„Łączy nas krew, która ratuje życie”

22-11-2018 

Naszą szkołę od dawna cechuje kilka ważnych wartości. Jedną z nich jest wrażliwość na potrzeby innych. Tradycją w ZSM stało się organizowanie zbiórek krwi.

W dniu 15.11.2018r. w akcji wzięło udział 56 osób. "Każda kropla jest na wagę złota" - krwi nie da się wyprodukować, więc każdy dawca wart jest więcej niż największa sztabka najdroższego kruszcu. Rekordzistą była 3 lt, z tej klasy krew oddało aż 10 osób.

Każdy z dawców otrzymał "doładowanie"' w postaci pudełeczka z energetycznymi czekoladami. "Łączy nas krew, która ratuje życie".

 


 

 


 

 

 

 

#KOMÓRKOMANIA - Dzień Dawcy Szpiku

22-11-2018 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji #KOMÓRKOMANIA!

 

Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS.

Projekt jest kierowany do pełnoletnich uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych, ich rodziców oraz pracowników szkoły.

Sprawdź czy możesz zostać dawcą https://www.dkms.pl/pl/faq

 

Zarejestruj się jako dawca szpiku w dniu 29.11.2018 (czwartek) w godzinach 9-11 w auli ZSM.

 

Zapraszamy!

 

Koordynacja akcji:

M. Bardzik, A. Uchman

Szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej „Nasza Niepodległa”

21-11-2018 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim zorganizowanym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie recytacji dwóch wybranych przez siebie utworów o tematyce patriotycznej. Konkurs odbędzie się w drugiej połowie grudnia.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Zgłoszenia przyjmują panie: Kinga Lizak, Agnieszka Kapłon, Agata Pawlak.

 


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

21-11-2018 

 

Jeśli jesteś kreatywny, nie lubisz nudy, masz mnóstwo pomysłów. Chcesz pomóc nam uatrakcyjniać szkolne życie w Mechaniku, zgłoś się i zostań członkiem Samorządu Uczniowskiego.

Przygotuj krótki filmik o sobie lub wymyśl inna formę autoprezentacji i przyjdź z tym do nas albo naszego opiekuna p. Joanny Cichoń do 20 grudnia 2018 r.

 

Samorząd Uczniowski

ADAM MICAŁ MISTRZEM POLSKI TOBIKART 2018

21-11-2018 

Adam Micał uczeń klasy 1 lt 

Zespołu Szkół Mechanicznych

 

MISTRZEM POLSKI TOBIKART 2018

 

w kartingu halowym w kategorii Junior i Senior !

 

 

 

 

BMW dla Adama Micała,

fascynująca walka o samochód we Wrocławiu

 

W niedzielę 11 listopada br zakończył się tegoroczny cykl Mistrzostw Polski Tobikart w kartingu halowym rozgrywany na Wrocławskim Racing Center. Oprócz tytułów MISTRZOWSKICH kierowcy walczyli o nagrodę główną dla najlepszego zawodnika imprezy – BMW 316 !

 

 

Samochodem odjechał z Wrocławia do Rzeszowa Adam Micał, który wygrał emocjonujący wyścig Last Man Standig.

 

Adam uzyskał w 3 rundach cyklu Mistrzostw Polski Tobikart 2018 rozgrywanych na torze WRC kilka tytułów i wyjechał z wieloma trofeami które zasiliły już i tak sporą dotychczasową kolekcję zawodnika.

Na tytuł MISTRZA POLSKI TOBIKART 2018 w kartingu halowym, który uzyskał Adam w dwóch kategoriach: Junior (60kg) i Senior (80kg) złożyły się:

 1.  Mistrz Dolnego Śląska w kartingu halowym 2018 – kategoria: Junior (obronił tytuł z 2017)
 2. Wice Mistrz Dolnego Śląska w kartingu halowym 2018 – kategoria: Senior

  https://polskikarting.pl/2018/07/04/mistrzostwa-polski-tobikart-nowy-cykl-halowy/


 3. Puchar ŚLĘZY – I miejsce w kategorii Junior
 4. Puchar ŚLĘŻY – I miejsce w kategorii Senior

  https://polskikarting.pl/2018/09/28/puchar-slezy-po-raz-pierwszy-mical-i-kolodziej-zwyciezcami/
 5. STAG Karting Masters – I miejsce w kategorii Junior
 6. STAG Karting Masters – I miejsce w kategorii Senior

Adam ściga się również w kartingu wyczynowym i jako jedyny licencjonowany kierowca z Podkarpacia uczestniczył w Mistrzostwach Świata ROK CUP 2017 – LONATO we Włoszech.

