KARAOKE

13-12-2010 

 
Dnia 17 grudnia 2010r. (piątek) w godzinach 11:35 – 13:10 w auli szkolnej odbędzie się niecodzienna impreza
 Szczegółowe informacje można uzyskać u wychowawców klas i opiekuna Samorządu Szkolnego.
Na deskach naszej auli tradycyjnie same gwiazdy
Zapraszamy serdecznie.
 
Opiekun Samorządu Szkolnego: Joanna Cichoń

MIKOŁAJE Z MECHANIKA U CHORYCH I STARSZYCH

09-12-2010 

6 grudnia w dniu św.Mikołaja młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w akcji „MIKOŁAJ”. Odwiedzaliśmy ludzi chorych, samotnych oraz niepełnosprawnych mieszkających na terenie parafii M.B. Saletyńskiej.

O godzinie 14:30 Mikołaje oraz ich pomocnicy  spotkali się w świetlicy parafialnej. Po krótkim spotkaniu 30 osobowa  ekipa ruszyła do akcji: anielice, renifery i śnieżynki  Chodząc ulicami i odwiedzając ludzi starszych, chorych, samotnych i niepełnosprawnych  byliśmy bardzo szczęśliwi ponieważ na ich twarzach pojawiał się uśmiech, a niekiedy i łzy szczęścia, że ktoś o nich pamięta. Każdy otrzymał paczkę od św. Mikołaja, dobre słowo oraz życzenia bożonarodzeniowe.  Ludzie którzy nas mijali na ulicach przyjaźnie się uśmiechali, a grzeczne dzieci dostawały słodki podarunek JPo odwiedzeniu wszystkich osób wróciliśmy do świetlicy, gdzie mieliśmy przygotowany mały poczęstunek:kanapki, zupę pomidorową, ciepłą herbatę i słodycze. Ksiądz proboszcz także otrzymał mały podarunek za to, że był grzeczny i odmawiał codziennie paciorki J Do akcji zaangażowała  nas wszystkich pani profesor Kinga Lizak i nikt z nas nie żałował, że dał się namówić 

Dziękujemy całej ekipie za zaangażowanie i WIELKIE SERCE 

Do zobaczenia z rok! Więcej: MIKOŁAJE Z MECHANIKA U CHORYCH I STARSZYCH

KONKURS J.NIEMIECKIEG

08-12-2010 

Dnia 16.12.2010 (czwartek)o godz.11.40 w auli odbędzie się szkolny "Konkurs wiedzy o państwach niemieckojęzycznych", który zostanie przeprowadzony w języku polskim i będzie miał formę testu wyboru.

Zgłoszenia przyjmują nauczycielki języka niemieckiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie!

OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

06-12-2010 

X ŚLĄSKI FESTIWAL

06-12-2010 

 

W dniach od 20 do 21 października 2010 r. w katowickim Spodku odbył się X Śląski Festiwal Fryzjersko-Kosmetyczny. Począwszy od sceny głównej,  na której królowały fryzury, makijaże i pokazy, można było zwiedzić znajdujące się dookoła aleje stoisk. Wystawcy zaprezentowali ogromną ofertę zarówno produktów, jak i innowacji branżowych, z którymi mogli się zapoznać przyszli adepci sztuki fryzjerskiej. W pokazach zespołów instruktorów brały udział szkoły fryzjerskie z całej Polski. Pokazom i konkursom uczniowskim przyglądali się uczniowie  naszej szkoły. Ponadto Zespół Szkół Mechanicznych w konkursach fryzjerskich reprezentowali  nasi uczniowie z klasy II FT :
1.    Katarzyna Wnęk
2.    Wioletta Kołodziej
3.    Agata Dziura
4.    Michał Niemiec

Była to najmłodsza grupa uczestników, co wyróżniało ich spośród wszystkich. Nasi uczniowie - reprezentanci tym bardziej zasługują na pochwałę i gratulacje. Mimo że nie zajęli miejsca na podium ten "szlif" na pewno zaowocuje w przyszłości.

Więcej: X ŚLĄSKI FESTIWAL

Olimpiada "Wiedzy o Państwie i Prawie"

02-12-2010 

W dniu 24 listopada 2010r. odbył się etap szkolny. Udział wzięło 10 osób, 7 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego.

