Dzień z mechatroniką

28-04-2017 

20.03.2017 r. klasa 2 bt wraz z wychowawcą panem Mariuszem Kisielem udała się do Katedry Mechatroniki i Automatyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Najpierw wysłuchaliśmy krótkiego wykładu w Głównej Auli, podczas którego dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji dotyczących rekrutacji przyszłych studentów, przybliżono nam także wydziały Mechatroniki, Automatyki i Akustyki.

Następnie mogliśmy obejrzeć sprzęt, na którym pracują studenci. Najpierw zobaczyliśmy salę wyposażoną w robota humanoidalnego YaskawaMotoman, który posiada dwa ramiona, jedno do trzymania narzędzi, drugie zaś do podtrzymania systemu wizyjnego, wyposażonego w kamerę endoskopową i ksenonowe źródło światła. Znajdowały się tam również modele mechatroniczne, takie jak: „model dźwigu”, "helikopter", zestaw mechatroniczny umożliwiający badanie algorytmów sterowania silnikami DC w pracowni mechatroniki, mechatroniczny zestaw do testowania sterowników PLC i układów mikroprocesorowych.

Kolejną salą zwiedzaną przez nas była sala dydaktyki mechatroniki, wyposażona w modele wykonane przez studentów oraz automatyczny mieszalnik płynów/dozownik zbudowany z komponentów przemysłowych.

Kolejny etap wycieczki to pracownia wibroakustyki, w której dane było nam doświadczyć jak bardzo można wytłumić fale dźwiękowe. W tym teście połowa grupy przebywała wewnątrz komory semi-bezdechowej, natomiast druga część nasłuchiwała w pomieszczeniu obok okrzyków kolegów, znajdujących się w środku komory. 

Wyjście uważamy za bardzo ciekawe doświadczenie i interesującą formę przedstawienia naszego zawodu w nowym świetle.

 

Klasa 2 bt

 


 

 

 

Więcej: Dzień z mechatroniką

WYNIKI KONKURSU "GENERAŁ WŁADYSŁAW ANDERS I JEGO ŻOŁNIERZE"

28-04-2017 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 • I miejsce - Erwin Nowak 1ct
 • II miejsce - Krzysztof Faber 1at
 • III miejsce - Karol Dworak 3dt

GRATULUJEMY!!!

 

Nagrody zostaną wręczone podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Mariola Ustrzycka, p. Andrzej Frydrych i p. Ewa Wojakowska.

 

Dolce vita - słodkie życie

25-04-2017 

Z takim tematem konkursu zmierzyły się uczestniczki XI Mistrzostw ZSM w upięciach awangardowych. Uczennice przygotowywały się do konkurencji już od wielu tygodni, by ostatecznie zmierzyć się w rywalizacji 21 kwietnia. Własną interpretację tematu młodzież pokazała zarówno we fryzurach, jak i w strojach oraz makijażach.

Nasi adepci fryzjerstwa, biorąc udział w konkursie, mieli szansę zmierzyć się z typowymi warunkami pracy, charakterystycznymi dla tego zawodu – praca pod presją czasu i  świadomość bycia obserwowanym - w tym przypadku przez sporą widownię naszej szkoły.

Ocenie jury podlegał m.in. efekt końcowy fryzury (estetyka, pomysłowość i kreatywność) oraz pełny wizerunek modelki (fryzura, makijaż i ubiór) w odniesieniu do tematu konkursu.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności i kreatywności uczniów klas o profilu fryzjerskim, a także współzawodnictwo i konfrontacja umiejętności zawodowych, przygotowujących do udziału w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Poprzez konkurs uczniowie nabywają również nawyki przydatne na egzaminie zawodowym i kształtują umiejętność autoprezentacji, która jest cechą szalenie ważną w tym zawodzie.

Konkurs o Tytuł Mistrza ZSM rozstrzygnięty został na podstawie punktacji i dyskusji Jury.

