Lecimy do Lizbony

20-04-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

Już 6 maja 14 uczniów ZSM uda się na miesięczną praktykę do Lizbony w związku z projektem realizowanym przez naszą szkołę pt. "Mobilność edukacyjna inwestycją w sukces zawodowy", w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Tym razem uczniowie odbędą praktykę na lizbońskim lotnisku i będą mieli okazję zdobyć doświadczenie zawodowe oraz doskonalić umiejętności językowe. Wszystkim życzymy powodzenia!

 

Spotkanie z grupą "Wyrwani z niewoli"

20-04-2018 

11 kwietnia w naszej szkole gościliśmy "Wyrwanych z niewoli" w ramach programu profilaktyczno – ewangelizującego. Pani katechetka poinformowała, że nasza klasa została wybrana do udziału w tym spotkaniu. Cieszyliśmy się, że ominą nas lekcje, ale nie spodziewaliśmy się niczego porywającego. Najpierw zobaczyliśmy prowadzących, potem zaczęliśmy ich słuchać i zmieniliśmy swoje nastawienie do tego spotkania. Jacka i Piotrka zrozumie każdy młody człowiek, który zbłądził i chciałby zostać wyrwany z niewoli nałogu. Tak, jak oni kiedyś. Byliśmy zaskoczeni ich świadectwem. Wyrwali się wielu nałogom, zmienili swoje niełatwe życie, naprawili relacje rodzinne. Pomogło im w tym nawrócenie. I o tym wszystkim nam zaśpiewali, a rapem głosili Ewangelię. Są żywymi dowodami na to, że istnieje nadzieja dla każdego człowieka. Napady, kradzieże, narkotyki, alkohol, konflikty z prawem. To był ich świat. Uważamy, że warto było wsłuchać się w słowa naszych gości. Siedzieliśmy zasłuchani, w ciszy, chociaż w auli było ponad 200 osób. Nie można z takiego spotkania wyjść obojętnym, dlatego, że uświadomili nam, że jest w nas dobro i warto o siebie zawalczyć. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie nam dane spotkać się z liderami zespołu.

 

Klasa 1 dt

 


„Lekcje o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” w ramach programu Polska Wschodnia

20-04-2018 

Kolejny raz w naszej szkole odbyły się lekcje o Funduszach Europejskich. W klasach 2ft i 1 mst pod opieką pani Ewy Wojakowskiej poszerzyliśmy wiedzę na temat Platform Startowych na wparcie nowych pomysłów. Mieliśmy okazję zapoznać się z komiksem „Gra o start -up”, filmikami instruktażowymi, można też było rozwiązać zadanie konkursowe, w którym do zdobycia były cenne nagrody.

Karty upominkowe do Empiku w wysokości 40 zł, 35zł i 30 zł za najszybsze prawidłowe rozwiązanie zadania konkursowego zdobyli:

 • Patrycja Gacek, Kinga Sieniawska, Marcelina Pyć z klasy 2 ft
 • Klaudia Dańczuk, Zuzanna Zdeb, Zuzanna Jabłecka z klasy 1 mst

Na pewno była to ciekawa lekcja i wiele nam dała. Zapoznaliśmy się z nowymi dla niektórych pojęciami jak "start-upy", "Platformy Startowe", czy "Challengerocket". Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że teraz wiemy, że każdy z nas może w przyszłości być młodym przedsiębiorcą i korzystać ze wsparcia unijnego.

 

Patrycja Gacek 2 ft

 


 

 

PRACA DLA ABSOLWENTÓW ZSM

19-04-2018 


 

Firma REBELL z Rzeszowa prowadzi nabór na wolne stanowiska pracy
dla techników usług fryzjerskich.

 

 Zachęcamy

Uczniów i Absolwentów Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie do złożenia CV.