Jako debiutant na zawodach odniósł sukces gdyż włoski team zaproponował mu testy na F-4.

 

 

 

 

 

 

"Wybierz biało – czerwoną"

21-11-2018 

W dniu 9.11. 2018 r. w ramach obchodów 100-lecia niepodległości klasa 1 mst pod opieką pani Ewy Wojakowskiej wybrała się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie, aby uczestniczyć w konkursie „Wybierz biało – czerwoną”. Najpierw zwiedzaliśmy wystawę tematyczną związaną ze świętem niepodległości, potem zaś rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. Następnie losowaliśmy róże białe lub czerwone, do których dołączone były pytania. Prawidłowa odpowiedź była kluczem do   nagród, które były ukryte w różnych miejscach biblioteki. Wśród nagród można było wylosować bony do Empiku w wysokości 20 zł, różne gadżety z motywem Rzeszowa, napoje i słodycze. Na koniec zostaliśmy oprowadzeni po budynku biblioteki. Po zakończeniu wróciliśmy do szkoły, aby razem z innymi klasami odśpiewać hymn Polski o godzinie 11:11.

 

Bartosz Dryja 1 mst

 


 

Więcej: "Wybierz biało – czerwoną"

WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ SALI Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

21-11-2018 

 

W dniu 13.11.2018 r. został rozstrzygnięty KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ SALI.

 

Jury oceniło:

 • liczbę elementów nawiązujących do 100 rocznicy odzyskania niepodległości,
 • pomysłowość,
 • estetykę wykonania.

W każdej kategorii przyznane zostały punkty od 1 do 10.

 

Sale, które otrzymały największą liczbę punktów to:

 • I miejsce  –  sala 37
 • II miejsce  –  sala 11
 • III miejsce  -  sala 22

Uczniowie dekorujący zwycięską salę (uczennice klasy 1 ft) w nagrodę otrzymują dzień bez pytania.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

 

ORGANIZATORZY

Seminarium kontaktowe eTwinning

19-11-2018 

W dniach 8-10.11 w Hanowerze odbyło się seminarium kontaktowe eTwinning  dla nauczycieli szkół zawodowych pt. "Spain, Poland and Germany- uniting aspects".

W wydarzeniu współorganizowanym przez narodowe agencje Erasmus+ oraz Ministerstwo Edukacji Dolnej Saksonii wzięło udział 22 nauczycieli z Hiszpanii, Polski i Niemiec.

Zespół Szkół Mechanicznych reprezentowany był przez p. Magdalenę Bardzik- nauczycielkę j. angielskiego. Podczas seminarium rozpoczęto projekt współpracy ze szkołami z Hiszpanii i Niemiec w zakresie robotyki dla klas o profilu technik mechatronik. Jest to już drugi projekt eTwinning realizowany w ZSM- we wrześniu b.r. rozpoczęto projekt pt. Aeronautics- an amazing world! przeznaczony dla klas o profilu technik awionik.

 

 

 

 

 

 

Więcej: Seminarium kontaktowe eTwinning

W MIKOŁAJKI PODARUJ KAWAŁEK SIEBIE

19-11-2018 

Jako oficjalni Partnerzy Fundacji poszukujemy osób, które chętnie przekażą swoje długie włosy dla Fundacji WeGirls .

Jeśli chcesz pomagać innym,a masz długie włosy, zgłoś się do pracowni fryzjerskiej Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, celem skonsultowania zabiegu.

 

Trzecia edycja akcji - konsultacje i zbiórka włosów będą trwały w dniach 1-20 grudnia 2018 r.