 

Podium w XI MISTRZOSTWACH FRYZJERSTWA ZSM zajmują:

 • Klaudia Chochrek I ft - mistrz ZSM
 • Gabriela Wierzchałek z kl. III ft - wicemistrz ZSM
 • Szmyt Magdalena kl. II ft – wyróżnienie

 

 

Na poszczególnych poziomach klasowych wyniki przedstawiają się następująco:

 

Klasy pierwsze:

 • I miejsce Klaudia Chochrek
 • II miejsce Gacek Patrycja
 • III miejsce Bobowska Andżelika i Pyć Marcelina

Klasy drugie:

 • I miejsce Szmyt Magdalena
 • II miejsce Kudła Sabina

Klasy trzecie:

 • I miejsce Wierzchałek Gabriela
 • II miejsce Wnuk Magdalena
 • III miejsce Gaweł Gabriela

 

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

 

Więcej: Dolce vita - słodkie życie

FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

25-04-2017 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale IX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, który odbył się 08.04.2017 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

Uczestnicy Turnieju swoją przygodę z psychologią rozpoczęli już wiele miesięcy wcześniej. Podczas eliminacji musieli wykazać się znajomością wskazanych artykułów publikowanych w „Charakterach” i książek „O chłopcu, który przestał się bać” oraz „Mądre i pożyteczne”.

W części pisemnej finału uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę. Pozwolił on wyłonić 10 osób, które zakwalifikowały się do części ustnej finału.

W teście finałowym największa ilość zdobytych punktów wyniosła 86. Ostatnia osoba, która zakwalifikowała się do części ustnej osiągnęła wynik 76 punktów.

 

Wyniki testu finałowego naszych uczniów:

 • Agata Korszla kl. 2mt – 62 pkt. – miejsce 37
 • Krzysztof Gliwa kl.2at – 44 pkt. – miejsce 69

 

Gratulujemy uczestnictwa w finale i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju.

 


 

Więcej: FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

Wyniki konkursu biologicznego

25-04-2017 

Ogłoszenie

 

W dniu 24 kwietnia 2017 r. odbył się szkolny konkurs biologiczny: ”Komórka, tkanka, organizm”.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce: Krzysztof Faber- kl. 1 at

II miejsce: Patryk Giepert – kl. 1 at

III miejsce: Edyta Skowron- kl. 2ft

 

Serdecznie gratuluję !

 

Organizator: E. Pitera

Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów

24-04-2017 

 

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór na III edycję płatnego programu stażowego – Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów.

 

Nowatorski program jest skierowany do absolwentów, studentów uczelni technicznych, lotniczych oraz techników lotniczych, samochodowych, logistycznych.

 

Stażyści będą mieli możliwość zdobycia doświadczenia w największej w Polsce Spółce wykonującej obsługę techniczną samolotów pasażerskich.

Staż będzie trwać rok. Najlepsi stażyści będą mili szanse na zatrudnienie.


Więcej informacji:

Dzień z historią

24-04-2017 

12 kwietnia 2017 r. klasa 2mt pod opieką pani Marioli Ustrzyckiej i pani Ewy Wojakowskiej wybrała się na ciekawą wycieczkę, której celem było poszerzenie wiedzy historycznej. Zaczęliśmy w kinie „Helios” od obejrzenia filmu „Azyl”, który przedstawia poruszającą historię państwa Jana i Antoniny Żabińskich, którzy w czasie II wojny światowej na terenie warszawskiego ZOO, narażając własne życie, ukrywali wielu Żydów. Film był ciekawy i wzruszający i wszystkim się podobał. Warto go obejrzeć. Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, gdzie pani przewodnik przedstawiła nam historię naszego miasta od jego powstania aż po okres II wojny światowej. Pokazała nam też wiele ciekawych zdjęć i eksponatów znajdujących się w zbiorach muzeum. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie Piwnice”. W czasie jej zwiedzania pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o tym jaką rolę odgrywały w przeszłości nasze podziemia i do czego były wykorzystywane. Jesteśmy zadowoleni z tej wycieczki. Dzięki niej dokładniej poznaliśmy miasto, w którym się uczymy oraz zobaczyliśmy rzadko odwiedzane przez nas miejsca związane z jego historią.

