Dar dla dzieci po chemioterapii

15-03-2017 

Praktyki zawodowe i wymiana doświadczeń w branży lotniczej - Lizbona 2017

15-03-2017 

5 marca o godzinie 13:15 oderwaliśmy się Bombardierem niemieckiej linii Lufthansa od płyty lotniska w Jasionce. Po krótkim locie dotarliśmy do Monachium, gdzie czekaliśmy około 5 godzin na docelowy lot do Lizbony. Po godzinie 20 Airbusem A320 odlecieliśmy w kierunki Portugalii. Po 3 godzinach lotu i dotarciu do stolicy od razu ujrzeliśmy piękne i zabytkowe walory miasta. Rozlokowaliśmy się w apartamencie w dzielnicy Areeiro i zmęczeni po długiej podróży poszliśmy spać. Następnego dnia po szybkim posiłku pojechaliśmy na małe lotnisko do miejscowości Cascais, gdzie zapoznaliśmy się z warunkami i regulaminem pracy oraz przystąpiliśmy do przydzielonych nam zadań w hangarze. Po przybyciu z praktyk zjedliśmy kolację i od razu ruszyliśmy zwiedzać miasto. Lokum, w którym mieszkamy jest świetne. Miła obsługa, dogodne warunki do spania, lokalizacja niedaleko centrum, na wprost budynku metro, z którego korzystamy, aby szybko dotrzeć w różne miejsca stolicy. Ludzie w mieście są bardzo mili i życzliwi. Zawsze, kiedy pytamy się o drogę lub lokalizację, starają się nam pomóc . Codziennie o godzinie 8 wyjeżdżamy do pracy i odbywamy zajęcia do godziny 17, następnie wracamy na obiadokolację. Po posiłku staramy się wykorzystać wolny czas, aby zwiedzać nowe miejsca w Lizbonie i poznawać tutejszą wspaniałą kulturę. Klimat gorący, bardzo wysokie temperatury, mamy możliwość opalania się lub wylegiwania pod palmą, czego chcieć więcej?

 

Szymon Saj - klasa 3lt

 

 

 

 

KONKURS "GENERAŁ WŁADYSŁAW ANDERS I JEGO ŻOŁNIERZE"

15-03-2017 

W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona Szkoły serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest przypomnienie postaci gen. Andersa i jego żołnierzy.

 

Prace należy złożyć do 25 kwietnia u p. M. Ustrzyckiej, p. Ewy Wojakowskiej lub p. A. Frydrycha.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i zainteresowania tematem. Dodatkowych informacji udzielają nauczyciele historii. 

 

 

 

Uczestnicy przygotowują do wyboru:

 • pracę historyczną (pisemną),
 • prezentację multimedialną,
 • gazetkę tematyczną,
 • album,
 • wiersz lub opowiadanie,
 • rysunek, plakat, obraz,
 • rzeźbę.

 Tematyka prac powinna uwzględniać:

 • postać gen. Władysława Andersa, jego życie i działalność,
 • postaci jego żołnierzy,
 • szlak bojowy 2 Korpusu Polskiego,
 • poszczególne bitwy 2 Korpusu Polskiego np. bitwę o Monte Cassino.

Szkolne Wybory Książek

15-03-2017 

Szkolne Wybory Książek odbędą się 22 marca 2017r. (środa).

Nie bądź obojętny i zagłosuj na książki, które chciałbyś mieć w bibliotece.

Kartki do głosowania rozdawane będą w dniu wyborów.

LOTERIADA DLA DAMIANA

12-03-2017 

 

14 marca 2017 r. w auli szkolnej w godzinach 10:30 – 12:20 odbędzie się loteriada. Organizatorem akcji jest Samorząd Uczniowski.

 

Przygotowano ponad 200 fantów. Losy w cenie 2 zł (zwykłe) i 5 zł (vip – każdy los wygrywa). Warunkiem uczestnictwa w loteriadzie jest posiadanie co najmniej jednego losu. Losy sprzedawane będą od poniedziałku.