 

Szczegółowe informacje:

pobierz >

MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE I W ŁAGIEWNIKACH

19-04-2018 

12 kwietnia bieżącego roku maturzyści z Zespołu Szkół Mechanicznych udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Zbiórka pod Lidlem o godz. 5.30 nie była problemem dla żadnego pątnika. Podróż do Częstochowy przebiegła sprawnie i bez problemów. Na miejscu byliśmy około godziny 10. O godz. 11 w Kaplicy przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej odbyła się uroczysta Msza sprawowana w naszej intencji. Po nabożeństwie każdy miał czas wolny, wiele osób wykorzystało go modląc się w intencji pomyślnie zdanej matury i właściwego rozeznania drogi życiowej. Następnym celem pielgrzymki były Łagiewniki. Ładna pogoda nam dopisywała, niestety tuż przed Łagiewnikami musieliśmy się zatrzymać, gdyż pan kierowca stwierdził uszkodzenie autokaru. Na szczęście nasza szkoła to technikum i specjalistów od naprawy usterki nie brakowało. Mogliśmy wyruszyć w drogę dzięki pomocy pana kierowcy z Ukrainy, który poświęcił swój czas i pomógł nam w potrzebie. Po przymusowym postoju i uporaniu się z problemem ruszyliśmy dalej. W Łagiewnikach siostra zakonna przybliżyła nam postać św. Faustyny Kowalskiej oraz jej historię. Mieliśmy możliwość zobaczenia celi świętej Siostry oraz pomodlenia się przy relikwiach. Na zbiórkę o godz. 19.30 udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II, skąd ruszyliśmy w drogę powrotną. Mamy nadzieję, że nasze pielgrzymowanie umocni nas duchowo w trudnym i stresującym dla nas okresie maturalnym. Dziękujemy serdecznie księdzu Jakubowi Pawłowskiemu za zorganizowanie pielgrzymki, ks. Adamowi Cyranowi i paniom: Kindze Lizak, Agnieszce Kapłon, Dorocie Kustrze, Iwonie Adamiec- Zielińskiej za opiekę nad nami, a także wspólną modlitwę w intencji naszej matury.

 

Jarosław Bialic kl. IV at


 

 

Zwiedzamy świat latając z Jasionki

19-04-2018 

Zapraszam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie Places of tourist interest you can reach by plane from Rzeszów International Airport czyli Zwiedzamy świat latając z Jasionki

 

 

Prace konkursowe to foldery opisujące miejsca do których można polecieć na wakacje.

 

Prace:

 • są w języku angielskim
 • mają format A4 i mają formę folderu
 • zawierają opis miejsca i min 2 atrakcji turystycznych

Prace są oceniane za:

 • teść i poprawność językową
 • formę graficzną

Pamiętajcie, że można latać z przesiadkami. W pracy należy poinformować jak dotrzeć do opisanego miejsca.

Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone ocenami celującymi (waga 3) z języka angielskiego.

Termin oddania prac - 21.05.2018 r.

 

Places of tourist interest you can reach by plane from Rzeszów International Airport

 


Konkurs młodego patrioty

19-04-2018 

Informujemy, że konkursie młodego patrioty odbędzie się we środę 25 kwietnia 2018 r. w godzinach 9.40-10.25 w bibliotece szkolnej.

 

Bibliotekarze

FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

16-04-2018 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, który odbył się 07.04.2018 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.

Uczestnicy Turnieju swoją przygodę z psychologią rozpoczęli już wiele miesięcy wcześniej. Podczas eliminacji musieli wykazać się znajomością wskazanych artykułów publikowanych w "Charakterach" i książki "Przeciw empatii" Paula Blooma.

W części pisemnej finału 100 uczestników rozwiązywało test sprawdzający wiedzę. Pozwolił on wyłonić 10 osób, które zakwalifikowały się do części ustnej finału.

W teście finałowym największa ilość zdobytych punktów wyniosła 83 z 85. Ostatnia osoba, która zakwalifikowała się do części ustnej osiągnęła wynik 68 punktów.

 

Wyniki testu finałowego naszych uczniów:

 • Krystian Zapłociński kl. 1mst – 49 pkt. – miejsce 45
 • Zuzanna Zdeb kl. 1mst – 48 pkt. – miejsce 49

Gratulujemy uczestnictwa w finale i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Turnieju.

 

 

 

 

Więcej: FINAŁ W WARSZAWIE – TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

Konkurs "Jeden świat wiele kultur"

16-04-2018 

Serdecznie zapraszam do udziału w II edycji konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną, dotyczącą kultury wybranego miejsca na świecie. Tematem pracy może być dowolny kraj, który waszym zdaniem jest wyjątkowy i ciekawy, wyróżnia się historią, tradycjami lub innymi elementami kulturowymi, które sprawiają, że dany obszar jest według was unikalny. Praca powinna przedstawiać elementy historii, tradycji, świąt i ważnych wydarzeń oraz postaci związanych z daną kulturą. Należy również ująć najważniejsze aspekty związane ze sztuką danego kraju.