 

Agata Korszla z klasy 2 mt

 

 

 

 

Więcej: Dzień z historią

Sukces ucznia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

23-04-2017 

W dniu 31 marca 2017 roku w Bieruniu odbył się etap praktyczny XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Uczeń klasy 3mbt Grzegorz Szpara uzyskał wyróżnienie w konkursie w kategorii: Mechatronika.  

 

Gratulujemy sukcesu.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT PROMUJĄCY KSIĄŻKI I CZYTANIE

23-04-2017 

Biblioteka szkolna zorganizowała w II półroczu konkurs na najciekawszy plakat promujący książki i czytanie. Praca mogła zostać przygotowana indywidualnie lub w grupie do trzech osób. Wybór laureatów był bardzo trudny ze względu na dużą ilość ciekawych i oryginalnych prac. Nagrodami w konkursie są oceny z wiedzy o kulturze lub z języka polskiego.

 

Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce: Gabriela Urban oraz Jakub Górak z klasy 2mt
 • II miejsce: Kamila Draus, Kinga Walas oraz Aleksandra Dziedzic z klasy 2ft
 • III miejsce: Agata Korszla z klasy 2mt

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

 

Bibliotekarze

 

 

 

 

 

Więcej: WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT PROMUJĄCY KSIĄŻKI I CZYTANIE

Wyniki Konkursu Wiedzy o gen. Władysławie Andersie I etap - pisemny

23-04-2017 

Do Wielkiego Finału, który odbędzie się w auli szkolnej w dn. 12 maja - Dniu Patrona Szkoły przechodzą przedstawiciele klas:

2 bt, 3 at, 2 mt i 1 lt.

 

Do współzawodnictwa dołączy drużyna nauczycieli.

 

Zapraszamy Wszystkich do gorącego kibicowania !

 

Będą również zadania dla publiczności z nagrodami !

Lekcja biblioteczna

19-04-2017 

12 kwietnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Rzeszowie odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem  klasy 1 ft. Udałyśmy się tam pod opieką p. Marty Muchy i p. Agaty Pawlak.

Tematem lekcji były tradycje, obrzędy i zwyczaje Świąt Wielkanocnych na przykładzie naszego województwa.  Najpierw p. Justyna Mucha-Szylar oprowadziła nas po budynku, pokazując m. in.  wystawy książek  i czytelnię główną. Dowiedziałyśmy się też, jak działa czytnik mikrofilmów oraz książkowa winda. Potem rozpoczęła się  lekcja i z zainteresowaniem wysłuchałyśmy informacji o nieznanych nam tradycjach regionu, w którym przecież same mieszkamy. Zaprezentowana została także literatura dotycząca tego tematu oraz ciekawe rekwizyty. Na pamiątkę naszej wycieczki wykonałyśmy kilka zdjęć.

 

Klaudia Miazga i Anna Żądło kl 1FT

 

 

 

 

Więcej: Lekcja biblioteczna

Edukacja teatralna

19-04-2017 

11 kwietnia klasa 1 mt pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Kapłon i pani Agaty Pawlak wybrała się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, aby obejrzeć spektakl „Skapiec” w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa, który wyreżyserował Jarosław Szwec. Zgromadzona w sali widowiskowej WDK młodzież mogła obejrzeć niezwykle udaną adaptację teatralną poznanej w gimnazjum sztuki Moliera. Nie zabrakło tego wszystkiego, co zapewnia publiczności dobrą zabawę. Było dużo śmiechu, sporo humoru i dobra gra aktorska. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wojciech Michno, który wcielił się w rolę głównego bohatera Harpagona. Perfekcyjnie oddał swoją grą skąpstwo, bezwzględność i głupotę tytułowej postaci. Wspaniałym dopełnieniem spektaklu były kostiumy, które przybliżyły klimat Francji XVII wieku. To kolejny udany spektakl Teatru Ludowego dla młodej rzeszowskiej publiczności. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas wkrótce i dostarczą znowu niezapomnianych teatralnych wzruszeń.