Bartosz Sieradzki - 37pkt kl.4lt
Krzysztof Król      - 36pkt kl.4gt
Paulina Kotula      - 35pkt kl.4ft
Justyna Partyka   - 34pkt kl.4ft
Katarzyna Kania   - 31pkt kl.4ft
Sylwia Dubiel       - 30pkt kl.4ft
Agata Leniart     - 30pkt kl.4ft

Anna Szary           - 25pkt kl.4ft
Magdalena Bukała - 22pkt kl.4ft
Monika Półtorak    - 19pkt kl.4ft

Wszystkim biorącym udział gratulujemy wiedzy i życzymy sukcesów w II etapie. Pełną galerie zdjęć można obejrzeć na: 
http://www.olimpiada.wspia.eu/galeria-fotografii-konkursowych/34,zesp-l-szk-l-mechanicznych-w-rzeszowie.html

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

29-11-2010 

                                Wyniki:


Miejsce 1. Krystian Bułat klasa 1 lmt
Miejsce 2. Barbara Kuszaj klasa 4 gt
Miejsce 3. Adrian Nawojski klasa 3 lt

Osoby te wyłoniono na podstawie najmniejszej ilości błędów.

Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższej uroczystej akademii.

 


Pozostałych zainteresowanych własnymi wynikami prosimy o kontakt mailowy na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne konkursy, które odbędą się niebawem!

Organizatorzy:
M. Bardzik
S. Łoboda

WYNIKI EPATU SZKOLNEGO OTK

27-11-2010 

18 listopada odbył się etap szkolny XXI Olimpiady Teologii Katolickiej „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

 

Komisja w składzie:

ks. Łukasz Hołda MS

ks. Rafał Frąckowiak MS

Kinga Lizak

 

do etapu diecezjalnego zakwalifikowała następujące osoby:

 

1.      MARCINA SOŁTYSA    kl. II et

2.      ARKADIUSZA KAWĘ   kl. II lt

3.      MONIKĘ MICHNĘ       kl. II gt

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie  diecezjalnym.

"Świadectwo dojrzłości społecznej" oraz "Wakacyjna Kropla Krwi" w roku szkolnym 2009/2010

20-11-2010 

DZIEŃ PIERNICZKÓW !!!

17-11-2010 

Dnia 23 listopada 2010 r. (wtorek) będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Pierniczków!!!!

Będzie można zakupić pyszne pierniczki, a pieniądze z ich sprzedaży przeznaczymy na organizację Mikołajek  w naszej szkole.

Zapraszamy !!! 


     Joanna Cichoń

SUKCES KASI NA ELIMINACJACH KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ

17-11-2010 

16 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Trzcianie odbyły się eliminacje rejonowe do XX Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, którego finał odbędzie się 10 grudnia w Sędziszowie Młp. Wzięły w nim udział:

Katarzyna Jedynak z kl. III ht prezentując w kategorii poezja śpiewana utwory: „Banita” E. Stachury i „Aria na strunie G” E. Kroczyńskiej oraz Patrycja Fijałkowska z kl. I ft w kategorii recytacja utwory: „Pociecha” ks. J. Twardowskiego i „Tworzywo” K.Wojtyły. Sukces odniosła Kasia Jedynak – zakwalifikowała się do finału, pokonując 23 uczestników. Jej występ bardzo spodobał się jury, którego członkowie mówili tylko o zaletach jej występu.

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA PODCZAS WYSTĘPU W FINALE!

PIŁKA SIATKOWA

14-11-2010 

LICEALIADA - PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCY

We wrześniu i październiku 2010 roku odbyły się rozgrywki międzyszkolne w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady. Startowało w nich 22 reprezentacje szkół średnich z miasta Rzeszowa. w fazie grupowej nasza drużyna rozegrała mecze z Zespołem Szkół Spożywczych (ZSS) i XII Liceum Ogólnokształcącym.

Wyniki:

ZSM - ZSS 2:0 
ZSM - XII 2:0


Nasza reprezentacja uzyskała awans do następnej fazy rozgrywek , gdzie spotkały się z V Liceum Ogólnokształcącym , IV Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół Technicznych.

Wyniki: 

ZSM - ZST   2:0
ZSM - V LO  0:2
ZSM - IV LO 0:2 

Awans do ćwierćfinałów był dużym sukcesem naszej reprezentacji w piłce siatkowej chłopców.     

REPREZENTACJA ZSM:
Bartosz Pilecki, Daniel Drążek, Łukasz Kielar, Michał Wiącek, Wojciech Bury, Marcin Watrach, Paweł Kielar, Piotr Jastrzębski, Adam Marut, Tomasz Pustelak, Piotr Kozłowski.