 

Impreza ma charakter charytatywny, cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie naszego kolegi Damiana. Zachęcamy do włączenia się do akcji.

 

Szczegółowe informacje u opiekuna Samorządu p. Joanny Cichoń

 

Samorząd Uczniowski

Szkolny konkurs recytatorski

12-03-2017 

8 marca odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego, któremu w tym roku przyświecało hasło "W Ojczyźnie serce me zostało". Uczestnicy prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej, zarówno te bardzo popularne („Rota”, „Hymn do miłości Ojczyzny”, „Bogurodzica”, „Pan Tadeusz” - Inwokacja, „Reduta Ordona”), jak i bardziej współczesne autorstwa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej , Czesława Miłosza.

W konkursowych zmaganiach reprezentowane były klasy: 1 ft, 2ft, 2 at, 2 bt, 3 at, 4 lt. Jury w składzie: p. Agnieszka Kapłon, p. Kinga Lizak, p. Agata Pawlak podjęło decyzję o nagrodzeniu następujących osób:

 • I miejsce Maciej Makuch 4 lt
 • II miejsce Maria Makarska 2 ft
 • III miejsce Jarosław Bialic 3 at

Wyróżnienie Katarzyna Jasińska 1 ft

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas najbliższej uroczystości szkolnej.

 

 

 

 

Więcej: Szkolny konkurs recytatorski

100% FREKWENCJA

12-03-2017 

 

 Lista uczniów ZSM ze 100% frekwencją
w okresie grudzień 2016 oraz styczeń-luty 2017

 • Klasa 1at: Pelc Konrad, Skała Szymon, Sołtys Krystian, Surowiec Damian. 
 • Klasa 1bt: Bartłomiej Wójcik, Michał Micał
 • Klasa 1dt: Barański Kamil, Bobowski Damian, Bobowski Dominik, Domino Jakub, Dworak Damian, Jemioła Mateusz, Kocoń Michał, Rzeźnik Bartłomiej, Wąs Łukasz
 • Klasa 1est: Jakub Tyzak
 • Klasa 1lt: Futoma Hubert, Kozik Adrian, Kempanowski Jakub, Krauz Seweryn, Podgórki Hubert, Sobota Dominik, Zimny Bartosz, Matuszkiewicz Dariusz
 • Klasa 1mt: Karol Nycz, Marcin Zegar, Adrian Kaczmarzyk
 • Klasa 2bt: Witek Bartłomiej
 • Klasa 2ct: Buda Mateusz, Ruszała Michał, Bochnak Bartosz
 • Klasa 2dt: Wesół Józef
 • Klasa 2ft: Monika Sala, Paulina Pietrucha
 • Klasa 2lt: Bednarz Piotr, Siorek Szymon, Drapała Krystian, Kotlarz Jan, Bober Wojciech, Ptak Jakub 
 • Klasa 2mt: Michał Panek
 • Klasa 3ct: Fornal Dawid, Kocur Mateusz, Kud Kamil, Pitera Michał
 • Klasa 3et: Paweł Kuźniar
 • Klasa 4bt: Bryś Wojciech, Bartosz Bobowski
 • Klasa 4ft: Krupa Ewelina, Teper Weronika
 • Klasa 4mt: Dawid Łętek, Bartłomiej Gil

 

GRATULUJEMY WYTRWAŁOŚCI !!!

Ciekawa lekcja języka angielskiego

09-03-2017 

2 marca 2017 klasa IIct została zaszczycona wizytą gości z USA - stypendystów Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta – pana Johna Carlsona oraz pana Kevina Kareckasa. Pan Carlson mieszka w Rzeszowie już drugi rok, współpracuje z Uniwersytetem Rzeszowskim i rozpoczął tu kolejne studia. Pan Kareckas jest wykładowcą na uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych oraz producentem muzycznym.