 

MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE I W ŁAGIEWNIKACH

18-04-2017 

7 kwietnia już o godzinie 5.50 wyruszyliśmy na coroczną pielgrzymkę maturzystów. Głównym punktem naszego wyjazdu było Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Podczas Mszy Świętej odprawianej w naszej intencji mieliśmy okazję pomodlić się przed obliczem Czarnej Madonny o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości oraz polecać Matce Bożej sprawy przyniesione nie tylko na karteczkach, ale przede wszystkim w naszych sercach. Oprócz tego mogliśmy podziwiać piękną bazylikę, czy po prostu pospacerować po placu rozciągającym się dookoła tego świętego miejsca. Chociaż pogoda niezbyt nam dopisywała, czuliśmy ogromną radość oraz nadzieję, że Matka Najświętsza wysłucha przyniesione przez nas modlitwy. Kolejnym miejscem, do którego wytrwale pielgrzymowaliśmy był Kraków, a konkretnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Centrum św. Jana Pawła II. W Łagiewnikach oczekiwała na nas siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która opowiedziała nam ciekawą historię pewnej dziewczyny, która doświadczyła uzdrowienia za przyczyną modlitw do Miłosierdzia Bożego. Siostra Gracja przedstawiła symbolikę obrazu Jezusa Miłosiernego, angażując do tego wszystkich, poprzez zadawanie pytań. Tam też odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zwiedziliśmy miejsca związane z św. siostrą Faustyną, Centrum św. Jana Pawła II, gdzie m.in. znajduje się sutanna, którą Ojciec Święty miał na sobie w momencie zamachu na Jego życie. O umówionej godzinie wszyscy zebraliśmy się w autokarach i już w nieco swobodniejszej atmosferze udaliśmy się w drogę powrotną. Dziękujemy serdecznie księdzu Jakubowi Pawłowskiemu za zorganizowanie pielgrzymki, ks. Adamowi Cyranowi i paniom: Kindze Lizak, Agnieszce Kapłon, Bożenie Kataniak-Stefańskiej i  Elżbiecie Piterze za opiekę nad nami, a także wspólną modlitwę w intencji naszej matury.

 

Karolina Wojtan i Kamil Zagaja kl. IV mt

 

WIELKI SUKCES !!!

18-04-2017 

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH WYGRYWA LICEALIADĘ W UNIHOKEJU

 

W marcu bieżącego roku w ramach Licealiady odbyły się zawody w unihokeju chłopców. Do rozgrywek zostało zgłoszonych 9 reprezentacji szkół średnichz Rzeszowa. W wyniku przeprowadzonego losowania ustalono 3 grupy eliminacyjne. Zespół Szkół Mechanicznych trafił do grupy B. W grupie tej znalazły się także: II LO oraz Zespół Szkół Technicznych. Gospodarzem zawodów było II LO.

 

Skład reprezentacji ZSM: Stats Marcin (1at), Grzesik Michał (2 mt), Marszał Sebastian (2mt), Kaszuba Kacper (3 bt), Piersiak Bartosz (3bt), Rzeszutek Jakub (2bt), Chyłek Mateusz (2bt), Szcząchor Bartłomiej (1est), Uran Marcin ( 1dt), Ciupak Jakub ( 1 dt ). Opiekunem drużyny był pan Tomasz Chrapek.