 

Fundacja Przyjaźni WeGirls działa prężnie już od kilku lat. Dzięki darczyńcom zbieramy włosy, a dzięki naszemu partnerowi – firmie Rokoko – dostarczamy peruki, uzyskiwane w toku całkowicie bezpłatnej  produkcji. Zaangażowanie firmy Rokoko, praca całego zespołu oraz woluntariuszy pozwala nam przekazywać darmowe peruki dzieciom, które ich potrzebują.Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę.

Jeśli Twoje włosy mają minimalną długość w kucyku 25 cm i są zdrowe, masz szansę na przekazanie ich fundacji za pośrednictwem Technikum Usług Fryzjerskich w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

Ten dar, to również szansa na zmianę wizerunku,którego dokona młodzież w pracowni fryzjerskiej ZSM. Wypełniając ankietę jako darczyńca, listownie otrzymasz oficjalne imienne podziękowanie od fundacji WeGirls.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.wegirls.pl

 

JEŚLI CHCESZ POMÓC SKONTAKTUJ SIĘ Z SEKRETARIATEM
ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH w RZESZOWIE
POD NUMEREM TELEFONU 17 748 22 50

Udział pocztu sztandarowego szkoły w uroczystych obchodach Święta Niepodległości

19-11-2018 

W przeddzień obchodów Święta Niepodległości poczet sztandarowy szkoły w składzie: Patrycja Jarosz 2mst, Arkadiusz Cichoń 2mst, Patryk Kozek 1mst brał udział w "Nocy Pamięci". O godz. 19.30 na Rzeszowskim Rynku przy pomniku T. Kościuszki zostały złożone wieńce, wiązanki kwiatów, zapalono  znicze, wspólnie odśpiewano hymn, odbył się też Apel Pamięci i oddana została salwa honorowa. W wielu miejscach pamięci w Rzeszowie wystawione zostały posterunki honorowe, upamiętniające bohaterów, którzy walczyli o niepodległość.

11listopada odbyły się wojewódzkie uroczystości z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Brał w nim udział poczet sztandarowy szkoły w składzie: Dominika Giera 2ft, Paulina Polańska 2ft, Rafał Nadłonek 2mst.

Rozpoczęły się one Mszą Świętą w Kościele Farnym. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, gdzie odśpiewano wspólnie hymn i podniesiono flagę państwową. Po wystąpieniach władz województwa, odbył się Apel Pamięci i salwa honorowa. Podczas uroczystości po raz pierwszy zabrzmiał Dzwon Niepodległości. Opiekę nad pocztem w tych wydarzeniach sprawowała pani Ewa Wojakowska.

 

 

 

 

Więcej: Udział pocztu sztandarowego szkoły w uroczystych obchodach Święta Niepodległości

Biało - Czerwony ZSM

19-11-2018 

W dniu 8 listopada w naszej szkole odbyła się akcja "Biało - Czerwony ZSM", w której udział wzięły klasy:

 • 1at, 1bt, 1act, 1ct, 1ft, 1 lt, 1 mst
 • 2at, 2ct, 2 dt, 2 ft, 2lt, 2mst
 • 3bt, 3ct, 3 ft, 3lt, 3mt
 • 4ct, 4 ft, 4 lt

W akcję włączyli się także nauczyciele i Dyrekcja szkoły.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za liczny udział w przedsięwzięciu, zaangażowanie i pragniemy poinformować, że najpiękniejszą flagę utworzyła klasa 2 lt. Gratulujemy!

Akcja była okazją do włączenia się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 


 

 

 

 

 

 

 

Więcej: Biało - Czerwony ZSM

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Znajomości Języka Angielskiego "English is Easy!"

19-11-2018 

W dniu 07.11.2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Znajomości Języka Angielskiego "English is Easy". W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas: Ict, Imst, Ift, IIat, IImst, IIImt, IIIft, IIIat, IVct.

 

Test składał się z pięciu zadań: uzupełnianie luk, słowotwórstwo, słownictwo - „wisielec,” test wyboru oraz parafraza zdań na poziomie średniozaawansowanym (B1/B2).