Podczas spotkania zostaliśmy zapoznani z geografią Stanów Zjednoczonych. Obejrzeliśmy zdjęcia przepięknych miejsc m.in. Wodospadu Niagara, Wielkich Jezior Północnoamerykańskich czy FingerLakes. Ponadto dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat bieżących wydarzeń w USA, między innymi ostatnich wyborów prezydenckich oraz ich konsekwencji. Cała lekcja została przeprowadzona sprawnie i w miłej atmosferze. Mieliśmy też czas na zadawanie pytań. Pan Kareckas stwierdził, że dla niego Rzeszów jest jak amerykański sen. Pan Carlson podkreślał z kolei, że uwielbia polskie jedzenie, w szczególności pierogi oraz flaczki. Obaj panowie uczą się języka polskiego, mieliśmy okazję usłyszeć jak wymawiają kilka polskich słów. Zwieńczeniem wizyty było pamiątkowe zdjęcie. Ta lekcja angielskiego była dla nas bardzo pozytywnym doświadczeniem-okazją do poszerzenia wiedzy, poznania ciekawych ludzi i doskonalenia języka angielskiego.

Z tego co wiemy, nasi goście również byli zachwyceni spotkaniem i wyrazili zainteresowanie kolejną wizytą w naszej szkole.

 

Dominik Grochmal i Sebastian Piekiełek IIct

 

 

 

Szkolny konkurs wiedzy informatycznej

08-03-2017 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału

w szkolnym konkursie wiedzy informatycznej
pt. "Informatyka to nie tylko CS"

 

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie swego udziału nauczycielom informatyki
do dnia 15.03.2017 r.

 

Szczegółowe informacje udzielają nauczyciele organizatorzy: Adam Nazimek, Mariusz Kisiel, Bożena Piękoś – Kwolek.

 

PODSUMOWANIE AKCJI „DAY OF UNPLUGGING”

08-03-2017 

Dnia 3 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy "DZIEŃ WYŁĄCZENIA SIĘ OD TELEFONU KOMÓRKOWEGO".

 

W akcję zaangażowało się łącznie 109 uczniów z klas: 1est, 1bt, 1lt, 2mt, 2ft, 2dt, 3ct, 3at, 3dt, 4fbt, 4dt.

 

Dziękujemy za udział w akcji.

 

 

 

Wyniki konkursu znajomości języka niemieckiego

07-03-2017 

Najlepszą znajomością języka niemieckiego w naszej szkole wykazali się:

 

I miejsce - Wojciech  Bryś z kl. 4bt

II miejsce - Paweł Pastuła z kl. 4 et

III miejsce - Wiktoria Szylar z kl. 1ft

 

W konkursie wzięło udział 45 uczniów. Gratulujemy zwycięzcom, którzy w nagrodę otrzymują oceny celujące z języka niemieckiego i bilety do kina.

 

Dziękujemy wszystkim za udział!

 

Organizatorzy: D. Kustra i B. Kataniak - Stefańska

Sztuka fryzjerska

07-03-2017 

24 lutego nasze uczennice Sylwia Wilk i Paulina Pietrucha z klasy II ft pokazały swoje umiejętności podczas międzyszkolnego konkursu fryzjerskiego "WENECKI BAL,WENECKA NOC" zorganizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu. Fantazja i kunsztowna praca naszych uczennic pozwoliły nam przenieść się w inną epokę. Próby odtworzenia przez nasze uczennice charakterystycznego STYLU ROKOKO i BIEDERMAIER bardzo podniosły poprzeczkę w konkursowej rywalizacji. Szczegóły typowe dla epoki dały się zauważyć nie tylko we fryzurach, ale również w ubiorze i makijażu modelek.

 

Czy naszym uczennicom udało się przenieść jury i publiczność na wenecki bal? - Zobaczcie galerię i oceńcie sami.