 

 

MECZE GRUPOWE:

 • I mecz: Zespół Szkół Mechanicznych – Zespół Szkół Technicznych 8 : 1
 • II mecz: II LO – Zespół Szkół Technicznych 5 : 2
 • III mecz: Zespół Szkół Mechanicznych – II LO 4 : 1

Po dwóch zwycięstwach zajmowaliśmy I miejsce w grupie i awansowaliśmy do najlepszej trójki zespołów. W finałach mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym".

W meczach finałowych nasi zawodnicy dzielnie walczyli . Doskonała dyspozycja zawodników pozwoliła im zająć pierwsze miejsce w Rzeszowie. Nasza reprezentacja pokazała wysoki poziom gry, zdobyła puchar, medale i cenne punkty dla szkoły.

 

MECZE FINAŁOWE:

 • III LO – ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH 2 : 1
 • ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH – ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH 3 : 2
 • III LO - ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH 1 : 1

 

TABELA KOŃCOWA:

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH
 • III LO
 • ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

GRATULACJE !!! GRATULACJE!!! GRATULACJE!!! GRATULACJE!!!

 

Więcej: WIELKI SUKCES !!!

Święta Wielkanocne 2017

11-04-2017 

AKCJA „BABECZKA” - CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

11-04-2017 

Z okazji Świąt Wielkanocnych wolontariusze z naszej szkoły znów pokazali jak bardzo można otworzyć swoje serce na innych ludzi. Podczas akcji "Babeczka" nie roznosiliśmy tylko wielkanocnych babek,ale także dobre słowo, uśmiech oraz miłość do człowieka, przede wszystkim tego chorego i starszego.Dla nas, wolontariuszy, jest to ogromne przeżycie, kiedy w zasadzie nic wielkiego nie robimy, a w zamian dostajemy niejednokrotnie łzy szczęścia tych, których odwiedzamy. Naszą "bronią" jest miłość!
Dziękujemy p.Kindze Lizak za to, że opiekuje się nami w ten czas i pomaga otwierać serce na cierpienie innych osób.W akcji tym razem wzięli udział: Małgorzata Korchowiec, Gabriela Zarzycka, Gracjan Rudzik, Jolanta Pacyna, Paulina Czarniecka kl. I est, Julia Młynarska kl. I ft, Dawid Pleśniak kl. I bt, Aleksandra Kuryło kl. I lt, Damian Wacław, Mateusz Buda kl. II ct, Paulina Pietrucha, Urszula Grobelna, Maria Makarska, Aleksandra Dziedzic, Patrycja Bosek kl. II ft, Michał Marciniec, Martyna Burek kl. III mbt, Aneta Warzybok, Paulina Sanecka, Magdalena Wnuk, Joanna Głowiś, Gabriela Mazur, Gabriela Wojtaszek, Magdalena Pelc, Gabriela Żyła kl. III ft, Weronika Teper, Ewelina Krupa, Klaudia Skrobacz, Małgorzata Domaradzka, Paulina Siudak, Małgorzata Nawój kl. IV ft, Karolina Wojtan kl. IV mt.

 

Autor: Damian Wacław kl. II ct

 

 

 

 

Więcej: AKCJA „BABECZKA” - CZYLI ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

Konkurs biologiczny

11-04-2017 

Ogłoszenie

 

W dniu 24 kwietnia br. o godz.11:35 w auli szkolnej odbędziesię konkurs biologiczny: ”Komórka, tkanka, organizm”.

Chętnych serdecznie zapraszam.

 

Organizator: E. Pitera

Szkolny konkurs chemiczny

09-04-2017 

 
Dnia 10.04.17 r. (poniedziałek), o godz. 9:40 w auli szkolnej odbędzie się konkurs chemiczny pt.: "Żywność i zdrowy tryb życia". Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z klas pierwszych. Czekają dyplomy, nagrody i oceny z przedmiotów chemia i WF.
 
 
Magdalena Wojtaszek - Hudzik
Alicja Bartyzel

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU DLA MATURZYSTÓW "ŻYCIU - TAK!"