 

Laureatami konkursu zostali:

- Patryk Paśko z  klasy I mst – miejsce I

- Michał Skowron z klasy III mt – miejsce II 

- Sebastian Piekiełek z klasy IV ct i Maksymilian Pilch z klasy Ict – miejsce III

 

 

 

Wyróżnienia:

- Krzysztof Więckowicz z klasy IV ct

- Weronika Rajewska z klasy III ft

- Jakub Duda z klasy II mst

 

Pragniemy podziękować sponsorom nagród:

Szkole Języków Obcych Professional English School, która ufundowała nagrodę główną – roczny kurs języka angielskiego Wydawnictwu PEARSON oraz wszystkim uczestnikom konkursu za udział.

 

Dorota Łagowska i Dagmara Kotowicz - organizatorzy konkursu

"Śladami Niepodległości"

15-11-2018 

Film został nakręcony podczas zorganizowanej w dniach 4-5 października 2018 wycieczki "Śladami Niepodległości". Wycieczka była elementem szkolnych przygotowań do obchodów Jubileuszu 100-lecia Niepodległości Polski, zaś uczestniczyli w niej uczniowie klas: 1ft, 1ht, 1lt i 1mst oraz 3mt. Podczas jej trwania uczestnicy odwiedzili Muzeum Bitwy Gorlickiej w Gorlicach, Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Sanktuarium Józefa Piłsudskiego w Kielcach i Muzeum Czynu Niepodległościowego w Krakowie. Opiekunami podczas wyjazdu byli: Wojciech Kubala, Alicja Bartyzel i Edyta Dragulska.

 

 

 

 

 

Informacja dla tegorocznych absolwentów klas w zawodzie technik mechanik lotniczy i technik awionik

13-11-2018 

Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, w 2019 r rozpoczyna realizację projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, działania 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym - pt. "Przygotowanie studentów specjalności inżynieria lotnicza i awionika do podjęcia pierwszej pracy w branży lotniczej".

 

Projekt adresowany jest do tegorocznych absolwentów klas w zawodzie technik mechanik lotniczy i technik awionik.

 

Informacje na temat projektu >> pobierz

 

Ciekawa lekcja historii

13-11-2018 

W dniu 5.11.2018 r. klasa 3 lt pod opieką pań Ewy Wojakowskiej i Joanny Cichoń wybrała się na spotkanie z panem Maciejem Rędziniakiem do rzeszowskiego Zamku Lubomirskich. Usłyszeliśmy o powstaniu i losach zamku, o jego właścicielach, funkcji i zmieniającym się wyglądzie na przestrzeni lat. Zwiedzaliśmy podziemną część, w której mieszczą się pomieszczenia socjalne i historyczne sądu, pełniące niegdyś rolę cel więziennych. W zamku w latach 1939-44 było więzienie niemieckie, zaś od 1944 roku, komunistyczne. Pomiędzy 1944 a 1956 rokiem komuniści wykonali tam ponad 400 wyroków śmierci. Rolę więzienia zamek pełnił do 1981 r.

Ze spotkania wynieśliśmy sporo informacji na temat historii miasta i regionu, a pan Maciej, który okazał się świetnym mówcą, został zaproszony na spotkanie do Zespołu Szkół Mechanicznych.

 

Oskar Mokwa - klasa 3 lt

 


 

 

 

 

ZNICZE ZEBRANE W ZSM ZAPŁONĘŁY NA CMENTARZU ŁYCZAKOWSKIM WE LWOWIE

13-11-2018 

"Oto 100 lat temu odradzała się po 123 latach niewoli niepodległa Rzeczypospolita. Odradzała się w radości i męce, w pokoju i w boju. Tu, we Lwowie, nie trzeba o tym nikomu przypominać, wystarczy rozejrzeć się po tych szeregach białych krzyży" - powiedział podczas uroczystości na Cmentarzu Obrońców Lwowa, we wschodniej części Cmentarza Łyczakowskiego, konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski.

Szkolny Wolontariat dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w zbiórkę zniczy na polski cmentarz we Lwowie. Biało- czerwone znicze zostały przekazane do Telewizji Rzeszów, a potem zawiezione i zapalone 1 listopada na największych i najstarszych nekropoliach - Łyczakowie, Cmentarzu Orląt i Cmentarzu Janowskim.

