RUSZA NABÓR DO II EDYCJI KURSU SZYBOWCOWEGO

18-04-2011 

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie
ogłasza nabór
na bezpłatny kurs szybowcowy obejmujący:

 


•    szkolenie teoretyczne (60 h)
•    szkolenie praktyczne do III klasy pilota szybowcowego przy użyciu wyciągarki (ok. 50 lotów w tym 10 samodzielnych)

Projekt „Szkoła wysokich lotów – kurs szybowcowy dla młodzieży Zespołu Szkół Mechanicznych” jest realizowany w ramach Działania 9.2 Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
W ramach projektu bezpłatnie zapewniamy:
•    podstawowe szkolenie szybowcowe
•    materiały szkoleniowe
•    materiały promocyjne
•    opiekę pedagogiczną w trakcie szkolenia praktycznego
•    ubezpieczenie NW
•    specjalistyczne badania lekarskie przeprowadzone przez lekarza orzecznika
•    transport do i z szybowiska
•    zakwaterowanie i wyżywienie w trakcie szkolenia praktycznego
•    wpisowe do aeroklubu

Więcej: RUSZA NABÓR DO II EDYCJI KURSU SZYBOWCOWEGO

Beauty Vision Look w Poznaniu

18-04-2011 

W dniu 01.04.2011r odbyła się wycieczka do Poznania, której organizatorem była pani Aneta Sakowska- Marcisz, opiekę sprawowała również pani Magdalena Wojtaszek- Hudzik. Wyjazd  odbył się w celu obejrzenia najnowszych światowych trendów i nowości we fryzjerstwie oraz kosmetyce na największych Targach w Polsce. Impreza ta przyciągnęła tłumy widzów spragnionych poznania najnowszych technik zdobienia paznokci, makijażu, przedłużania włosów, najnowszych trendów strzyżenia itp. Można tam było zasięgnąć  porad stylistów światowych marek, a także wypróbować najnowsze metody „na własnej skórze”, np. wiele uczennic zdecydowało się na wykonanie manicure hybrydowego, profesjonalnego makijażu, przedłużania rzęs, czy tez koloryzacji - zupełnie za darmo! Targi te odbyły się w czterech ogromnych halach, wypełnionych stanowiskami znanych firm fryzjerskich i kosmetycznych tj. MATRIX, LaCher, Joanna, Artego, GOLDWELL, Zaremba itp. Podczas tej imprezy odbyły się również liczne konkursy fryzjerskie i kosmetyczne. Atmosfery, która tam panowała, nie można z niczym porównać. Niewątpliwie można się tam wiele nauczyć.
My zachęcamy i serdecznie polecamy udział w tego typu wyjazdach.

Autorzy: Aneta Karwowska, Katarzyna Janusz 
 

 

Więcej: Beauty Vision Look w Poznaniu

Firma Hamilton Sundstrand Poland w ZSM z ofertą pracy dla naszych uczniów

11-04-2011 

Firma Hamilton Sundstrand Poland należy do największych na świecie dostawców zaawansowanych technologicznie produktów dla lotnictwa i przemysłu. Jest wiodącym dostawcą zintegrowanych systemów i posiada duże doświadczenie w projektowaniu, wytwarzaniu i montażu wyrobów wykorzystywanych w ponad 90 procentach samolotów komercyjnych, regionalnych, korporacyjnych i wojskowych na świecie. 


Firma Hamilton Sundstrand Poland uruchamia nowy zakład na terenie WSK Rzeszów.

Nowy zakład to nie tylko produkcja silników i ich bezpośrednie dostawy dla ponad 200 największych linii lotniczych na świecie, ale także remonty silników.

 W związku z tym odwiedzili naszą szkołę i spotkali się z uczniami klasy IV, kształcącymi się w zawodzie technik mechanik lotniczy, przedstawiciele Firmy Hamilton Sundstrand na czele z Dyrektorem Generalnym, Prezesem Zarządu Panem Romanem Staszewskim.

 

W czasie spotkania przedstawili tegorocznym absolwentom kończącym naukę w zawodzie technik mechanik lotniczy ofertę pracy w nowopowstającym zakładzie połączoną z możliwością kształcenia się na wyższej uczelni w ramach programu edukacyjnego SCHOLAR.