 

Wszelkich informacji udziela pani Agata Pawlak - organizator konkursu

 

Serdecznie zapraszam!!!

 

Regulamin konkursu:

 • pracę należy złożyć w terminie do 15.05.2018 r.
 • praca powinna składać się przynajmniej z 20 slajdów
 • praca powinna koncentrować się na kulturze danego kraju, jego unikalności, czy też wyjątkowości lub na wszechstronnym przedstawieniu zjawisk kulturowych, należy również uzasadnić wybór takiego, a nie innego tematu prezentacji
 • prezentacja jest sporządzona w programie Microsoft Power Point
 • prace należy dostarczyć u organizatora na pendrive lub przesłać na podany przez nauczyciela adres e-mail
 • nagrodami w konkursie będą oceny celujące z wiedzy o kulturze
 • prace, które nie spełnią przedstawionych wymagań nie będą dopuszczone do konkursu

KONKURS WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ pt. „BLIŻEJ SIEBIE”

16-04-2018 

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w szkolnym konkursie. Zadaniem uczestników konkursu będzie rozwiązanie testu, wykazując się wiedzą dotyczącą następujących zagadnień:

 • KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA,
 • STRES,
 • UZALEŻNIENIA OD INTERNETU
 • KONFLIKTY

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 23.04.2018 r. u pedagogów szkolnych. Uczestnikom konkursu będą udostępnione materiały zawierające tematykę konkursową.

 

Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Konkurs odbędzie się 22.05.2018 r.

 

Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: Edyta Dragulska, Iwona Adamiec - Zielińska

 

Rozpoczynamy kurs spawania TIG 1

12-04-2018 

W ramach projektu pn. Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy, nr: WND-RPPK.09.04.00-18-0039/16, uczniowie naszej szkoły rozpoczynają kurs spawania.

Szkolenie obejmuje metodę TIG 1.

 

Zajęcia rozpoczynają się 16.04.2018 r. w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie przy Al. J. Piłsudskiego 2, zgodnie z załączonym harmonogramem.

Lista osób zakwalifikowanych jak i harmonogram znajdują się w gablocie szkoły (naprzeciw tablicy zastępstw).

W przypadku rezygnacji, koniecznie należy złożyć pisemne oświadczenie.

Dodatkowych informacji udziela kierownik szkolenia praktycznego Pan Daniel Prokopik.

 

Harmonogram szkolenia: 

Grupa 1  pobierz >>

Grupa 2  pobierz >>

 

Ogłoszenie o rekrutacji uzupełniającej na staże zawodowe i praktyki dla uczniów

12-04-2018 

 

Ogłoszenie o rekrutacji uzupełniającej na staże zawodowe dla uczniów
Zespołu Szkół Mechanicznych
w ramach projektu
pn. Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy

nr: WND-RPPK.09.04.00-18-0039/16

 

Gmina Miasto Rzeszów ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na płatne staże zawodowe dla uczniów w ramach projektu „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

 

Rekrutacja odbywa się w terminie od 12 kwietnia 2018 r. do 19 kwietnia 2018 r.

 

 

Kierunek kształcenia

Łączna liczba uczestników

Technik mechanik

36 osób

Technik mechatronik

Technik lotniskowych
służ operacyjnych

Technik usług fryzjerskich

 

 

Szczegółowe wytyczne dotyczące udziału w projekcie określa Regulamin rekrutacji i udziału w praktykach i stażach zawodowych na feriach letnich w roku szkolnym 2017/2018, zamieszczony na szkolnej stronie internetowej http://www.zsm.resman.pl i tablicy ogłoszeń, gdzie dostępne są również wszystkie dokumenty rekrutacyjne: formularz rekrutacyjny oraz oświadczenia uczestnika (wybierz więcej i pobierz dokumenty).

Regulaminy i dokumentacja dostępne są również w Biurze projektu ul. Szopena 13 w Rzeszowie (budynek III Liceum Ogólnokształcące).

 

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście w Zespole Szkół Mechanicznych, w sekretariacie szkoły.

 

 

Zapraszamy do udziału w formie wsparcia!