Opiekunem drużyny był Sławomir Stawarz

Święto Niepodległości w ZSM

11-11-2010 

  10 listopada świętowaliśmy 92 rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas akademii zgromadzona w auli szkolnej młodzież obejrzała program przypominający o tamtych ważnych wydarzeniach sprzed lat. Narrator ( w tej roli Wojtek Byszyński) prezentował wybrane wydarzenia historyczne, które stanowiły wprowadzenie  do pięknych i wzruszających wierszy recytowanych przez  Karolinę Piętę, Kasię Pelczar, Daniela Zająca i Wojtka Skórę. 
Więcej: Święto Niepodległości w ZSM

WEEKEND W SEMINARIUM

11-11-2010 

W dniach 4-6 listopada pięciu uczniów naszej szkoły z ks. Łukaszem na czele, wyruszyło na podbój krakowskiego seminarium Saletynów. Po krótkiej i niezbyt męczącej podróży nasza ekspedycja dotarła do Grodu Kraka. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Mc Donalda, aby orzeźwić nasze zmęczone ciała zimnym Shake’m. Szybka rundka po rynku i jedziemy dalej. Saletyni przyjęli nas z otwartymi rękami i zastawionymi stołami. Więcej: WEEKEND W SEMINARIUM

WYPOMINKI SZKOLNE

05-11-2010 

4 listopada wraz z pocztem sztandarowym i Panią Kingą wzięliśmy udział w "Wypominkach Szkolnych". Na początku przedstawiciele szkół wyczytywali imiona i nazwiska zmarłych dyrektorów, nauczycieli,uczniów i pracowników szkół. Ja wyczytałam osoby zmarłe z naszej szkoły, a w szczególny sposób poleciliśmy w modlitwie tych, którzy odeszli od nas w tym roku: p.dr Elżbietę Szmigielską, p.Edwarda Batora i naszego kolegę Krystiana Rzepkę. Następnie w ich intencji odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. dr Jana Szczupaka, który wygłosił do nas młodych słowo związane z życiem po śmierci.

 

 

KWESTA NA CMENTARZACH 1 LISTOPADA

05-11-2010 

1 listopada grupa wolontariuszy z naszej Szkoły, zachęcona przez p.Kingę wzięła udział w XXI kweście rzeszowskiego Towarzystwa im. św. brata Alberta. Od rana do zmierzchu kwestowaliśmy na cmentarzach m.in. w: Tyczynie, Zaborowie, Budziwoju, Wysokiej Głogowskiej, Chmielniku, Czudcu,
Dobrzechowie i Nockowej. Dzięki zebranym przez nas datkom pomoc otrzymają ubodzy i najbardziej potrzebujący np. ci, którzy nie mają na leki. Odwiedzający cmentarze okazali się hojnymi ludźmi nieobojętnymi na potrzeby innych. Każdy wrzucał ofiarę do skrzynki, a w zamian dostawał nasz uśmiech i obrazek :-)


AUTOR: DOMINIKA MOSKWA
KLASA: III HT

FINAŁ KONKURSU W KOMAŃCZY

03-11-2010 

 27 października finaliści etapu miejskiego Konkursu Wiedzy o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim:Katarzyna Panek i Joanna Ząbek z kl.IV gt oraz Krzysztof Nalepa i Patryk Szajna z kl.IV kt z Panią Kingą Lizak wzięli udział w finale wojewódzkim w Komańczy w Bieszczadach.
W klasztorze Sióstr Nazaretanek razem z finalistami z innych miast zostaliśmy powitani przez bardzo sympatyczną siostrę Bogumiłę, która w niesamowity sposób opowiedziała nam o życiu i działalności Prymasa. Następnie odbyła się Msza św. a po niej rozpoczął się konkurs. Sam konkurs był bardzo zaciętym pojedynkiem. Naszym reprezentantom brakło niewiele, bo zaledwie po jednym punkcie by zawitać do ścisłej czołówki i stanąć na podium. Po udanym konkursie, pełnym wrażeń i emocji zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadkiem przygotowanym przez siostry zakonne. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu, rozdanie nagród i wręczenie dyplomów dla wszystkich uczestników. I tak to minął dzień pełen wrażeń, emocji i radości.Na koniec jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć z tego pięknego miejsca i wesoły powrót do domu.


AUTOR: PATRYK SZAJNA
KLASA: IV KT

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

02-11-2010 

W dniu 21. 10. 2010 roku zostały przeprowadzone Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych. Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Rzeszowie. Zawody odbyły się na Stadionie sportowym CWKS Resovia. W zawodach szkołę reprezentowało 10 chłopców oraz 10 dziewcząt . Do pokonania był odcinek 1200 m. dziewcząt oraz 1500 m chłopców.