Pan Prezes zainteresowany jest współpracą z Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Dlatego też od roku szkolnego 2011/2012 uruchamiamy dodatkową specjalizację w technikum mechanicznym technik mechanik silników lotniczych, która umożliwi również podjęcie pracy w Hamilton Sundstrand Poland absolwentom kształcącym się w zawodach technik mechanik i technik mechatronik, a nie tylko absolwentom kształcącym się w zawodzie technik mechanik lotniczy.

Amerykanie budują nowe fabryki w Dolinie Lotniczej

09-04-2011 

Koncern Goodrich buduje nową fabrykę w podrzeszowskiej Jasionce. Firma Hamilton Sundstrand Poland uruchomi nowy zaklad na terenie WSK Rzeszów. Sikorsky inwestuje w Mielcu.

 

Silniki do najnowocześniejszych samolotów pasażerskich na świecie - Airbusa i Boeinga będą powstawać w fabryce Hamilton Sundstrand Poland. Jest ona - podobnie jak WSK-PZL Rzeszów- częścią potężnej korporacji United Technologies Corporation.

 

Nowy zakład zostanie zbudowany w ciągu 18 miesięcy. Będzie kosztował 100 milionów złotych. Pracę w nim znajdzie ponad 300 osób, w tym 70 inżynierów.


CZYTAJ WIĘCEJ W "NOWINY24 - STREFA BIZNESU"...>>>

TECHNICZNE KIERUNKI KSZTAŁCENIA TO PRZYSZŁOŚĆ - AKTUALNOŚCI TVP RZESZÓW (18.03.2011)

Piotr Pustelny 08-04-2011 

TECHNIKUM MECHANICZNE - PREZENTACJA

Piotr Pustelny 08-04-2011 

GWIAZDY HOLLYWOOD W WARSZAWIE

07-04-2011 
Już po raz trzeci nasza szkoła została zaproszona do wzięcia udziału w konkursie fryzjerskim III Międzyszkolny Konkurs Fantazji Fryzjerskiej  o zasięgu ogólnopolskim, organizowanym przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych w Warszawie. Do konkurencji stanęło 80 uczniów szkół fryzjerskich z całej Polski ,którzy mieli za zadanie stworzyć całą postać gwiazdy Hollywood (pełna stylizacja postaci; fryzura, makijaż i ubiór).

 

Więcej: GWIAZDY HOLLYWOOD W WARSZAWIE

Regionalne Centrum Kształcenia Zawodowego w Zakresie Nowoczesnych Technologii

07-04-2011 

Z myślą o przyszłości tych, którzy kończą gimnazja informujemy, że już za kilkanaście miesięcy do dyspozycji uczniów oddane zostanie Regionalne Centrum Kształcenia Zawodowego w Zakresie Nowoczesnych Technologii.


Celem głównym projektu jest stworzenie warunków do innowacyjnego kształcenia praktycznego uczniów rzeszowskich szkół zawodowych, z zakresu korzystania z nowoczesnych technologii wytwarzania.

W ramach bazy służącej kształceniu praktycznemu uczniów, powstanie 11 laboratoriów- pracowni kształcenia praktycznego, które wyposażone zostaną, m.in. w nowoczesny sprzęt, maszyny oraz specjalistyczne oprogramowanie. Kształcenie to, będzie miało na celu upowszechnianie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wykształcona i wykwalifikowana kadra znajdzie zatrudnienie w przemyśle lotniczym, maszynowym naszego regionu.

1. W wyniku realizacji projektu powstaną następujące pracownie:


- nowoczesnych technik wytwarzania,
- nauki programowania i symulacji pracy obrabiarek sterowanych numerycznie,
- komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania,
- komputerowego wspomagania pomiarów i kontroli jakości,
- obróbki cieplnej,
- spajania i cięcia metali z warsztatem przygotowania złącz próbnych,
- nowoczesnych obrabiarek konwencjonalnych,
- badań materiałowych,
- nowoczesnej obróbki blach,
- mechatroniki,
- nowoczesnych powłok lakierniczych.

