszki, zatrzymywali się przy nas, aby porozmawiać. Serdecznie dziękujemy ekipie, którą tworzyli: Kamil Pilip kl. I cg, Marcelina Sączawa, Karolina Giebułtowicz, Gabriela Augustyn, Marcelina Cisek kl. I fsg, Zuzanna Pachlita, Alicja Madeja kl. I fss, Patrycja Wiercioch, Ola Groń, Anna Gałas, Gabriela Lech kl. II ft, Kinga Cygan, Gabriela Kożyniak kl. III ft, Zuzanna Jabłecka kl. III mst i Dawid Pleśniak kl. IV bt. Opiekę nad nami sprawowały panie: Kinga Lizak, Monika Bajor i Edyta Dragulska.

 

Szkolny Wolontariat

 


 

 

 

Więcej: KWESTA NA RZECZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

Sukces Rafała Nadłonka w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

02-01-2020 

13 grudnia uczeń naszej szkoły Rafał Nadłonek z klasy 3 mst wziął udział w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Miło nam poinformować, że Rafał  odniósł sukces zajmując I miejsce i tym samym kwalifikując się do etapu okręgowego. Na każdym szczeblu Olimpiady uczestnicy rozwiązują test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy przedmedycznej, ekologii i historii PCK. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem ucznia był pan Andrzej Frydrych.

 

Wyniki Konkursu Bożonarodzeniowego

02-01-2020 

12 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy, w którym wzięło udział 40 uczniów z klas: 4 mt, 3 at, 3 ct, 3 ft, 3 mst. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, którego tematyka dotyczyła tradycji, obrzędów adwentowych i świątecznych,  a także znajomości najbardziej popularnych polskich kolęd. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu.

Najlepsi w konkursowych zmaganiach okazali się uczniowie:

 • I miejsce Urszula Jakubowska 4 mt
 • II miejsce Klaudia Dańczuk 3 mst
 • III miejsce ex aequo Kacper Wnęk 3 at i Krystian Zapłociński 3 mst

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Konkurs przeprowadziły panie: Krystyna Potoczna i Agnieszka Kapłon

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!