Reprezentacja dziewcząt  : Rusin Weronika (kl. 3ft), Moskwa Dominika (kl.3ht), Gołąb Katarzyna (kl.2ft), Rożek Katarzyna (kl.2ft), Bryłka Sabina (kl.3kt), Szczęch Diana (kl.3ht),  Kiferling Monika (kl.3gt), Gunia Paulina (kl.3gt), Wójcik Katarzyna (kl.2ft), Pięta Karolina (kl.1gt), Kopacz Gabriela (kl.2fz) , Wójtów Karolina (kl.1gt)
Reprezentacja chłopców : Chruściel Kamil (kl. 2lt), Czarnik Damian (kl.3kt), Trzyna Bartłomiej (kl.2dt), Adrian Zemsta (kl.1lmt), Adrian Kicka (kl. 1lmt),Bańkowski Oskar (kl.2mt), Nowak Łukasz (kl.2mt), Szczepański Tomasz (kl.3et), Wenc Mirosław (kl.1et), Brudnicki Jakub (kl.3lt)
Opiekunami na zawodach byli mgr Agnieszka Buć i mgr Tomasz Chrapek. 
Program zawodów to sztafeta 10 x 1000 m dziewcząt oraz 10 x 1500 m chłopców.
 
 Sztafeta chłopców pod opieką mgr Tomasza Chrapka wystąpiła w następującym składzie :
            I – Chruściel Kamil ( czas 3 min 27 sek. )
            II – Czarnik Damian ( czas 3 min 34 sek. )
            III – Szczepański Tomasz ( czas 3 min 24 sek.)
            IV – Trzyna Bartłomiej ( czas 3 min 19 sek. )
            V – Adrian Zemsta ( czas 3 min 50 sek)
            VI – Adrian Kicka ( czas 3 min 23 sek. )
            VII – Bańkowski Oskar ( czas 3 min 30 sek. )
            VIII – Nowak Łukasz ( czas 3 min 32 sek. )
            IX – Wenc Mirosław ( czas 4 min 00 sek. )
            X – Brudnicki Jakub ( czas 3 min 35 sek. )

 

PRAKTYKI ZAWODOWE

29-10-2010 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:

„Szkoła wysokich lotów – praktyki zawodowe młodzieży Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie”

 obejmującym:

·    praktyki zawodowe w branży mechanicznej i fryzjerskiej

·    kurs języka angielskiego

Więcej: PRAKTYKI ZAWODOWE

Pracownia fryzjerska

29-10-2010 

KONCERT ZESPOŁU "MANITOU"

29-10-2010 

21 października w ramach duchowej formacji m.in. uczniowie działający w Kole Religijnym wzięli udział w inauguracja działalności Duszpasterstwa "Wieczernik". Na początku została odprawiona Msza św. ze słowem wygłoszonym specjalnie do młodych ludzi.Następnie miał miejsce koncert zespołu "MANITOU". Grupa powstała w 1992 r. w Rzeszowie. Stylistycznie- tekstowo zespół wykorzystuje w swojej orginalnej muzyce wiersze ks.Jana Twardowskiego, Adama Asnyka czy Edwarda Stachury.
Na koncercie mogliśmy usłyszeć wiele piosenek o pięknych,ponadczasowych tekstach, które mówią o poszukiwaniu w życiu tego co najważniejsze np."Ciągle szukam", "Ogród dzieciństwa" i "Nie daj się życiu".

AUTOR: KATARZYNA KANIA 
KLASA: IV FTv

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

29-10-2010 

Dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w Zespole Szkół Mechanicznych w roku szkolnym 2010/2011 są:

 • Technikum
  • 12.11.2010 r.
  • 02.05.2011 r.
  • 04.05.2011 r.
  • 05.05.2011 r.
  • 06.05.2011 r.
  • 13.06.2011 r.
 • Zasadnicza Szkoła Zawodowa
  • 12.11.2010 r.
  • 02.05.2011 r.
  • 04.05.2011 r.
  • 05.05.2011 r.
  • 06.05.2011 r.
  • 13.06.2011 r.