Pracownie zostaną wyposażone w:

- nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie wraz z niezbędnym oprogramowaniem i oprzyrządowaniem,
- nowoczesne  obrabiarki konwencjonalne wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem,
- nowoczesna kabinę lakierniczą wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem,
- maszyn, urządzeń i sprzętu do nowoczesnej obróbki blach,
- urządzenia i sprzęt do nauki spajania i cięcia metali,
- urządzenia i sprzęt do obróbki cieplnej metali,
- urządzenia i  sprzętu do badań materiałowych,
- urządzenia i sprzęt  do wyposażenia pracowni mechatroniki,
- urządzenia do nauki programowania i symulacji pracy obrabiarek sterowanych numerycznie,
- urządzenia i sprzęt  do pomiarów i kontroli jakości,
- urządzenia i sprzęt wraz z oprogramowaniem do wspomagania procesu projektowania i wytwarzania.

 

Makieta Regionalnego Centrum Kształcenia Zawodowego w Rzeszowie

przy ulicy Hetmańskiej 45

UCZNIOWIE OSIĄGAJĄCY ZAWODY TZW. "PRZEMYSŁOWE" MAJĄ LEPIEJ

07-04-2011 

Drugie Podkarpackie Mistrzostwa Upięć

Kolejna edycja konkursu fryzjerskiego skierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia już za nami.
Organizatorem był Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, a współorganizatorami byli: Firma handlowa AFK – dystrybutor marki Matrix, Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, oraz Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie.
Patronat imprezy objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty, oraz Izba Rzemieślnicza. Patroni medialni: Gazeta codzienna Nowiny, nowiny24.

W piątek 25 marca 2011 roku o godzinie 10:30 rozpoczęła się część praktyczna konkursu do której zgłosiły się szkoły z terenu naszego województwa (Jasło, Kolbuszowa, Krosno, Mielec ,Radomyśl Wielki, Rzeszów, Sanok, Tarnobrzeg, Trzciana). Wychodząc poza granice nie tyle naszego województwa ale naszego kraju do konkursu zaprosiliśmy uczestnika z zaprzyjaźnionej szkoły z Republiki Słowackiej. 39 uczestników miało do wykonaniafryzurę kreatywną na główce treningowej w temacie: ”Fryzura przyszłości”. Czas jednej godziny przeznaczony był na stworzenie z włosów fantazyjnej fryzury nacechowanej przyszłością. Zaskakujące efekty końcowe i zdecydowanie wysoki poziom przygotowania uczestników, obok zachwytu publiczności przysporzył wiele pracy komisji oceniającej, gdyż wskazanie tej naj... nie było prostym zadaniem.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności i kreatywności uczniów klas o profilu fryzjerskim. Również współzawodnictwo i konfrontacja umiejętności zawodowych, przygotowujących do udziału w konkursach Ogólnopolskich i Międzynarodowych.
Jakoby fryzjerstwo jest nie tylko rzemiosłem ale i swoistego rodzaju twórczością całość przygotowanej kompozycji czyli: fryzury, makijażu, ubioru popiersia i motta przewodniego była poddana ocenie Jury i publiczności. Głosy były podzielone wśród oceniających ale co do zwycięzcy konkursu były one najbardziej spójne.

Po podliczeniu głosów wyłoniono zwycięskie podium:

I miejsce zajęła Kinga Zając z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie,
II miejsce zajęła Lucia Kasoniova,  Slovenska Rapublika - Trebisow,

III miejsce Marta Skwira z Zespołu Szkół ZDZ w Rzeszowie.Wyróżnienie otrzymali następujący uczestnicy konkursu:

Mariola Sokołowska - Zespół Szkół nr 5 w Sanoku,

Katarzyna Puzio - Zespół Szkół TW w Trzcianie,

Sylwia Łyszczak - Zespół Szkół ZDZ w Rzeszowie.Nagrodę publiczności odebrała Angelika Skrzek z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim.