 

Więcej: Ogłoszenie o rekrutacji uzupełniającej na staże zawodowe i praktyki dla uczniów

Przedsmak Lizbony po angielsku

12-04-2018 

logo wiedza edukacja rozwoj

W piątek, 6 kwietnia klasa 3mt, dzięki pani Monice Wiśniowskiej i pani Lucynie Sulenckiej, mogła uczestniczyć w nietypowej lekcji języka angielskiego. Gościliśmy João Amiguinho, młodego portugalskiego wolontariusza Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO, który świetną angielszczyzną opowiedział nam wiele o swoim kraju. Przede wszystkim skupił się na stolicy Portugalii - Lizbonie. Dowiedzieliśmy się m.in., które miejsca są warte odwiedzenia, jakie są  najbardziej popularne potrawy i gdzie można je zjeść. Poradził nam również, aby w popularnych, żółtych tramwajach uważać na kieszonkowców. João opisał jacy są Portugalczycy i opowiedział o ich stosunku do Cristiano Ronaldo. Spotkanie zakończyliśmy krótką lekcją języka portugalskiego, zapisaliśmy kilka przydatnych zwrotów, które przydadzą nam się podczas naszej miesięcznej praktyki w Lizbonie.

 

Obrigada João e professores

 

Agata Korszla kl. 3mt

 

 

 

Konkurs recytatorski

12-04-2018 

11 kwietnia odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego, któremu w tym roku przyświecało hasło "W sercach naszych Polska". Uczestnicy prezentowali utwory o tematyce patriotycznej, zarówno te bardzo popularne autorstwa Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego, K.I. Gałczyńskiego, jak i mniej znane, takie jak grypsy pisane w więzieniu przez Łukasza Cieplińskiego.

W konkursowych zmaganiach reprezentowane były klasy: 1 ft, 2ft, 3ft, 1 at, 1 bt, 2 mt, 4 at. Jury w składzie: p. Agnieszka Kapłon, p. Kinga Lizak, p. Agata Pawlak podjęło decyzję o nagrodzeniu następujących osób:

 • I miejsce - Krystian Bartoń 1 bt
 • II miejsce - Angelika Grobelna 1 ft
 • III miejsce - Maria Makarska 3 ft

Wszystkim uczestnikom dziękujemy na udział, zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

I MIEJSCE W LICEALIADZIE CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

11-04-2018 

W dniu 23 marca 2018 roku odbyła się Licealiada chłopców w unihokeju. Reprezentacja ZSM Rzeszów była w tym roku obrońcą tytułu. Do rozgrywek zgłoszono 11 reprezentacji szkół średnich miasta Rzeszowa. W losowaniu nasza reprezentacja trafiła do grupy A, razem z II LO i ZS nr 2.

Drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie : Stats Marcin ( 2at) , Ciupak Jakub , Uran Marcin (2 dt) , Grzesik Michał , Marszał Sebastian (3mt) , Kaszuba Kacper (4bt), Gunia Arkadiusz, Rzeszutek Jakub, Chyłek Mateusz (3bt) , Szcząchor Bartłomiej (2est), Ćwikła Dawid (4lt). Opiekunem zespołu był p. Tomasz Chrapek.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

 

 

 

 

Więcej: I MIEJSCE W LICEALIADZIE CHŁOPCÓW W UNIHOKEJU

AKCJA „GÓRA GROSZA” 2017/2018

11-04-2018 

Na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem kampanii, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, była niezmiennie zbiórka funduszy na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnej rodzinie. Młodzież naszej szkoły nie pozostała obojętna na krzywdę innych. Łącząc wspólnie siły pokazaliśmy, że ta pomoc jest realna i możliwa. Dzięki dobrej woli ofiarodawców udało się zebrać w sumie 54 kg 600 g nominałów od 1 gr do 5 gr czyli 557 zł 23 gr. Wszystkim, którzy wspomogli tę szczytną akcję serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również dziewczynom z kl. II ft: Izie, Marcelinie i Kindze, którym zawdzięczmy liczenie i ważenie „Góry Grosza”.

 

Szkolny Wolontariat

 

Ogłoszenie o konkursie

11-04-2018 

W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona Szkoły zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu historycznego "Gen. Władysław Anders i jego żołnierze". Tematyka konkursu w bieżącym roku dotyczy następujących zagadnień:

 • utworzenie armii Władysława Andersa w ZSRR, ewakuacja na Bliski Wschód,
 • przebieg i znaczenie bitwy pod Monte Cassino,
 • szlak bojowy II Korpusu Polskiego.