 

Zbiórka krwi

12-11-2018 

Już w najbliższy czwartek w godzinach od 8:00 do 10:00 w naszej szkole odbędzie się piąta akcja zbiórki krwi. W tym roku akcja jest zorganizowana z okazji 100 - lecia ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI.

Honorowym dawcą może zostać każdy pełnoletni uczeń. Zapisy prowadzi Samorząd Uczniowski. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji i zapraszamy do zapisywania się.

Osoby, które oddadzą krew otrzymają komplet czekolad. Przypominamy, że krew może być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet, przy czym przerwa pomiędzy kolejnymi donacjami nie może być krótsza niż 2 miesiące.

Więcej informacji u organizatorów: pani J. Cichoń i pana P. Pustelny

 

"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie,

to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia"

św. Jan Paweł II

 

Szkolne obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

10-11-2018 

 

9 listopada cała społeczność ZSM włączyła się w ogólnopolskie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu rozpoczęliśmy świętowanie od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego o godzinie 11. 11. Tym samym włączyliśmy się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i byliśmy częścią prawie 5 milionowej wspólnoty uczniów i nauczycieli ze szkół w Polsce i za granicą, która zgłosiła swój udział w tym pięknym wydarzeniu. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”  zebrani w auli szkolnej obejrzeli wzruszający montaż słowno – muzyczny, którego celem było wyrażenie wdzięczności tym wszystkim, dzięki którym sto lat temu Polska mogła powrócić na mapę świata. Wybrzmiały słowa między innymi „Reduty Ordona”, a także wersy „Dziadów” cz. III. Można była usłyszeć tradycyjne pieśni legionowe, ale również piękną współczesną piosenkę „Uwierz Polsko”. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o Polsce. Pytania dotyczyły bardzo wielu dziedzin: literatury, sportu, filmu, muzyki, kuchni, poprawności językowej. Najlepsi w konkursowych zmaganiach okazali się przedstawiciele klas: 1 bt i 3 at. To był piękny i wzruszający dzień dla całej społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siatkówka dziewcząt

07-11-2018 

Jak co roku szkolna drużyna ZSM wzięła udział w rozgrywkach siatkówki dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Rzeszowa. Zgłoszonych zostało 17 reprezentacji. 19.10.2018 r. odbyły się eliminacje. W naszej grupie znalazły się szkoły: ZSKU, ALO oraz ZS Nr 1. Tego dnia nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, była zdeterminowana, na boisku pokazała charakter. Po zaciętej walce dziewczyny awansowały do finałów, które odbywały się w V LO. Kolejne mecze rozegrały się między drużynami z II LO, IV LO, I LO oraz V LO. Mechanik ponownie znalazł się wśród zwycięzców grup i zajął 5 miejsce.

 

Skład: Urszula Grobelna, Gabriela Stadnik, Gabriela Urban, Klaudia Bzikot, Andżelika Matuła, Dominika Florek, Klaudia Tarczyluk, Wiktoria Szylar, Klaudia Stodolak, Karolina Wołowiec, Patrycja Jarosz.

 

Opiekun: mgr Alicja Bartyzel

 

 

 

 

Więcej: Siatkówka dziewcząt

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

07-11-2018 

Dnia  22  października 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.

Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami dotyczącymi geografii, historii i kultury Wielkiej Brytanii i Stanów ZjednoczonychNajwiększą wiedzą o tych krajach wykazali się:

 • I miejsce - Krystian Zapłocinski z kl. 2mst
 • II miejsce - Agata Korszla z kl. 4mt
 • III miejsce - Krzysztof Faber z kl.3at

Uczniowie otrzymają nagrody na najbliższej uroczystości szkolnej.

 

Gratulujemy!