Więcej: Drugie Podkarpackie Mistrzostwa Upięć

KONCERT W VI ROCZNICĘ ŚMIERCI JANA PAWŁA II

06-04-2011 

W niedzielę 3 kwietnia o godz. 18.00  w Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie odbył się koncert z okazji VI rocznicy śmierci Jana Pawła II. Wykonawcą był Chór i Orkiestra Kameralna „Nicolaus” z Kraczkowej. Warto zaznaczyć, że do chóru tego należą uczniowie naszej szkoły: Monika Michna z II gt, Natalia Chwaszcz z kl. III ht i Patryk Szajna z IV kt. W skład repertuaru wchodziły utwory Józefa Elsnera, Georga F. Händla, Piotra Pałki oraz Miry Opalińskiej. Każdy zaprezentowany utwór nagradzany był gromkimi brawami, a szczególnie te z wkładem solistów. Na koniec , na życzenie widowni, wykonano bis utworu „Santo Subito” po którym brawa długo jeszcze brzmiały. Bardzo nas cieszy fakt, że mamy w naszej szkole tak zdolnych kolegów i koleżanki, którzy tak pięknie rozwijają swoje zainteresowania . Ciszę się, że mogliśmy wysłuchać tego niesamowitego koncertu.

 

AUTOR: ANNA SĄDEJ

KLASA: II GT

Wyniki konkursu znajomości języka niemieckiego

06-04-2011 

Najlepszą germanistką ZSM okazała się uczennica klasy 1gt Karolina Wójtów, która pokonała 26 innych uczestników Konkursu znajomości języka niemieckiego.

Drugie miejsce zajął  Radosław Jopek z kl.4et, a na trzecim uplasował się Paweł Fornal z kl.2dt.

Gratulujemy zwycięzcom!!!Dziękujemy za udział w konkursie!
 

Zapraszamy do konkursu ortograficznego "Das deutsche Diktat II", który odbędzie się w maju.

Szczegóły u nauczycielek języka niemieckiego.

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

06-04-2011 

24.03.2011r. w przeddzień święta Zwiastowania Pańskiego uczennice klas maturalnych  razem z Panią Kingą złożyły uroczyste przyrzeczenie podejmując się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przygotowane na to wyzwanie na lekcjach religii i skupione po konferencji rekolekcyjnej, udałyśmy się do kaplicy księży Saletynów, gdzie złożyłyśmy słowa przyrzeczenia. Nabożeństwo  poprowadził ks. Rafał Frąckowiak. Wierzymy, że dzięki naszej modlitwie i postanowieniom, dzieci zagrożone zabiciem w łonie matki, przyjdą na świat.


AUTOR: AGNIESZKA IWAŃSKA
 KLASA:  IV FT

REKOLEKCJE SZKOLNE

06-04-2011 

W dniach 23- 25 marca odbyły się rekolekcje  wielkopostne pod hasłem: „ Co cię nie zabiło to cię wzmocni”. Przeprowadził je kapelan więzienia w Zamościu, ks. Tomasz „Dziki” Źwiernik wraz ze swoimi podopiecznymi, którzy przyjechali  do nas ze świadectwem swojego życia i nawrócenia. W czasie rekolekcji oglądnęliśmy dwa filmy, które zrobiły na nas ogromne wrażenie: „Buntownik z wyboru” i „Cyrk motyli”. Ksiądz mówił do nas o roli Pisma Św. w walce z pokusami, o sakramencie pokuty i Eucharystii. Zdania, które zapadły nam w pamięci  to: „ Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo” oraz „ Jeśli kocham jestem blisko, jeśli nie kocham to mnie nie ma”.

Rekolekcje na długo zapadną w naszej pamięci, ponieważ zostały nam przypomniane prawdy naszej wiary w sposób zrozumiały i ciekawy.

 

AUTOR: DOMINIKA MOSKWA

KLASA: III HT

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

06-04-2011 

31 marca o godz. 23.00 maturzyści  naszej Szkoły wyruszyli na pielgrzymi szlak na Jasną Górę, do obozu Auschwitz- Birkenau i Kalwarii Zebrzydowskiej. Razem z nami pielgrzymowali: ks. Rafał Frąckowiak MS, p. Agnieszka Buć, p. Barbara Popieluch, p. Mariola Ustrzycka, p. Joanna Cichoń i p. Kinga Lizak. Jechaliśmy dwoma autokarami, w których panowała przyjazna atmosfera,  ale oczywiście nie obeszło się bez przygód. Około godz. 2 w nocy złapaliśmy gumę i kierowcy musieli wymienić koło.  Ksiądz Rafał zrobił nam żart z okazji 1 kwietnia, chciał z nami wracać do Szkoły,  bo niby zalał pielgrzymkowe dokumenty herbatą. Było śmiesznie i ciekawie, ale wkrótce dotarliśmy na miejsce i należało się wyciszyć i spoważnieć.