 Zadaniem uczestników jest napisanie pracy. Termin dostarczenia prac do organizatorów to koniec kwietnia. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele: p. Andrzej Frydrych, p. Mariusz Kuźniar, p. Ewa Wojakowska.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!!!

 

Ogłoszenie o rekrutacji uzupełaniającej na kursy i szkolenia dla uczniów

09-04-2018 

 

Ogłoszenie o rekrutacji uzupełaniającej na kursy i szkolenia dla uczniów
w Zespole Szkół Mechanicznych w ramach

projektu pn. „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy”.

nr: WND-RPPK.09.04.00-18-0039/16

 

 

Gmina Miasto Rzeszów ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uzupełniającej na kursy i szkolenia dla uczniów do projektu „Rzeszowskie szkoły zawodowe otwarte na rynek pracy” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

 

Szkolenia i kursy skierowane są do uczniów ponadgimnazjalnych szkół kształcenia zawodowego objętych wsparciem w ramach projektu.

 

Rekrutacja na kurs spawania TIG 1 (tylko dla osób pełnoletnich) odbywa się w terminie od 9 kwietnia do 12 kwietnia 2018 r.

Kurs będzie odbywał się w terminie od kwietnia do końca czerwca 2018 r.

UWAGA !!! Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Szczegółowe wytyczne dotyczące udziału w projekcie określa Regulamin rekrutacji i udziału w kursach i szkoleniach dla uczniów w roku szkolnym 2017/2018 dostępny na szkolnej stronie internetowej http://www.zsm.resman.pl i tablicy ogłoszeń, gdzie dostępne są również wszystkie dokumenty rekrutacyjne: formularz rekrutacyjny oraz oświadczenia uczestnika. Regulaminy i dokumentacja dostępne są również w Biurze projektu ul. Szopena 13 w Rzeszowie (budynek Gimnazjum nr 2).

 

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście w Zespole Szkół Mechanicznych, w sekretariacie szkoły.

 Link do formularzy zgłoszeniowych.

Szczegółowy wykaz kursów i szkoleń dla uczniów objętych tym ogłoszeniem przedstawia poniższe zestawienie.

 

Zapraszamy do udziału w tej formie wsparcia!

 

Lp.

Forma wsparcia

Liczba osób

Liczba godzin

Kierunek kształcenia

1

Kurs spawania TIG 1

 

11

150 godzin

Technik: mechanik, mechatronik

KONKURS "TWOJA DROGA DO SUKCESU"

09-04-2018 

 

Regulamin konkursu:

 

pobierz >>

 

 

Formularz zgłoszenia uczestnictwa w konkursie:


pobierz >>

Wyniki konkursu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

09-04-2018 

 

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszej szkole został ogłoszony konkurs historyczny „ Pamiętamy o Niezłomnych”. W tym roku celem konkursu było przypomnienie i upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych związanych   z Podkarpaciem. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 31 uczniów z klas: 1 ft, 1 at, 1 bt, 1 mst, 2 ft, 2 lt, 3 bt, 3 ct, 3 dt, 4 ct. Jury w składzie: p. Agnieszka Kapłon, p. Ewa Wojakowska, p. Andrzej Frydrych dokonało oceny prac i przyznało następujące miejsca:

 • I miejsce: Anna Gientka z klasy 1 mst (praca dotyczyła Łukasza Cieplińskiego)
 • II miejsce: Dariusz Matuszkiewicz z klasy 2 lt (praca dotyczyła Stanisława Ruska)
 • III miejsce: Krystian Zapłociński z klasy 1 mst (praca na temat Ludwika Marszałka)
 • III miejsce: Oskar Mokwa z klasy 2 lt (praca na temat Łukasza Cieplińskiego)

Gratulujemy!!!

 

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i podjęcie wysiłku mającego na celu upamiętnienie naszych bohaterów, którzy za wierność Ojczyźnie płacili bardzo często najwyższą cenę.