 

Konkurs o "Prawach Człowieka"

25-10-2010 

7.10.2010 uczniowie klas IV ZSM uczestniczyli w konkursie "Prawa Człowieka" Inicjatorem była Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie i Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Celem konkursu była popularyzacja praw człowieka wśród młodzieży. Przeprowadzono go jednocześnie w 17 szkołach Rzeszowa, w ZSM przeprowadził go nauczyciel WOS-u Tadeusz Zygo i 2 studentki z WSPiA.
Najlepszym w szkole okazał się Bartosz Śieradzki z kl. IVlt, który uzyskał 13/20 pkt. Warto zaznaczyć że tylko 7 z 400 uczniów z Rzeszowa uzyskało lepsze wyniki.
Pozostali uzyskali:
2-5 Anna Szary IVft, Monika Półtorak IVft, Sylwia Kustra IVgt, Barbara Moskwa IVgt - 10pkt
6-7 Paulina Kotula IVft, Justyna Koba IVgt - 9pkt
8 Agata Lenart IVft - 8pkt
9-11 Magdalena Bukała IVft, Eunika Pareniak IVgt, Barbara Kuszaj IVgt - 7pkt
12 Sylwia Dubiel - 6pkt

Ponadto 13 i 15 października uczniowie klas IVgt, IVft, IIILt, IImt pod opieką nauczycieli  p. Ustrzyckiej, p. Popieluch, p. Kulasy i p. Zygo wzięły udział w "Objazdowym Festiwalu Flimowym WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie". Odbywał on się w siedzibie WSPiA w Rzeszowie. Szczególnie podobał się film "Człowiek, który pokonał Pentagon".

KURS FRAZEOLOGII LOTNICZEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM

25-10-2010 

Dnia 29 października /piątek/ odbędzie się test kwalifikacyjny na "kurs frazeologii lotniczej w języku angielskim" realizowany w ramach projektu  pt. "Szkoła wysokich lotów - kurs szybowcowy dla młodzieży Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie".

 Test będzie podzielony na dwie grupy:

- gr. I - klasa 3 lt - godz. 14:05 - sala nr 15

- gr. II - klasy 3 mt i 4 lt - godz. 15:00 - sala nr 15

 

Zapraszamy osoby, które złożyły formularz rekrutacyjny potwierdzający chęć uczestnictwa w kursie.

Lekcja historii w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa

22-10-2010 

 W dniu 12.10.2010 roku klasa III mt wraz z nauczycielami: panią Mariolą Ustrzycką oraz panią Agnieszką Kapłon  wzięła udział w  lekcji historii w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Tam dowiedzieliśmy się o historii miasta i o jego początkach sięgających XIV wieku.  W muzeum przedstawione zostały odlewy najstarszych pieczęci z herbem miasta , broń i fragmenty uzbrojenia z tamtych czasów.
    Następnie udaliśmy się do Rzeszowskich Podziemi "przenosząc się w czasie” do początków  miasta i  czasów późniejszych. Słynne piwnice powstały na potrzeby rzeszowskich kupców, w celu magazynowania towarów. Pełniły one również funkcje sklepów. W momencie zagrożenia stanowiły doskonałe schronienie dla mieszkańców. Świadczą o tym odkryte w czasie odbudowy trasy podziemnej ludzkie szczątki.  Po przejściu historycznej trasy dotarliśmy na Plac Cichociemnych- żołnierzy Polskich  Sił  Zbrojnych  zrzucanych na spadochronach do okupowanej Polski, który jest również miejscem upamiętniającym 40 ofiar pochodzących z naszego miasta, które znalazły się w pierwszym transporcie więźniów do Auschwitz. 
   Następnie  udaliśmy się na Stary Cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej To była nietypowa, ale ciekawa lekcja historii.
                                                                                                                 
  Łukasz Magda 3 mt

Szkolny Redaktor o DEN

20-10-2010 

 Siemaneczko wszystkim odwiedzającym stronę naszej Szkoły!!

Już po wszystkim  takie słowa można było usłyszeć z ust szkolnych „artystów” zaraz po tym, jak Pan wicedyrektor Ryszard Lisowski swoim krótkim, ale bardzo treściwym wystąpieniem zakończył akademię.

                Cieszy to, że w tak krótkim czasie (troszkę ponad tydzień) udało Nam się wszystko skleić. Początkowo nasze próby nie trzymały się kupy, Panowie i Panie ciężko pracowali nad przeróbką tekstów so piosenek disco polo, bo po uzgodnieniu z naszym Wodzem czyt. Panią Cichoń :D właśnie w tym kierunku poszliśmy. Niektóre rzeczy, jak to w życiu, wychodziły dopiero w ostatniej chwili.

Więcej: Szkolny Redaktor o DEN

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!