Więcej: PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Wyniki II szkolnego konkursu „Szukajcie w Konstytucji”:

06-04-2011 

 


 

 

Kategoria I:

I miejsce: Sylwia Kustra 4 gt i Joanna Pietrasz 4 ft

II miejsce: Joanna Ząbek 4 gt

 

 

Kategoria II:

Eunika Pareniak 4 gt i Justyna Partyka 4 ft

6 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

06-04-2011 

W sobotę 2 kwietnia minęła 6 rocznica śmierci Wielkiego Polaka i Wielkiego Papieża  Jana Pawła II. Z tej okazji 31 marca uczniowie kilku klas obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów klasy 3 mt – Wojtka Guta i Kamila Świecę pod kierunkiem księdza Łukasza Hołdy. Pokaz przypominał fakty z życia Karola Wojtyły, przełomowe momenty jego pontyfikatu oraz szczególny stosunek papieża Polaka do młodych. W tym dniu odbywała się sprzedaż kremówek papieskich, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla potrzebujących.

W ramach obchodów rocznicy klasy 2 et i 2 fz wraz z nauczycielami p. Agnieszką Kapłon i p. Kingą Lizak udały się pod Obelisk Papieski , który  stał się miejscem pamięci o naszym wybitnym rodaku. Młodzież złożyła tam  kwiaty i zapaliła znicze.

 

Więcej: 6 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

KONKURS RECYTATORSKI

05-04-2011 

1 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Poezja Czesława Miłosza” zorganizowany z okazji obchodów Roku Miłoszowskiego. W konkursie wzięło udział 20 uczestników, każdy z nich prezentował dwa dowolnie wybrane przez siebie utwory poety. Mogliśmy usłyszeć między innymi interpretacje wierszy : „Tak mało”, „Sens”, „Piosenka o końcu świata”, „Który skrzywdziłeś”, „O aniołach”, „Walc” i wielu innych.
          W konkursie były reprezentowane klasy: 4 lt, 3 mt, 3 ft, 2 lt, 1 ft, 1gt.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom, którymi decyzją jury zostali:

 

1 miejsce Patrycja Fijałkowska z klasy 1 ft

 

2 miejsce Wioletta Lachtara z klasy 3 ft

 

3 miejsce Agnieszka Walania z klasy 3 ft i Angelika Król z klasy 1 ft

 

Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Pelczar z klasy 1 ft

Nagrody i dyplomy zostaną rozdane podczas Dnia Patrona Szkoły.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Agnieszka Kapłon, p. Barbara Brzęk, p. Lidia Lisowska.

 

ZDJĘCIA:

Więcej: KONKURS RECYTATORSKI

KONKURS HISTORYCZNY

05-04-2011 


Informujemy wszystkich, którzy zgłosili swój udział w konkursie historyczno - filmowym  „GRUDZIEŃ 1970- HISTORIA I FILM" ,że odbędzie się on

13 kwietnia (środa) o godzinie 10.45 – 11.30 w auli szkolnej.  Serdecznie zapraszamy!

O STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY I SZKOLNYM KANALE YOUTUBE

01-04-2011 


Strona internetowa rzeszowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych naszpikowana jest filmikami: z mistrzostw adeptów fryzjerstwa, jest materiał pokazujący pracownie, czy kurs szybowcowy, w którym uczestniczą uczniowie. I jeszcze program rzeszowskiej TV o problemie z pracą dla absolwentów studiów humanistycznych.CZYTAJ WIĘCEJ NA STRONIE GAZETA.PL...>>>