09-04-2017 

Do szkolnego konkursu dla maturzystów „ŻYCIU - TAK!” zakwalifikowano 23 prace w kategoriach: literatura, praca plastyczna i prezentacja multimedialna.

 

3 kwietnia 2017 r. komisja w składzie: ks. Adam Cyran MS, p. Kinga Lizak, Karolina Wojtan kl. IV mt wyłoniła zwycięzców:

 

- I miejsce: EWELINA NOGA - kl. IV ft (kolaż)

 

- II miejsce: PATRYCJA WOJCIECHOWSKA - kl. IV fbt (rysunek)

 

- III miejsce: MARIA MICHALSKA - kl. IV fbt (kolaż) i DAWID ŁĘTEK- kl. IV mt (rysunek)

 

Wyróżnienie: MARLENA MARSZAŁEK - kl. IV ft (kolaż), ANITA TEREŚKIEWICZ- KL. IV ft (kolaż)

 

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

 

Organizator konkursu p. Kinga Lizak dziękuje maturzystom za wykonanie oryginalnych prac oraz za zainteresowanie tematem.

 

 

Więcej: WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU DLA MATURZYSTÓW "ŻYCIU - TAK!"

"Zaczerpnąć powietrza"

06-04-2017 

Chcąc rozwijać swoje umiejętności oraz hobby związane z lotnictwem pragnę poinformować, iż istnieje możliwość zorganizowania Kursu spadochronowego w Aeroklubie Rzeszowskim.
Kurs obejmuje szkolenie teoretyczne, szkolenie praktyczne, kontrole wiedzy teoretycznej (KWT) oraz SAMODZIELNY skok z wysokości 800-1200 metrów metodą Static Line (skok na linę). Do tej podniebnej przygody nie potrzeba badań lekarskich.
Osoby niepełnoletnie również mogą skoczyć posiadając zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.
W trakcie skoku istnieje możliwość filmowania, po wykonanym skoku zainteresowany dostaje filmik oraz zdjęcia ze skoku jest to doskonała pamiątka z jakże niesamowitego przeżycia.
Dzięki stałej współpracy Aeroklubu Rzeszowskiego z Zespołem Szkół Mechanicznych cena kursu wynosi jedyne 500 zł, czyli została obniżona o 200 zł od ceny którą oferuje Aeroklub Rzeszowski dla klientów zewnętrznych (700 zł).
Szkolenie prowadzone jest w grupach minimum 5 osobowych przez instruktora spadochronowego Pana Bogusława Marszałka, który oddał już dużo ponad 6200 skoków. Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie szkolenia spadochronowego oraz oddania samodzielnego skoku.

 

Co gwarantuje taki skok?

 • szkolenie w przemiłej atmosferze,
 • niesamowite wrażenia,
 • konkretną dawkę adrenaliny,
 • pamiątkę na całe życie,
 • możliwość wykonywania kolejnych skoków w odpowiadającym wam terminie, oraz wiele innych dodatkowych atutów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY OSOBY ZAINTERESOWANE

 

Kontakt:

 

TAK! POMAGAM!

06-04-2017 

 

24 i 25 marca 2017 roku wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w to, co w wolnym czasie lubią robić najbardziej, czyli w pomoc innym. Przez kilka godzin kolejny raz zachęcali klientów sklepów Biedronka i Hetman do wzięcia udziału w akcji "TAK! POMAGAM!".

Mąka, ryż, makarony, kasze, herbaty, konserwy i słodycze –to rzeczy, które wypełniły nasze wózki po brzegi .Wszystko trafi do rodzin, gdzie liczy się każdą złotówkę. Najważniejsza jednak będzie dla tych ludzi świadomość, że gdzieś są osoby gotowe do niesienia pomocy. Miło zauważyć, jak wiele osób jest chętnych do czynienia dobra.