AKCJA „BABECZKA” - ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

09-04-2018 

Koniec Wielkiego Postu, więc czas na kolejną akcję. Cała gromada gotowych do czynienia dobra wolontariuszy ZSM wzięła udział w akcji „Babeczka”. Otrzymaliśmy adresy oraz paczki i wyruszyliśmy do chorych, którzy jak co roku, niecierpliwie na nas czekali. Naszym celem były odwiedziny starszych i chorych osób z terenu parafii M.B. Saletyńskiej w Rzeszowie. Były to spotkania, które pozostaną na długo w naszej pamięci.. Często wydaje się nam, że to my mamy ciężko w życiu, ale po wysłuchaniu zwierzeń płynących prosto z serca, uświadamiamy sobie jak mało jeszcze przeszliśmy w życiu, aby zrozumieć prawdziwy trud i cierpienie. Niektórzy z chorych potrzebowali po prostu chwili rozmowy, wsparcia, pocieszenia. Daliśmy z siebie jak zawsze wszystko. Ostatnie spotkanie odbyliśmy ze wspaniałą kobietą, która pomimo sędziwego wieku (97 lat) i wielu dolegliwości, pogodą ducha, optymizmem, radością mogłaby obdzielić wszystkich. Każdy z nas zdał sobie sprawę, że blisko są ludzie, którzy potrzebują uśmiechu, dobrego słowa, a my możemy im to dać. Dziękujemy p. Kindze za to, że opiekuje się nami w ten czas i uczy nas ciągle na nowo wrażliwości.

W akcji tym razem wzięli udział: W. Leniart, K. Ślemp, A. Skubisz, A. Matuła, K. Bzikot, K. Cygan kl. I ft, J. Kurcz kl. I dt, Z. Jabłecka, Z. Zdeb kl. I mst, Ł. Marczak, K. Wnęk kl. I at, M. Płotczyk kl. I lt, W. Maciąg, M. Makowski, K. Pietrzak kl. II mt, J. Młynarska, P. Gacek, A. Bobowska, R. Gorczyca, K. Mik kl. II ft , A. Kuryło kl. II lt Dawid Pleśniak kl. II bt, A. Zapalska kl. III mt, M. Makarska, M. Szmyt, U. Grobelna, G. Stadnik, P. Pietrucha, A. Dziedzic kl. III ft, M. Buda kl. III ct, M. Pelc, G. Żyła, G. Wojtaszek, A. Warzybok kl. IVft oraz K. Skrobacz i W. Teper- absolwentki.

 

Patrycja kl. II ft i Marcin kl. II mt

 


 

 

 

Więcej: AKCJA „BABECZKA” - ŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY W DOMACH CHORYCH I STARSZYCH

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU DLA MATURZYSTÓW "ŻYCIU - TAK!"

06-04-2018 

Do szkolnego konkursu dla maturzystów "ŻYCIU - TAK!" zakwalifikowano 17 prac w kategoriach: literatura, praca plastyczna i prezentacja multimedialna.

 • I miejsce: KATARZYNA KIDA - kl. IV ft (rysunek)
 • II miejsce: JAROSŁAW BIALIC - kl. IV at (poezja)
 • III miejsce: PAULINA SANECKA - kl. IV ft (kolaż)

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

 

Organizator konkursu p. Kinga Lizak dziękuje maturzystom za wykonanie oryginalnych prac oraz za zainteresowanie tematem.

Powitanie wiosny w ZSM

04-04-2018 

04-04-2018 1a

 

W bieżącym roku, razem z firmą LINETECH, Dzień Wiosny w naszej szkole obchodziliśmy, zapoznając się z kulturą Chin i Japonii. Klasy, które brały udział w rywalizacji miały za zadanie przebrać swoich przedstawicieli w charakterystyczny sposób. Byli więc karatecy, wojownicy ninja, kwitnące drzewka wiśni :) Mogliśmy zapoznać się z pismem chińskim, jedliśmy zupki chińskie na czas (z magicznym dodatkiem). Pisaliśmy haiku o LINETECH-u i tworzyliśmy dla firmy gadżety na rynek wschodni. Klasowi siłacze brali udział w walkach sumo, a klasowe piękności zamieniliśmy w gejsze. Najlepszy gadżet "wyprodukowała" klasa 2 ct i zgarnęła główną nagrodę, ufundowaną przez firmę LINETECH. Całą rywalizację wygrała klasa 2 lt, która będzie mieć szansę przyjrzeć się pracy w siedzibie firmy w Jasionce. Choć za oknem leżał śnieg, my bawiliśmy się świetnie, jak zawsze w Mechaniku :)