 

Bożena Hałucha

 

 

 

 

 

ZAPROPONUJ ZAKUP KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

07-03-2017 

Drodzy czytelnicy!

 

W 2017 roku nasza szkoła otrzymała fundusze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem tego programu jest rozbudzanie pasji czytelniczych młodego pokolenia oraz promocja i upowszechnianie czytelnictwa. Wychodząc naprzeciw waszym zainteresowaniom czytelniczym chcemy dać wam możliwość wpływu na to, jakie książki znajdą się w bibliotece szkolnej. Jeżeli jest książka, którą mógłbyś polecić innym lub taka, którą sam chciałbyś przeczytać, a do tej pory nie miałeś takiej możliwości, to zapraszamy do zgłaszania swojej oferty. W połowie marca zostanie przeprowadzonaszkolna akcja zbierania karteczek z waszymi propozycjami. Na karteczce ma się znaleźć autor i tytuł książki lub serii. Swoje sugestie można również zgłaszać bezpośrednio do biblioteki szkolnej. Będziemy starać się w miarę możliwości zrealizować wasze życzenia.

 

Stańcie się współtwórcami księgozbioru szkolnej biblioteki!

 

Bibliotekarze

Zmiana godziny rozpoczęcia konkursu recytatorskiego

03-03-2017 

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs recytatorski grafikaKonkurs rozpocznie się 8 marca o godzinie 11.35 w sali 47. Czas trwania konkursu to trzy godziny lekcyjne.

 

Serdecznie zapraszamy.

Dzień wyłączenia się od telefonu komórkowego

02-03-2017 

Zaproszenie na kongres branży lotniczej i około lotniczej FLY & MORE

02-03-2017 

Zainteresowani dokonują samodzielnie rejestracji.

 

Plakat informacyjny:

ZAPROSZENIE NA DROGĘ KRZYŻOWĄ

01-03-2017 

20 marca 2017 r. zostanie zorganizowany wyjazd na Drogę Krzyżową w Bieszczady.

 

W tym roku naszym celem będzie szczyt Wielka Rawka. W przypadku złych warunków pogodowych udamy się w Beskid Niski. Zgłoszenia i więcej informacji u pani Kingi Lizak.

 

APEL O POMOC DLA DAMIANA

27-02-2017 


 

Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc.

 

Nasz kolega Damian Wacław jest w potrzebie. Badania wykazały, że cierpi on na ciężką anemię aplastyczną. Obecnie Damian jest pod opieką Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Szansą na powrót do zdrowia jest planowany na marzec przeszczep szpiku kostnego w szpitalu we Wrocławiu. Dawcą szpiku będzie kilkuletni brat Damiana. Zabieg ten wiąże się z dłuższym pobytem we Wrocławiu i poważnymi kosztami. Rodzina naszego kolegi potrzebuje wsparcia. 

Zwracamy się do całej społeczności szkolnej z gorącą prośbą o włączanie się do akcji pomocy dla Damiana organizowanych przez szkolny wolontariat.

 

Informujemy również o możliwości dokonywania celowych wpłat na pomoc dla Damiana na konto Rady Rodziców.

 

Numer konta:

BGŻ BNP Paribas S.A. 24 2030 0045 1110 0000 0244 7080

 

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc.

Nie pozostańmy obojętni.

 

Z poważaniem,

Uczniowie klasy IIct wraz z wychowawcą

Młodzi fryzjerzy o wielkim sercu

27-02-2017 

 

Artykuł zaczerpnięty ze strony:

http://supernowosci24.pl/mlodzi-fryzjerzy-o-wielkim-sercu

 