Kolejna akcja zakończyła się ogromnym sukcesem naszych wolontariuszy. W skład tej grupy weszli: Paulina Perlak, Karolina Bator, Paulina Płoch, Klaudia Miazga kl. I ft Dawid Pleśniak kl. I bt Magdalena Szmyt kl. II ft Aleksandra Zapalska, Marcin Knutel kl. II mt Damian Wacław kl. II ct Michał Marciniec kl. III mbt Gabriela Wojtaszek, Paulina Sanecka kl. III ft Weronika Teper, Ewelina Krupa kl. IV ft.

Dziękujemy również naszym opiekunom: pani Kindze Lizak i pani Iwonie Adamiec - Zielińskiej za przygotowanie tej akcji i opiekę nad nami.

 

Szkolny Wolontariat

Płatne staże wakacyjne dla uczniów - spotkanie informacyjne

05-04-2017 

 Rszkoly

 

 5 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów z panią Joanną Piętą koordynatorem projektu Urzędu Miasta Rzeszowa pt. "Rzeszowskie szkoły otwarte na rynek pracy".

Spotkanie dotyczyło staży wakacyjnych dla uczniów, a w szczególności warunków oraz zasad uczestnictwa, etapów rekrutacji i korzyści płynących z ich odbycia. Staże odbywać się bedą w branżach: mechanicznej, mechatronicznej, lotnistkowych służb operacyjnych oraz fryzjerskiej, z którymi szkoła współpracuje w ramach programowej praktyki zawodowej odbywanej w klasie trzeciej oraz z firmami naszego regionu, które wyraziły chęć uczestniczenia w tym projekcie. Każdy stażysta otrzyma: wynagrodzenie za odbyty staż w wymiarze 150 godzin w kwocie 997,40zł, odzież wymaganą na danym stanowisku pracy oraz zwrot kosztów dojazdu na miejsce stażu. Proponowane staże dają możliwość rozwoju zawodowego, zdobycia doświadczenia, a w szczególności  uczestniczenia w rzeczywistych warunkach pracy na etapie edukacji w wybranym przez siebie zawodzie. Takie możliwości przekładają się na dobry start w dorosłe życie.

 

 Więcej na temat staży wakacyjnych w zakladce projekty unijne.

 

SUM1

 

Więcej: Płatne staże wakacyjne dla uczniów - spotkanie informacyjne

Relacja z praktyk w Berlinie

05-04-2017 

Berlin2Za nami już trzy tygodnie praktyk w Berlinie. W czasie naszego pobytu zdążyliśmy się zaaklimatyzować w tak dużym mieście. Pomimo naszych początkowych obaw, wynikających z dużych różnic kulturowych, czujemy się tu pewnie i bezpiecznie.  

Miłym gościem w trakcie naszego pobytu była Pani Dyrektor Alicja Romaszuk, która odwiedziła nas w salonach podczas pracy, jak również spędziła z nami weekend. Zwiedziliśmy wspólnie najciekawsze zabytki Berlina. Podziwialiśmy Katedrę Berlińską oraz inne miejsca przy ulicy Unter den Linden.  W ubiegłym tygodniu pogoda nas rozpieściła i pozwoliła dostrzec uroki miasta w pełnym słońcu. Mieliśmy okazję spędzić cudowne chwile nad pobliskim jeziorem Müggelsee. Niedziela dostarczyła nam wielu nowych wrażeń podczas zwiedzania Reichstagu; siedziby rządu Niemiec. Panorama miasta widziana  z imponującej  kopuły  zapierała dech w piersiach.

Nasz wyjazd powoli dobiega końca, walizki pękają w szwach, a portfele są coraz cieńsze.

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto skorzystać z zagranicznych praktyk w przyszłym roku to zapewniamy, że jest to cenne doświadczenie.

 

Tschüs!