 

Samorząd Uczniowski

04-04-2018 1-1

 04-04-2018 1-2

04-04-2018 1-3

Więcej: Powitanie wiosny w ZSM

KWESTA NA RZECZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

04-04-2018 

logo tpd

 W przedświątecznym tygodniu wolontariusze naszej szkoły włączyli się w ważną akcję - zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na opłacenie pobytu na koloniach i obozach rehabilitacyjnych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tym przedsięwzięciu wzięliśmy udział po raz drugi. Nasi wolontariusze kwestowali w sklepie „Społem” przy ul. Asnyka. Oferowali swoją pomoc przy pakowaniu zakupów. W podziękowaniu klienci wrzucali datki do puszek. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Darczyńców motywowaliśmy szczerymi uśmiechami, a jeszcze cieplejszymi dziękowaliśmy za okazane serce. Te dni dały nam wiele radości. Lubimy pomagać, cieszy nas pozytywna reakcja ludzi, a przy okazji przebywamy ze sobą i radośnie spędzamy czas. Nagrodą są pełne ciepła rozmowy z tymi, którzy oprócz tego, że wrzucali dary do wózka czy puszki, zatrzymywali się przy nas, aby porozmawiać.

Serdecznie dziękujemy ekipie, którą tworzyli: Andżelika Matuła, Klaudia Bzikot, Martyna Jakubowska kl. I ft, Jakub Kurcz kl. I dt, Jakub Jastrzębski kl. I at, Zuzanna Jabłecka kl. I mst, Dawid Pleśniak kl. II bt, Marcin Makowski, Kacper Pietrzak kl. II mt, Aleksandra Dziedzic, Gabriela Stadnik, Urszula Grobelna kl. III ft i Marianna Uryć kl. IV ft. Opiekę nad nami sprawowały panie: Kinga Lizak, Iwona Adamiec- Zielińska i Edyta Dragulska.

 

Szkolny Wolontariat

Sukces Wiktorii Patrońskiej

28-03-2018 

20 marca 2018 r. odbyła się X edycja Konkursu Fantazji Fryzjerskiej organizowanego przez ZSOFiK w Warszawie. Wzięło w nim udział 46 uczestników z 23 szkół z całej Polski. Tegoroczne zmagania zawodników przebiegały pod hasłem „Galaktyczny blask”. Nasza uczennica z klasy 2 ft Wiktoria Patrońska otrzymała wyróżnienie specjalne za pracę konkursową zatytułowaną „Gwiazda wybiegu”, która obejmowała pełną stylizację modelki (strój, konstrukcję przestrzenną, makijaż i fryzurę). Jej talent i kunszt pracy dostrzegł członek Jury - pełnomocnik Rektora Wyższej Szkoły Zawodowej Łódzkiej Korporacji Oświatowej- pan Arkadiusz Sadura. Wiktoria w nagrodę otrzymała SREBRNY INDEKS na Studia Wyższe na kierunku Chemia Technologii Fryzjerskich. W konkursie ZSM reprezentowała również Klaudia Chochrek z klasy 2 ft . Należy podkreślić, że pomimo utrudnień, jakimi są długa podróż oraz ograniczone możliwości transportu ogromnych konstrukcji przestrzennych, jakie mają inni zawodnicy, dajemy radę! Bardzo wysoki poziom prac artystycznych naszych uczennic dowodzi, że talent i ciężka praca, to jedyna droga do sukcesu przyszłego stylisty fryzur.

 

Bożena Hałucha

 


 

 

 

Więcej: Sukces Wiktorii Patrońskiej

Ogłoszenie

28-03-2018 

Rada Rodziców baner

 

Od miesiąca kwietnia 2018 r. wpłaty na Radę Rodziców, proszę przesyłać tylko i wyłącznie na rachunek bankowy.


Dane do przelewu:

 • Nazwa odbiorcy: Zespół Szkół Mechanicznych, ul. Hetmańska 45A,
  35-078 Rzeszów
 • Nr rachunku: 92 1020 4391 0000 6502 0144 9172
 • Tytułem: Darowizna na Radę Rodziców

 

Gotowe druki do przelewu dostępne są na stronie szkoły.

 

pdf button

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!