Lekcja historii

27-02-2017 

21 lutego 2017 r. uczniowie klasy 2 mt wraz z wychowawczynią panią Mariolą Ustrzycką udali się do Biblioteki Publicznej przy ulicy Dąbrowskiego.
Celem wizyty było spotkanie z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej panem Maciejem Rędziniakiem (absolwentem naszej szkoły), który przygotował dla nas wykład i prezentację na temat Żołnierzy Wyklętych.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o sytuacji politycznej w Polsce w latach 1944 – 1963 oraz o represjach władzy ludowej wobec działaczy Polskiego Podziemia. Zostaliśmy też zapoznani z sylwetkami   i losami niektórych Żołnierzy Wyklętych, między innymi: gen. Augusta Emila Fieldorfa, płk. Łukasza Cieplińskiego, mjr. Zygmunta Szendzielarza, mjr. Hieronima Dekutowskiego, czy bohaterskiej sanitariuszki Danuty Siedzikówny ps. "Inka".

Z pewnością dla każdego z nas spotkanie to było bardzo ważną lekcją historii, dzięki której mogliśmy na nowo odkryć Niezłomnych Bohaterów Antykomunistycznego Podziemia, którzy poświęcili całe swoje życie dla dobra naszej Ojczyzny.

 

Chwała Bohaterom!

 

 

 

Zwycięzcy konkursu frazeologicznego

27-02-2017 

Zwycięzcami konkursu frazeologicznego pt. "Mądrej głowie dość dwie słowie" zostali:

 

I miejsce - Jakub Makuch kl. 4mt

II miejsce - Agata Siciak kl. 4ft

III miejsce - Agata Korszla kl. 2mt.

 

Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższej uroczystości szkolnej.

 

Serdecznie gratulujemy !

 

Bibliotekarze

 


 

 

Spotkanie z przedstawicielką Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt

27-02-2017 

20 lutego 2017r. klasa IIct pod opieką wychowawczyni pani Doroty Łagowskiej wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielką Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt - panią Katarzyną Pokrzywą.

Stowarzyszenie to zajmuje się między innymi prowadzeniem schroniska dla zwierząt „Kundelek” przy ul. Ciepłowniczej 3 w Rzeszowie. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje schronisko dla zwierząt oraz na czym polega praca Sekretarza i Inspektora ds. Ochrony Zwierząt. Pani Pokrzywa podawała nam przykłady ludzkiego okrucieństwa wobec zwierząt i opowiedziała o różnych akcjach, w których brała udział. Nasz gość pokazał nam również zdjęcia zwierząt traktowanych przez swych właścicieli w bestialski sposób. Widzieliśmy m.in. zdjęcie psa, który trafił do schroniska z chorobą skóry, która spowodowała, że praktycznie zupełnie wyłysiał, natomiast pod opieką pracowników „Kundelka” z czasem wrócił do zdrowia i dobrej kondycji. Poznaliśmy też wiele przepisów prawnych dotyczących zwierząt – warunków trzymania psów na łańcuchu, czy w kojcu.

Pani Inspektor bardzo serdecznie zachęciła nas do rozważenia adopcji psa lub zaangażowania się w pomoc zwierzakom, poprzez pracę w wolontariacie. Każdy z nas może pomóc schronisku i odmienić smutny los bezpańskich zwierząt . Chcielibyśmy kiedyś pojechać na wycieczkę do schroniska i poznać z bliska pracę wolontariusza.

 

Michał Mierzwa i Bartosz Bochnak IIct

 

 

 

V Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej dla gimnazjalistów

24-02-2017 

PRACA DLA ABSOLWENTÓW ZSM

23-02-2017 

Dyskoteka karnawałowa

20-02-2017 

Szkolny konkurs informatyczny "Bądź bezpieczny w sieci"

20-02-2017 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych do udziału

w szkolnym konkursie informatycznym "Bądź bezpieczny w sieci".

 

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.

 

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie swego udziału nauczycielom informatyki
do dnia 01.03.2017 r.

 

Szczegółowe informacje udzielają nauczyciele organizatorzy: Adam Nazimek, Mariusz Kisiel, Bożena Piękoś – Kwolek.

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!