Joanna Głowiś 3ft

 

A4

 

Więcej: Relacja z praktyk w Berlinie

Pierwszy dzień wiosny w Mechaniku

05-04-2017 

PRATT WHITNEY - logonawww

 

Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy wraz z firmą Pratt & Whitney AeroPower Rzeszów (Hamilton Sundstrand Poland).

Przedstawiciele firmy zaprezentowali profil montera silników lotniczych i mechanika napraw APU, oraz przedstawili funkcjonowanie i możliwości firmy. Całość spotkania uświetniona była bogatym programem z licznymi konkursami i nagrodami. Młodzież mogła się również wykazać, rozwiązując skomplikowane zadania praktyczne i poczuć się w roli montera. Nie można  nie wspomnieć o „Andym” tj. firmowej maskotce, która swoimi oryginalnymi pomysłami i tańcem bawiła nas do łez.

 

Dziękujemy za miło spędzony czas.

 

 

 

 

 

 

Więcej: Pierwszy dzień wiosny w Mechaniku

Edukacja teatralna

05-04-2017 

30 marca klasa 2 at wybrała się wraz z panią Agnieszką Kapłon oraz panią Agatą Pawlak do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pod tytułem „Chory z urojenia”w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, którego premiera miała miejsce 25 marca bieżącego roku. Sztuka przedstawia losy Argana, zmagającego się z wymyślonymi chorobami, które całkowicie zdominowały życie tego hipochondryka i jego, skazanej na dziwactwa ojca, rodziny. „Chory z urojenia” to doskonała komedia mistrza gatunku – Moliera. Znajdziemy w niej wszystko, do czego przyzwyczaił nas klasyk – barwne postacie, arcyśmieszne sytuacje i nagłe zwroty akcji. Jego teksty są z jednej strony niezwykle żartobliwe, z drugiej zaś zawsze niosą jakieś ważne przesłanie. Dodatkową niespodzianką dla młodych widzów jest wprowadzenie słownictwa młodzieżowego oraz miłosne wyznanie jednego z bohaterów, które zaczyna się od słów „przez Twe oczy zielone oszalałem”. Warto zwrócić również uwagę na ciekawą scenografię autorstwa Maciej Preyera i doskonałą grę wszystkich aktorów. Serca widzów zdobyła jednak szczególnie Małgorzata Pruchnik-Chołka, o czym świadczyły brawa na widowni. Spektakl nam się podobał i zachęcamy wszystkich do obejrzenia sztuki. Teatr da się lubić!!! Następnie przeszliśmy do Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, mieszczącej się przy ulicy 3 Maja. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia dawnego i współczesnego Rzeszowa. Pan przewodnik opowiedział nam o miejscach, które te fotografie przestawiają. Następnie obejrzeliśmy prezentację opisującą zmiany zachodzące na ulicy 3 Maja. Dowiedzieliśmy się o przeszłości tej ulicy, o modyfikacji jej nazwy oraz o życiu, które się na niej toczyło w dawnych i bliższych nam czasach. Na pewno warto poznawać historię miasta, w którym się uczymy.

 

Przemysław Fitoł i Dominik Weber II at

 

 

 

 

Więcej: Edukacja teatralna

Włącz się do akcji "Moja książka dla ciebie"

05-04-2017 

Organizujemy zbiórkę książek dla dzieci z domowej biblioteczki. Prosimy o przynoszenie ciekawych i zachęcających do czytania książek w bardzo dobrym stanie. Książki powinny być opatrzone stosowną dedykacją od przekazującego ucznia dla nieznajomego dziecka.

Zgromadzone książki zostaną przekazane Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie i wykorzystane w happeningu „Moja książka dla ciebie”, który odbędzie się w dniu 3 czerwca 2017r. Akcja polegać będzie na obdarowywaniu książkami spacerujących z opiekunami dzieci w wybranych miejscach w Rzeszowie.

Książki należy przynosić do biblioteki szkolnej najpóźniej do dnia 12 maja 2017 r.

 

Podaruj dzieciom książeczki z domowej biblioteczki!

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!