 


KWESTA NA CMENTARZACH

07-11-2018 

 

Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach diecezji rzeszowskiej wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz ubogich z Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. 1 listopada spotkaliśmy się na cmentarzach Podkarpacia, aby uczestniczyć w pięknym i bardzo potrzebnym przedsięwzięciu. Celem tej dobroczynnej akcji była zbiórka funduszy umożliwiających pomoc ubogim i bezdomnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w tej akcji - mogliśmy pomóc i naprawdę dobrze spędzić ten dzień. Swój czas w tych świątecznych dniach na pomoc innym poświęcili następujący wolontariusze z naszej szkoły: Julia, Ania, Ola, Gabrysia kl. I ft, Mateusz kl. I ct, Krystian, Mateusz kl. II mst, Iza i Kinga kl. III ft.

 

Szkolny Wolontariat

Szkolny Konkurs Ortograficzny

05-11-2018 

 

Zapraszamy do udziału w Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego!
Konkurs, w formie dyktanda, odbędzie się 13 listopada (wtorek) o godz. 11:35 w auli szkolnej.
Zgłoszenia prosimy kierować  do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do organizatorów konkursu do dnia 12.11.2018 r.

 

Organizatorzy:
Magdalena Bardzik
Sławomir Łoboda

KONKURSNA NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ SALI Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

04-11-2018 

 

W związku ze zbliżającym się dniem 11 listopada serdecznie zapraszamy wszystkie klasy do udziału w KONKURSIE NA NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ SALI.

 

Jury oceni:

 • liczbę elementów nawiązujących do 100 rocznicy odzyskania niepodległości,
 • pomysłowość,
 • estetykę wykonania.

W każdej kategorii przyznane zostaną punkty od 1 do 10. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie sumy uzyskanych punktów. Uczniowie dekorujący zwycięską salę w nagrodę otrzymają dzień bez pytania.

Akcja "Biało – Czerwony ZSM"

04-11-2018 

W dniu 8 listopada (czwartek) planujemy w naszej szkole przeprowadzenie akcji pod nazwą "Biało – czerwony ZSM". Wydarzenie polega na tym, że uczniowie poszczególnych klas ubierają się w tym dniu w odzież (koszule, koszulki, itp.) w dwóch kolorach białym i czerwonym, w taki sposób, aby siedząc w sali lekcyjnej, tworzyli polską flagę. Ważne jest, aby zachować proporcje bieli i czerwieni. Komisja konkursowa, złożona z uczniów i nauczycieli, odwiedzi sale lekcyjne i zrobi zdjęcia zespołom klasowym, a także oceni flagi utworzone przez poszczególne klasy. Te klasy, które w całości wezmą udział w akcji zostaną nagrodzone dniem bez pytania. Podczas długiej przerwy planujemy wspólne zdjęcie w auli szkolnej. Zapraszamy do udziału w akcji nauczycieli i wychowawców.Bądźmy razem biało-czerwoni!

 

Bohaterowie walczący o naszą niepodległość

04-11-2018 

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości wysłuchaliśmy dwóch wykładów pana Zenona Fajgera z IPN-u w Rzeszowie o Polakach, którzy zapisali się na kartach historii Polski jako bohaterowie walczący o naszą niepodległość. Podczas pierwszego wykładu prowadzący przedstawił biografie Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego oraz Ignacego Paderewskiego. Drugi wykład był o Wincentym Witosie, Wojciechu Korfantym oraz Ignacym Daszyńskim. Biografie tych bohaterów skłaniają do refleksji i budzą podziw. Dziękujemy.

 

Dominik Młynarczyk, Michał Kozicki 3ct

 


IV edycja "Wystartuj z nami"

31-10-2018 

 

Prezentacje i stoiska 18 firm z Rzeszowa i regionu. Rozmowy kwalifikacyjne uczestników z Pracodawcami. Warsztaty w czterech blokach tematycznych. Konkursy. Rozmowy dotyczące praktyk i staży dla uczniów szkół zawodowych. Kilkaset osób. To w pigułce Podkarpackie Wystartuj z nami, którego czwarta edycja odbyła się 30 października 2018 r. w Zespole Szkół Mechanicznych.

 Dziękujemy za udział w evencie i zapraszamy na V edycję Wystartuj z nami, która odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. oczywiście w Zespole Szkół Mechanicznych.

 

 

 

 

 

 

Więcej: IV edycja "Wystartuj z nami"

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!