KONCERT Z OKAZJI VII NARODOWEGO DNIA ŻYCIA

22-03-2011 

21 marca  nasza klasa  wybrała się z panią Kingą Lizak do  filharmonii na koncert "Młodzi Młodym" z okazji VII Narodowego Dnia Życia. Hasłem przewodnim  uroczystości były słowa: "W komunii z Bogiem". Obchody rozpoczęło przedstawienie o stworzeniu świata.
Była także poezja, śpiew i taniec. Wielką radość wywołały występy przedszkolaków, które między innymi zatańczyły poloneza. Każdy występ był nagradzany wielkimi brawami. Przed koncertem nasze odczucia były mieszane, nie wiedziałyśmy czego możemy się spodziewać na takim koncercie. Jednak już w czasie pierwszego występu odczułyśmy, że uczestniczymy w czymś co niezwykle nas ubogaci. Niektórym z nas zakręciła się łza w oku, gdy na scenę wyszły osoby niepełnosprawne i wykonały układ ruchowy z piosenką. Każdy z podziwem i wstrzymanym oddechem patrzył na dzieciaki.
Wrażenia były niesamowite i na pewno długo w pozostaną w pamięci wspomnienia z tego koncertu.
 

AUTOR: DOMINIKA MOSKWA
KLASA: III HT

TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W RZESZOWIE

22-03-2011 

ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 28 MARCA 2011 ROKU
W SALI SPORTOWEJ

ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W RZESZOWIE
  PRZY UL. HETMAŃSKIEJ 45A
                                                                                                                              
 


 
ORGANIZATORZY:     
mgr Anna Domagała
mgr Agnieszka Buć
mgr Alicja Bartyzel 
 
 
8:30 - Zbiórka, losowanie

8:45 - Oficjalne otwarcie turnieju

9:15 - Rozgrzewka

9:30 - Rozpoczęcie turnieju – mecze w grupach

16:00 - Zakończenie turnieju i rozdanie nagród
 


Prosimy o punktualne przybycie i zdyscyplinowanie !
 
 

Więcej: TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W RZESZOWIE

100 % frekwencja

22-03-2011 

Lista uczniów ze 100% frekwencją za okres od 1.12.2010 do 28.02.2011, nagrodzonych biletami do kina Helios.


1.   Elżbieta Marczak – kl. 3ht
2.   Konrad Ludera – kl. 4et
3.   Sylwia Kustra– kl. 4gt
4.   Aneta Szczepankiewicz – kl. 2gt
5.   Katarzyna Panek – kl. 4gt
6.   Justyna Matyaszek – kl. 1ft
7.   Dominika Jezierska– kl. 1ft
8.   Patryk  Pyrcz – kl. 3dt
9.   Arkadiusz Hołota– kl. 3dt
10. Dominik Kawa– kl. 1bt
11. Szczepan Pomykała – kl. 3mt


GRATULUJEMY!!!
Zachęcamy do trzeciego etapu: 1 marca – 30 maja 2011

KONCERT TOMKA KAMIŃSKIEGO

20-03-2011 

W niedzielę 13 marca chętni uczniowie wzięli udział w koncercie pieśni wielkopostnych w kościele u Saletynów. Wystąpił Tomek Kamiński - popularny artysta wykonujący muzykę chrześcijańską i autorską. Mogliśmy usłyszeć w jego wykonaniu znaną nam pieśń: ,,Ty tylko mnie poprowadź" oraz wiele piosenek wprowadzających w czas Wielkiego Postu. Koncert bardzo nam się podobał.

Teksty piosenek dały nam dużo do myślenia i zastanowienia się nad swoim życiem. 

AUTOR: ANETA SZCZEPANKIEWICZ

KLASA:  II GT

KONKURS RECYTATORSKI

18-03-2011 

Informujemy wszystkich, którzy zgłosili swój udział w konkursie recytatorskim „Poezja Czesława Miłosza”, że odbędzie się on 1 kwietnia (piątek) w godzinach 9.40 – 12.20 w sali 47.

Prosimy pamiętać o odświętnym stroju. Serdecznie zapraszamy!

UDZIAŁ W KATECHEZIE AUDIOWIZUALNEJ

17-03-2011 

08.03.2011r . członkowie Koła Religijnego i chętni uczniowie wzięli udział w katechezie audiowizualnej , która odbyła się w Bazylice o. Bernardynów. Poświęcona była problemowi istnienia szatana. Katechezę wygłosił dr Bogdan Kocańda – franciszkanin z Rychwałdu. Przed laty posługiwał jako egzorcysta w diecezji kieleckiej.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!